The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 22 cze 2014, 14:12

Ale Ea samo sie zarzekało, że chce zrobić gre, która pójdzie lepiej na starszych komputerach, bo chce dotrzeć do jak największej liczby graczy :D

Ja nie wiem skąd się wzięły spekulacje, że nie można robić małych dzieci w cas, przecież ta ikonka z balonikami jest do małych dzieci, potem jest dziecko, nastolatek, dorosły i emeryt...
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 22 cze 2014, 14:17

EiDay pisze:
Zdziwiłbyś się. Wiele osób na całym świecie. Sama do niedawna miałam jeszcze W 2000, bo działał bez zarzutu. Nie każdy wymienia komputer co 4-5 lat, bo zwyczajnie WIĘKSZOŚĆ ludzi na świecie na to nie stać.
Mnie trójka hula na 4 GB RAMu bez problemu i zacinek więc podejrzewam, że czwórka tez bez problemu chodzić będzie.
Tylko zobacz sobie różnice lat między trójką a czwórką, teraz większość komputerów jednak ma windows 7, nie tak jak Ty, nie zatrzymali się na sofcie, do którego nie ma już aktualizacji, trzeba iść z duchem czasu. Electronic Arts bardziej się opłaca wydać ładną grę, niż brzydką tylko dlatego, że ludzie mają jeszcze XP. Popatrz sobie jeszcze na wyniki sprzedaży Battlefielda 3, 4. Też nie pójdzie na windows XP, a kupiło go bardzo dużo osób.
Owszem większość NOWYCH komputerów I nie, nie trzeba iść z duchem czasu, jeśli kogoś na to nie stać. Nie wszyscy żyją ponad stan, nie wszystkich stać na nowy komputer plus gra za 150 zł. Albo nie widzą takiej potrzeby. Wybacz, ale gdyby moja córka (obecnie w wieku 7 lat) powiedziała, ze chce mieć nowy komputer, bo jej gra nie będzie działać, to bym jej powiedziała, żeby zaczęła sama oszczędzać. Ten co ma do nauki wystarczy w zupełności więc ten argument, który działa jeszcze 10 lat temu już nie przejdzie. Może kupiłaby sobie akurat jak wyjdzie sims 5. Takich rodziców jak ja (do tego nie grających w simsy) jest masa. Marketingowcy o tym wiedzą. Swoją drogą znam wiele osób, które nigdy nie dokonały żadnej aktualizacji. Nawet nie mają świadomości, że ich system operacyjny nie jest już wspierany.

dodam jeszcze, ze EA ma bardzo dobra świadomość jakimi komputerami i jakimi systemami dysponują gracze. Nie bez powodu było wyrażenie zgody na zbieranie danych na temat gry i rozgrywki.

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 22 cze 2014, 14:30

Sama mam xp, ale na litość Boską, po co mają wydawać grę na nieobsługiwany OS?
Jeśli tak zrobią, to M$ im tyłki spierze, bo fanboy'e którzy mają xp nie będą musieli się przesiadać na lepszy system :swelol:
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 22 cze 2014, 14:53

NyanCat pisze:Sama mam xp, ale na litość Boską, po co mają wydawać grę na nieobsługiwany OS?
Jak już było powiedziane, sporo osób ma jeszcze XP. Gram w grę z 2013r. która jest nadal wydawana i działa zarówno na XP, jak i na innych systemach. Nikomu to nie przeszkadza. Może dlatego wszyscy są zadowoleni, bo ta gra jest porządnie zrobiona, a jej twórcy nie odwalają fuszerki, którą tłumaczą na zasadzie: "Nie miejcie pretensji do nas, tylko do tych którzy nie raczą zaopatrzyć się w nowsze systemy. Cierpicie przez nich". Bo takie odnoszę wrażenie, kiedy powołują się na "troskę" o graczy z słabszym sprzętem.

Tak że da się zrobić dobrą grę, która będzie działać zarówno na słabych kompach, jak i dobrych. Moim zdaniem gra nie musi mieć wypasionej grafiki. Najważniejsza jest grywalność.

Jak czwórka nie będzie działać na XP, to z tego powodu rozpaczać nie będę, ani tym bardziej nie polecę kupić specjalnie nowego komputera z nowym system, kiedy obecny jeszcze jest na chodzie.

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 22 cze 2014, 15:15

Funia pisze:Ja nie wiem skąd się wzięły spekulacje, że nie można robić małych dzieci w cas, przecież ta ikonka z balonikami jest do małych dzieci, potem jest dziecko, nastolatek, dorosły i emeryt...
Bo na pewnym zdjęciu w CASie było widoczne dziecko, które chodzi do podstawówki i była tam wyświetlona ikonka sima z balonikami.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 22 cze 2014, 15:28

Umm... Wydaje mi się czy powinno się tu rozmawiać o simsach, a nie licytować się kto ma lepszy/gorszy komputer. Wybaczcie moją bezpośredniość, ale średnio, większość czytających forum osób, obchodzi kto ma jaki komputer.
Co do systemu, osoby tworzące programy czy to gry starają się dbać o kompatybilność wsteczną, a jednocześnie używanie starszych systemów bądź nie aktualizowanych nie jest dobrym pomysłem, chociażby ze względu na większą podatność na ataki.
Ja lubię ja gra ma ładną grafikę, nie rozumiem czemu, skoro są takie możliwości, gra miała by mieć słabszą grafikę. W jaki sposób miało by to poprawić grywalność? Nie istnieje coś takiego jak reguła im lepsza grafika tym gorsza gra xD. Są po prostu słabe gry z dobrą grafiką i gdyby twórcy zrobili gorszą grafikę nic by tej grze nie pomogło -.-".

@EDIT: Hah, przypadek? ;)[spoiler]Obrazek Obrazek[/spoiler]

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 22 cze 2014, 15:38

Marathai pisze:Umm... Wydaje mi się czy powinno się tu rozmawiać o simsach, a nie licytować się kto ma lepszy/gorszy komputer. Wybaczcie moją bezpośredniość, ale mnie średnio większość czytających forum osób, obchodzi kto ma jaki komputer.
Posty do których się odnosisz miały związek z tematem i miały inny kontekst niż "chwalenie się jaki kto ma komputer"...
Marathai pisze:W jaki sposób miało by to poprawić grywalność? Nie istnieje coś takiego jak reguła im lepsza grafika tym gorsza gra xD. Są po prostu słabe gry z dobrą grafiką i gdyby twórcy zrobili gorszą grafikę nic by tej grze nie pomogło -.-".
Nie o to mi chodziło. Nie oczekuję żeby EA cofała się w przypadku simsów w rozwoju na rzecz słabszego sprzętu. Tylko żeby nie tłumaczyli wszelkich ograniczeń i ułomności czwórki, właśnie na słaby sprzęt graczy.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 22 cze 2014, 15:46

W ogóle to wygląda jakby Graham zmienił sobie avatar, żeby wyrazić poirytowanie narzekaniem fanów :P

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 22 cze 2014, 16:31

Tak wygląda gościu z ekipy czwartej generacji, którym inspirowana jest postać Andre. Ostatnio EA potwierdziło, że ów Sim pojawi się w grze TS4 i będziemy mogli nim grać.
Lubicie Andre? :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 22 cze 2014, 16:41

^
Jeden z najbardziej charakterystycznych simów.
Dla mnie bombowy.

http://i.neoseeker.com/n/7/the_sims_4_thumb.jpg
pamiętacie te mordki?
dlaczego do tej pory nie wyjaśniło się kim jest simka po lewej i sim środku? ;___;

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 22 cze 2014, 16:59

Strasznie mnie wkurza ten Andre :p.

A te mordki... wyglądają jak z tego sławnego trailera The Sims 2 (nie mającego nic wspólnego z prawdziwą rozgrywką)

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 22 cze 2014, 17:52

Andre jest jakiś dziwny, wkurza mnie. xD
Co do mordek, zwykła grafika promująca, wątpię, by kiedykolwiek ujawnili kim są owi simowie.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 22 cze 2014, 17:54

Lunon pisze:pamiętacie te mordki?
dlaczego do tej pory nie wyjaśniło się kim jest simka po lewej i sim środku? ;___;
A kto powiedział że wiemy kim jest simka z prawej? :P Kto powiedział że to Bella, która całkiem inaczej wygląda? :P
Obrazek
av by teaplease.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 22 cze 2014, 21:37

Column15 pisze:
Lunon pisze:pamiętacie te mordki?
dlaczego do tej pory nie wyjaśniło się kim jest simka po lewej i sim środku? ;___;
A kto powiedział że wiemy kim jest simka z prawej? :P Kto powiedział że to Bella, która całkiem inaczej wygląda? :P
Jak dla mnie są to zupełnie randomowe Simy i tyle. ;)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 cze 2014, 14:42

Dokładnie, to są zwykłe randomowe simy. Nie trzeba doszukiwać się w każdym simie Belli czy kogoś innego kto był lub będzie w grze ;p

Mi po ostatnich artykułach w zagranicznych czasopismach przeszła złość na TS4. Wykluczając pewne ograniczenia globalne (małe miasto, brak edycji go itd) to sama rozgrywka zapowiada się bardzo ciekawie i wygląda na to, że simy faktycznie sporo zmądrzeją ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 cze 2014, 15:55

Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 23 cze 2014, 16:31

^ Przynajmniej pokazali dziecko w CAS. xD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 23 cze 2014, 16:41

mnie osobiście bardziej do gustu przypadłoby zdjęcie małego dziecka w CAS

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 23 cze 2014, 16:45

Twórcy chyba mocno zainspirowali się twórczością fanów dostępną w necie. Ale to dobrze.
Tylko znowu ten CAS. Mogliby go nam udostępnić to byśmy sami chwalili się screenami żeby pokazać simów jakich zrobiliśmy :P

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 23 cze 2014, 16:48

Zauważyliście że ta dziewczyna w CAS ma dwie różne skarpetki O.o?
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości