The Sims 4 - Ciekawostki

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Jhud » 07 wrz 2014, 16:36

Dzieci nie mogą pić herbaty.
Mogą odrabiać lekcje na łóżku, ale nie piszą jej ani nic, tylko czytają ją (uczą się?)
Odrabianie pracy domowej nie wystarczy by dziecko miało dobrą ocenę w szkole, dobrze jest robić te zadanka do tego.
W TS4 można kupić takie duże misie, jednorożce itp pluszowe. Dzieci mogą z nimi rozmawiać, i... naprawdę przyjaźnić się z nimi. Pokazują się normalnie na pasku znajomych. I im więcej się z nimi gada, tym więcej opcji na nich jest.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Kasim Hazim » 07 wrz 2014, 18:55

W grze, klikając na komputer/społeczne jest opcja znalezienia przyjaciół do korespondencji. Są to simowie nieistniejący w grze, ale są z różnych okolic, które nawiązują do poprzednich generacji. Mi się przykładowo trafił sim z Moonlight Falls. ^^ Do tego pojawił się krótki opis miasta, pasujący idealnie. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Dejmian » 07 wrz 2014, 19:02

Na zewnątrz słychać szczekanie psów.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Kasim Hazim » 07 wrz 2014, 21:29

Po zrobieniu testu ciążowego, u simki od razu pojawia się brzuszek. Test ciążowy można zrobić po każdej interakcji "postaraj się o dziecko".

Simka może urodzić dziecko w domu, bądź w szpitalu. Gdy wybierzemy opcję szpitala, nasi simowie znikają, a po chwili pojawia się okienko by nazwać dziecko. Po powrocie dziecko jest już w kołysce w mieszkaniu.

Po porodzie, możemy wybrać nie tylko imię dla dziecka, ale także nazwisko.

Simki nie dostają urlopu macierzyńskiego. Podczas ciąży chodzą normalnie do pracy, a po porodzie także nie mają dni wolnych.

Gdy nie ma kto na parceli zająć się niemowlakiem, on znika i pojawia się komunikat, że obecnie przebywa w żłobku.

Gdy simowie nie umieją gotować, podczas robienia posiłków pojawiają się różne śmieszne animacje, które pokazują ich nieumiejętności. XD

Niemowlę może zamienić się w dziecko zaraz po porodzie. Wystarczy kliknąć na kołyskę i wybrać odpowiednią interakcję.

Sim może malować obrazy, zależnie od tego, jaki ma nastrój. Np. gdy jest smutny może namalować "smutny obraz". :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: ollie » 07 wrz 2014, 21:33

W lodówce znajduje się lodowy króliczek :D

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Stara-Raszpla » 07 wrz 2014, 23:36

Mroczny kosiarz najwyrazniej tez może byc zmeczony lub miec wolne ! dlatego tez nie zdziwcie sie jak spotkacie go w pubie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Swoja droga fajna jest animacja znikania kosiarza.. niestety nie udalo sie fotki zrobic. Kosiarz wali kosa w ziemie i pojawia sie czarna chmura niczym portal troche.. i Kosiarz w niej znika :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Marathai » 08 wrz 2014, 1:06

Gdy sims jest rozbawiony, możemy ugotować specjalne naleśniki z żelkami (nie pamiętam ich nazwy) :(
Po wypełnieniu aspiracji dot. komputerów pojawiają się na komputerze nowe interakcje jak stalkowanie znajomych czy zarabianie w internecie.

Awatar użytkownika
selka
Renciści
Renciści
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2014, 1:22

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: selka » 08 wrz 2014, 1:25

Jeśli zapytacie mrocznego czy jest w związku, zaczyna się śmiać tak zalotnie i odpowiadać że nie ma na to czasu, i co to wgl za pytanie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na obrazy jakie malują simowie. Niektóre z nich są na prawdę świetne. Mój sim właśnie namalował stworka z gry SPORE :D

edit: gdy dodacie mrocznego do waszej rodziny zauważyć można, że jego potrzeby są stale zmaksymalizowane

Dodatkowo nie ma on pęcherza bo gdy każemy mu wypić sok lub mleko natychmiast zasika nam całą podłogę na czarno soft9 (chyba robił podobnie w poprzednich częściach, ale wydaje mi się że czarnych kałuż nie zostawiał )
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Rai » 08 wrz 2014, 10:31

soft9 Niezłe, Sel XD

Wraz ze wzrostem umiejętności malowania, Sim moze malować nowe rodzaje obrazow. Np. realistyczne, surrealistyczne itd.

Można zbierać żaby. :)
Rośliny sadzone przez nas w ogródku (np. marchewka) mogą ewoluowac w krzaki lepszej jakości, jeśli sie o nie dba.

Awatar użytkownika
selka
Renciści
Renciści
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2014, 1:22

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: selka » 08 wrz 2014, 11:06

co do roślinek to na wyższym stopniu ogrodnictwa można z sobą łączyć różne gatunki roślin, przez co na jednym drzewie może rosnąć np jabłko i truskawka :)

Żabki też można ze sobą krzyżować i czasami otrzymywać nowe gatunki :)

edit: te pluszaki o których ktoś wyżej wspominał, że można się z nimi przyjaźnić - każdy z nich ma swoje własne interakcje np z dinozaurem nasze dzieci będą wyobrażać sobie prehistoryczny świat, a z jednorożcem magiczny ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
schwimmen
Posty: 133
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:57

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: schwimmen » 09 wrz 2014, 12:47

Kiedy poznamy przyjaciela do korespondencji możemy poprosić go o pocztówkę. Moja simka poznała sima z Północnej Groty, a przysłana pocztówka miala obrazek taki jak obrazek miasta w The Sims 3.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Marathai » 09 wrz 2014, 12:55

Ja dostałam pocztówkę, która dawała inspirującą emocje simowi, oprócz potraw i obrazów zależnych od emocji można też robić drinki związane z emocjami.

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Hirooo » 09 wrz 2014, 14:50

Nie wiem czy było, a nie mogę znaleźć :(

"Twarze" tych dużych pluszaków (Jednorożec, dinozaur itp) mogą się zmieniać! Kiedy kupiłem te maskotki to miały otwarte oczy, potem zmieniły na zamknięte a jak już moja mała simka zaprzyjaźniła się z jednorożcem, to jego oczy były takie "wesołe" (Zamknięte, ale do góry, coś w stylu ^^. Nie wiem jak wyjaśnić)

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: eris234 » 09 wrz 2014, 18:13

Sim wpłacając pieniądze przez komputer na cel charytatywny, może paść ofiarą internetowego oszustwa. Dostaje wówczas smutny nastrójnik dotyczący nieuczciwości sieciowych oszustów.

Smutny Sim może zadzwonić na linię pocieszycieli.

Wraz z rozwojem umiejętności programowania, Sim może próbować zmienić ocenę pracy. Jednak moja Simka dostała nastrójnik, że została na tym przyłapana i że czy nie byłoby lepiej uczciwie popracować.

Jeśli Sim zmodyfikuję grę i potem zagra w nią, uzyska pozytywny nastrójnik, mówiący o tym, że o wiele fajniej gra się w taką dopakowaną grę :)

Sim programista może wykonywać pracę jako wolny strzelec i robić różne modyfikacje na zlecenia, zarabiając przy tym pieniądze, brać udział w turniejach graczy lub przeprowadzać transmisje gry na żywo

Umiejętności, jakie Sim zdobywa jako dziecko znikają gdy stanie się nastolatkiem, bo są to inne umiejętności niż te dla dorosłych mimo, że zdolności społeczne moznaby podpiąć pod charyzmę, a motoryczne pod kondycję.

Leniwy Sim łatwo przybiera na wadze, nawet jeśli się nie przejada.

Absolem, jest jeden wzór i to jest tylko urna - po przeniesieniu jej na zewnątrz domu nie zmieniła się w nagrobek.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Marathai » 09 wrz 2014, 19:46

Udało mi się zabić simkę ze śmiechu. Musiała mieć ponad +20 statystyk do rozbawienia i emocje histeryczny.

[spoiler]Obrazek[/spoiler]

@edit: bardzo smutny sims może podlewać rośliny swoimi łzami xD!

[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: ollie » 09 wrz 2014, 21:30

Sim z wysoko rozwiniętą umiejętnością programowania może tworzyć gry. Nie no. Te umiejętności jeszcze nigdy nie były tak dopracowane :D

Lalkę Voodoo można zamówić przez internet jeśli zdobędzie się bodajże trzeci lub czwarty poziom złośliwości.

Nasienie Laganaphyllis Simnovorii powstaje z połączenia smoczego owocu z lwią paszczą ;)

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: eris234 » 10 wrz 2014, 12:19

Sim już od trzeciego lub czwartego poziom ogrodnictwa, nie pamiętam dokładnie, może rozmawiać z roślinami, by zaspokajać potrzebę towarzystwa.

W zakładce simologii dostępne są statystyki Sima, w których możemy sprawdzić ile razy dana postać była w konkretnym stanie emocjonalnym, ile posiłków przygotowała, ewentualnie też ile pożarów widziała lub ile razy zemdlała. :p Moim zdaniem jest to zbędne, ale może innym ta opcja się podoba. :)

Gdy utworzymy wspomnienie na osi wspomnień a potem wybierzemy opcję "wspominaj" Sim uzyska taki nastrójnik jaki ustaliliśmy dla tego wspomnienia, na przykład "smutne wspomnienie" albo "inspirujące wspomnienie".

Dzieci i nastolatkowie odrabiając pracę domową, nic w niej nie piszą tylko ją czytają ;/

Dzieci mogą dokuczyć emerytowi stosując interakcję "zapytaj jak to jest być starym".

Dziecko może zawołać dorosłego kiedy rysuje i "pokazać rysunki".

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Stara-Raszpla » 10 wrz 2014, 14:50

Jeżeli będziemy zaniedbywać malucha to zostanie on nam odebrane. Ale w przeciwieństwie do poprzednich części zabrany zostanie tylko zaniedbywany maluch. Nie ma niestety pani z opieki społecznej. :(
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: Levkoni » 10 wrz 2014, 15:28

Dowiedziałem się dziś grając kolejnych dwóch ciekawostek:

- Jeśli nasz sim jest na parceli publicznej i klikniemy na niego wybierając opcję "idź do domu" to sim normalnie pójdzie do krańca mapy i dopiero włącza się ładowanie. Z tego wynika, że teleportacja występuje tylko przy podróżowaniu przez telefon "symulując" jazdę samochodem, którego nie ma :P

- Rozgniewany sim siedział na kanapie w inny sposób, z ręką opartą o kolano :P

- Emeryci mają znowu inne głosy niż dorośli!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: Ciekawostki z gry

Postautor: rgx97 » 10 wrz 2014, 20:09

Kiedy z powodu niezapłaconych rachunków odłączą nam prąd, to nie będziemy mogli korzystać z urządzeń elektrycznych nawet na parcelach publicznych.

Tak wygląda jedna z dzielnic Wierzbowej Zatoczki po oddaleniu widoku:
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości