Reżyserskie Pogaduszki

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Guuki » 10 sty 2016, 13:45

Zerowe nie jest. Sam oglądam wiele produkcji, moje też cieszą się zainteresowaniem. Nie ma takiego szału jak kiedyś, fakt, ale ludzie nadal są skłonni zainteresować się czymś ciekawym.
Moim zdaniem teraz żeby się wybić to trzeba robić w miarę krótkie wideo, tak do 10 minut. Wiem po sobie, że jak widzę, jeszcze przed włączeniem filmiku, czas trwania 17:38 na przykład, to od razu jestem zniechęcony. Druga sprawa, tak jak pisze Malfurion, warto trafiać do szerszej publiczności tworząc wersje w dodatkowych językach. I, co smutne, teraz wszystko co wykonane w TS4 ma większe 'branie', więc warto nagrywać w tej części właśnie. Widzowie są też coraz bardziej wybredni, to nie te czasy, kiedy filmik w 4:3 zrobiony w TS2, gdzie pełno kryształków i chmurek, osiągał sukces. Teraz trzeba dopieszczać swoje dzieła. Albo nagrywać let's playe, heh.
Ja akurat nie zamierzam ani tworzyć w 'Czwórce', ani tłumaczyć na angielski swoich materiałów - jestem usatysfakcjonowany widownią, jaką posiadam. Ale kto dopiero zaczyna i chce zdobyć zainteresowanie, myślę, warto żeby brał pod uwagę wytyczne, które wymieniłem, żeby się wstrzelić w odbiorcę.
Obrazek

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Dejmian » 10 sty 2016, 14:18

Też sądzę, że w miarę krótkie filmy mają większe wzięcie. Z resztą sam to wprowadziłem w przypadku "Przyjemnych".

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Mint » 10 sty 2016, 15:53

Faktem tylko jest to, że w czwórce najtrudniej nagrywać. Nie ma chociażby możliwości przenoszenia simów move_object´sem, czy kodu/modu na opcje odtworzenia animacji z gry, czyli jedne z podstawowych funkcji używanych przy kręceniu, znanych z poprzednich odsłon.
Kolejny minus to wybrakowanie The Sims 4 i niewiele możliwości.

Do tego wszystkiego dochodzi wieczne przesiadanie się simów, czego z pewnością znieść już nie może jakaś część społeczeństwa. soft2

Nie rozumiem tej fazy, tego zainteresowania produkcjami/let's play'ami wykonanymi w Czwórce. Przykry jest ten spadek zainteresowania w przypadku poprzednich generacji. ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
RockWolf
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: RockWolf » 11 sty 2016, 21:57

BalonikPL zainstaluj chociaż słownik w przeglądarce, błagam...

Co do simowych produkcji, dużo ludzi po prostu wyrosło z tego, albo ich twórczość ewoluowała do świata realnego. Idealnym przykładem na to jest Lodelday, która to studiuje w holenderskiej filmówce, czy też FersitoChannel, zajmujący się chyba głównie fotografią.

Prawdą jest, że z części, na część gra coraz słabiej się nadaje do kręcenia. Jednak wydaje mi się, że wina też jest w ludziach. Wystarczy zobaczyć na topowy kontent na polskim youtoube, który łykają dzieciaki z podstawówki.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: salberg » 12 sty 2016, 22:21

Ilość wrzucanych filmów nie ma nic do rzeczy. Tak jak mówi RockWolf, ludziom się filmiki w simsach znudziły lata temu. Wszyscy, którzy dalej kręcą i myślą, że ich produkcje będą cieszyć się zainteresowaniem są naiwni. Nie pomogą telewizje, nie pomogą konkursy, ani inne tego typu bzdury.

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Mint » 18 sty 2016, 22:57

DominoAlel - niektóre akcje w odcinkach okropnie ściągnięte z Przyjemnych i to mnie bardzo zniechęciło.

Nie rozumiem też tego, jak mogą się znudzić produkcje w simsach. To tak, jakby się znudziły produkcje telewizyjne. -.-
Przecież nagrywa się w simsach po to, by rozwijać twórczość, kreatywność i umiejętności szerzej idące w realizację produkcji, jak np. umiejętność pisania scenariuszy itd...

Jak komuś może się znudzić coś, co ma ogromnie szeroki zakres możliwości? -.-
Obrazek

Awatar użytkownika
RockWolf
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: RockWolf » 19 sty 2016, 20:52

Ale większe możliwości ma produkcja w realnym świecie. A do tego jest teraz ogromne parcie by być jak topowi youtube'rzy, by "fejmić", w wyniku czego dużo idzie kręcić jakże "rozwijające" let's play'e, którymi jest zasyfiony cały yt.

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Eq » 14 lip 2016, 22:29

Szykuje się nowa simowa telewizja. ;)
https://www.facebook.com/SimPicturesTV/

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Guuki » 21 sie 2016, 20:43

W ramach aukcji charytatywnej dla walczącego z siatkówczakiem Tomusia możecie wylicytować cyfrową wersję dodatku The Sims 4 "Spotkajmy się" już za 50 zł!

Zwycięzca aukcji otrzyma też plakat A4 z podpisami najlepszych polskich simowych reżyserów, takich jak MarRez, TheWAT1998, Dejmian, Malina Sting, Guuki i wielu innych!

> LINK DO AUKCJI ALLEGRO <


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: SF ZENIT » 03 paź 2016, 19:55

Witajcie :)
Pomóżcie no, jak "wprowadzić" do produkcji lektora w postaci IVONy? Chodzi dokładniej o to, skąd pobrać, jak to zainstalować, żeby działało przez dłuższy czas.
Proszę o pomoc :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Guuki » 03 paź 2016, 22:51

Sassi, ja bym coś takiego z chęcią obejrzał. Ważne, by mieć pomysł, który zainteresuje widza.

SF ZENIT, jako że demo IVONY wymawia "o" zamiast "u" i "ó", w grę wchodzi tylko pełna, licencjonowana wersja programu - jeśli chcesz na poważnie zająć się tworzeniem simowych filmów. Wszystkie inne podchodzą pod piractwo, o którym tutaj nie mówimy!
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: SF ZENIT » 04 paź 2016, 14:49

Guuki Dzięki za odpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Mint » 20 cze 2017, 22:56

Nie wiem, czy to jest odpowiedni temat, ale napiszę.

Poszukuję scenarzysty do sitcomu w formie fotostory realizowanego w The Sims 3. Zainteresowanych "współpracą" zapraszam na priv po więcej informacji.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości