Informacje wstępne. Część Va - format .sims3pack

Oryginalny autor: Latoya

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Informacje wstępne. Część Va - format .sims3pack

Postautor: Kapitan Indra » 18 cze 2014, 5:29

Pytania śmiało możecie zadawać w komentarzach, prosiłabym o to, aby były ponumerowane - im mniejszy chaos, tym lepiej. ;)

Praktycznie już od razu po premierze The Sims 3 fani zaczęli tworzyć różnego rodzaju dodatki, a EA stworzyło store, w którym umieszcza różnego rodzaju elementy do gry po (nie)atrakcyjnych cenach.
Dodatki dzielą się na 2 formaty. W tym poradniku zostanie omówiony format .sims3pack.



SIMS3PACK


Sims3pack to w sumie nic innego, niż znany z dwójki format .sims2pack, czyli inaczej mówiąc - takie opakowanie pliku .package.
Aby zainstalować dodatek w tym formacie, wrzucamy go do Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads, odpalamy Launcher, wchodzimy w zakładkę pobrane i instalujemy. Możemy też dwukrotnie kliknąć na wybrany plik, wtedy Launcher uruchomi instalację automatycznie, ale ten sposób jest bardzo niewygodny, jeśli mamy kilka plików do wgrania.
Po instalacji możemy pliki skasować lub, jeśli chcemy je zachować (ja osobiście trzymam je w specjalnym folderze na innym dysku), przenieść w dowolne miejsce - gra ich już nie potrzebuje. Zainstalowane dodatki znajdują się w folderze Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\DCCache w postaci zbiorczych, skompresowanych plików w formacie .dbc (który jest dokładnie tym samym, co .package, ale o tym później). Możemy tam zajrzeć:
Obrazek

Widzimy pliki dcdb0.dbc, dcdb1.dbc itd. Jak można się domyśleć, ich ilość zależy od liczby zainstalowanych dodatków. Kiedy dany plik osiągnie jakąś określoną wartość (jaką - nie wiem, każdy plik ma inną, raz widzimy 200 MB, raz ponad 1 GB), Launcher przy instalacji stworzy następny z kolejną liczbą. Podczas każdej instalacji wszystkie pliki są zmieniane - mają identyczną datę modyfikacji.

Jednak pliki w folderze DCCache to nie wszystko, co tworzy nam Launcher podczas wgrywania dodatków - jest jeszcze folder DCBackup, a w nim kopie dodatków w formacie .package. Folder ten można skasować (zalecam robić to po każdej instalacji sims3packów) - gra w żaden sposób nie wykorzystuje plików w nim zawartych*. Zajmują one niepotrzebnie miejsce na dysku. Kasowałam ten folder już kilkadziesiąt razy, bez żadnej konsekwencji dla gry, a moje sims3packi cały czas mają się dobrze.

*Do działania i wyświetlania dodatków nie, ale przeczytałam, że są używane podczas eksportowania domów, w których wykorzystaliśmy zainstalowane sims3packi. Ile w tym prawdy - nie wiem, nie miałam okazji tego sprawdzić, ale lepiej o tym wspomnieć, aby decyzja o usunięciu folderu DCBackup była podjęta z jak największą wiedzą o tymże tworze programistów EA.

Czasami mamy nieprzyjemność zobaczyć coś takiego:
Obrazek

A nasza gra jest przecież aktualna. Jednak, jak w każdej sytuacji - jest problem? Musi być też rozwiązanie...

1. Pobieramy ten program w dowolne miejsce, wypakowujemy, otwieramy folder, który się pojawi i uruchamiamy CompressorizerRedux.exe (z ikonką ściśniętego sims3packa).
2. W okienku aplikacji, które zobaczymy, zaznaczamy Decrapify, Recursive?, potem Add Files to List (w nowym okienku wybieramy folder, w którym znajdują się nasze strajkujące pliki) i na końcu klikamy GO.
Obrazek

3. Czekamy, aż program skończy pracę. Potem wrzucamy nasze zmodyfikowane pliki do Downloads i z ukontentowaniem patrzymy na komunikat, jaki wyświetla nam Launcher:
Obrazek

W następnej części - dodatki .package.

___________________________________
Twórcą poradnika jest Latoya.
Jeśli zauważyłeś poradnik swojego autorstwa na forum, być może chcesz zostać autorem wątku, w którym się znajduje. W tym celu skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za porządek na forum - adminem, junior adminem lub moderatorem.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości