[LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Na kogo oddajesz swój głos?

Czas głosowania minął 10 mar 2014, 13:53

1. Jackob
3
8%
2. Kasim Hazim
1
3%
3. Lunon
0
Brak głosów
4. Rockwolf
1
3%
5. Zorzynek
14
38%
6. Orname
0
Brak głosów
7. Kacper11000
0
Brak głosów
8. Bang Bang
0
Brak głosów
9. MoonWalk
3
8%
10. Eff
15
41%
 
Liczba głosów: 37

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

[LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: smisiv » 01 mar 2014, 13:53

------------------------------


Obrazek


Głosowanie: Luty 2014

------------------------------


"Urządzanie na Żądanie", czyli konkurs polegający na urządzeniu jednego, konkretnego wnętrza, wystartował 1 Lutego. Powadzący konkurs przedstawił swoje żądanie. Była nim bryła, którą stworzył i którą uczestnicy mogli dowolnie umeblować. To, jak to zrobili, zadecyduje teraz o ich wygranej, lub przegranej - bowiem kreatora najładniejszego wnętrza wybiorą użytkownicy w sprawiedliwym głosowaniu, które właśnie teraz sie zaczyna.


Pamietajcie.

To temat, w którym można zagłosować na autora najlepszego wnętrza lutowej edycji "Urządzania na żądanie". Wszystkie prace można skomentować także postem, ale głos w ankiecie jest tylko jeden. To na podstawie sondy będzie wybierany laureat. Wybierz więc rozsądnie, bo każdy głos ma znaczenie.

Przypominam też, że nie wolno głosować na samego siebie... Ale jeśli bierzesz udział w konkursie, możesz zagłosować na innego kandydata. Weźcie też pod uwagę, która praca została wykonana w dwójce, a która w trójce.

Ankieta jest anonimowa, lecz członkowie Redakcji widzą wszystkie pojedyncze głosy.
Miłego głosowania.


------------------------------


Zobacz wszystkie prace.

Zamknięcie głosowania: 10 Marca 2014r.

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: alpaka terapeutyczna » 01 mar 2014, 14:53

Skomentuję wszystkie prace, od pierwszej do ostatniej.
Jackob - wnętrze jest mało przytulne, chłodne i nieco monotonne. Nie podoba mi się styl, w którym zostało stworzone... :( Plusem jest rozsądne wykorzystanie wolnego miejsca.
Kasim - zdjęcia są zbyt ciemne. No i... zbyt ea :( Wybacz, ale niezbyt mi się podoba.
Lunon - słowem... za jasno. Aż oślepia.
Rockwolf - nowocześnie. Aż za bardzo. Trochę odstraszają białe ściany... Oprócz tego, zionie tam pustką. :(
Zorzynek - zdecydowanie mój faworyt. W jego pomieszczeniu jest przytulnie, estetycznie i spójnie kolorystycznie. Jego praca jest idealnym zaprzeczeniem twierdzenia, że nie w dwójce nie da się urządzać domów ze względu na brak narzędzia stwórz styl.
Orname - trochę zbyt chaotycznie.
Kacper - coś mi w niej nie pasuje, ale nie jestem w stanie określić co...
BangBang - ta praca również bardzo mi się spodobała. Moim zdaniem jest ciut za chaotycznie, ale to jest jakby plusem dla takiego pomieszczenia. Dobre dobranie kolorów.
MoonWalk - zdjęcia trochę zbyt nasycone, ale... Ogólnie mi się podoba. Tylko po co ta lśniąca podłoga w kuchni? Ta praca jest jedyna, której rzut nie wygląda na pusty, a miejsce we wnętrzach nie jest zmarnowane.
Eff - jest elegancko, ale trochę zbyt monotonnie. Również mi się bardzo podoba :)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 21:20 przez alpaka terapeutyczna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Vogue
Posty: 350
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:51

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: Vogue » 01 mar 2014, 19:53

Wzorem przedmówcy, również ocenię wszystkie domki po kolei.

Jackob - Wnętrza ogólnie ładne, trochę tradycyjnego stylu, ale momentami widać, że ciężko zdecydować, w jakim stylu ten salon ma być urządzony. Wnętrze jest trochę zbyt jasne - okna już są duże, więc można by nieco ograniczyć światła w pomieszczeniu. Rzeczy, które mi się podobają to bardzo ładne kolory (dotyczy całej pracy) i dobrze rozplanowane pomieszczenie. Natomiast najmniej podoba mi się kuchnia, ta wnęka jest trochę nijaka. No ale gratulacje za dobrą robotę.
Kasim Hazim - Widać, że miało to być coś na modłę góralskiej chaty w nieco bardziej wyszukanym i nowoczesnym stylu (przynajmniej takie odnoszę wrażenie, patrząc na zastosowane kolory i dywan). Miałeś na to jakiś pomysł, ale widzę, że nie wykorzystałeś do końca możliwości, jakie miałeś. Fajne meble w kuchni (tylko po co zagracać tak te szafki), ale gdzieniegdzie meble są poustawiane jako zapychacze przestrzeni. No i te przeszklone drzwi z maxisa, których po prostu nienawidzę.
Lunon - Pomysł super, kolory fajne, ale brakuje mi kontrastowego koloru do przełamania wnętrza, które jest, jakby nie patrzeć, zimne. Nie jestem pewien, czy zamiast parkietu nie wybrałbym dywanu, ale nie potrafię sobie wyobrazić, jakby to miało wyglądać, więc tę kwestię zostawiam. Trochę monotonia w kolorach, ale doceniam schemat, który sobie wypracowałeś i jednolitość stylistyczną. Tylko moim zdaniem obok żółtego i niebieskiego w różnych odcieniach mógłby stanąć jeszcze... czerwony? Nie wiem, ale podoba mi się.
RockWolf - Ascetyczne, minimalistyczne, wzorcowe wnętrze, okna wprowadzają trochę industrialny klimat, ale cegły bym już na ścianach nie kładł, bo to by wymagało większego przemeblowania zaprezentowanych już wnętrz. Jadalnia wyłamała mi się z tej hegemonii i trochę mi się nie podoba, chyba najbardziej z powodu dywanu. Na największy plus kuchnia - schludna i funkcjonalna, widać, że urządzona z pomysłem. Dla mnie bardzo dobra praca.
Zorzynek Rzeżuchowiec - Zacznę może od kuchni (w końcu to serce każdego domu) - pomarańczowe detale w postaci urządzeń kuchennych super komponują się z niebieską ścianą i szafkami kuchennymi. Mimo wszystko zlew zrobiłbym biały, no ale to już szczegół. Jadalnia również zasługuje na uznanie - ten amarant na ścianach jest po prostu przecudowny! Jedyne, co bym w wystroju wnętrz zmienił, to ten zielony kolor we wnęce, gdzie znajduje się kanapa. Widać, że wnętrze jest pełne kontrastów, więc ten zielony zastąpiłbym jakimś mocnym akcentem w postaci żółtkowego żółtego (taki nie jaskrawy, bardziej taka ciepła jajecznica) lub innego koloru, który podkreśliłby pokój. Świetna praca, gratuluję.
Orname - Średnio mi się podoba. Nie ma żadnej konsekwencji w stylu. Widać, że chciałeś zrobić coś na modłę tradycyjno-rustykalną, ale wiklinowy komplet w jadalni to wszystko załamuje. Również koncept kącika do zabaw w salonie nie pasuje do reszty. Szafki kuchenne wydają mi się nieco ciężkie, trochę jakby średniowieczny styl. Ogólnie panuje chaos (talerze to kuriozum!), niewiele rzeczy do siebie pasuje, ale każdy tak zaczynał, i wytrenujesz się. Na razie słabo, ale czekam na kolejne prace. Minus za mało zdjęć.
Kacper11000 - Również nowocześnie, podoba mi się pomysł z odizolowaniem poprzez telewizor i wysoką półkę części jadalnej od części stricte salonowej. Nic nie jest ze sobą pomieszane, wnętrze dobrze spasowane i dobrze dobrane kolory. Z detali to usunąłbym tę różę ze ściany i ten rower. Mam natomiast duże zastrzeżenia co do okien - wyglądają trochę jak witryny sklepowe i nie pasują do wnętrza. Niech pozostaną na całą wysokość ściany, ale może nieco mniej szersze, no i bez tych pasów na szybie. Również mogłeś zmienić schody. Gdyby nie te okna, byłoby super.
Bang Bang - Postawiłeś na tematyczne wnętrze w stylu czarownicy, ale nie takiej złej, tylko raczej dobrej wróżki, która służy pomocą i wieloma eliksirami, a przynajmniej tak wnioskuję po użytych kolorach i wielu roślinach. Koncepcja odważna, ale naprawdę fajna, a komplet w salonie (kanapa + fotele) z innymi obiciami mógłby sprawdzić się również we wnętrzach nowoczesnych (jaśniejsze drewno i bardziej jednolite obicia). Nie ma tu przesady i przesłodzenia, za to jest naprawdę czarujące wnętrze. Bardzo mi się podoba.
MoonWalk - Na początku muszę powiedzieć, że zdjęcia są zbytnio przerobione, bo kolory są za ostre i ciężko się aż na to patrzy. Kuchnia fajna, nieco nowoczesna, fajnie się komponuje z cegiełką, a komódko-kredens przy schodach robi duże wrażenie. Kącik z telewizorem nieco mniej mi się podoba, bo jest fajny kolorystycznie, ale niesamowicie zagracony, co trochę sprawia wrażenie, że nie mogłeś się zdecydować, w którą stronę pójść. Trochę nowocześnie, trochę tradycyjnie, trochę jeszcze inaczej. A mój zarzut zagracenia odnosi się również do innych części (oprócz kuchni). Pergola z pnączem również nie wygląda za dobrze. Odwołując się jeszcze do opisu, ciężko byłoby mi stwierdzić, że wnętrze jest rustykalne. Ogólnie fajnie, no ale za dużo na kupie.
Eff - Kolejne, nowoczesne wnętrze. Podoba mi się zastosowanie motywów z ciemnym drewnem, zwłaszcza na drzwiach, krzesłach i półkach na książki, wprowadza to bardzo przyjemny kontrast dla ogólnie jasnego wnętrza. Widać, że tu mamy do czynienia z nowoczesnością, ale w eleganckim wydaniu, nieco bardziej wysmakowane. Podoba mi się, jak łączysz obecne miejscami motywy kolonialne z nowoczesnością - trochę z kształtów właśnie kolonialnych mebli czerpią komody, kredens i ta półka obok schodów. Dla mnie praca bardzo dobra, brawo.
av by jackob

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: Guuki » 02 mar 2014, 12:58

Ja tak pokrótce, moje ogólne wrażenia:

Jackob, praca ładna, ale ten styl urządzania wnętrz już mi się przejadł po odwiedzaniu tematu z Siostrami czy z Architekturą. Tutaj oczekiwałem czegoś zupełnie innego.

Kasim Hazim, kiepska prezentacja (ciemno) psuje wszystko, ogólnie okej i nawet jestem w stanie przełknąć tych parę CC.

Lunon, za jasno, aż razi w oczy, do tego prezentacja kiepska (przesadziłeś z przechylonymi kadrami).

RockWolf, jakoś tak za pusto. I zdecydowanie za netowo :P .

Zorzynek Rzeżuchowiec, piękna praca! Stylowo, kolorowo, ładna prezentacja. Brak CC (czuć klimat "dwójki"). Brawo! - masz mój głos :) .

Orname, kiepska grafika, kiepska prezentacja. Plusik za pomysł z domem dla starszej pani.

Kacper11000, zdecydowanie za mało artystycznego ducha, skoro zamieszkać tam ma artysta. Obiekty z Czasu wolnego byłyby idealne.

Bang Bang, rozumiem koncepcję z domem dla czarownicy, dlatego jestem w stanie znieść krowo-kwiata, ale ogólnie te wnętrza nie są za dobre, w tym za mało zabawy narzędziem Stwórz Styl.

MoonWalk, prezentacja odpycha ze względu na duży kontrast zdjęć, aż oczy bolą :P . Ogólnie fajnie. Bardzo dobre zagospodarowanie przestrzeni.

Eff, jakbym przeglądał katalog IKEA ;) . To komplement świadczący o profesjonaliźmie. Dla mnie jednak wnętrza są zbyt mało urozmaicone; jakieś pojedyncze, kolorystyczne akcenty by dodały trochę życia.

Chcę jeszcze napisać, że jestem mega zadowolony z ilości zgłoszonych prac i z tego, że są one wykonane i w TS2 i w TS3 :) .

Powodzenia!
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: salberg » 02 mar 2014, 13:27

To może niech wypowie się ktoś, kto o urządzaniu domów nie ma bladego pojęcia. Czyli ja.


Jackob - wyszedł ci dom bez charakteru... Całkiem fajnie wygląda ten salonik z kanapą, ale reszta jest jakaś nieciekawa.

Kasim Hazim - ciekawe, klimatyczne wnętrze. Trochę zbyt ciemne, by dało się w nim mieszkać. Najbardziej podobała mi się jadalnia.

Lunon - twój dom nieźle wali po oczach. Jest zdecydowanie za jasno.

RockWolf - wnętrze nowoczesne i ciekawe, ale jakieś... puste.

Zorzynek Rzeżuchowiec - bardzo fajny dom, kolorowy, ale nie bijący po oczach. Dosyć subtelny i ciekawy.

Orname - też niezbyt ciekawy dom, wygląda trochę jak szklarnia w trakcie renowacji. (Nie wiem, skąd wziąłem to skojarzenie.)

Kacper 11000 - zagracone, nowoczesne wnętrze - fajnie to wygląda, ale kuchnia świeci pustką i na pierwszy rzut oka już odpycha.

Bang Bang - znowu jest pusto - widać wielką przestrzeń w "przedpokoju". Sam wystrój jest dosyć ciekawy i niecodzienny, ale miejscami trochę zbyt chaotyczny.

MoonWalk - naprawdę fajny dom - kuchnia, salon i jadalnia z charakterem. Lustrzana podłoga też robi swoje. I zdecydowanie nie jest pusto. Widać włożony wysiłek.

Eff - kolejny ciekawy nowoczesny dom. Nie jest obwieszony dekoracjami jak u MoonWalka, ale to dobrze, bo przynajmniej wiadomo na czym zawiesić wzrok. Kolory i jasność też przyjazne dla oka.


Powodzenia wszystkim, którym chciało się urządzić ten dom i wziąć udział w konkursie. :)


EDIT: Jakby co, wahałem się pomiędzy Eff i Zorzynkiem, ale ostatecznie głos oddałem na Zorzynka.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2014, 17:19 przez salberg, łącznie zmieniany 1 raz.

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: Dejmian » 02 mar 2014, 17:35

Ja zaś przyznam szczerze, że podoba mi się tylko jedna praca. Jest to praca użytkownika: Zorzynek Rzeżuchowiec, bez zbędnych dodatków z internetu, których nie cierpię. Jest przytulnie, domowo, komfortowo. Niestety żadna inna praca mi się nie podoba, przyznam szczerze, że w ogóle pozostałe są słabiutkie. ;/
PS: Według mnie używanie "CC" to mordowanie gry. Widać to na większości prac.

Awatar użytkownika
Dziub-Dziub
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: Dziub-Dziub » 02 mar 2014, 20:12

Zagłosowałem na Zorzynek Rzeżuchowiec. Najbardziej podoba mi się brak CC ;) Wszystko jest idealnie dopasowane do reszty. Zdecydowanie to jest mój faworyt :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Loki
Posty: 17
Rejestracja: 15 gru 2013, 17:24

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: Loki » 03 mar 2014, 19:55

Ja swój głos oddałam na pracę Eff. Bardzo elegancka, stonowana.

Awatar użytkownika
Blady Krfawy Kamyczek
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 156
Rejestracja: 15 gru 2013, 18:33

Postautor: Blady Krfawy Kamyczek » 04 mar 2014, 0:27

Dylemat pomiędzy Zorzynkiem a Eff był, ale w końcu wybrałem Eff. Typowa elegancja Maxis, którą KOCHAM. Obaj co prawda prezentują, ale kogoś musiałem wybrać. Czasami to jest wręcz chamskie, że nie mogą wygrać dwie prace i trzeba wybrać tę jedyną, no... Ale to w końcu konkurs! XD
GDYBY KRFAWY MIAŁ CZARNE WŁOSY, TO BY NIE BYŁ BLONDYNEM. :swelol:

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: smisiv » 06 mar 2014, 15:40

Pytacie na PW i w sb - słusznie z resztą - czy MoonWalk został zdyskwalifikowany nawiązując do jego bana. Moja decyzja jest taka: nie, nie został usunięty z konkursu i jego praca dalej bierze udział.

Powód 1: głosów na niego oddanych nie można ani przenieść na innego kandydata, ani anulować. Wraz z usunięciem jego pracy, dalej można byłoby na niego głosować, a przecież nie ma to sensu.
Powód 2: jego ban jest na czas nieokreślony i nie wiem kiedy zostanie zdjęty. Gdyby był permanentny, kombinowałbym bardziej, pewnie skończyłoby się na nowym głosowaniu, a nie będę dezorganizował konkursu ze względu na jedną osobę, bo 9 pozostałych będzie poszkodowanych.
(edit) Powód 3: W regulaminie konkursu nie ma słowa na temat dyskwalifikowania zbanowanego, więc nie mogę też oprzeć się na żadnej zasadzie konkursu.. Na początku ktoś o to pytał (chyba Blady) i odpowiedziałem na sb, że praca będzie usunięta, ale miałem w pamięci stary regulamin, który pisałem na RE jeszcze w 2010r.

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: [LUTY 2014] GŁOSOWANIE

Postautor: Bang Bang » 10 mar 2014, 14:41

Dlaczego ankieta już wygasła, jeszcze jest 10 marca? <_<

Mnie najbardziej oczarowała praca Lunona, ta żółć jest genialna :wub:

[smisiu edit] Ankieta została ustawiona na równe 10 dni w momencie jej utworzenia. Trwała dokładnie 240 godzin i automatycznie się "zamknęła".
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości