The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Versinn
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Versinn » 14 lut 2014, 10:56

Ładne wyzwiska tam napisali. :o
Na CS od 28.01.2009

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 15 lut 2014, 2:09

Bardzo fajne porównanie dwójki do czwórki dla tych które uważają ze ich grafika w ogóle sie nie różni:
Obrazek
Czwórka <3

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 15 lut 2014, 3:48

Ktoś mówi, że są podobne? soft9 Ja tylko widziałem ciągłe porównywanie do trójki. Brakuje mi takiego miedzy tymi dwoma obrazkami.

Niby cienie poprawione i w ogóle... ale jakieś takie nierealistyczne, niewyraźne. Brakuje mi realistycznych cieni i nie jest to wcale kwestia pożerania zasobów pamięci, tylko skonstruowania odpowiedniej zasady w silniku graficznym.. Nadać temu wyrazistości, żeby było widać, który mebel daje który cień, a nie taka mgła wszędzie. oO Poza tym w dalszym ciągu słońce nie rzuca swiatła przez okna i drzwi, wrr.. zachód słońca, kolory się zmieniają, a światło w pomieszczeniach nie opada, nie wznosi się.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 15 lut 2014, 4:16

Smisiu, tak. Czytałam na różnych stronach w komentarzach czy forach. Niektórzy narzekają ze podobna do 3 a niektórzy ze do 2 xD Mi simowie trochę przypominają dwójkowych ale to chyba przez mimike. Np Sofia z gameplay.

Tez sie trochę zgodzę ze brakuje wyrazistości. Ale i tak mi sie podoba bardziej niz np. dwójkowa grafika ;w; Według mnie jest przyjemniejsza dla oka.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 15 lut 2014, 12:28

Zauważcie, że sufit w 4 jest wyższy niż w 2 :P i grafika w 2 jest jednak trochę bardziej realistyczna :P
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Versinn
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Versinn » 15 lut 2014, 12:58

Bardzo ładne porównanie. Gratuluję twórcy za chęć zrobienia czegoś takiego, no i za efekt. :)
Na CS od 28.01.2009

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 15 lut 2014, 13:07

Szczerze powiedziawszy to grafika z 4 jest zbliżona do tej dwójkowej. Nie twierdzę że są takie same, bo ślepa nie jestem, ale są podobne. Dla mnie to plus, że nowej grze bliżej do dwójki niż do trójki :P

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 16 lut 2014, 1:08

Tym razem porównanie trojki do czwórki, proszę bardzo:
Obrazek

I jeszcze takie jedno:
Obrazek

Awatar użytkownika
ouhoh
Posty: 51
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ouhoh » 16 lut 2014, 11:46

Ładne porównania ^^
I jeszcze takie jedno:
<zdjęcia domów>
Coś komuś budowanie w trójce nie wyszło :dotatusia:
Otocznie w czwórce będzie tak zadbane, że aż nierealne soft1

Taka ciekawostka: concept art (?) Riviery, który podałem na 18 stronie tego tematu nawiązuje do miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO-Monterosso al Mare ;) ZDJĘCIE
Łódź Lodz Lodsch Лодзь לודז'

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 16 lut 2014, 11:47

Teraz to odnoszę wrażenie, że między zdjęciami jedyną różnicą jest to, że na "czwórkowym" jest taka mgiełka.

Jestem pewien, że gdyby użyli store obiekty byłyby bardziej podobne, jak z cc to identyczne. Jeszcze lekkie przerobienie zdjęcia i prawie identyczne. :P

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Thom » 16 lut 2014, 11:58

Na porównaniu Trójki z Czwórką wyglądają według mnie baardzo podobnie! Tyle, że czwórka jest taka jakby bardziej rozmazana (?) i tak jak napisał Jackob, jest w niej taka właśnie mgiełka.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 16 lut 2014, 12:03

Choć na pierwszych zdjęciach z trójki też była podobna. Klik

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Thom » 16 lut 2014, 12:29

Wydaje mi się, że już w trójce doszła, chyba w Zostań Gwiazdą, taka możliwość, ale jest bardzo małe prawdopodobieństwo czworaczków ^^

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 16 lut 2014, 12:44

Teraz wywalić te porównania na cały internet i niech mi jączyć przestaną, że to to samo co dwójka, bo mnie krew zalewa! Ciekawe co ma na celu ta mgiełka... Tak właściwie to te zdjęcia z czwórki są ładne, to miasto wydaje się takie pięknie zielone :wub:

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 16 lut 2014, 13:21

Może będzie można mieć bliźniaki o różnych ojcach :swelol:

Czemu w czwórce wszystko jest takie rozmazane? Mam nadzieję, że tego tak nie zostawią. I jeszcze na tym zdjęciu z simami kolory są jakieś takie wyblakłe.

Błagam o jakieś tekstury, na razie wszystko wygląda jak z gumy. Błagam. Chociaż odrobinę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 16 lut 2014, 13:31

Jak dla mnie, to czwórkowi lepsi od trójkowych, którzy są jacyś tacy niscy i krępi...
Jeśli chodzi o grafikę, to mam nadzieję że czwórka nie będzie taka [CENZURA] jak na tym zdjęciu, bo przecież w to się nie będzie dało grać :P

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 16 lut 2014, 14:16

Tak jak Pacyfka uważam ze simowie w trojce są nijacy. Te ich oczy tęskniące za umysłem...
Czwórkowe kolory są [CENZURA], mam nadzieje ze to zmienią a jak nie to trudno bo otoczenie zaczyna mi się podobać i chyba nawet zniosę te kolory xD Oglądałam już te zdjęcia wcześniej raz, drugi i trzeci (mało pokazali nam zdjęć z otoczenia wiec trzeba oglądać w kolko te same) i zaczynam się już chyba przyzwyczajać. Jest tak żywo, ładnie, zadbanie i mi to odpowiada nawet jeśli odbiega od rzeczywistości ale jak ktoś napisał; to gra, nie życie realne i sama zaczynam brać to pod uwagę. Nudną i szarą rzeczywistość mamy na codzien ( piękna matko naturo, wcale cie nie obrażam) ale w zabetonowanym mieście jednak nie jest tak atrakcyjnie.
Co do mgiełki i niewyrazistości; to tez by mogli poprawić, wyostrzyć trochę obraz, dodać więcej textur i detali. Pewnie nie poprawią tego już bardzo ale jakieś tam zmiany wprowadzą, chociażby te które wprowadzili na simach zważając na zdjęcie simki z profilu SimGuruSarah które pokazałam wam w poprzednich postach. Ja tam jestem bardzo pozytywnie nastawiona. Kupili mnie CASem, otoczeniem ( a przynajmniej ta częścią którą widziałam) i bardzo ciekawa jestem jak będą wyglądały te emocje. Posiadający głębie simowie to dla mnie podstawa która dodaje życia grze a której nie mieliśmy dotychczas.

Versinn
Posty: 79
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Versinn » 16 lut 2014, 20:25

Na tym najprawdopodobniej wzorowali się twórcy:

Obrazek
Obrazek

Miasto na zdjęciu to Monterosso al Mare - niewielka miejscowość wypoczynkowa we Włoszech.
Oby było więcej takich klimatów! ^^
Na CS od 28.01.2009

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 16 lut 2014, 20:30

Ale ten screen podobno nie jest z TS4 więc nie opierał bym się na nim za bardzo
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 16 lut 2014, 20:32

"Najprawdopodobniej" to malo powiedziane. xD
Ale to jest cudowne, jakos nie chce mi sie wierzyć ze takie miasteczko może byc w grze.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości