Większa ilość Simów w klubach i na parcelach publicznych

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Większa ilość Simów w klubach i na parcelach publicznych

Postautor: Kapitan Indra » 18 cze 2014, 4:26

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że w klubach nie pojawia się za wiele Simów.
Sporo osób twierdzi, że zaludnienie jest zależne od ilości naszej pamięci RAM, co do końca nie jest prawdą.
Zaludnienie naszych parcel jest zależne od CPU - im lepszy, tym teoretycznie powinno być więcej Simów.

Gra podzieliła zasadę działania procesora na 4 levele. Najwyższy teoretycznie miał być dla najlepszych procesorów i pozwala na obecność max 20 Simów niezależnych na parceli (łącznie z obsługą, np. barmanem).
Niestety ten level nie do końca działa , przy lepszych maszynach gra woli dać poziom 3 (12 simów) niż 4. Od czego to zależne, tego już nie wiem.

Można jednak oszukać ten podział w dość prosty sposób.

1) Wchodzimy do folderu z grą C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3 Po zmroku\Game\Bin
/Prawdopodobnie, lepszym pomysłem jest odnalezienie poniżej wymienionego pliku w lokalizacji podstawowej wersji gry, czyli The Sims 3/Game/Bin, gdyż wówczas on jest odpowiedzialny za działanie całej gry wraz z rozszerzeniami, a nie tylko jednego dodatku. Rai/
2) Odnajdujemy Plik o nazwie GraphicsRules.sgr
3) Edytujmy plik - najlepiej w notatniku
4) Znajdujemy linijkę:

seti cpuLevelUber 4
seti cpuLevelHigh 3
seti cpuLevelMedium 2
seti cpuLevelLow 1

5) Zmieniamy na :

seti cpuLevelUber 4
seti cpuLevelHigh 4
seti cpuLevelMedium 4
seti cpuLevelLow 4

6) Zapisujemy i wychodzimy

Pamiętajcie, by robić kopie zapasowe przed jakąkolwiek ingerencją w pliki gry!

Kilka ważnych rzeczy:
Po zmianie i odpaleniu gry, nie oczekujcie, że w klubie od strzału będzie te 20 osób. Zależne też jest to od zaludnienia w mieście. Jeśli w twoim mieście większość mieszkańców to starcy i dzieci... to ta cześć społeczeństwa nocnego klubu nie odwiedzi. :curious:

Jeśli przy nadmiarze simów będziecie odczuwać mocne spadki płynności, zmieńcie ustawienia w GraphicsRules.sgr na 3/3/3/3 lub niższe.
Po każdym nowym patchu, będzie trzeba zmienić ustawienia w pliku GraphicsRules.sgr, gdyż resetują się do domyślnych ustawień.

___________________________________
Twórcą poradnika jest belor.
Jeśli zauważyłeś poradnik swojego autorstwa na forum, być może chcesz zostać autorem wątku, w którym się znajduje. W tym celu skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za porządek na forum - adminem, junior adminem lub moderatorem.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Większa ilość Simów w klubach i na parcelach publicznych

Postautor: Shattered » 17 paź 2015, 12:24

No nie wiem, u mnie to nie działa..Czasem nawet barman nie przychodzi..
To znaczy, że mam aż tak kiepski procesor?
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości