The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 26 lut 2021, 2:31

Najprawdopodobniej nadchodzi Store do czwórki :brawo2:
https://sims.arhn.eu/2021/02/25/nowy-ty ... -w-drodze/
Ja już nawet nie czuję się oburzona, po EA można się było tego spodziewać xD Ta gra to żart.
A jeśli chodzi o samą zawartość:
JEZU NIE, znowu jakieś pokemoniaste paskudztwa zamiast normalnego kurzu, co to jest???
Już miałam pisać, że w sumie całkiem spoko pomysł (w sensie odkurzanie) ale zobaczyłam te stworki i hell no
Meble do kuchni prawie jak z Być rodzicem.
Z tymi retro ciuchami to się trochę spóźnili, ale ja i tak chętnie przygarnęłabym :love:

A co do urodzinowej aktualizacji, nie dość że nic ciekawego, to jeszcze te obiekty mocno odbiegają stylem od gry, wyglądają jak CC ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 26 lut 2021, 9:33

Ja tam jestem zadowolony. Nareszcie będą odkurzacze. A czegoś jak 'trójkowe' Store brakowało mi od 2014 roku. Mają tu duże pole do popisu. W Store jest mnóstwo różnorodnych pakietów. Oby tylko ceny nie były zbyt wygórowane. 20 zł dam max za taką jedną Kolekcję.
Zapowiedziano też piętrowe łóżka, które pojawią się w marcowej aktualizacji.
Prezenty na 21. urodziny też w porządku. Może dobrze, że wyglądają jak CC, w końcu o to w sumie chodziło, by uhonorować jakoś paru twórców obiektów nieoficjalnych, więc niech jest widać, że EA tego nie robiło. ;0


youtu.be/xkFCJYcl7aQ
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: książę » 28 lut 2021, 18:56

Ciekawe, ile będą kosztować te zestawy. Są ciekawe, ale mam poczucie odgrzanego kotleta. Kuchnia przyciąga uwagę, ale jak wspomniała Lenna: szafki przypominają te z „Być rodzicem”, podobne sprzęty AGD w stylu Smega czy KitchenAid były w „Przygodzie w dżungli”, a ogólna stylistyka pomieszczenia (wiklinowe kosze et cetera) przywodzą na myśl „Wielkie pranie”. Odkurzacze kontynuują motyw sprzętów domowych z lat pięćdziesiątych, ale to też już było („Psy i koty”; ciekawe, czy odkurzacze z tego dodatku zostaną zaktualizowane i oprócz sierści będą też sprzątać kurz?). A co do ciuchów... pamiętacie „Szalone lata”? :)

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 02 mar 2021, 22:38

Odkurzacze! ^^ Łóżka piętrowe! ^^
Te pakiety mają kosztować około 25 zł.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 02 mar 2021, 23:30

Ryknęłam z tych cen xDDDDDDDD
W tym momencie już mnie nic obchodzi, niech EA zabije tę grę całkowicie, będę się tylko śmiać xD
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: książę » 02 mar 2021, 23:44

Lenna, serio spodziewałaś się niższych cen? Taniej już było :P

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 03 mar 2021, 11:25

książę, dałabym za to góra 5-10 zł xD W życiu bym nie zapłaciła więcej niż 25 zł na promocji za pełne akcesoria, a co dopiero za odkurzacz xDDDD To jest większe ruchanie graczy niż akcesoria z chomikiem
Niech ta gra płonie :hej:

EDIT: Zobaczyłam zwiastun, czy ten kurz jest żywy a Simowie całują te pokemoniaste gówna? xDDDDD Ahahah żegnam w tym momencie, nawet nie jest mi żal

A co to za język, Lenna! //Guuki
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 mar 2021, 13:37

Jako tako pomysł z odkurzaczami spoko. Te kurzowe robaki juz nie bardzo.. Najgorsze, że gracze się nimi ekscytują, a na komentarze że to mało realne mówią, że kto chce odkurzać w grze.. No halo halo, to symulacja życia.. Niestety gra już dawno przestała przypominać symulację życia.
Odkurzacz też zapewne magicznie pojawią się w rękach simów..

Pozostałe pakiety kompletnie bez sensu skoro możesz pobrać CC. Once again, gracze zachwyceni.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 03 mar 2021, 19:53

Według mnie te kolekcje to dobra opcja jako uzupełnienie między wychodzącymi dodatkami, pakietami i akcesoriami, by gra cały czas była "świeża" - jak to twórcy określili.
W Store do TS3 też co miesiąc pojawiały się takie zestawy i nawet w podobnej cenie, bo około 1000 SimPoints, które z początku kosztowały 19,90 zł za 1000 SP... potem nawet zdrożały na 33 zł.
Obejrzałem przegląd tych wczoraj wrzuconych do sprzedaży Kolekcji i najbardziej podoba mi się Wiejska kuchnia, te meble są bardzo ładne. Ale na razie kupię jednak tylko te odkurzacze, zawsze to wzbogaci rozgrywkę o więcej realizmu, na co zawsze czekam.


youtu.be/nyD7pMPvs5k
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 03 mar 2021, 22:30

Shattered pisze:Najgorsze, że gracze się nimi ekscytują, a na komentarze że to mało realne mówią, że kto chce odkurzać w grze..
Też tego nie pojmuję, tak samo jak zachwycaniem się duszkami ze Zjawisk paranormalnych. Jak jeszcze raz przeczytam, że są "cute", to mnie coś trzepnie xD
O tym, dlaczego argument "to jest symulacja życia" uważam za durny, powiedziano już wszystko (hello, Simsy nigdy nie były realistyczne), ale no, są granice. To wygląda po prostu absurdalnie, dla mnie to jest jakaś parodia xD

Guuki, to że Store do trójki miało zawyżone ceny i było absolutnym zdzierstwem, nie oznacza że czwórka też go potrzebuje XD
Przecież to są mikrotransakcje, tylko ubrane w ładniejszą nazwę.
Jak widać, EA może przekraczać kolejne granice i pozwalać sobie na coraz więcej, a gracze i tak powiedzą że spoko, bo są już przyzwyczajeni. Nieźle sobie wychowali odbiorców.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 mar 2021, 10:49

Zakładam, że nie ma co liczyć na przeceny :D
Może modderzy usuną, te kurzowe króliczki..
Z kuchnią mogli dać np. sokowirówkę, a z tym trzecim np. rowerek do ćwiczeń...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: książę » 04 mar 2021, 20:40

Lenna pisze:
03 mar 2021, 11:25
książę, dałabym za to góra 5-10 zł xD
Bądźmy realistami... Czasy, w których akcesoria kosztowały 29 zł a duże dodatki 69 zł prędko nie wrócą. Dzisiejsza złotówka ma zupełnie inną wartość niż jeszcze dziesięć lat temu.

Ja osobiście dam szansę tym mini dodatkom. Brakuje mi bardziej przyziemnych rzeczy w grze. Szkoda, że pakiety rozgrywki, które miały duże potencjał zostały zmarnowane na tematykę fantastyczną.

Edit: w pakiecie z odkurzaczem dodano opcję „wyczyść małe dziecko odkurzaczem” :D

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 06 mar 2021, 3:39

książę pisze:Bądźmy realistami... Czasy, w których akcesoria kosztowały 29 zł a duże dodatki 69 zł prędko nie wrócą. Dzisiejsza złotówka ma zupełnie inną wartość niż jeszcze dziesięć lat temu.
Po prostu wyceniam, ile jest dla mnie warta zawartość tych "kolekcji" :doge: Nawet gracze z USA twierdzą, że jest za drogo, a pod zwiastunem jest cała lawina hejtu.
Gdyby spróbować wyliczyć cenę, biorąc pod uwagę łączną liczbę obiektów we wszystkich trzech zestawach (43) w stosunku do liczby obiektów przeciętnych akcesoriów (ok. 60), to wychodzi 35 zł, a nie 75 zł :curious: 11,66 zł na kolekcję.
książę pisze:Edit: w pakiecie z odkurzaczem dodano opcję „wyczyść małe dziecko odkurzaczem” :D
Szkoda że nie można go wciągnąć, wyczyściłabym wszystkie małe dzieci z powierzchni Ziemi soft9 Może wtedy ten zestaw miałby jakiś sens xD

EDIT: Właśnie się dowiedziałam, że można nadać imię kurzowym króliczkom, zaprzyjaźnić się z nimi i zarabiać pieniądze karmiąc je. Boże, to się nie dzieje naprawdę XD
A czy wy nadajecie imię swojemu kurzowi? Hmm, widzę na podłodze jakieś śmieci, nazwę je Stefan.
Chciałabym zostać milionerem hodując kurz w swoim domu XD

youtu.be/IkhGQ-vEIVU
Bawią mnie też aspiracje brudu i czystości, przy tym nawet aspiracja zostania panem włóczki nabiera więcej sensu xD
To przekroczyło granice absurdu XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 09 mar 2021, 14:28

Lenna pisze:
06 mar 2021, 3:39
EDIT: Właśnie się dowiedziałam, że można nadać imię kurzowym króliczkom, zaprzyjaźnić się z nimi i zarabiać pieniądze karmiąc je. Boże, to się nie dzieje naprawdę XD
A czy wy nadajecie imię swojemu kurzowi? Hmm, widzę na podłodze jakieś śmieci, nazwę je Stefan.
Chciałabym zostać milionerem hodując kurz w swoim domu XD
:haha: :haha: :haha:

Same odkurzacze. W sumie z 2 rodzaje, każdy ma jakoś po 3 recolory? Za 25 zł. :brawo2:
Ogólnie obiekty z tych kolekcji wyglądają ok, ale tyłka nie urywa, a zawartości stosunku do ceny jest tyle co kot napłakał. (w sumie nic nowego)
No i jakoś nie ma za dużo nowych interakcji poza odkurzaniem w sumie.

Rzeczy z aktualizacji są spoko, Lenna nie wiem o co ci chodzi z tym, że wyglądają jak cc? :mysli: Są przecież w stylu gry i pasują. A że są raczej stonowane i nie mają milion oczobijących kolorów i wzorów jak to ea zazwyczaj robi to już inna sprawa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 09 mar 2021, 19:08

Smustle pisze:Rzeczy z aktualizacji są spoko, Lenna nie wiem o co ci chodzi z tym, że wyglądają jak cc? :mysli: Są przecież w stylu gry i pasują. A że są raczej stonowane i nie mają milion oczobijących kolorów i wzorów jak to ea zazwyczaj robi to już inna sprawa.
Właśnie według mnie wyróżniają się stylem od reszty gry, są jakieś takie... zbyt proste i nowoczesne? Za mało szczegółów i oczobijących wzorów xD Ta bluzka z CAS to już całkiem jak z innej parafii, a ten połyskliwy makijaż na nos to jest jakiś koszmar. Najgorzej że nie da się tego usunąć xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 11 mar 2021, 23:25

Kupiłam, wszystkie trzy pakiety, bo jestem fanatyczką i do wszystkich części gry mam wszystko ^^ . I powiem tak: o ile jeszcze mebli z Wiejskiej kuchni (które są naprawdę ładne i klimatyczne) oraz ciuchów z To były czasy jest sporo, i rzeczywiście przypominają te z lat 90-tych (czyli moich lat nastoletnich, tak, Ciotka jest stara :P), i było warto, tak zawiodłam się na tych odkurzaczach z Wielkich porządków. Bo cały zestaw to tylko kilka sztuk odkurzaczy. Kurzowych króliczków jeszcze nie miałam (na szczęście, i nie sądzę, żebym się doczekała, lokaj rodziny robi swoje ^^), ale irytuje mnie to, że odkurzacz po sprzątaniu trafia do wyposażenia Sima, zamiast w jakieś ustalone miejsce, by każdy mógł go użyć. To może doprowadzić do absurdalnych sytuacji, gdzie każdy mieszkaniec danego domu będzie miał swój odkurzacz :haha: I zastanawiam się, czy nie sprezentować takiego lokajowi, może będzie się jeszcze lepiej sprawować.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: książę » 18 mar 2021, 17:47

Muszę przyznać, że pakiet z odkurzaczem jest niedopracowany. Okropny brud pojawia się bardzo szybko, mimo tego, że moi Simowie odkurzają codziennie ulepszonym sprzętem. Poza tym są wiecznie zawstydzeni nieporządkiem w domu, kiedy przychodzi... gosposia. Czekam na łatkę.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 21 mar 2021, 2:15

Kapitan Indra pisze:Kurzowych króliczków jeszcze nie miałam (na szczęście, i nie sądzę, żebym się doczekała, lokaj rodziny robi swoje ^^)
No niestety, doczekałam się. Ale w innej rodzinie. I kazałam mojej Simce go... zadeptać :haha: Poza tym zastanawiam się, czy da się w opcjach wyłączyć ten kurz, bo to trochę upierdliwe, z przeproszeniem.
EDIT: Da się. Opcje gry -> Ustawienia pakietu -> Wielkie porządki -> Włącz system kurzu. Odetchnęłam z ulgą ^^
I powinny to być kurzowe kotki, nie króliczki, na kłęby kurzu mówi się przecież "koty z kurzu" ;)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: książę » 21 mar 2021, 12:55

Indra, u Ciebie lokaj normalnie odkurza? Bo u mnie nie. Powinien mieć własny odkurzacz (tak jak gosposia) czy powinienem postawić sprzęt w jakimś ogólnodostępnym miejscu?

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 21 mar 2021, 21:20

Jak na razie u mnie normalnie odkurza, dałam mu własny odkurzacz, tak jest szybciej. Poza tym wyłączyłam te opcje kurzu, a mimo tego biega z odkurzaczem :haha:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości