The Sims 4 - Błędy

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 03 lip 2019, 6:09

Kapitan Indra pisze:
02 lip 2019, 23:00
Znowu mam dziwacznie poubieranych Simów, jak i poprzednicy. Aresztowany facet miał damskie sandałki na obcasie :wall:
A nie jest to po prostu wytwór ten aktualizacji która dodała Gender?

Mnie tymczasem gra wywala czasem do glownego menu.

Obrazek :grumpy:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 26 lip 2019, 0:34

Shattered pisze:A nie jest to po prostu wytwór ten aktualizacji która dodała Gender?
Nie wiem, możliwe, ale ta aktualizacja była już dawno, a takie coś ze strojami zauważyłam dopiero od jakiegoś... miesiąca, dwóch? :conf: I to jest najczęściej tak, że facet nosi damskie obuwie - tylko obuwie, ubrań i fryzur nie - lub ma damski głos, w drugą stronę to nie działa (tzn. nie zauważyłam jak na razie kobiet mówiących męskimi głosami, w męskim obuwiu).

Poza powyższym mam ostatnio jeszcze takie błędy (w sensie że od zainstalowania nowego dodatku i aktualizacji):
Wampir chciał pić z innego wampira.
Odwampirzona Simka miała jeszcze po kilku dniach odruch syczenia i przy tym wampirzych gestów rękami zakrzywionymi w szpony.
Simowie podczas wykonywania rozmaitych interakcji znikają na moment i pojawiają się ponownie.
Podczas przełączania pomiędzy Simami gra na moment się zamraża.
Przez chwilę też moja Simka podczas tworzenia książki nie miała postępu w pisaniu, ten zielony pasek naokoło ikonki interakcji stał w miejscu.
Aby zostać syreną, Simka musiała zjeść trzy razy wodorosty syrenie, bo za dwoma pierwszymi razami nastrójnik znikał po określonym czasie i nic się nie działo. Potrzeba higieny nie zmieniała się w nawodnienie. Dopiero za trzecim razem zaskoczyło.
Sim policjant pływał sobie w morzu w pełnym umundurowaniu. Tak jest, z czapką też :facepalm:
W ogóle teraz szwankuje przebieranie się, o czym wspominałam bodajże wcześniej, Simowie paradują po domu w zimowych kurtkach albo tak, jak ten policjant, na plaży nie przebierają się w stroje kąpielowe czy ubiór na gorącą pogodę.
Sim policjant zamykając podejrzanego w celi po przesłuchaniu stał daleko od drzwi, tak na środku korytarza.
Pomijam już wygibasy podczas zabawy z małym dzieckiem lub kotem, kiedy to dziecko lub kot jest zupełnie nie tam, gdzie powinny być, najczęściej w innym pomieszczeniu lub na drugim końcu tego samego, co dorosły Sim.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Ururu » 26 lip 2019, 15:04

Też zauważyłam kilka błędów po aktualizacji. Od dawna nie miałam zawiechy podczas gry, a teraz znowu się zaczęło wszystko zatrzymywać w oczekiwaniu aż wyskoczy powiadomienie :/
Dodatkowo, czasami NPC się resetują samoczynnie i przelatują przez obiekty. Tak to jest jak się nie wypuszcza dobrze zrobionej gry, tylko wrzuca częściowe poprawki, które trzeba poprawiać na nowo, ehhh.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 26 lip 2019, 15:12

Ururu, dzięki ;) Przypomniałam sobie jeszcze błąd z powiadomieniami właśnie. U mnie gra nie wiesza się w oczekiwaniu na powiadomienie, tylko czasami jest melodyjka właściwa dla danego powiadomienia (awans, gnomy itd.), a samo powiadomienie nie wyskakuje. Pojawia się dopiero w podglądzie tablicy.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Ryjanka » 14 mar 2020, 20:04

Błąd dotyczący nie pojawienia się tablicy do prezentacji semestralnej...

Jeśli gramy simami na parceli i któreś z nich jest na studiach, skończy semestr, zapiszemy grę i wyjdziemy z parceli zanim pojawi się okno z zapisaniem sima na kolejny semestr i pójdziemy grać inną rodziną na innej parceli, i pojedziemy tą drugą rodziną na parcele publiczną, np. siłownia i przybędzie tam też sim ten studiujący co jeszcze się na semestr nie zapisał i jeśli będziemy tam przebywać tyle czasu, że nadejdzie czas zapisania tego sima na semestr, mimo że aktywnie nim nie gramy, bo jesteśmy zupełnie inną rodziną z innej parceli, pojawi się okno zapisania go na kolejny semestr i jeśli zapiszemy go na kolejny semestr w trybie nieaktywnym, po powrocie do gry tym simem w trybie aktywnym, jeśli na nowym semestrze będzie miał zadanie wygłoszenia prezentacji, nie będzie mógł jej zrobić ponieważ tablica prezentacji nie pojawi się w jego wyposażeniu. I taka lipa -_-

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 07 wrz 2020, 0:55

Po najnowszej aktualizacji moim Simom w wyposażeniu poodznaczały się rzeczy, które zaznaczałam im jako ulubione i musiałam ich szukać od nowa :facepalm: . Poza tym mam błąd powodujący, że po każdym wejściu do gry muszę moim Simom od nowa zmieniać ustawienia bezpieczeństwa komputera, bo się resetują... :wall:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
schwimmen
Posty: 133
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:57

The Sims 4 - Błędy

Postautor: schwimmen » 14 lis 2020, 9:03

Czy wam również szkicownik nie działa? Sim po skończeniu obrazu resetuje się i obraz nie powstaje 🙂 Jak mam tworzyć w karierze wolnego strzelca?

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 21 lis 2020, 0:23

Ja po pierwszej listopadowej aktualizacji i po zakupie dodatku miałam tak, że wysłałam żonę i męża na urlop, i kiedy byli na różnych parcelach, nie mogłam zmienić aktywnego Sima. Co lepsze, kiedy mężowi kliknęłam opcję Wyślij do domu z urlopu, facet wrócił tylko na parcelę wynajętą, a nie do domu. Musiałam wrócić żoną na wynajętą parcelę i dopiero wtedy wysłać męża do domu :facepalm: Wtedy zadziałało. Ale dalej nie mogłam kliknąć na pozostałych członków rodziny, tych, którzy na urlop nie pojechali, żeby im chociaż dać opcję Zadbaj o siebie. Dopiero po drugiej listopadowej aktualizacji się to naprawiło. Za to dostałam dawno już u mnie nie występujący, a znany pewnie wszystkim błąd z muzyczką z ekranu ładowania w tle podczas gry w trybie życia.
Ach, i po pierwszym uruchomieniu gry z nowym dodatkiem, gdy pograłam z godzinę, wywaliło mnie do pulpitu. Po raz pierwszy od X czasu :wall: Po drugiej aktualizacji problem znikł.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 26 maja 2021, 13:46

Czy u Was też od dawna nie działa kariera policyjna i własna klinika weterynaryjna?
Pełno błędów mam, nie można zamknąć przestępców, nie pojawiają się animacje np aresztowania, nic nie robię, a na następny dzień pokazuje mi, że znalazłam wskazówki. W klinice natomiast zwierzaki się bugują, nie wskakują..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Galcia » 29 maja 2021, 14:41

Jakiś czas temu obraziłam się na simsy, bo któraś aktualizacja zepsuła mi grę i nie dało się włączyć modów (połowa moich simek by chodziła boso :D ), ale parę dni temu postanowiłam wrócić i... Anieli w niebiesiech, co się stało z tą grą. Wszystkie niemowlęta na zdjęciu w miniaturce są czarne niczym węgiel xD jeden z moich simów nieustannie przerywa wszystkie swoje czynności żeby grać w kosza (a nawet nie lubi sportu!), jeden z kotów mojej rodziny codziennie zawiesza się w kuwecie :rotfl: Kuca w niej kilka godzin, kuweta się zapełnia, i zapełnia i zapełnia, wszyscy domownicy dostają negatywne nastrójniki z powodu brudu i jedyne co mogę zrobić to biednego kota zresetować. No i najgorsze, czyli gra potwornie wolno działa i laguje, a sprzęt mam powiedziałabym całkiem mocny. soft2 Chciałam wrócić do pisania relacji, ale jeśli to ma tak wyglądać, to nie jestem pewna czy mam na tyle cierpliwości żeby każdorazowo czekać 10 sekund na wejście do trybu foto.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 29 maja 2021, 18:36

Galcia, może masz jakieś nieaktualne CC? U mnie działa dobrze z wyjątkiem tego powyżej.
Gra na tyle dodatków chodzi bardzo dobrze.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 29 maja 2021, 20:59

Też jestem pewien, że to wina jakiś modów lub CC. Ja nie wiem, ale ja w czwórce nie mam nawet połowy tych błędów, o których ludzie piszą w necie :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Jhud » 30 maja 2021, 2:39

Raczej wątpię aby same CC, nie mody, takie pierdoły robiło. Co do ciemnych dzieci to był znany błąd który niby najnowsza aktualizacja naprawiła.
Ja rzadko mam błędy, a mam pełno i CC i modów, ale w sumie nie gram jakoś mega często.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Galcia » 03 cze 2021, 15:28

Cóż, u mnie dzieci cały czas są ciemne. :P Spróbuję za Waszą radą wyciągnąć moje aż dwa mody i zobaczę czy będzie działać lepiej. Zarówno kota jak i kosza do gry musiałam się ostatecznie pozbyć z parceli. :/

Edit: przypomniało mi się za to, że po ostatniej aktualizacji przestały przychodzić rachunki, a niektórzy simowie mają za każdym razem automatycznie ukończone dzienne zadanie do pracy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 03 cze 2021, 17:28

Galcia pisze:Spróbuję za Waszą radą wyciągnąć moje aż dwa mody i zobaczę czy będzie działać lepiej.
Gdy wyciągniesz mody, spróbuj jeszcze opcji Napraw grę.
Galcia pisze:niektórzy simowie mają za każdym razem automatycznie ukończone dzienne zadanie do pracy...
To akurat może nie być błąd, a efekt cechy-nagrody Odpowiedzialny, którą Sim otrzymał w dzieciństwie.

U dwójki Simów w rodzince, w której gram, znikło samozatrudnienie. :facepalm: I to dosłownie znikło, bo niby Sim je dalej ma, po kliknięciu na telefon jest opcja Usuń samozatrudnienie, ale... nie widać go w panelu, panel kariery jest biały i czysty, nawet żadnej ramki nie ma, nic. Samozatrudnienie jest, tylko go nie widać. A po jego usunięciu (przez telefon) w panelu kariery nie widać nawet tego przycisku, żeby wybrać Simowi karierę, dalej jest biały i pusty, nową pracę można wybrać tylko przez telefon lub komputer. I nie, nie jest to wina modów, bo przed aktualizacją je wyłączyłam, poza tym mam tylko mod na polskie nazwiska od Merty i dwa z MTS, jeden na stare ikonki rozszerzeń, bo mnie wkurzają te nowe, ujednolicone, i drugi na stary, biały ekran ładowania. Zresztą nie włączałam ich po uruchomieniu gry po aktualizacji, a to samozatrudnienie znikło. Nawet wyjęłam te mody przed kolejnym startem gry, nic, dalej to samo :wall:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 13 cze 2021, 12:03

Cały czas w grze jest problem z anulowaniem się interakcji. Czasem muszę kilka razy kazać simowi coś zrobić, żeby w końcu zrobił. Odechciewa się przez to grać...

Druga sprawa: zbugowane są pożary. Cała rodzina rzuca się do gaszenia bez względu na cechy charakteru. Nikt nie panikuje, nikt nie ucieka tak jak to powinno być. Zanim przyjdą strażacy, ognia już nie ma, nawet nie zdążą wejść do domu. Stoją kretyńsko przed domem i tylko wyskakuje tekst w stylu "pożar ugaszony, uważaj następnym razem". Jeśli też macie taki błąd, to zachęcam do kliknięcia "me too" w zgłoszeniu błędu, który utworzyłem na oficjalnej stronie: https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/F ... 23#M186274. Tematu do anulowanych interakcji nie robię bo jest to zgłaszane od dawna...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Galcia » 14 cze 2021, 14:23

Levkoni kliknięte, ostatnio miałam to samo, wszyscy obecni na piętrze simowie rzucili się do gaszenia pożaru jednocześnie, ledwo zdążyłam zrobić zdjęcie. :P

Co do działania gry, zrobiłam wszystko tak jak radziliście wyżej i chodzi teraz płynnie... dopóki nie włączę trybu kupowania/budowania, to jest jakaś porażka. -_- Gra się zacina, klatkuje, obracanie kamery i przesuwanie mebli to męczarnia, a wcale nie mam dużej parceli ani nie wiadomo jakiego domu. Jeszcze kilka aktualizacji temu grałam 10 simami na największej parceli z gigantycznym domem i masą modów, jednocześnie streamując grę i działało płynnie, a nie instalowałam nawet żadnych nowych dodatków. Zastanawiam się czy może mieć znaczenie fakt, że uruchamiam teraz simsy przez EA Desktop a nie Origina, ta aplikacja jest koszmarna i nie powinna być w takim stanie dopuszczona do użytku. soft2
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 14 cze 2021, 23:14

Galcia, nie ma to znaczenia. Ja gram przez Origin i mam to samo i to od bardzo dawna. Tematów o klatkowaniu simsów po wejściu w tryb budowania jest w necie mnóstwo, mnóstwo też rad ale u mnie nic nie działa... Mogę jedynie polecić, żebyś nie grała na stale włączonych jakichkolwiek kodach (u siebie zauważyłem, że kiedy mam uruchomione moveobjects on i testingcheats to klatkowanie występuje znacznie częściej). Dodatkowo, kiedy masz klatkowanie to włącz opcje gry, wtedy prawie zawsze gra wraca do normy... przynajmniej do kolejnego uruchomienia trybu budowy.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Galcia » 15 cze 2021, 15:16

Tak, zauważyłam wczoraj że po odpaleniu moveobjects było jeszcze gorzej. :P Trick z opcjami znam, działa też zapisanie gry, ale tak jak napisałeś, tylko do ponownego włączenia trybu budowania. Koszmar. -_-
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 20 cze 2021, 21:38

Miałam ostatnio ciekawy błąd po resetowaniu. Otóż, na parceli mam wyrośnięty już w pełni krowo-kwiat i jeden z dorosłych Simów w rodzinie bawił się z nim, a obok stała jego matka staruszka. I ona coś tam robiła i nagle się zacięła. Zresetowałam ją i nagle okazało się, że zresetował się i ten jej syn bawiący się z krowo-kwiatem, i sam krowo-kwiat, który... nagle stał się malutki, wyglądał tak, jak w pierwszym stadium wzrostu, zaraz po wyrośnięciu z wystających z ziemi rogów. Ale... gra nadal traktowała go jak w pełni wyrośnięty, bo ten Sim, co się wcześniej z nim bawił, znowu zaczął, i odgłosy oraz animacje były, tylko kwiatek się nie zmienił, nadal sobie tak stał, malutki :wall:
A z mniejszych rzeczy to mam Sima kosmitę, syna mojego innego Sima z kosmicznej ciąży. No i kiedy mu każę albo założyć przebranie, gdy jest w postaci kosmity, albo to przebranie zdjąć, kiedy jest w postaci człowieka, to zostaje mu poprzedni kolor skóry. W sensie, że jest kosmitą z kolorem skóry człowieka albo w przebraniu ma zieloną skórę. Znika to bodajże po resecie Sima... :conf:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości