Ciekawe i pożyteczne mody

Poszukujesz konkretnego dodatku? A może różnych danego typu lub stylu? Tutaj możesz poprosić innych Użytkowników o pomoc!
Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: aesthetea » 27 lut 2015, 16:52

Do ciekawych modów pewnie się zalicza, sposób na zrobienie bieżni!
http://tumblinrob.tumblr.com/post/99291 ... rts-at-mts
Obrazek


Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: teoyaomqui » 28 lut 2015, 18:53

Shattered pisze:Co do modu na płatną taxi :swelol:
Czyli pobieramy to [Sleepy-Genius]TaxiCharge, wkładamy do Downloads i ma działać?? U mnie nie działa :unsure:

Nie wiecie może czy istnieje mod na większe rachunki?
jest kilka mts, wystarczy wstukać w wyszukiwarkę harder bills

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: aesthetea » 06 mar 2015, 11:30

Znalazłam coś takiego: http://modthesims.info/d/526207
Sama nigdy nie korzystałam. :p
Obrazek


Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: diamond5 » 10 mar 2015, 12:23

Czy jest ten mod http://www.modthesims.info/download.php?t=480744 i ten http://www.modthesims.info/download.php?t=402950 na wersję 1.67 ?czy to nie ma znaczenia i moge pobrac z tych linków których podałam ?

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Sebosz » 10 mar 2015, 15:13

Na pierwszym jest napisane "You must be patched to 1.26+", więc jak najbardziej.
W drugim "requires base game patch level 1.38 or higher(tested till 1.47)", czyli prawdopodobnie też będzie działać.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: diamond5 » 10 mar 2015, 15:15

Dziękuję :)

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: aesthetea » 04 maja 2015, 18:47

Mod na brak denerwujących zombie: http://modthesims.info/d/486695
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017, 21:11 przez aesthetea, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Thom » 25 lip 2015, 18:46

Cześć!

1. Poszukuję moda, który sprawiłby, aby gra generowała różnie wyglądających simów, a nie wszystkich takich samych, z suwakami ustawionymi wszędzie pośrodku.
Zna ktoś może jakiś mod, który poprawiałby ten irytujący szczegół?
Próbowałem coś znaleźć, ale niestety mi się nie udało. Wiem tylko, że taką opcję ma AwesomeMod, ale jakoś niezbyt jestem do niego przekonany, ponieważ opinie, z tego co czytałem, są trochę podzielone.
Używa ktoś tego moda? Co sądzicie?

2. Z modów NRaasa mam Master Controllera, Overwatcha i NoCD (mam zainstalowane wersje płytowe, bo wolę unikać Origina, gdy się da).
Przydałby się może jeszcze jakiś pożyteczny mod? Zastanawiałem się m.in. nad ErrorTrapem, ale również chciałbym przeczytać Wasze opinie.

3. Rozważam też instalację NRaas StoryProgression. Z tego, co przeczytałem, wydaje mi się, że wystarczy mi Base-Mod, ale bardzo chętnie poczytam Wasze rady dotyczące pozostałych modułów.
Czy sama podstawowa wersja nie ograniczy w żaden sposób opcji dostępnych przed jej zainstalowaniem? Nie jestem też pewien, czy ten mod, lub jakiś jego moduł, nie byłby odpowiedzią na mój pierwszy punkt?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 97
Rejestracja: 22 sty 2015, 21:40

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Hebe » 25 lip 2015, 21:55

Thom pisze:Cześć!

1. Poszukuję moda, który sprawiłby, aby gra generowała różnie wyglądających simów, a nie wszystkich takich samych, z suwakami ustawionymi wszędzie pośrodku.
Zna ktoś może jakiś mod, który poprawiałby ten irytujący szczegół?
Próbowałem coś znaleźć, ale niestety mi się nie udało. Wiem tylko, że taką opcję ma AwesomeMod, ale jakoś niezbyt jestem do niego przekonany, ponieważ opinie, z tego co czytałem, są trochę podzielone.
Używa ktoś tego moda? Co sądzicie?
Nie używałam Awesomemoda, ale z tego co słyszałam, to "gryzie się" z Nraas MC i nie powinno się mieć obu tych modów na raz.
Thom pisze: 2. Z modów NRaasa mam Master Controllera, Overwatcha i NoCD (mam zainstalowane wersje płytowe, bo wolę unikać Origina, gdy się da).
Przydałby się może jeszcze jakiś pożyteczny mod? Zastanawiałem się m.in. nad ErrorTrapem, ale również chciałbym przeczytać Wasze opinie.
Jeśli masz problem z przegrzewaniem się komputera lub gra czasami cię wywala, to polecam Savera - co pół godziny (domyślnie, ale możesz to zmienić) mod wywołuje polecenie "Zapisz jako...", co jest przydatne przy w/w wypadkach, a dodatkowo umożliwia przywrócenie poprzednich save'ów w razie problemów z zapisem.

Jeśli lubisz bawić się postaciami nadnaturalnymi, to polecam Nraas Hybrid - pozwala na tworzenie hybryd, co urozmaica grę.

No i polecam jeszcze Woohooera. Umożliwia dodanie ryzyka zajścia w ciążę podczas bara-bara, odblokowuje tą interakcję dla nastolatków i zajście w ciążę u tej grupy wiekowej.

Error Trapa nie używam, ale na pewno się przydaje.
Thom pisze: 3. Rozważam też instalację NRaas StoryProgression. Z tego, co przeczytałem, wydaje mi się, że wystarczy mi Base-Mod, ale bardzo chętnie poczytam Wasze rady dotyczące pozostałych modułów.
Czy sama podstawowa wersja nie ograniczy w żaden sposób opcji dostępnych przed jej zainstalowaniem? Nie jestem też pewien, czy ten mod, lub jakiś jego moduł, nie byłby odpowiedzią na mój pierwszy punkt?
Używam StoryProgression+Extra+Population+Career i jestem bardzo zadowolona.Zaczęłam grę w pustym miasteczku, bez mieszkańców, powprowadzałam jakiś dziesięciu simów, po jakiś 30 simowych dniach większość z nich zawarła małżeństwa i ma od 1 do 3 dzieci, niektóre z nich już są nastolatkami. Wszystkim simom od razu mod znajduje pracę. W eaxisowym postępie nawet nie ma co o czymś takim marzyć. A gra jakoś specjalnie mi się nie tnie (może dlatego, że mam niezły komputer). Co prawda niektórych użytkowników irytują ciągłe powiadomienia, ale można je wyłączyć.

Co do reszty modułów, to po prostu sobie o nich poczytaj. Trudno je wszystkie opisać, szczególnie, że większości nie używałam.

Tylko jeśli zdecydujesz się na ten mod, to pamiętaj, że powinieneś doinstalować moduł Nraas MasterController Progression.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, 12:10 przez Hebe, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Thom » 29 lip 2015, 11:04

Hebe, bardzo dziękuję za naprawdę przydatną odpowiedź i rady :thx:
Jeśli ktoś jeszcze zechciałby coś dodać od siebie, to byłbym wdzięczny, bo chętnie poczytam :)

Nadal jednak zależy mi też na tym, by dowiedzieć się jak sprawić, aby simowie generowani przez grę byli bardziej różnorodni. Z tego co wyczytałem, wydaje mi się, że NRaas StoryProgression może też mieć taką funkcję (czy przypadkiem nie tylko z modułem Extra?), ale nie jestem do końca pewien, bo ten mod i jego moduły, a także informacje o tym wszystkim, są naprawdę rozbudowane, więc nadal bardzo prosiłbym o pomoc :nod:

Będę dozgonnie wdzięczny!

Edycja:
Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości? Ładnie proszę :aww:

Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 97
Rejestracja: 22 sty 2015, 21:40

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Hebe » 29 lip 2015, 12:02

Przeglądałam opis SP i wyczytałam, że mod przy generowaniu simów wykorzystuje genetykę tych, którzy istnieją w twojej skrzyni simów (tej w CASie). Więc, zakładając, że zapiszesz tam stworzonych przez Ciebie simów (lub pobierzesz jakiś w formacie .sim i wrzucisz do folderu "SavedSims"), to mod może wykorzystać ich do tworzenia nowych miastowych. Idealnym sposobem na ten problem to to nie jest, ale na pewno nieco urozmaici wygląd NPC.
Obrazek

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Thom » 30 lip 2015, 14:14

Ponownie bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź ^^
Też to wyczytałem i chyba popróbuję na razie z tym podstawowym StoryProgression, a później ewentualnie dorzucę jeszcze jakieś moduły, jeśli sam mi nie wystarczy.

Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 97
Rejestracja: 22 sty 2015, 21:40

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Hebe » 23 lut 2016, 22:23

Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Rai » 04 lip 2016, 21:51

Na stronie Nraasa jest napisane:
Unlock the ability using the "Woohoo \ Allow Teen Woohoo" option. To change the setting, click on your active sim and navigate the menu: "NRaas \ Woohooer \ Woohoo \ Allow Teen Woohoo".
Musisz kliknąć na swoim aktywnym Simie i włączyć opcje dodawane przez Woohooer'a. Dawno nie grałam w TS3, ale po polsku to powinno być coś w rodzaju Nraas\Woohooer\Woohoo\Pozwól nastolatkom na bara bara. W ścieżce zamiast woohoo może być bara bar lub coś podobnego. Powinnaś bez problemu znaleźć.

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: aesthetea » 07 lip 2016, 20:28

Działające włączniki i wyłączniki do świateł http://one-billion-pixels.blogspot.com/ ... tches.html
Obrazek



Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Kapitan Indra » 11 lis 2016, 16:15

Mod na różne opcje ciąży, między innymi zmianę rozmiaru brzucha i biustu, długość ciąży w godzinach dla danej rasy, ustawienie żądanej płci dziecka albo jego rasy, ustawienie ciąży mnogiej, zatrzymanie ciąży w czasie itd. :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: aesthetea » 05 lut 2017, 15:57

Mod na szybszą/wolniejszą naukę.

Można się tym pobawić np. jeżeli simowe życie w naszej gdzie jest krótkie/długie (lub po prostu denerwuje nas obecna szybkość).
Obrazek


Awatar użytkownika
Kat
Posty: 141
Rejestracja: 21 lut 2017, 19:51

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Kat » 22 lut 2017, 17:34

Mod na starzenie się

Jest to mod ze skryptem przygotowany przez Consorta. Polega na tym, że dorośli i emeryci z wiekiem stopniowo siwieją i pojawiają się zmarszczki na twarzy. Po uruchomieniu gry pojawi się komunikat, że ConsortModAge został aktywowany i by go uruchomić trzeba kliknąć na dorosłego lub emeryta i wybrać opcję "Enable mod for all sims in town". Pojawi się komunikat o tym, że udało się zastosować opcje dla wszystkich simów bez żadnych błędów. Trzeba chwilę poczekać, aż mod nałoży filtry na wszystkich simów objętych działaniem tego moda. Po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach na dorosłych, którzy przeżyli więcej niż połowę swojej grupy wiekowej oraz emerytach powinny pojawić się widoczne zmiany (efekty moda).

Każdej nocy o godzinie 1:00 mod automatycznie aktualizuje wszystkich simów objętych modej jak i również nowych, którzy wkroczyli w grupę wiekową dorosły, czyli nie trzeba już nic robić po tym, gdy raz się uaktywni mod, nawet po ponownym uruchomieniu gry. Aktualizowanie simów powinno potrwać, jak w przypadku pierwszego uruchomienia, kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, w zależności od kompa oraz ilości dorosłych i emerytów w grze. Sim może przez chwilę być zredukowany do najmniejszych detali, czyli słynny "kanciasty wygląd", ale po chwili wygląd powinien wrócić do normy.

Możliwe jest ustawienie własnego tempa siwienia, jako że brwi, włosy na twarzy, skalp, odrosty, pasemka i końcówki siwieją każde w swoim tempie. Trzeba pobrać plik, który edytuje się jako XML i wrzuca tam, gdzie główny mod i zostanie on automatycznie rozpoznany i ustawienia zostaną wprowadzone, a przy ponownym nocnym aktualizowaniu nałożone na simów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: Ciekawe i pożyteczne mody

Postautor: Funia » 01 cze 2017, 14:30

Mam problem chyba z MC, ostatnio robiłam porządki w foldrze z modami. "Zgineła" mi gdzieś opcja, która pokazywała tagi wszystkich simów w mieście, nie wiem czemu. W opcjach MC była taka opcja Ikony simów na mapie, ale gdzieś też ją "wcięło" O_o. Nie wiem czy to od tego... ale czy może ktoś wie jak to ustawić? Jakoś zawsze to automatycznie było, więc nawet nie wiem, gdzie coś takiego się ustawiało :P
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości