The Sims 4 - Błędy

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Stara-Raszpla » 09 gru 2015, 17:21

Ok ofam co mowilam.. faktycznie udalo mi sie ubic przez saune.. ale nie moglam utopic ani zaglodzic cos...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: KąsaczPL » 12 gru 2015, 15:05

Mały błąd w menu głównym. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: simunia » 12 gru 2015, 17:28

ja miałam kilka błędów dzisiaj w grze jeden gdy kazałam simowi skorzystać z toalety a ten chciał wejść do wanny i drugi gdy simka jadła i dałam jej żeby skorzystała z toalety to ona to zrobiła jedząc w kuchni przy bufecie. No i oczywiście słynne anulowanie się danej komendy też miałam. Także po najnowszej aktualizacji miałam trochę błędów.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 17 gru 2015, 21:42

Przez pewien czas miałam tak, że na mapie świata na parceli, na której mieszkali moi Simowie, było pusto, nie było widać obrazka domu. To była jeszcze stara mapa, biało-niebiesko-zielona. Teraz to się naprawiło, jeszcze przed ostatnią aktualizacją.

A teraz miałam ciekawy błąd. Właściwie pakiet kilku błędów.
Simka z mojej rodziny wyszła za mąż i zaszła w ciążę. Przebieg ciąży był OK, ale gdy zaczęła rodzić, to nie włączała jej się opcja porodu, tylko stała i jęczała na środku pokoju. Kliknęłam na nią i wybrałam opcję urodzenia dziecka w szpitalu. Nic się nie stało, za to w kolejce działań pojawiła się nagle interakcja urodzenia w domu. Anulowałam ją i kazałam raz jeszcze urodzić w szpitalu. I co się stało? Simka pojechała do szpitala i tylko przed nim stała, po czym ukazało się okienko, że urodził się chłopiec, nadaj mu imię, wybierz cechy i tak dalej. Nazwałam chłopca Hans, ale dziecko się nie pojawiło. Za chwilę wyskoczyło drugie okienko, że urodziła się dziewczynka. Znowu wybierz imię, cechy, tralala. Fajnie, pomyślałam, bliźnięta będą, i nazwałam dziecko Izzy. Ale znowu się nie pojawiło. Po czym Simka nagle wróciła do domu, a tam, już nie stojąc jak słup, urodziła... trzecie dziecko, chłopca, chociaż dwójki pozostałych w całym domu widać nie było ani na panelu rodziny. Cóż, pomyślałam, że może po prostu jest jakiś błąd z urodzinami i tamte dzieci nie istnieją, więc i drugiego chłopca nazwałam Hans, jak tego pierwszego...
Wtedy zaczął się cyrk na kółkach. Nagle kołyski bobasów się pojawiły wszystkie trzy. W panelu rodziny też się ukazały te niesamowite trojaczki. Gdy przesuwałam kursor nad jednego z małych Hansów, pokazywała się, tak jak w przypadku starszych Simów, ta ramka z imieniem, nazwiskiem i grupą wiekową. Kiedy przesuwałam kursor nad drugiego, omyłkowo nazwanego Hansa, jak i nad Izzy, nie pojawiało się nic. A w panelu rodziny, kiedy klikałam na wizerunki, imiona się pojawiały normalnie :wacko:
Postanowiłam sprawdzić drzewo genealogiczne. Trojaczki to trzecie pokolenie w tej rodzince. I co się okazało? Że w drzewku widnieje tylko jeden z Hansów, zaznaczony prawidłowo jako syn tej a tej pary, wnuk tej a tej pary. Po dwójce pozostałych nie było ni śladu. Aha, pomyślałam, to takie buty. Postarzyłam bobasy nie wyświetlające się w drzewku do wieku dziecka, po czym w Zarządzaniu światami wywaliłam je z rodziny. Pozostał tylko ten prawidłowo wyświetlający się Hans.
I tu zaczyna się najzabawniejsze. To dziecko jest kameleonem! :D Hans, który został w rodzinie, ma jasną skórę jak matka, kołyskę białą z żółtą wstążką i nosi żółty kubraczek. Hans usunięty miał zielony kubraczek, kołyskę białą z zieloną wstążką i ciemną skórę jak jego tatuś. I kiedy ocalały z Indrowej rzezi niewiniątek Hans leży sobie w kołysce, wygląda tak, jak powinien - żółty strój i jasna skóra. Cyrki dzieją się z nim, kiedy ktoś wyjmuje go z kołyski, by się nim zająć - wtedy nagle przybiera on kolory tego drugiego Hansa - zielone ubranko i czekoladowa karnacja :wacko: Kołyska za to pozostaje bez zmian. Portrecik na panelu rodziny również. PO odłożeniu do kołyski znowu zmienia barwy na opcję pierwszą. Ciekawie mam, prawda? :P
Ale podejrzewam, że te przemiany są spowodowane tym, iż dałam braciom to samo imię i gra zgłupiała: traktuje tego istniejącego i tego usuniętego jako jedną osobę. Cóż, moja wina, gdybym wiedziała, że pierwszy Hans nie zniknął, tylko w wyniku błędu pojawi się później, nazwałabym tego drugiego inaczej.
Tego, czemu gra potraktowała Bogu ducha winną Izzy jako nie będącą dzieckiem własnej matki, to już nie wiem.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 18 gru 2015, 23:28

UWAGA NA SAUNY ŚMIERCI!

Właśnie miałem najdziwniejszy błąd w The Sims jaki kiedykolwiek widziałem. Wysłałem sima do sauny, a kiedy skasowałem do niej drzwi, sim zmienił się w nagrobek i zniknął z panelu sterowania xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Stara-Raszpla » 19 gru 2015, 0:25

no to ja mialam ostatnio cos innego z Laurrie.

Niby wszystko bylo normalnie, simka zmienila grupe wiekowa, poszla do pracy wszystko bylo cacy.w pewnym momencie chcialam wykupic dla niej nowe nagrody aspiraji.. a tu boom.. nie moge, przy wiekrzosci mam info ze simka nie ma odpowiedniej grupy wiekowej. Weszlam do CAS zmienilam jej grupe, na nastolatka, potem na mlodego doroslego i zapisalam. Balalm sie ze strace ilosc dni, ale na szczescie prawidlowo sie zapisalo. Niestety z tego wyniknal inny problem, wszystkie cechy do tej pory wygrane zniknely. Czyli wedlug gry simka jako dziecko nie zrealizowala zadnej aspiracji.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 21 gru 2015, 20:01

Dziś mimo tego, że mam cały czas aktywne połączenie z internetem, kiedy chcę włączyć Galerię, gra informuje mnie, że nie mam połączenia z siecią i pyta, czy włączyć :facepalm: A nie zmieniałam nic w ustawieniach. Dopiero dziś takie kwiatki się dzieją.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 05 sty 2016, 18:18

Zawsze kiedy simem wybieram się na parcelę inną niż dom, to zaczynają się problemy z pokojówką. Nie przychodzi, a potem tak jakby usługa zostaje anulowana i muszę od nowa ją zamawiać...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Halpuria » 06 sty 2016, 0:00

Ostatnio zauważyłam, że w dużych rodzinach (7 - 8 Simów) kwadraciki z wizerunkami członków rodziny robią się 2x mniejsze niż zwykle. Wcześniej tak nie było. Niby nic, ale jest to denerwujące.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 09 sty 2016, 21:39

Po ostatniej aktualizacji zauważyłem, że simowie na wszystkie potrawy (również na lody) reagują jak na ostrą potrawę, czyli zaczynają sobie wachlować język (czy jakoś tak). Co prawda jest już mod z fixem, ale... zastanawiam się, jak oni robią te aktualizacje, że wskakują takie błędy kompletnie niezwiązane z zawartością aktualizacji xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Halpuria
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:04

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Halpuria » 21 sty 2016, 17:11

Już jakiś czas temu to zauważyłam, że Simom w spaniu nie przeszkadza muzyka z odtwarzania. Mogą nawet zasnąć w środku dyskoteki. Co ciekawe muzyka "na żywo" budzi ich normalnie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 22 sty 2016, 13:13

U mnie ostatnio przy dorastaniu niemowlaka z kołyski nie było animacji. Po prostu zniknęło, zrobiły się te iskierki i pojawił się jako dziecko.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 22 sty 2016, 20:44

Kiedy Sim przygotowuje jedzenie, a ma w domu tę wyglądającą staroświecko lodówkę ze szklanymi drzwiami, to gdy ją otworzy, w drzwiach nie będzie szyby. Przy zamkniętych drzwiach szyba pojawi się normalnie z powrotem.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 07 lut 2016, 0:25

Czy Wy też po ostatniej aktualizacji macie obiekty z gry podstawowej oznaczone jako zawartość zmodyfikowana? U mnie wiele (nie wszystkie) przedmiotów widnieje jako takie obiekty.

Dodatkowo okropnie mnie wkurzyło oznakowanie zawartości zmodyfikowanej. Teraz na zdjęciu obiektu w katalogu obiektów widnieje symbol klucza majstra. I okej spoko. Ale po jakiego grzyba walnęli takim kluczem jeszcze na każdym, dosłownie każdym kwadracie z wyborem wariantu kolorystycznego takiego obiektu? Po pierwsze zasłania to kompletnie kolor i w sumie nie widać do końca co się wybiera, a po drugie przecież widać ikonkę klucza na głównym zdjęciu to po co jeszcze dodatkowo oznaczać warianty?! o_O
We built this city, we built this city on rock an' roll!

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: KąsaczPL » 17 lut 2016, 13:46

1 kawałek mapki z dodatku "Spotkajmy się" nie zgadza się z wyglądem jak wygląda normalnie. Tak to wygląda z wyboru świata:
Obrazek
A tak z gry
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 17 lut 2016, 15:53

W zasadzie to nie są błędy tylko celowe zabiegi. Te mapy nie mają być rzeczywistym odwzorowaniem tylko uproszczonym podglądem ;) Błędem było poprzestawianie parcel w Newcrest swego czasu - na podglądzie parcele stały w innej kolejności niż po wejściu na mapę :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 20 lut 2016, 0:05

myself04 może masz mody? Ja miałem podobne błędy przez nieaktualną modyfikację i wywalenie jej rozwiązało problem.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 17 kwie 2016, 20:16

Dziecko ciagle traci kontakty z simami. Zostaje tylko rodzina
Sky Fits Heaven

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: KąsaczPL » 05 maja 2016, 15:46

Nie mogłem zadzwonić i porozmawiać przez telefon do jednej simki ponieważ była w szkole chociaż w simowym świecie była godzina 19.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 06 maja 2016, 23:37

Zresetowało mi wszystkie kolekcje rodziny do zera...
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości