The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 paź 2018, 14:24

Shattered bo to ma być kariera influencera, czyli bardziej chodzi o modnych dziś blogerów modowych, którzy wstawiają na stronę zdjęcia looków (tak to się nazywa?), piszą artykuły o modzie itd.

Moim zdaniem dużo ciekawiej zrobiliby, gdyby dali karierę fotografa. Skilla dali w aktualizacji do podstawki, więc można by było to wykorzystać ciekawie. Możliwość prowadzenia domowego studio fotografii i przyjmowanie klientów na zdjęcia, rozbudowanie umiejętności do 10 poziomów, z możliwością większej ilości ramek itd. oraz może z nowym wydarzeniem socjalnym, czyli organizowaniem wystaw. Myślę, że znacznie ciekawsze by to było, niż jakieś bida-zastępstwo dla prawdziwej kariery projektanta mody, która głównie opiera się na pisaniu blogów oraz ubieraniu simów w CAS (a takie wchodzenie co chwilę do CAS bardzo szybko będzie nudne i męczące).

Po raz kolejny bardzo Cię proszę o pisanie po polsku i bez niepotrzebnych skrótów. Nie ma takiego skrótu jak "aktu", słowo "aktualizacja" się nie skraca/Indra
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 04 paź 2018, 18:32

Nie będzie można kolorować boków terenu xDDD Wiedziałam że nie może być tak pięknie, co za bezsens. Mam nadzieję że jeszcze to naprawią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 paź 2018, 21:42

Napisali, że planują to z czasem poprawić. Stąd nasuwa się myśl: to po co to wypuszczać przed zrobieniem na tip top?

Indra co do Twojej uwagi, napisałaś że po raz kolejny. Nie widziałem wcześniej tych uwag bo nie dostaje się żadnych powiadomień w związku z nimi, a ja nie czytam postów które już napisałem i zatwierdziłem, więc jeśli tak to sorry :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 paź 2018, 23:50

Żartujecie z tą niemożnością kolorowania boków? To znaczy że nie będzie można zrobić małej górki na polanie, bo boki będą miały inny kolor? Ludzie, ludzie, dzwońcie na policję
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 paź 2018, 12:31

Można zrobić pagórek. Chodzi o to, że im większy kąt nachylenia tym bardziej tekstura zmienia się na skalistą i tego wtedy nie można kolorować. To jest coś takiego jak w TS2. Więc raczej to dotyczy bardzo stromych wzniesień, takich jak pokazano na live.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 09 paź 2018, 13:10

Niektórzy spekulują że faktycznie dojdą samochody, wszytko przez zapowiedź nowego pakietu.
Cóż, samochody idealnie by pasowały ale naprawdę nie wiem jak miałyby funkcjonować
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 09 paź 2018, 13:24

Zapewne podobnie jak w 2. Niekoniecznie konieczne ale kosmetyczne.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 09 paź 2018, 17:45

Najfajniejsze w samochodach z dwójki było to, ze były. :D Stały sobie w garażach albo na podjazdach, ozdabiając działkę i dodając realizmu grze, a już najlepsze było samodzielne wyremontowanie takiego grata. W czwórce nie oczekuję niczego więcej. ;) Byle był duży wybór pojazdów i sensowna animacja wsiadania i wyjeżdżania z podjazdu na ulicę.
Obrazek

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lama » 09 paź 2018, 17:56

Może zobaczymy je dzisiaj w zwiastunie? :) tematyka idealna

EDIT:


SŁUCHAJCIE OPIS NOWEGO DODATKU.
Reach for the stars

Rise to stardom as an actor or influencer and navigate the wild turns of wealth and fame. Audition for career-making roles, attend wardrobe fittings, buy a mega mansion & cruise through Del Sol Valley in style.

Pogrubiłem slowo 'cruise', czy to oznacza SAMOCHODY???
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 09 paź 2018, 18:14

Dodatek w stylu Zostań Gwiazdą? Jakoś średnio mi się to widzi, grając w trójkę w sumie nie korzystałam w ogóle z tych karier...wolałabym coś pod życie rodzinne czy dwójkowy Czas Wolny. Choć chyba już wydali wszystkie standardowe dlc jakie pojawiały się przez wszystkie generacje i wyczerpali tematykę, bo raczej nie zrobią czegoś kompletnie nowego, czego do tej pory nie było.

Co do tych samochód - tak, powinny być dla zasady, bo to dodaje realizmu grze, to taka podstawa jak lodówka czy telewizor, ale mnie osobiście wszystko jedno, będą to będą, nie będzie to nie będzie.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 paź 2018, 18:32

Cruise chyba rzeczywiście używa się w odniesieniu do pojazdów, ale ręki uciąć nie dam. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że je dodadzą teraz. Póki co na zdjęciach i renderach ich nie widać, co znaczy że jeśli już to jednak w aktualizacji (choć na listopad zapowiedzieli już tego blogera modowego). No nie wiem, niby pasuje do tematyki gwiazd i sławy (bo jak to celebryta bez limuzyny?!), ale nie chce mi się wierzyć :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lama » 09 paź 2018, 18:45

Samochody doszły w 2 razem z NŻ ;)
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 09 paź 2018, 19:05

Obejrzałam trailer, tyłka nie urywa. Jedynie plus za piosenkę, którą z resztą i tak już znałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 paź 2018, 19:13

Mi też tyłka nie urwał, wszystko to wygląda ślicznie, ale mam wrażenie, że szybko się znudzi.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 09 paź 2018, 20:12

A mi tyłek urwało tak że odleciał, jaram się jak dziecko, tego właśnie pragnęłam w czwórce :love: :love: Kocham, umieram, chcę to już.
(oczywiście i tak pewnie coś zwalą i zepsują, bo tak pięknie być nie może, ale warto pomarzyć XD)
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 paź 2018, 20:14

No, to samochodów nie będzie w tym roku, oficjalne info od Rodieka z Twittera :V

Za to sławni simowie będą mogli odsłonić własną tabliczkę (coś jak aleja sław w Hollywood).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 09 paź 2018, 22:00

Do Simsów powróciłem po ponad roku (z dużym naciskiem na "ponad" xD) i jestem całkiem pozytywnie zaskoczony. Postanowiłem zaszaleć, więc zaopatrzylem się w Psokoty oraz Zestaw 5 (teraz czaję się na Pory Roku na jakiejś sensownej promocji) i muszę przyznać, że gra mi się całkiem przyjemnie. Ba, po raz pierwszy od ładnych paru lat udało mi się spędzić kilkanaście simowych tygodni w grze i nadal mi się nie znudziło.
Ale nawet mimo początkowego zachwytu dalej jest kilka rzeczy, których twórcy nie naprawili, a już dawno powinne być poddane poprawkom. Najgorzej chyba wypada sztuczność otoczenia i całkowity brak zmian w nim. Co prawda, były kiedyś mody, które samoczynnie rozwijały historię mieszkańców i NPC (nie wiem ile z nich jeszcze działa i jest kompatybilnych z obecną wersją), ale to jest rzecz, która powinna być od razu w podstawie. Otoczenia w trójce były świetne, bo miały swój klimat. Przykładowo - sim A nie lubił sima B i miał z nim negatywne relacje, przyjaźnił się natomiast z simem C, który miał romans z simem D, który był partnerem sima A. Brakuje mi właśnie takiej fabuły, która gdzieś tam żyłaby sobie własnym życiem, nieustannie ingerując w naszą rozgrywkę. Każdy chyba pamięta sławny konflikt Altów z Landgraabami ;) No i oprócz tego jest też kilka błędów, które niemiłosiernie irytują i już dawno powinny być załatane.
Podsumowując - napakowanie gry dodatkami wyszło bardzo na plus i dodało naprawdę dużo ciekawych elementów do rozgrywki. pomimo wielu błędów, gra jest teraz dużo ciekawsza i mam nadzieję, że twórcy postanowią wykorzystać ten końcowy etap rozwoju na wykończenie wszystkich szczegółów i stworzenie gry, do której będzie się chciało chętnie wracać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 09 paź 2018, 23:12

Nagroda dla najnudniejszego i najmniej pokazującego zwiastuna leci do "Zostań gwiazdą".
Słabo, słabiutko. Można zostać tylko i wyłącznie aktorem? Czyli rozgrywka sprowadza się do wygłupów Sima przed kamerami. To o wiele za mało.
Przy tym dodatku to nawet "Spotkajmy się" wypada dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 paź 2018, 1:34

Myślę, że jednak przy Spotkajmy Się, gdzie nie było żadnego nowego gameplayu, a jedyną atrakcją było wyjście do kawiarni wszystko wypada dobrze xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 paź 2018, 15:20

^ same
I poza edycją terenu tyle pewnie zmian w tym roku. Szkoda, że z niemowlakami, nastolatkami, samochodami trzeba będzie czekać do następnego roku..
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości