Architektura i dekoracja wnętrz

Awatar użytkownika
brtk
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca

Postautor: brtk » 16 cze 2018, 18:45

Tym razem postanowiłem iść w nieco cięższe klimaty - zrezygnowałem prawie całkowicie z bieli, postawiłem na beton, metal, a żeby nie było zbyt przytłaczająco, budynek ma dużo okien, trochę drewna i zieleni. Restauracja z mini biblioteką na dole, zbudowana w stylu modernistycznym (trochę spolonizowanem) oraz lekkie akcenty brutalistyczne. Inspirowałem się Pawilonem Cepelii w Warszawie, starym Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i ogólnie twórczością Marka Leykama.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chciałem dać bluszcz na tych metalowych kolumnach, ale nie miałem zainstalowanego cc, za to jako akcen ekologiczny dałem wcięcia w dachu na panele słoneczne :doge:
W budynku mieści się jeszcze kuchnia i cztery łazienki (bez podziału na płcie), ale nie są to specjalnie ładne miejsca, bardziej stawiałem w nich na funkcjonalność :doge:

Co sądzicie?
czego jeszcze szukasz

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta

Postautor: Lenna » 17 cze 2018, 13:51

Bryła bardzo mi się podoba, prosta i przyjemna. Śmiem twierdzić, że dzięki tym metalowym kolumnom podoba mi się nawet bardziej niż oryginały, na których się wzorowałeś :doge:
Lubię ciężkie klimaty i kolory, ale tutaj są trochę zbyt przytłaczające, nie wiem, ta czerń i drewno są jakieś gryzące w oczy?

Przy okazji coś ode mnie. Wiem że nie umiem w Stwórz styl XD
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf

Postautor: Shattered » 17 cze 2018, 17:36

Kryste Lenna :O
Pokój wygląda jak wnętrze jaskini