Instalowanie dodatków .package

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Instalowanie dodatków .package

Postautor: smisiv » 18 cze 2014, 4:28

Jako, że nie wszyscy użytkownicy forum znają angielski w wystarczającym stopniu, postanowiłam przetłumaczyć poradnik znajdujący się na MTS:
- Installing Sims 3 Package Files: Setup and Files.


Instalacja dodatków .package nowym sposobem.

1. Sprawdź w Launcherze, Ty Twoja gra jest na pewno zaktualizowana do wersji 1.12 lub wyższej.
2. Przejdź do folderu The Sims 3 w folderze Moje Dokumenty (lub Dokumenty w przypadku Windows Vista/7)
Windows: Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\
Mac: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/
Następnie kliknij PPM na TEN LINK i wybierz Zapisz link jako... (w rożnych przeglądarkach ta opcja może mieć trochę inne nazwy, np. Zapisz plik jako... bądź Zapisz jako...). Plik zapisujemy w w/w folderze The Sims 3.
Klikamy na niego PPM i wybieramy Wypakuj tutaj... (musimy posiadać program typu 7-zip bądź winrar, by móc go wypakować). Po wypakowaniu pojawi się nowy folder o nazwie Mods.
3. Wejdźmy w nowo powstały folder Mods. W środku powinniśmy zobaczyć dwa foldery oraz plik Resource.cfg. Powinno to wyglądać jak NA TYM ZDJĘCIU.
Otwórzmy folder Packages. W środku znajdować się powinny dwa pliki: NoBuildSparkles.package i nointro.package.
Plik NoBuildSparkles.package wykasuj, bo Ci się nie przyda (xD on usuwa sparkle podczas budowania ścian), zaś plik nointro.package powoduje brak startowego filmiku gry - nie będzie się on odpalał, więc gra będzie się szybciej ładować. Zachowaj go na razie.
4. Odpal grę. Jeśli filmik startowy gry się nie włączy - brawo, wszystko zrobiłeś dobrze! Jeśli zaś ciągle się odpala, popełniłeś gdzieś błąd. Prześledź jeszcze raz instrukcję. (Możesz też napisać mi PM, postaram się pomóc.)
Jeśli wszystko działa, filmik startowy się nie odpalił, możesz wyjść z gry i usunąć plik nointro.package (lub go zostawić, jak wolisz - ja zostawiłam, bo filmik mnie irytował).

Od tej pory wszystkie pliki .package instalujemy w tym folderze, w którym znajdował się początkowo plik nointro.package. Robimy to ręcznie, bez używania Małpki, czyli programu Helper Monkey!


UWAGA! Pamiętajcie, by sprawdzić, czy nie ma nowych wersji starych modów, których już używacie. Przypominam, że także należy to sprawdzać przy okazji każdego nowego rozszerzenia do gry, które wychodzi, a Wy je instalujecie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość