The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 31 paź 2016, 20:50

Możemy sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało za kolejne 3 dodatki ...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 31 paź 2016, 21:03

Ja nie narzekam. Jedyne "ścinki" jakie mam to sekundę przed przejściem w tryb budowania/Galerię/mapę. A one występują u mnie od samej premiery :P

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 paź 2016, 22:10

Sprawdźcie, czy w origin nie przestawiło Wam się uruchamianie na 32 bity. Ja mam system 64 i mi się przestawiło... W tym celu kliknijcie prawym na grę w bibliotece => właściwości gry => zaawansowane opcje uruchamiania => The Sims 4 64 bit
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 lis 2016, 11:08

A to myślisz ze jest jakaś różnica?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 01 lis 2016, 13:01

Różnica jest duża, bo program 32x korzysta tylko z max 3GB ramu, a 64x korzysta z każdej dostępnej ilości. Oczywiście system też musi być 64 bitowy by to działało
Obrazek

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 01 lis 2016, 14:32

Mój system ma 64 bity, a Simsy ustawione na to okropnie się zacinają :/

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 lis 2016, 20:44

Mam jakiś błąd z odkładaniem resztek. Simowie się resetują po wybraniu tej interakcji. Po nowej łatce nie mogę nawet przeciągnąć talerza na stół. Ma ktoś podobnie, czy to wina jakiegoś moda?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 lis 2016, 1:06

Ja nie mam takiego błędu, ale za to u mnie simowie masowo się ze sobą witają i żegnają... Wychodzę zagadać jakiegoś przechodnia i nagle w kolejce działań wskakują ciągle interakcje "pożegnaj" z każdym simem, jaki przejdzie obok... Ostatnio miałem tak też wśród domowników, którzy codziennie przed nową interakcją ze sobą po prostu się witali...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 lis 2016, 5:35

A to u mnie to normalka z tym witaniem sie i żegnaniem
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 02 lis 2016, 16:47

Levkoni u mnie ten problem z żegnaniem i witaniem pojawił się po aktualizacji z wyzwaniem czaszkowym. Do tego za każdym razem, gdy chcę zagaić rozmowę z przechodniem, mój sim idzie w zupełnie drugą stronę do samego końca dzielnicy (tego miejsca, gdzie znikają przechodzący simowie), a potem dopiero wraca do sima, z którym miał pogadać, a który zazwyczaj już dawno sobie poszedł. :facepalm:
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 02 lis 2016, 16:51

U mnie ostatnio pojawił się wkurzający problem. Za każdym razem gdy każę porozmawiać ze sobą dwoma simami siedzącymi na kanapie czy na krzesłach obok siebie, jeden z nich wstaje, podchodzi do końca pokoju i wraca. Tego z witaniem się natomiast nie zauważyłem :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 lis 2016, 20:44

Urny z prochami Simów, którzy zmarli poza granicami parceli, mają teraz dostępną interakcję „Schowaj do wyposażenia”.
A gdzie znikają urny simów którzy umierają w mieście? :unsure:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 lis 2016, 2:25

Shattered osobiście nie rozumiem tej zmiany w aktualizacji. Od zawsze mogłem schować do wyposażenia urny simów, którzy zmarli poza moją parcelą o ile byłem świadkiem ich śmierci :/

Wkurza mnie to, że twórcy olewają aspiracje. Minęło 2 lata od premiery, wyszła masa akcesoriów, trzy pakiety i trzy dodatki a dostaliśmy tylko przez ten czas 2 nowe aspiracje. A przecież było tyle świetnych okazji żeby dodać nowe!

Przy WwP mogła pojawić się aspiracja związana z prowadzeniem sklepu. Przy Dzień w Spa aspiracja z kategorii sportowych związana z jogą. Przy pakiecie z restauracjami - aspiracja dotycząca restauracji i nauki potraw molekularnych. Teraz też zrobili jedną aspirację, gdzie wepchnęli wszystkie nowości z dodatku, zamiast jakoś podzielić. Bez problemu można by było zrobić aspirację oddzielnie dla śpiewania - nauczyć się śpiewać, wygrać jakieś konkursy karaoke etc.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 09 lis 2016, 8:04

Może Simowie podobnie jak twórcy tej gry, już nie mają żadnych ambicji na rozwój? ;P

^ HAHAHAHA. Made my day. /Rai

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 09 lis 2016, 11:03

Ta gra jest dużo gorsza od swojej poprzedniczki i dużo droższa . Ja po zakupie dwóch dodatków stwierdziłam, że już nic nie kupię, bo nowy dodatek nie jest żadna rewelacją. Doszło parę nowości a reszta była w poprzednich częściach. Więc w sumie 4 rozgrywka nie powala na kolana. Jedynie chyba tylko tych co nie grali w 2 i 3. Dla mnie grafika w 4 jest plastikowa i wolę tą z 3. Jeśli 3 mi się wydawała uproszczona to 4 bije ją na głowę. Aż boję się pomyśleć o dalszy rozwój tej serii.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 lis 2016, 17:39

Mi tam mimo wszystkich wad czwórki gra się w nią najlepiej... taka prawda. Jakkolwiek bym nie narzekał, to właśnie w czwórce spędzam najwięcej czasu...

Trójka może i ma masę aktywności i otwarty świat ale uważam, że ta część zrobiona jest byle jak i ma jeszcze mniej klimatu niż czwórka. To właśnie przy tworzeniu trójki zaczęły się uproszczenia i era bugów...

Dwójka była i jest świetna, ale jak dla mnie już przestarzała. Miło mi się gra w nią do dziś, ale ciężko mi się wciągnąć na dłuższy czas z powodu słabych możliwości rozwoju sima, a to dla mnie bardzo ważna część gry od czasów trójki.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 09 lis 2016, 18:14

^ Mam podobnie. Też gram najwięcej w czwórkę i też najwięcej na nią narzekam ;P
W czwórce najbardziej lubię tryb budowania i Wierzbową Zatoczkę, której architektura mocno jest inspirowana Nowym Orleanem. Przyjemnie mi się w nią gra, mimo wszystkich ułatwień, braków itp.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 lis 2016, 12:50

.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2016, 15:36 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 lis 2016, 11:15

Nie wiem czy zauważyliście, ale w ostatniej aktualizacji oprócz tych cech dali również strój turysty (ten, który noszą simowie w San Myshuno) oraz dwie podłogi, które mają teksturę tych zakrytych, nieaktywnych mieszkań z nowego miasta.

Ja już jestem ciekaw, co dostaniemy w listopadowej aktualizacji. Obstawiam ten świąteczny zestaw obiektów, który był pokazany na zwiastunie.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 lis 2016, 19:18

Jest i listopadowa aktualizacja, która nie dodaje niczego nowego, a i lista napraw jest uboga
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości