Reżyserskie Pogaduszki

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Eq » 09 wrz 2014, 14:46

Jest już jeden krótki filmik Polskiego reżysera - Dandiixa.
https://www.youtube.com/watch?v=L2CfZQHXsP8

edit: Ja również nakręciłem już coś w 4, co prawda jest to krótki test. Ale muszę przyznać, przyjemnie się kręci jak wszystko się ustawi. Jakby ktoś chciał wiedzieć, jak zeedytować szybkość kamerki, to mogę tu napisać.
https://www.youtube.com/watch?v=4UxmUrr ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Guuki » 11 wrz 2014, 19:54

Eq pisze:Jakby ktoś chciał wiedzieć, jak zeedytować szybkość kamerki, to mogę tu napisać.
O, to ja poproszę. Może coś spróbuję nakręcić w tej grze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Eq » 11 wrz 2014, 21:07

A więc proszę, Guuki :)

1. Wchodzimy w lokalizację: C:\Program Files (x86)\Origin Games\The Sims 4\Game\Bin\res.
2. Otwieramy plik VideoCamera.ini za pomocą notatnika.
3. Edytujemy:
[Camera 5 interpolator parameters]
InterpolatorType = Linear
InterpolatorTime = 2.0

[Camera 6 interpolator parameters]
InterpolatorType = Linear
InterpolatorTime = 2.0

Na liczbę, jaką chcemy. Osobiście polecam 5/6, ruchy wtedy nie są za szybkie. Co większa liczba, ruchy się zwalniają.
Jak powinno to wyglądać?
[Camera 5 interpolator parameters]
InterpolatorType = Linear
InterpolatorTime = 5.0

[Camera 6 interpolator parameters]
InterpolatorType = Linear
InterpolatorTime = 5.0

4. Teraz możemy kręcić nasze filmy w 4, za pomocą ctrl+5-8, i cieszyć się płynną kamerkę!

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 21 wrz 2014, 19:03

Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Dimond » 21 wrz 2014, 20:05

Wiadomo było, że coś się kroi, ale w sumie nie spodziewałem się, że będzie to powrót STV, a telewizji z zupełnie inną nazwą. Fajnie. :)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2014, 22:29 przez Dimond, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Malfurion » 21 wrz 2014, 20:33

Szczerze? Zycze temu projektowi jak najlepiej, ale nie powiedzialbym, ze widze swietlana przyszlosc dla STV. TSTV pod dowodztwem Dandixa nie wytrzymalo proby czasu, wiec dlaczego mialby sie udac teraz? Tylko i wylacznie dlatego, ze mamy doczynienia z sentymentem? Nie sadze. Nie zrozumcie mnie zle, ja mam nadzieje, ze ta telewizja da rade i ze samo zainteresowanie filmami wzrosnie. Ba, sam sie nawet zglosze kiedy nabor zostanie otwarty. Pozostaje mi zyczyc energii, samozaparcia i czasu, bo inaczej projekt dlugo nie pozyje ;)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: salberg » 21 wrz 2014, 20:35

Nowe STV jest na starcie, nie ma co siać pesymizmu. Odkąd się zarejestrowałem wojowałem, by wróciło STV, nie przepuszczę więc takiej okazji. :P Zamierzam wspomóc projekt, zgłoszę się, może nawet zmotywuje mnie on do dalszego kręcenia, mam nadzieję...

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Malfurion » 21 wrz 2014, 20:38

Oczywiscie salberg, zgadzam sie. po prostu historia wielokrotnie pokazywala, ze przy takich projektach ludzmi steruje slomiany zapal ;) Mam nadzieje, ze tym razem bedzie inaczej ^^

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Guuki » 21 wrz 2014, 21:15

Mnie to nie jara niestety. Inicjatywa fajna, ale jednak tamto STV to było to jedyne STV, prawdziwe. Teraz nawet nie jest związane z Centrum Simów. Według mnie zagrywka na sentyment i na nazwę. Czy wyjdzie - mam mieszane uczucia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Eq » 21 wrz 2014, 21:44

Po telewizji Twoje Simy nie jestem pewny, co do wypalenia tego pomysłu.
No nic... Należy czekać.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Jackob » 21 wrz 2014, 21:51

Nie jestem stałym bywalcem Sims True Life z którym STV ma być połączone więc pewnie nie stanę się jednym z widzów. Do większość produkcji trafiam poprzez tematy na forum. Więc dla użytkowników STL będzie to fajne rozbudowanie strony. Jednak telewizja Twoje Simy nie zachęcała do stałego zaglądania, trochę słaba oprawa graficzna była z tego co kojarzę.

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 23 wrz 2014, 16:51

http://simstruelife.pl/News:Rozpoczynam ... V_22.09.14
Jeśli chcecie zgłosić swoje produkcje do nadchodzącego STV, można zrobić to teraz :)
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: salberg » 24 wrz 2014, 13:15

Zachęcam do zgłaszania się wszystkich reżyserów z forum, chociażby po to, by wspomóc sam projekt. Nie ma gwarancji, że wszystko się uda, ale zawsze warto spróbować i sprawdzić, jak to się potoczy - a im więcej osób się zaangażuje, tym większe szanse, że to nowe STV przetrwa.

Nie obiecywałem sobie dużo po samej telewizji Twoje Simy, ale czuję, że od STL (wieloletniego partnera nieistniejącego już Centrum Simów) mamy szansę dostać coś sensownego. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: salberg » 04 paź 2014, 19:26

Mam dobre wieści, jeszcze nie kończę z kręceniem. :P Napiszę, żeby sprostować jak się mają dotychczasowe seriale i by coś zapowiedzieć...

"Crampton Valley" wciąż kręcę, ale premiera kolejnego odcinka nie nastąpi szybko. Niemniej jednak serial nie jest zawieszony, kręcę wolno po jednej scenie i wciąż planuję cały serial dokończyć. Gorzej ma się sytuacja z "Testamentem", który jest oficjalnie zawieszony i jego los stoi na razie pod znakiem zapytania. "Zapraszam Do Stołu II" anulowałem i w tej chwili nie planuję wznawiać castingu. Program jest na razie zakończony.

A teraz zapowiedzi, czyli dobre wiadomości. Wznawiam prace nad filmem pełnometrażowym "The Valentine Killer", który od prawie roku był zawieszony. Okazją, z jakiej film wraca, jest powrót STV. Rozważam nawet dodanie dubbingu. Będzie to kryminał, którego fabuła skupi się na trzech osobach poszukujących seryjnego mordercy, który co roku w walentynki uprowadza i zabija młode kobiety. To widz jest detektywem i na samym końcu będzie musiał wskazać tego, kogo podejrzewa o bycie mordercą, by wywołać jeden z kilku epilogów... Ponieważ założenia są dosyć ambitne, a film będzie dosyć długi, prace mogą trochę potrwać.

Drugi projekt, który chciałbym ogłosić, to coś zupełnie nowego... Film będzie wykonany w trójce, odcinki będą krótkie (w założeniu około 5 minut) i będą skupiać się na losach jednej postaci... Co ciekawe, to my, widzowie, będziemy wpływali na jej wybory i to, w jaki sposób będzie toczyć się jej życie. To będzie coś lżejszego, odskocznia od poważniejszych "Crampton Valley", "Testamentu" i "The Valentine Killer", bardziej duchowy spadkobierca "Zapraszam Do Stołu".

Więcej informacji wkrótce. :cwaniak:

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Malfurion » 05 paź 2014, 13:25

Salberg, czyzbys zainspirowal sie Ellen's Nightmare? ^^

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: salberg » 05 paź 2014, 13:31

Trochę, ale głównie pod kątem, by poeksperymentować z formą. :P Największą inspiracją były dla mnie relacje z życia rodzinek na forum. Jakiś czas temu naszedł mnie pomysł co by było, gdyby to widzowie głosowali jak postąpić ma bohater, i gdyby nadać tym relacjom trochę fabuły. Więc postanowiłem to zrealizować. I chyba faktycznie bliżej temu serialowi do takiej fabularyzowanej wideorelacji, niż do gry wideo - więc jest to coś nowego.

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: Malfurion » 05 paź 2014, 13:53

Tak, ja tutaj mowie glownie o sposobie prezentacji ^^
Wiele osob mowi, ze EN, to gra chociaz ja wcale tak nie uwazam i przedewszystkim, nie takie bylo moje zamierzenie dla tego projektu :P
Ciekaw jestem jak ci to wyjdzie :)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: salberg » 10 paź 2014, 20:13

Wrzucam nowinkę prosto z STL - szykuje się nowy program, konkurencja dla "SimChefa" Championa :P - tym razem będzie to adaptacja nie "Top Chefa", tylko "MasterChefa", a jej twórcą jest SimGuruPatryk. Jeśli ktoś jest zainteresowany, otworzył on właśnie casting.

http://simstruelife.pl/Blog:SimGuruPatryk#14868

Trzymam kciuki za oba projekty, bo udanych simowych reality show nigdy za wiele, zwłaszcza wtedy, gdy bardzo rzadko pojawia się jakiekolwiek nowe.

--------------

Wreszcie są nowe informacje dotyczące STV. Wygląda na to, że wciąż coś się dzieje. Pozostaje tylko czekać na premierę...

http://simstruelife.pl/News:STV_juz_wkrotce_10.10.14

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: salberg » 13 paź 2014, 17:45

To już oficjalne: poszukuję aktorów dubbingowych.

Obrazek

Realizuję właśnie film pełnometrażowy "The Valentine Killer" i chciałbym, aby do simowych produkcji powrócił chociaż na ten jeden film dubbing. Poszukuję aktorów głosowych, którzy podołają i chcieliby wziąć udział w takiej produkcji. Do rozdania jest kilkanaście ról męskich i żeńskich, przy czym bardziej uzdolnieni mogą podkładać głos pod parę różnych postaci. Jedyne, czego wymagam, to sprawny sprzęt do nagrywania głosu.

Film jest w pierwszej fazie produkcji (kręcenie i montaż), ale gdy z tym skończę, rozpocznę pracę nad dubbingiem. Planowana premiera filmu to luty 2015 roku.

To co? Jacyś chętni? Piszcie.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: Reżyserskie Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 13 paź 2014, 18:40

Myślę, że na tym forum ciężko będzie znaleźć chętnych, skoro mało osób w ogóle udziela się w dziale Videostory. Ale może udałoby się znaleźć chętnych gdzieś indziej? Są różne grupy, które robią tzw. fandubb dla różnych produkcji (głównie anime). Oni zazwyczaj mają dobry sprzęt, więc myślę że warto byłoby się do nich odezwać w tej sprawie. A no i myślę, że jakbyś wrzucił jakiś zwiastun to ludzie by się chętniej decydowali.

Dla przykładu
https://www.youtube.com/user/gkpawlikgk
https://www.youtube.com/user/insomniadub2

Tu jest jakiś spis tych grup:
http://pl.fandubbing.wikia.com/wiki/Pol ... dubbingowe


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość