The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 13 sty 2017, 23:52

Levkoni pisze:(...) Minimum te 6-8 miesięcy robili te dzieciaki, a myślę że może i dłużej.
Obawiam się, że były w plikach gry już od początku, bo pamiętam jak ktoś jeszcze w 2014 znalazł jakieś wskazówki. Potem ktoś nie dopilnował sprawy, potem byli zajęci wypuszczaniem pierdołowatych dodatków, potem zajmowali się płciami i dopiero teraz dokończyli małe dzieci. Myślę, że były już w 100% zrobione od dawna, ale chcieli nas zaskoczyć przed nowym pakietem i przy okazji podpowiedzieć najbardziej oczekiwany dodatek. Taki chwyt marketingowy :cwaniak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 13 sty 2017, 23:53

Levkoni, nie twierdze przecież, że zwolnili tego kogoś wczoraj. :D Tak mi się tylko nasunęło, bo coś za dobrzy są dla nas ostatnio. :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 15 sty 2017, 0:43

Czy tylko u mnie rozgrywka na trzeciej prędkości jest praktycznie niemożliwa?

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 15 sty 2017, 1:17

Rok 2017 zaczął się z niesamowitym kopem dla TS4. Oby reszta tego roku była tak wspaniała jak ten miesiąc :) Ciekawi mnie co jeszcze szykują? Poproszę dodatki ze zwierzakami i porami roku (W sumie bardziej na porach roku mi zależy) a już nie będę mógł powiedzieć ani jednego złego słowa na TS4.
Wracając do małych dzieci - trochę pograłem i aż się zdziwiłem, jak nagle gra zyskała taką rodzinną atmosferę jaka była w poprzednich generacjach. Wcześniej mi nie przeszkadzał brak małych dzieci, ale teraz gdyby mi je odebrano to chyba bym przestał grać. :)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 sty 2017, 2:17

książę, w jakim sensie niemożliwa? Chodzi Ci o to, że czas jak przyśpiesza np. w nocy to czasem wraca się o godzinę? Jeśli tak to mam tak samo...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 15 sty 2017, 11:05

książę pisze:Czy tylko u mnie rozgrywka na trzeciej prędkości jest praktycznie niemożliwa?
Levkoni pisze:książę, w jakim sensie niemożliwa? Chodzi Ci o to, że czas jak przyśpiesza np. w nocy to czasem wraca się o godzinę? Jeśli tak to mam tak samo...
U mnie jest tak samo, również czas często cofa się nawet o kilka godzin.. :facepalm:
W ogóle to występuje u mnie też taki problem, że musi minąć kilka sekund zanim gra przeskoczy z pierwszej na trzecią prędkość i odwrotnie.
Poza tym mam też tak, że przez chwile w ogóle nie mogę ani zmienić aktywnego sima, ani wybrać dla niego jakiejkolwiek czynności. Ten ostatni problem oczywiście pojawił się po ostatniej aktualizacji.. soft2
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 15 sty 2017, 12:42

Myślałam, że to tylko u mnie, no bo komputer [*] soft9
U mnie często nie da się zmienić aktywnego Sima, gra się jakby w tym momencie zawiesza, tzn. niby czas leci dalej i Simowie się ruszają, ale stoją w miejscu i nie robią swojej czynności, na dodatek nie da się zrobić w tym momencie pauzy, dopiero jak się "odetnie" i zmienia się aktywny Sim i wskakuje pauza, czas się cofa do momentu w którym się zacięło. W nocy to potrafi nawet wstać już ranek i nagle cofa się o 7 godzin.
Obrazek

Awatar użytkownika
Argonek
Posty: 99
Rejestracja: 01 wrz 2015, 14:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Argonek » 15 sty 2017, 12:59

Niestety także tak mam i tak jak Lenna pisała i jak Levkoni czy Bart pisali, jednak mi się wydaje, ze to jest dłużej niż tylko od ostatniej aktualizacji. :mysli:
and he's blueeee

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 15 sty 2017, 15:45

Ja tak miałem od początku gry. Na modthesims jest modyfikacja, która to naprawia, jednak nie wszystkim działa. Mi działała dopóki nie zaktualizowałem gry do 1.25

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 sty 2017, 16:17

W ogóle radzę kontrolować Wasze simowe rodziny, już pojawiają się głosy o błędach po ostatniej aktualizacji - znikające dzieci i simowie, którzy w ogóle znikają z gry i drzewa genealogicznego (tacy, którymi gramy, nie duchy).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 15 sty 2017, 16:43

Levkoni pisze:W ogóle radzę kontrolować Wasze simowe rodziny, już pojawiają się głosy o błędach po ostatniej aktualizacji - znikające dzieci i simowie, którzy w ogóle znikają z gry i drzewa genealogicznego (tacy, którymi gramy, nie duchy).
No tak. W mojej rodzince aktualizacja zrobiła co chciała.. soft2
Simka miała rodziców i siostrę, a obecnie ma tylko matkę, ojciec jest nieznany (dotychczasowy (i prawdziwy) stał się ojczymem). U jej siostry wszystko tak jak było wcześniej - ma obydwoje rodziców.. :facepalm:

Tak przy okazji to macie jakiś skuteczny mod na poustawianie tego? Bo MC Command Center sobie z tym nie radzi.. <_< ;/
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 sty 2017, 19:33

Bart poustawianie czyli z powrotem połączenie simów więzami rodzinnymi? Command Center musi sobie poradzić, ma taką opcję dzięki której można ustalić spoty pokrewieństwa.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 15 sty 2017, 19:42

Levkoni pisze:Bart poustawianie czyli z powrotem połączenie simów więzami rodzinnymi? Command Center musi sobie poradzić, ma taką opcję dzięki której można ustalić spoty pokrewieństwa.
Tak, Command Center radzi sobie, gdy ma do ustawienia pokrewieństwo na linii brat-siostra czy rodzic-dziecko. Problem się pojawia w przypadku relacji dziadek-wnuczka, bo po wybraniu odpowiednich dwóch simów do tego w opcjach kim mają być dla siebie w ogóle nie ma takowej relacji (w sensie, że do wyboru pomiędzy simem x, a simem y mam tylko - brat, mąż, ojciec) soft2

A, żeby nie było off-topu to dodam, że nie wiem jak u Was, ale u mnie kompletnie zniknął problem z przesiadaniem się z miejsca na miejsce podczas rozmowy soft9 soft9
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 sty 2017, 19:48

Bart czyli jak na przykład ustawisz simkę A, że ma być córką sima A1 i A2 to dziecko simki A nie ma pokrewieństwa z dziadkami?

A co do przesiadania się to nie zwróciłem uwagi, ale nadal jest problem z oglądaniem TV bo simowie oglądają na stojąco mimo, że mają kanapę i dwa fotele...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 15 sty 2017, 20:47

Zacinanie się simów jest megawkurzające. Kiedy sim był zmęczony i miał pełny pęcherz kazałem mu wrócić do domu. Po godzinie czekania wyszedł, doszedł do końca dzielnicy, potem się wrócił do baru, zemdlał, zsikał się i dopiero wtedy się teleportował. Dodam, że kazałem mu wyjść o 19, a do domu wrócił na 23 soft1
Obrazek

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 15 sty 2017, 22:19

To mdlenie simów jest czasem niesamowicie wkur...wkurzające. Szczególnie kiedy Sim idzie do łóżka, przed samym łóżkiem anuluje mu interakcję "Śpij" i Sim mdleje.... :/

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 17 sty 2017, 22:37

Błędy po aktualizacji są czasami naprawdę wnerwiające.
Ja pamiętam, że nie raz miałam błąd z anulowaniem się jakiegoś polecenia.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 18 sty 2017, 16:14

Też mam anulowanie się poleceń i to często. Wydaje mi się, że to jakoś po ostatnich aktualizacjach, bo wcześniej jak grałam to tych wszystkich błędów nie było.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 18 sty 2017, 19:08

No ja to mam jeszcze opóźnienie w wykonywaniu poleceń co mnie irytuje. Ale ogólnie to fajnie mi się gra.

Frosnese
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2016, 18:52

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Frosnese » 19 sty 2017, 20:20

Możliwe, że twórcy pracują również nad porami roku w grze. :)

http://simscommunity.info/2017/01/17/th ... eculation/


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości