The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 06 lis 2018, 21:06

Jak mówiłam, nie koniecznie coś co potrzebne, ale nie jest źle wg mnie. Szkoda tylko że właśnie bardziej to ukaże jakiej kiepskiej jakości są tekstury
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 06 lis 2018, 21:35

Cóż, w wersjach konsolowych jakiś patch poprawiający trochę grafikę dali. Może w przyszłości na PC też coś podobnego się pojawi?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lama » 06 lis 2018, 21:55

Ja bym wolał coś dla każdego, co będzie przydatne... W ogólne nie czuję tego dodatku, ani całej aktualizacji.
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 06 lis 2018, 23:09

Ale fajne urozmaicenie gry! :yes: Nie mogę się doczekać, by to wypróbować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 07 lis 2018, 1:54

Dziwne trochę, choć z drugiej strony... :mysli: Tak się zastanawiam, czy ja będę tego używać, chociaż filmowcom może się ta funkcja przydać.

Awatar użytkownika
Rai
Renciści
Renciści

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 07 lis 2018, 13:16

Myślę, że ta opcja przyda się tylko filmowcom. Innych zastosowań nie widzę. W normalnej rozgrywce przecież się to nie przyda.

Awatar użytkownika
Jhud

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 07 lis 2018, 20:14

A ja wiem, ja zawsze chciałem pograć w pierwszej osobie w Simsy. Nie wiem nawet dlaczego, tak jakoś po prostu. Pamiętam że "udawałem" że jest tryb pierwszej osoby TABując, ale wiadomo że to tak nie działa. XD
Może chcą zrobić simsy pod tryb VR w przyszłości czy coś.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Simwood

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 07 lis 2018, 21:13

Jestem ciekaw w jakich sytuacjach będziemy mogli włączyć ten tryb. Bo podejrzewam, że przy bara-bara raczej będzie niedostępny :rotfl:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 07 lis 2018, 23:30

^ zdziwię cię, jest już nawet filmik jak ktoś to robi xD
https://youtu.be/YPijTbDkUGY?t=63

Jak dla mnie fajna opcja, niby niepotrzebne i nie przydatne ale jakoś już kiedyś zastanawiałam się jak wyglądałaby gra w Simsy w trybie pierwszej osoby i jak dla mnie fajnie, że to zrobili. Taka symulacja życia na całego, można zrobić siebie i pobawić się w wirtualny świat soft9 Jedyne czego mi brak to szkoda że nie można sterować strzałkami, tylko dalej klikać na podłogę.
Podobno jakiś SimGuru pracował nad tym dla żartu poza swoją pracą także jak dla mnie spoko XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 lis 2018, 11:35

Przydatne będzie dla tych co robią zdjęcia albo kręcą.
Ja w sumie też będę korzystać, fajnie będzie pooglądać ich z tej perspektywy
Cały interfejs będzie znikał przy wciśnięciu TAB

Awatar użytkownika
Funia

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 14 lis 2018, 13:09

Oni by chyba byli święci jakby czegoś nie spaprali. Normalnie jestem ciekawa kto im płaci dodatkowo za to...
Byłam ciekawa tej kamery, a tu co... widzę jakąś szczękę sima, oczy, nos... Na live tego nie było.
To już dzieciaki z podstawówki sumienniej przykładają się do lekcji.
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 lis 2018, 13:39

U mnie z kolei strasznie lata, jakby sim pijany był

Awatar użytkownika
Jhud

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 15 lis 2018, 14:08

Na kamerę bym nie marudził, bo w końcu to po prostu taka pierdółka które któreś Guru zrobiło w wolnym czasie i nawet w ogóle nie miała być w grze, po prostu postanowili to dodać w gratisie.
Pewnie po prostu nie można za blisko simów stać.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Newsman
Newsman

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 15 lis 2018, 17:51

Włączyłam grę na pół godzinki, żeby przetestować tę pierwszoosobową kamerę i trafiłam na wyzwanie uprzejmości, o którym nie wiedziałam. :P
Kamera jest zabawnym urozmaiceniem, może skorzystam z niej kiedyś przy robieniu zdjęć, ale grać się na tym nie da, sterowanie zaczęło denerwować mnie po dziesięciu sekundach. Fajnie, że jest opcja zoomu.
Wyzwanie uprzejmości to straszne nudy, są tylko dwie opcje konwersacji (popraw humor i opowiedz zabawną historię), co trochę mnie rozczarowało, bo mam "dobrego" sima, który lubi rozmawiać o pokoju na świecie i to już się nie liczy. :( Tak samo nie rozumiem, czemu zmywanie naczyń jest dobrym uczynkiem, ale wyrzucanie śmieci już nie. Dodatkowo zauważyłam, że gdy używam na znajomym mojego sima opcji "rzuć wyzwanie uprzejmości" czy jak to się tam zwie, ten od razu się żegna i mówi, że musi już spadać. Mam nadzieję, że idą czynić dobro, a nie że po prostu mają mnie dość. :D
Oczywiście nie może być tak, że wszystko działa i nie pojawiły się żadne nowe błędy, więc teraz do grona irytujących czynności wykonywanych przez simów dołącza anulowanie wydanych przeze mnie poleceń, żeby... pójść potańczyć, bo gdzieś w którymś pokoju jest włączone radio. :facepalm: Rozmawiasz z sąsiadem? Olać go, chodźmy tańczyć! Trzeba nakarmić umierające z głodu dziecko? Tańczyć! Masz czerwony pasek pęcherza? TAŃCZ! A koordynatorka wyzwania to nie żadna Milly Bobby Brown, tylko stara, dobra Jasmine Holiday. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 lis 2018, 19:50

Tak jak pisze Jhud, kamera to pierdółka, która powstała bardziej na luzie ;) Normalnie gdyby nie indywidualna praca jednego z twórców to by jej nie było. Także możliwe też, że jeszcze rozwiną pomysł w przyszłości ;p

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 lis 2018, 11:03

Wraz z nową aktualizacją możemy tworzyć domy które mają fundament z przodu i są równe z gruntem z tyłu

Obrazek
źródło: simsontherope

Jak i również schody wewnątrz które opierać się mogą o fundament
Ostatnio zmieniony 16 lis 2018, 11:22 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rai
Renciści
Renciści

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 16 lis 2018, 11:13

Schody opierające się o fundament wewnątrz to nie bardzo rozumiem... Ale domek bardzo ładny, podoba mi się.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 lis 2018, 11:21

Chodzi o to że będziemy mogli zrobić schody w innym kształcie, np. litery U czy L.. Widziałam gdzieś poradnik na Twitterze ale nie mogę znaleźć.. Coś takiego

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 16 lis 2018, 17:22

Jestem pod wrażeniem wielkości tej aktualizacji (y)
Kamera pierwszoosobowa to fajna zabawa na chwilę, widać wszystkie niedoskonałości gry i błędy jeszcze bardziej, śmiesznie z tej perspektywy wygląda poruszanie się Simów którzy chodzą bez celu bo nie mogą przejść xD Wielka szkoda że nie można klikać na interjes w tym trybie. No i niestety męczące to strasznie, już po chwili dostałam bólu głowy od tego machania kamerą soft1
Spróbowałam nowego samouczka i te objaśnienia są takie, że chyba jaśniej się już nie dało soft9 Jeszcze ten lektor, jakby ktoś miał problem z czytaniem... xD
Nie rozumiem czemu usunęli te idealne emocje w karierach, zawsze to było jakieś urozmaicenie i utrudnienie...
Manipulacja terenem prezentuje się wow i po prostu super, na razie jestem zachwycona.
Nie podobają mi się te kwadratowe aspiracje w CAS.
Nowe wyzwanie jest... nudne? Dla mnie równie dobrze mogłoby go nie być jak i innych wyzwań, zaśmiecają tylko kolekcje rodziny i jak nie brałam udziału w jakimś wyzwaniu to wiszą mi te niedokończone kolekcje których nie da się już zrobić, zresztą nawet jak zrobię to i tak działa tylko na jedną rodzinę...
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 lis 2018, 20:03

Dodatkowo dali możliwość włączenia/wyłączenia zachcianek simów... domyślnie są wyłączone. Ciekawe. Mam nadzieję, że to "wstęp" do zmian w tym zakresie, bo obecne zachcianki skopiowane praktycznie z TS3 są beznadziejne. Dużo więcej sensu miało to w TS2.