The Sims 4 - Błędy

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Galcia » 02 sie 2015, 20:28

Właśnie doświadczyłam tego, o czym pisała minimaffimaxi - gra usunęła mi ducha Mortimera Ćwira. <_< Morti zniknął również z drzewa genealogicznego, a jego nagrobek nie jest nawet podpisany. Nie muszę chyba pisać, jak bardzo mnie to wkurzyło (zwłaszcza że ów duch był mi potrzebny do relacji... ), ale jeszcze bardziej zdenerwowałam się, gdy po krótkich poszukiwaniach w Internecie dowiedziałam się, że "it's not a bug, it's a feature!" - gdy w zapisie wygeneruje się więcej niż 180 simów, gra automatycznie kasuje tych nadprogramowych, zaczynając od duchów i rodzin, których nie ma na świecie. A ja się pytam w takim razie, co się stanie, jeśli będę mieć ponad 180 granych simów? Oni też zostaną na zawsze wymazani z kart simowej historii? -.- Dlatego postanowiłam umieścić tę informację (i przy okazji wyładować frustrację :P ) tutaj, w wątku z błędami, bo dla mnie to mimo wszystko JEST błąd.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 02 sie 2015, 20:36

Dla mnie również często wyskakuje informacja, że coś zniknęło z trybu budowania.

Ponadto zauważyłam, że simowie się obrzydzają jedząc posiłki, nawet jakości wspaniałej. Potrafią rownież się zresetować podczas grupowego jedzenia..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 04 sie 2015, 1:36

Guuki pisze: Mam też błąd z pocztówkami, nie przychodzą. Czasami się zdarzy, ale rzadko.
U mnie w ogóle rzadko kiedy pojawia się listonosz. Dlatego moja Simka tak długo budowała to przejście do świata kosmitów, bo przesyłka z wyizolowanym pierwiastkiem potrzebnym do budowy długo nie przychodziła.
Guuki pisze:W pracy, w panelu z zadaniami pokazuje, że dzień pracy kończy się o godzinie o wiele późniejszej niż rzeczywista, np. zamiast 17:00 pokazuje 23:00.
Mam to samo. Simka pracuje jako naukowiec na którymś tam szczeblu w godzinach 10:00 - 18:00, a w panelu ma jakieś dziwne późne godziny. I jeszcze gdy kliknę przedłużenie pracy, to te godziny się zmieniają, np. że dzień pracy trwa do 1:00 w nocy. A Simka wychodzi do domu o 19:00 :wat:
Guuki pisze:Czasami, przy przenoszeniu łapką rzeczy z wyposażenia Sima, kursor się psuje i przybiera postać chwytającej łapki. Wtedy wszystko co klikam, klikam łapką, zamiast normalną strzałką. Pomaga dopiero zresetowanie gry.
Ja mam jeszcze weselej. Robi mnie się podobnie, tylko że przy przełączaniu z trybu kupowania do trybu życia. Wtedy nie dość, że kursor pozostaje łapką, to jeszcze ma przyczepioną ikonkę ostatniego przedmiotu, który kupiłam lub przeniosłam.

A kilka dni temu, gdy przez chwilę grałam, to Simka poszła pod prysznic, a potem spod niego wylazła cały czas z kwadracikami cenzury, jakby latała nago. Kiedy chciałam zmienić jej strój na codzienny, to opcja stroju codziennego była szara, jakby Simka miała go na sobie - gu...cio, była goła i zacenzurowana :D Dopiero gdy kazałam jej zmienić strój na inny, chyba piżamę, i potem ubrać się w codzienny, błąd zniknął.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Stara-Raszpla » 04 sie 2015, 9:06

ja mam drobniejesze bugi. Np u mnie nie da sue ukonczyc aspracji "Bratnia dusza" na przed ostatnim etapie jest zablokowane. Mimo ze moi simowie sa bratnimi duszami to nijak to nie chce zadziałać...

Prboowalam nawet zniszczenie ich relacji kodem i na nowo.. ale nie pomoglo
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Galcia » 04 sie 2015, 10:03

Ja mam błąd z aspiracjami Mistrz kuchni i Mistrz miksologii. Dopóki gram simem z daną aspiracją, wszystko jest ok, ale po wyjściu z danej rodziny i załadowaniu jej ponownie od razu wyświetla mi się, że aspiracja została wypełniona (mimo że sim jest np. dopiero na trzecim szczeblu kariery kulinarnej i nie wypełnił prawie żadnych zadań związanych z aspiracją).
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 05 sie 2015, 22:06

Nie wiem, może to normalne, ale znikają simowie z kontaktów :unsure:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Column15 » 06 sie 2015, 18:02

Shattered, pewnie nie utrzymywałaś z nimi kontaktów. Był mod, który zmniejszał/całkowicie wyłączał (do wyboru) spadanie związków, ale chyba jest zepsuty, bo powodował u mnie błąd wyrzucania do wyboru świata po wybraniu rodziny.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 06 sie 2015, 23:54

Shattered znikają Ci bo gra wykasowuje co jakiś czas wszystkich simów bez domów i duchy... dlatego wtedy urywa drzewa genealogiczne. Założyłem ostatnio temat do tego. Wgraj sobie ten mod: http://modthesims.info/download.php?t=545615 i powinno pomóc tylko nie wypakowuj go, wrzuć w paczce. Ja dziś go przetestowałem i faktycznie nie usunęło mi simów.

Ja za to zauważyłem coś innego:

1. Kiedy simowie rozmawiają w grupie, kontakt wzrasta tylko z simem, z którym podejmujemy bezpośrednie interakcje.
2. Kiedy w grze pierwszy raz pojawia nam się Mroczny Kosiarz podczas śmierci jakiegoś sima, to potem już regularnie pokazuje się w klubach, barach etc...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Cain » 09 sie 2015, 23:28

Gdy zmieniałem innemu, zaproszonemu Simowi ubrania po użyciu Testinga i wyszedłem z trybu Stwórz Sima, to Sim stał się nagle członkiem mojej rodziny... jedynym, bo moja Simka nagle z niej "wyszła" :P
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 09 sie 2015, 23:29

Również resetują się dla mnie simowie. Np. gdy czytają książkę i anuluję interakcję. Albo gdy każę im odłożyc ją na półkę.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: simunia » 10 sie 2015, 0:15

Też mam ten błąd i jest to trochę irytujące bo ni z tego ni z owego simy się resetuja albo jeszcze jeden gdzie simka ma z 4 polecenia chce dać jej kolejne i wyskakuje,że niby kolejka pełna.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Galcia » 10 sie 2015, 0:24

Levkoni pisze:1. Kiedy simowie rozmawiają w grupie, kontakt wzrasta tylko z simem, z którym podejmujemy bezpośrednie interakcje.
U mnie niestety to tak nie działa - jest jeszcze gorzej. Gdy simowie A, B i C rozmawiają w grupie i sim A zacznie wykonywać romantyczne interakcje z simem B, wzrasta również pasek romantycznych kontaktów między simami A i C (w ten sposób powstał dość niezręczny miłosny trójkąt między matką, córką i chłopakiem córki). :facepalm:

Raz zdarzyło się tak, że podczas przenoszenia simów między rodzinami rodzina, do której przenosiłam, zniknęła, a z domu poznikały wszystkie meble.

A jeśli chodzi o resetowanie simów, często zastygają na kilkanaście sekund podczas przechodzenia przez drzwi, po czym teleportują się w losowe miejsce w domu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Stara-Raszpla » 22 sie 2015, 17:46

Dziwny blad, tym razem zwiazany z kolekcjnonerstwem :
W ostatnium etapie trzeba miedzy innymi znalezc 25 rzeczy :
Wystarczy ze zlapiecie lapka 1 rzecz w plecaku po czym opuscicie z powrotem i będzie się to nabijać
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 11 wrz 2015, 22:35

changedd, tylko ten mod, jak na razie twórcy nie rozwiązali tego problemu... Pobierz to: http://www.modthesims.info/download.php?t=545615 i wrzuć do folderu Mods ale bez wypakowywania. Ja tego używam od jakiegoś czasu i wszystko działa, nie przerywa mi drzewek i nie kasuje simów miastowych :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Jackob » 19 wrz 2015, 18:40

Nasi simowie nie radzą sobie z trzymaniem nieokrągłych owoców i warzyw.

Obrazek

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Neonka » 23 wrz 2015, 22:40

nie wiem w końcu czy to bug u mnie czy jakiś dziwny system, ale nie respawnują mi się kamienie (kolekcjonerstwo). nie dotyczy dzielnicy w której gram (gdzieś było napisane, że trzeba spędzić daną ilość godzin na danej praceli/dzielnicy żeby się zrespiły, ale jeśli tak to GŁUPOTA)

a druga rzecz, ni z tego ni z owego, wszyscy simowie nagle opuszczają daną parcele i mój sim zostaje sam soft1

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Guuki » 30 wrz 2015, 23:29

Się dziś uśmiałem...
Wskutek błędu moja Sima zaczęła wygrzebywać chwasty z szafki pod telewizorem. :D

Obrazek

Obrazek

Gdzie był krzaczek, który miała odchwaszczać, a gdzie ona!
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 03 paź 2015, 13:32

Po wgraniu pakietu Upiorności gra wymordowała mi część staruszków w grze -___- I nie chodzi mi o usunięcie ich z gry tylko prawdziwy mord - w kontaktach zamiast nich mam ich duchy. Poumierali staruszkowie w różnym wieku, zarówno Ci którzy już dobijali do końca pasek życia jak i tacy, którzy jeszcze nie mieli zapełnionego. prawdziwe upiorności...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Stara-Raszpla » 09 gru 2015, 13:40

nie jest to moze blad wynikajacy z buga.. raczej celowe zagranie EA.. niemniej jednak.. nie da sie zabic ojca zanim nie urodzi sie dziecko... to wkurzajace, bo mi to plany na historie psuje...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Galcia » 09 gru 2015, 17:10

Stara-Raszpla, chodzi Ci o to, że ojciec dziecka nie może umrzeć, kiedy simka jest z nim w ciąży? Jeśli tak, to zapewniam Cię, że może. :dotatusia: Chyba że któraś z ostatnich aktualizacji wprowadziła takie ograniczenie (co byłoby potwornie głupie).
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości