The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 09 paź 2018, 19:05

Obejrzałam trailer, tyłka nie urywa. Jedynie plus za piosenkę, którą z resztą i tak już znałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 paź 2018, 19:13

Mi też tyłka nie urwał, wszystko to wygląda ślicznie, ale mam wrażenie, że szybko się znudzi.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 09 paź 2018, 20:12

A mi tyłek urwało tak że odleciał, jaram się jak dziecko, tego właśnie pragnęłam w czwórce :love: :love: Kocham, umieram, chcę to już.
(oczywiście i tak pewnie coś zwalą i zepsują, bo tak pięknie być nie może, ale warto pomarzyć XD)
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 paź 2018, 20:14

No, to samochodów nie będzie w tym roku, oficjalne info od Rodieka z Twittera :V

Za to sławni simowie będą mogli odsłonić własną tabliczkę (coś jak aleja sław w Hollywood).

Awatar użytkownika
Simwood

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 09 paź 2018, 22:00

Do Simsów powróciłem po ponad roku (z dużym naciskiem na "ponad" xD) i jestem całkiem pozytywnie zaskoczony. Postanowiłem zaszaleć, więc zaopatrzylem się w Psokoty oraz Zestaw 5 (teraz czaję się na Pory Roku na jakiejś sensownej promocji) i muszę przyznać, że gra mi się całkiem przyjemnie. Ba, po raz pierwszy od ładnych paru lat udało mi się spędzić kilkanaście simowych tygodni w grze i nadal mi się nie znudziło.
Ale nawet mimo początkowego zachwytu dalej jest kilka rzeczy, których twórcy nie naprawili, a już dawno powinne być poddane poprawkom. Najgorzej chyba wypada sztuczność otoczenia i całkowity brak zmian w nim. Co prawda, były kiedyś mody, które samoczynnie rozwijały historię mieszkańców i NPC (nie wiem ile z nich jeszcze działa i jest kompatybilnych z obecną wersją), ale to jest rzecz, która powinna być od razu w podstawie. Otoczenia w trójce były świetne, bo miały swój klimat. Przykładowo - sim A nie lubił sima B i miał z nim negatywne relacje, przyjaźnił się natomiast z simem C, który miał romans z simem D, który był partnerem sima A. Brakuje mi właśnie takiej fabuły, która gdzieś tam żyłaby sobie własnym życiem, nieustannie ingerując w naszą rozgrywkę. Każdy chyba pamięta sławny konflikt Altów z Landgraabami ;) No i oprócz tego jest też kilka błędów, które niemiłosiernie irytują i już dawno powinny być załatane.
Podsumowując - napakowanie gry dodatkami wyszło bardzo na plus i dodało naprawdę dużo ciekawych elementów do rozgrywki. pomimo wielu błędów, gra jest teraz dużo ciekawsza i mam nadzieję, że twórcy postanowią wykorzystać ten końcowy etap rozwoju na wykończenie wszystkich szczegółów i stworzenie gry, do której będzie się chciało chętnie wracać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 09 paź 2018, 23:12

Nagroda dla najnudniejszego i najmniej pokazującego zwiastuna leci do "Zostań gwiazdą".
Słabo, słabiutko. Można zostać tylko i wyłącznie aktorem? Czyli rozgrywka sprowadza się do wygłupów Sima przed kamerami. To o wiele za mało.
Przy tym dodatku to nawet "Spotkajmy się" wypada dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 paź 2018, 1:34

Myślę, że jednak przy Spotkajmy Się, gdzie nie było żadnego nowego gameplayu, a jedyną atrakcją było wyjście do kawiarni wszystko wypada dobrze xD

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 paź 2018, 15:20

^ same
I poza edycją terenu tyle pewnie zmian w tym roku. Szkoda, że z niemowlakami, nastolatkami, samochodami trzeba będzie czekać do następnego roku..
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

Awatar użytkownika
Carrion Crow

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 13 paź 2018, 12:00

Obejrzałem ten trailer, i w sumie.. nic z niego nie zainteresowało mnie zanadto. Liczyłem że przy zostawaniu gwiazdą będą jakieś gałęzie, tak jak w poprzednich generacjach, strasznie chciałem zobaczyć perkusję i możliwość założenia zespołu, tego strasznie mi brakuje, tym bardziej, że chciałem kilka faktycznych zespołów odtworzyć i nimi pograć, a tu tylko aktorzenie i bycie influencerem... rozczarowanie jednym słowem, przynajmniej w moim przypadku.
Hueh.

Awatar użytkownika
simunia

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 14 paź 2018, 18:36

jestem ciekawa jak długo będą jeszcze 4 rozwijać. I jak to się rozwinie bo póki co to nawet mi się jej rozwój podoba do tego stopnia, że planuje zakup nowego lapka by móc grać z nowymi rozszerzeniami w 4. Moim zdaniem gra mam sporo możliwości na stworzenie ciekawych historii naszych simów. A już się nie mogę doczekać nowego dodatku i let's play'ów u innych fanów gry the sims żeby zobaczyć co fajnego doszło i jak to wszystko wygląda.
Obrazek

Damon <3

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 paź 2018, 12:54

Zabrałam sima do restauracji bo był smutny po śmierci matki. Super, dostal powiadomienie o śmierci mimo tego, że matka z nim nie mieszkała..
Tak więc je sobie obiadek, a tu nagle matki duch dzwoni i zaprasza do restauracji xD

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 18 paź 2018, 13:13

Shattered pisze:
18 paź 2018, 12:54
Zabrałam sima do restauracji bo był smutny po śmierci matki. Super, dostal powiadomienie o śmierci mimo tego, że matka z nim nie mieszkała..
Tak więc je sobie obiadek, a tu nagle matki duch dzwoni i zaprasza do restauracji xD
No stypa musi byc :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
Apple MacBook Pro 15" Retina. i7 2.5GHz/16GB/512GB/AMD Radeon R9 M370X w/2GB
oraz
MSI GS65 15"" i7-8750H (6 core) 2.2 / 32GB / 512GB / Nvidia GTX 1070 Max-q - 8GB

Awatar użytkownika
simunia

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 18 paź 2018, 22:50

Najlepsze jest to, że moja simka ledwo znała innego sima i nagle patrzę, a ona jest smutna potem patrzę w znajomych faktycznie jakiś sim zmarł. Masakra jakaś z tymi powiadomieniami o śmierci innych simów. Niby to jest fajne, ale kurczę z simami których nasz sim mało co zna to nie jest fajne żeby dostawali nastrójniki smutny.
Obrazek

Damon <3

Awatar użytkownika
Carrion Crow

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Carrion Crow » 22 paź 2018, 18:05

Mnie bardziej irytuje że jak umrze Sim na nieaktywnej parceli to nie ma jak odzyskać nagrobka.
Hueh.

Awatar użytkownika
Hirooo

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 28 paź 2018, 13:51

Tak sobie oglądałem wczoraj kilka kanałów na YT, prowadzonych przez osoby, które zostały zaproszone na SimsCamp do Londynu i zacząłem się zastanawiać co będzie tym tajemnicznym dodatkiem aktualizacji. Prawie wszyscy mówią o tym jako o "game changer". Wiemy, że na pewno to nie będą samochody, ale czy mógłby to być... kreator światów? Kilka osób dawało ku temu wskazówki, jeden YouTuber nawet w komentarzach pod filmem odpowiadał na spekulacje, ale pominął jedynie tą dotyczącą właśnie tworzenia nowych okolic do gry. No i nawet by pasowało, bo to faktycznie by był prawdziwy game changer.

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 paź 2018, 14:12

Ponoć ma to być coś, czego w serii nie było, więc kreator świata odpada.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 paź 2018, 14:14

Dla nich baseny były game changer.
Kiedyś chyba Guru jakiś powiedział że nie będzie nigdy tworzenia własnych światów.
Myślę że to kolejna rzecz której nikt się nie spodziewa i niekoniecznie potrzebuje jak Gender czy aktualizacja Galerii

Awatar użytkownika
Levkoni

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 paź 2018, 17:43

Ja w sumie nie wiem cóż za nowość mogłaby być game changerem :P Musieliby chyba całkiem jakąś mechanikę zmienić.

Awatar użytkownika
xandrexx

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: xandrexx » 28 paź 2018, 19:33

A może chodzi tutaj o włamywaczy?

Awatar użytkownika
Rai
Renciści
Renciści

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 28 paź 2018, 20:19

Włamywacze już byli w każdej serii...

A ja myślę dalej, że to jednak samochody, jeśli nikt tego nie zdementował. Bo oni wszędzie dali podjazdy, parkingi, wszędzie stoją te samochody, gdzie tylko się da...
A może tramwaje, skoro w jednej okolicy są już tory tramwajowe i coś tam jeździ "na niby". :D
Nie wiem, mi najbardziej pasują i kleją się do kupy pojazdy po prostu...