The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 23 cze 2017, 21:19

Kolejna część głosowania jeśli chodzi o akcesoria o ekologii.
Tym razem możemy wybrać elementy rozgrywki jakie chcemy w grze.

Dali nam do wyboru cztery elementy:

PRZETWARZANIE I PRZECHOWYWANIE ŻYWNOŚCI - Zbiór elementów oferujących nowe metody wykorzystywania zebranych owoców i warzyw, a także pozwalających na produkcję i przechowywanie jedzenia na własny użytek lub w celach handlowych.

PRANIE - Opcjonalny system rozgrywki dostępny dla aktywnej rodziny, gdy na parceli domowej zostaną umieszczone obiekty do prania. Nastrójniki i modyfikatory związane z tempem opadania poziomu zaspokojenia pewnych potrzeb mogą mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na działanie tego systemu.

SAMOWYSTARCZALNOŚĆ - Opcjonalny system rozgrywki dla Simów, którzy chcą odciąć się od sieci energetycznej i wybrać samowystarczalne życie.

WRAŻLIWOŚĆ NA EMISJĘ DWUTLENKU WĘGLA - Zbiór elementów pozwalających Simom wieloaspektowo zredukować emisję dwutlenku węgla.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 23 cze 2017, 22:12

Nie oszukujmy się, pranie na pewno wygra. ;)
Zresztą, pozostałe opcje i tak nie robią wrażenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 23 cze 2017, 22:35

Team samowystarczalność.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 23 cze 2017, 22:58

Ja również zagłosowałam na samowystarczalność. Czegoś takiego jeszcze w simsach nie było. ^^ Pomysł z freeganizmem moim zdaniem co najmniej dziwny - nowe potrawy z ogryzków jabłek, brzmi kusząco. ;) Z kolei pranie nieco mnie rozczarowało, spodziewałam się, że ubrania będą brudne i śmierdzące, jeśli raz na jakiś czas ich nie upierzemy, a tymczasem cała zabawa polega na zapełniającym się koszu na pranie, który nie zapełni się, jeśli go nie kupimy. :cwaniak: Szkoda, że to tak nie wygląda w prawdziwym życiu - nie chcesz mieć brudnych ciuchów? Nie kupuj kosza na pranie! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 24 cze 2017, 1:09

Mogliby zrobić pranie jako część pakietu a dać do wyboru z trzech pozostałych... Bardzo chcę mieć pralki w Simsach, ale szczerze powiedziawszy to opcja z samowystarczalnością brzmi tysiąc razy lepiej.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 24 cze 2017, 1:15

Osobiście głosowałam na pranie bo jednak tego brakuje, ale ta samowystarczalność brzmi świetnie i naprawdę nie rozumiem czemu nie mogą zrobić tego w jednym soft1
Przetwarzanie żywności też super, ale to w sumie można upchać gdzieś indziej. Z kolei freeganizm - jak napisała Galcia, ten pomysł jest conajmniej dziwny soft9 Za to kompost by się przydał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 25 cze 2017, 0:11

Kurczę, wszystko fajne... no, może oprócz tej Wrażliwości na dwutlenek węgla z freeganizmem, bo grzebanie po śmieciach i wyrabianie jedzenia z ogryzków jabłek i bananowych skórek jakoś mnie nie pociąga :P . Miałam dylemat między Samowystarczalnością i Praniem, i zagłosowałam na Pranie. Niezła może być ta opcja z praniem w balii :D
Galcia pisze:spodziewałam się, że ubrania będą brudne i śmierdzące, jeśli raz na jakiś czas ich nie upierzemy, a tymczasem cała zabawa polega na zapełniającym się koszu na pranie, który nie zapełni się, jeśli go nie kupimy. :cwaniak: Szkoda, że to tak nie wygląda w prawdziwym życiu - nie chcesz mieć brudnych ciuchów? Nie kupuj kosza na pranie! :D
Przecież w TS4 można mieć brudne ubranie. Wystarczy, że Sim ma niski pasek higieny i już, nie dość, że śmierdzi, to jeszcze jest ufafluniony jak nieboskie stworzenie :D To nie jak w TS3, gdzie tylko zielony dymek się unosił ;)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 25 cze 2017, 1:33

Ja zagłosowałem na Samowystarczalność, ponieważ w kontekście pisania relacji brzmi to ciekawiej i mógłby z tego powstać interesujący wątek :P
Ale fakt faktem, że twórcy gry chociaż raz mogliby się szarpnąć i połączyć Samowystarczalność z Praniem w jedno :aww:
Teraz pozostaje tylko jeszcze pytanie, czy to będzie element dodatkowy tych ekologicznych akcesoriów czy zupełnie co innego? :|
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 25 cze 2017, 14:06

Indra wyobrażałam to sobie tak, że jeśli sim przez dłuższy czas nie robił prania, jego ubrania będą poplamione, ale on sam (twarz i ciało) będą czyste.
Widzę, że samowystarczalność i pranie idą tutaj łeb w łeb. ;) Mogliby dać obie te funkcje, w końcu pranie w balii idealnie pasuje do oszczędzanie energii. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 cze 2017, 18:31

Wg mnie wszystkie pomysły oprócz prania są tandetne.. Dla mnie w sumie wszystko jedno co wygra..
Gra jest nudna i nic nie wskazuje na to, żeby to się miało zmienić... Nie oszukujmy się - to koniec serii. Każda kolejna część będzie gorsza. Upadła jak seria Civilization...
Zawartość akcesoriów Fitness woła o pomstę do Boga. Wszystko wygląda jak recolour tego co już zostało wydane..
Niczym już mnie chyba nie zaskoczą.
Smutne, bo nie raz czerpałam radość z gry, teraz wyłączam po 10 minutach.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
QueenA
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2017, 20:13

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: QueenA » 25 cze 2017, 19:31

O jakim końcu serii mówisz? Mimo po niezłym backlashu to czwórka i tak się dobrze sprzedaje.
Nie grałam w Civilization, ale z tego co wiem to ma się bardzo dobrze. Ostatnia część nie wygrałaby nagrodę krytyków za najlepszą strategiczną grę w 2016.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 26 cze 2017, 1:24

http://sims.arhn.eu/2017/06/26/sims-4-z ... zy-render/

No powiem szczerze, że nawet nie tak źle to wygląda. Całkiem wpasowują się w komiksową grafikę i nie są tak plastikowe jak włosy Simów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 26 cze 2017, 2:16

Jeśli zwierzaki będą wyglądać tak dobrze jak na tej grafice to będę zadowolony. Właśnie tak sobie je wyobrażałem od września 2014. Ciekawe tylko czy to fejk czy nie? Simowie mają na sobie same stara ubrania, nic nowego.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 26 cze 2017, 2:52

Ikonka dodatku odbiera wiarygodność, ale nie wiem co o tym myśleć.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 cze 2017, 5:24

Przecież te zwierzaki wyglądają jak trójkowe
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 26 cze 2017, 11:25

Właśnie tak sobie wyobrażałem 'czwórkowe' zwierzaki - o plastelinowej sierści podobnej do włosów Simów. ^^
Zbyt realistyczne, z puchatą sierścią jak w TS3, nie pasowałyby do stylu TS4, więc jest dobrze. :yes:

EDIT: SimGuruGraham potwierdził, że grafika jest nieprawdziwa:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 26 cze 2017, 12:23

Skoro to fake, to ja się nadal boję, jak będą wyglądać prawdziwe zwierzaki xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 cze 2017, 13:11

Co to za różnica. Kolejny ograniczony dodatek, bez chomików, papug czy świnek morskich.
To może data premiery również jest fakiem i premiera będzie jeszcze w następnym kwartale.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 26 cze 2017, 13:40

Shattered pisze:
26 cze 2017, 13:11
Kolejny ograniczony dodatek, bez chomików, papug czy świnek morskich.
Tego akurat jeszcze nikt nie powiedział, chociaż jest to całkiem możliwe -_- Z drugiej strony nie wydaję mi się, żeby ograniczyli ten dodatek tylko do psów i kotów - taka prawda, że w tym przypadku Ucieczka w Plener czy Wampiry byłyby bardziej rozbudowane XD Nie ma co robić dramy dopóki oficjalnie nie potwierdzą dodatku i nie ujawnią co w nim będzie. Na razie wiadomo, że nie będzie koni, co ma trochę sens, bo szczerze nie wyobrażam sobie ich w czwórkowych realiach soft1
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 cze 2017, 16:31

Jeśli nie będzie koni ale w zamian dadzą coś więcej dla psów i kotów np. pokazy zwierzaków, sklep zoologiczny czy rozbudowaną tresurę to jestem na tak. W przeciwnym razie będzie bardzo kijowo :<

Co do małych zwierząt to nie sądzę, żeby ich w ogóle nie dali. Myślę że takie rzeczy jak chomiki czy ptaszki w klatkach to będą.
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości