The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 02 sie 2014, 17:07

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=9879&STR=11

Śmiech na sali, nawet Gry-OnLine nie wie co pisać w temacie "nowości" w serii...

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 02 sie 2014, 17:09

Skłamali na samym końcu, pisząc, że nie ma niemowlaków i że dzieci rodzą się jako dzieci w wieku szkolnym. :P Reszty nie czytam, bo po takich błędach czego można się spodziewać.. to wprowadza ludzi w błąd.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 02 sie 2014, 17:12

Jednocześnie ogłoszono, iż z gry znika pierwszy etap rozwoju Sima – niemowlęctwo. Nasi najmłodsi bohaterowie tuż po narodzinach nie będą już słodkimi bobasami, lecz od razu przekształcą się w dzieci w wieku przedszkolnym.
Jakby zabrali niemowlaki, a sim rodziłby się dzieckiem, nie miało by to nawet większego sensu. Więc to akurat zostało źle napisane, a małe dzieci mają być, wcześniej lub później (ale mam nadzieję, że pojawią się w pierwszej aktualizacji.)
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 02 sie 2014, 17:16

Yuka770 pisze:A zmieniając temat... jak myślicie jaki będzie pierwszy dodatek do czwórki? ^^
...

Naprawdę?


Może najpierw wymagalibyśmy rozbudowanej podstawy, a dopiero potem myśleli o jakichkolwiek dodatkach.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 02 sie 2014, 17:19

Ech. Wiesz co? Twoje pieniądze, twój wybór.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 02 sie 2014, 17:20

^ Ale jest temat dotyczący tego, jakie chcielibyśmy dodatki, więc z takimi rozmowami raczej tam.

Co do historii rodzinek. Wolę rozwiązanie z dwójki, gdzie każda rodzina miała swoją historię, była na swój sposób charakterystyczna, bo w trójce rodzinki były nijakie i żadnej historii, którą gracze mogli rozwijać pod swoje uznania nie było. Więc dlatego chciałbym by czwórka w tej sprawie upodobniła się do dwójki.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 02 sie 2014, 17:25

Nigdy nie gralam maxisowymi rodzinkami wiec jak dla mnie mogloby ich wogole nie byc. .a Cwirow i tak zwykle usuwalam.. jak wiekszosc..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 02 sie 2014, 17:26

Twórcy zarzekają się że to najbardziej rozbudowana podstawa, spokojnie, to się sprawdzi. soft9

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 02 sie 2014, 17:35

Niemowlę, które pojawiło się na jednym z renderów wyglądało uroczo i dwójkowo, a tutaj... Szkoda słów! Jeśli to zdjęcie bezpośrednio z gry, to muszę powiedzieć, że niemowlaki są straszne. Ta upiorna twarz z dziurkami zamiast oczu... No po prostu tragedia. Nie dość, że nie ma małych dzieci, to jeszcze z niemowląt twórcy zrobili małe potworki. Ciekawe czy małe dzieci dojdą w dodatku czy w aktualizacji. Moim zdaniem ich brak to oczywisty i ogromny krok wstecz, bo powoduje, że z niemowlaka od razu wyrasta dziecko w wieku szkolnym, tak jak w jedynce... Coś nie tak, prawda. Nawet jeśli małe dzieci dojdą później to co z Simami stworzonymi przed wprowadzeniem tej grupy wiekowej? Będą uboższe o to, że nigdy nie przeszły przez wiek małego dziecka? To bez sensu i nawet mam pewne podejrzenia, że jeśli w podstawce nie będzie małych dzieci, to już ich nie będzie w ogóle. Simsy to symulacja życia, a w życiu ten etap jest ważny ze względu na naukę mówienia, chodzenia... Liczyłam, że w czwórce pojawi się więcej odpowiednio uroczych i ciekawych opcji dla małych dzieci, a nie, że ta grupa zostanie wyrzucona z podstawy! Wiele zagrywek twórców bardzo mi się nie podoba, a wciąż nie pokazano nam zbyt wiele poza CAS-em. Mam nadzieję, że to nie będzie jedyna ciekawa rzecz w grze. Na plus idzie to, że Simy są ogólnie ładne, różnorodne i pewnie szybko będzie można stworzyć ciekawą postać. Poza tym jest wiele ciuchów, obiektów, szeroki wybór aspiracji... Animacje nie bazują na poprzednich częściach, a są zupełnie nowe, co jest raczej zaletą, ale da się zauważyć, że pewne animacje zostały zmienione na siłę np. sztuczny plaskacz czy zgarnianie szachów jak z gry sprzed 15 lat. Emocje zaliczyłabym raczej na minus, bo są przerysowane. Kto na środku parku zaczyna robić skręty tułowia, by rozładować zdenerwowanie albo... umiera ze śmiechu. No błagam! Same style chodzenia też są przerysowane i niepotrzebne moim zdaniem. Zamiast tego twórcy mogliby dać możliwość zmiany wzrostu Simów albo płynne starzenie się. Tłumaczą się, że obecna technika nie pozwala na dodanie tych opcji, ale w takim razie po co wydają nową grę już teraz? Nie lepiej poczekać kilka lat i stworzyć kontynuację serii, która byłaby wielkim skokiem na przód? Oczywiście, że nie, bo przed The Sims 5 musi być zapchajdziura, zwana też czwórką, by jak najwięcej kasy spłynęło na konto EA. Oczywiście fajnie, że gra wyjdzie za niedługo, ale obyśmy tej radości nie przypłacili tym, że będzie niedopracowana i nieludzko rozdrobniona. To nie jest nowoczesna gra, a przez te pięć lat swojej żywotności napędzanej przez dodatki, zestarzeje się jeszcze bardziej. Przykro mi to pisać, ale taka jest prawda. Mam bardzo mieszane uczucia względem czwórki, ale jednocześnie naprawdę chcę ją mieć... I niestety twórcy znają tę słabość fanów i chcą, żebyśmy zbierali dodateczki w myśl hasła "złap je wszystkie". Oby chociaż było po co wyciągać portfel... Chcę myśleć, że będzie po co.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 02 sie 2014, 21:57

Jeśli chodzi o ten artykuł z gry-online.pl to dobrze napisali przecież. Sim rodzi się jako noworodek i tuż po narodzinach staje się dzieckiem pomijając etap bycia niemowlakiem :p.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 sie 2014, 22:08

Powiem wam, że podoba mi się

Obrazek
Obrazek

Ciężarówka czy jakiś photoshop?
Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 02 sie 2014, 22:15

Ultraviolence, mi się zupełnie nie podobają te dodatki. Realistyczne tekstury ubrań nie pasują do komiksowego stylu graficznego gry. Gdybym już zdecydowała się pobrać CC do czwórki, to postawiłabym na maxis match. W tych niestety nie widzę niczego ładnego. Pewnie i tak powstaną dodatki, które całych Simów będą zmieniały w realistyczne modele, ale taki realizm mi tu zupełnie nie pasuje. Myślę, że to kwestia gustu.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 02 sie 2014, 22:39

Na tej fryzurze z pierwszego zdjęcia takie tekstury wyglądają dziwnie. Na tych niżej już jest lepiej. Wszystko zależy, jak komuś wyszło ;)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 02 sie 2014, 22:50

a moze by tak jednak stworyzc temat dla CC.. bo mimo wszystko to z epowstlao jakiec CC jak dla mnie jest nowinka o the sims 4.. a tylko zasmieca sie niepotrzebnie temat.

Proszę bardzo. Przynajmniej tu przestanie się to komentować. :P //Guuki
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 03 sie 2014, 0:06

Simka nie mów o grafice, że jest paskudna, bo to akurat kwestia gustu (no właśnie! Mnie zhejtowaliście za obrażanie CC, a jej nie za krytykowanie grafiki, a to też czyjaś praca!).
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 19:13 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 03 sie 2014, 0:30

Coż Bartek, otwarty świat w ts3 to taka makieta. Możesz sobie obejrzeć budyneczki z góry i popatrzeć jak sim jeździ samochodem po mieście. Później W DODATKACH pojawiło się więcej otwartych miejsc jak kluby ect. W podstawie można było wejść na siłownie, chyba jedynie...

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 03 sie 2014, 0:47

Dokładnie! Tylko, że tu zamiast ekranów ładowania są bezszczegółowe budynki, które się doładowywują, a w czwórce wszystko wygląda ładnie, ale za to po wejściu jest ekran ładowania, w czasie którego ładują się tekstury. W obydwu przypadkach występuje neutralna przestrzeń publiczna, która nie wymaga ładowania. W czwórce także jest widok miasta z lotu ptaka ;)

A jeszcze co do zdjęcia niemowlaka z galerii, to pierw popatrzcie na zdjęcie jakiegoś sima w niej, pobierzcie go i zobaczcie różnice. W galerii simowie są lekko zniekształceni i mają w wielu przypadkach wyszczerz. A same zdjęcia są marnej jakości.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 19:21 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 03 sie 2014, 1:02

Hi Bartek milo ze ktos w koncu to zrozumial.

Malo tego, przypatrzcie sie dobrze waszemu miastu. Simy pojawiaja sie zawsze tam gdzie jest kamera. Owszem w innych miejscach tez beda chodzic. Ale nieraz spotkacie sie z tym ze jeden z parkow jest pusty.. jak przyblizycie kamere to dopiero wtedy zaczynaja sie simy zjezdzac. Albo zostawcie na chwile sama opiekunke. A i tak to powodowalo bley u chyba wiekszosci osob na forum. U innych zapewne bylo podobnie.

Co ciekawe za to ze macie za slabe komputery obwinialiscie zawsze gre...

Teraz to bedzie latwiejsze, dzieki ekranom ladowania, gra na raz bedzie miala mniej obiektow do zaladowania przez co bedzie stabilniejsza. Jednak mimo to simowie beda sie starzec rowno w calym miesice. ba.. w wielu miastach na raz ! na dzien dobry otrzymujemy 2 miasta, ale przeciez na tym sie nie skonczy.

Mowicie ze malo miejsca na nowe domy.. ok.. w podstawie moze i mniej niz w ts3 na poczatku. Ale niebawem na pewno powstana nowe, o ile juz sie nie tworza. A kazde z tych miast po prostu dolaczy do waszej gry zwiekszajac ilosc miejsca dla simow. W ts3 musieliscie wybrac definitywnie miasto w jakim gracie. Dodatkowo aby np grac w Monte Vista obiektami z Dragon Valley lub na odwrot trzeba bylo budowac budynki ktore pasuja do klimatu konkretnego miejsca. Tutaj nie bedzie to konieczne. Po prostu dorzucacie swiat i tyle idziecie do parku w innym miescie. Zaden kupiony swiat sie nie bedzie marnowal...

* Owszem z czasem doszla opcja przeprowadzki.. ale i tak w kazdym miescie trzeba bylo zostac na dluzej i je praktycznie cale przebudowywac... Albo rybka albo akwarium...


Ktos kiedys napisal ze mogli dac wiecej rzeczy do podstawy bo przeciez nie mieli duzo pracy z grafika. Bo jest cukierkowa, zamiast wygladac jak zdjecia ...

Po pierwsze. jesli ktos chce realistycznej grafiki, jak ze zdjec. nic prostrzego. .wystarczy wyjsc na zewnatrz.. :)

A druga sprawa, dotyczaca ilosci pracy wlozonej do zrobienia danej rzeczy... proponuje po prostu by sam sprobowal i zrobil lepsze... lepszy swiat.. lepsza grafike, ba.. nawet zaprogramowal nowa ulepszona gre.. nic nie stoi na przeszkodzie :) Wtedy zobaczycie ile to pracy :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 03 sie 2014, 1:09

Też myślę, że pół-otwarty świat to może być dobre rozwiązanie. Gram sobie ostatnio w dwójkę i gra mi się w nią całkiem dobrze, ale aż ciężko było mi się przestawić na granie w zamkniętym prostokącie. Jakoś tak wiedziałem cały czas, że tam jest zamknięty świat, ale i tak dziwnie mi było z tym, że nie mogłem nawet wychylić się poza granice działki. A w trójce właśnie wkurza mnie to, że działki są puste i Simy zlatują się tam dopiero wtedy, gdy my tam jesteśmy. Dlatego to może być dobre rozwiązanie. Szkoda tylko, że wpadli na nie dopiero teraz i przez to gracze czują, że im coś odebrano.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 03 sie 2014, 5:50

no bardzo przyjemna :) bo ta z ts3 to mnie nieco wkurzala :) ta jest taka jakby lagodniejsza ;)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości