[Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

[Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: smisiv » 26 sty 2014, 3:35

Obrazek



Zasady edycji: Luty 2014

Zanim przeczytasz te zasady zapoznaj się z głównym regulaminem konkursu! Kliknij tutaj!

------------------------------

I. Wstęp.

"Urządzanie na Żądanie", czyli konkurs polegający na urządzeniu jednego, konkretnego wnętrza, wystartuje 1 Lutego. Jako prowadzący konkurs przedstawiam swoje żądanie. Jest nim bryła, którą stworzyłem i którą Ty możesz dowolnie umeblować. To, jak to zrobisz, zadecyduje o Twojej wygranej, lub przegranej! Kreatora najładniejszego wnętrza wybiorą użytkownicy w sprawiedliwym głosowaniu.


II. Co nam tam wybudowałeś?


Pomieszczeniem, które urządzicie, jest salon wraz z aneksem kuchennym oraz jadalnią.
Znajduje się on w opuszczonym, piętrowym domu ze strychem, który od wielu lat jest na sprzedaż. Zostały tam jakieś graty, na przykłąd stół i kuchenka. Trzeba to usunąć i stworzyć całkowicie nową, świeżą przestrzeń. Podejmujecie się?

Do ściągnięcia jest plik zawierający jedynie pokój, którego dotyczy konkurs. Oprócz tego można ściągnąć również cały dom! Wielu użytkownikom z pewnością to pomoże i doda realności podczas urządzania. W zgłoszeniu jednak proszę nie umieszczać zdjęć z pokojów innych, niż ten pokazany na rzucie. Są one dla Waszej wyobraźni oraz ewentualnie przyszłej rozgrywki, nie dla użytku konkursowego.


Obrazek


Obrazek



------------------------------


W tej edycji udział mogą więc brać dwójkowicze, jak i trójkowicze.
Zdjęcia są zaprezentowane na sklejkach z dwiema fotkami.
Na wyższych zdjęciach można zobaczyć pomieszczenie z The Sims 2.
Na niższych fotografiach znajduje się identyczny pokój z "trójki".


------------------------------



Obrazek


------------------------------


Obrazek


------------------------------


Obrazek


------------------------------


Obrazek


------------------------------


Obrazek



------------------------------


III. Co nalezy umieścić w zgłoszeniu? Jak ono wygląda?

Umieszczać je można będzie w specjalnym temacie tylko dla zgłoszeń.

2. Szablon zgłoszenia wygląda tak:
a) Krótki opis Twojego wnętrza (co gdzie umieściłeś/aś, kto może tam zamieszkać - rodzina, emeryci, może studenci?)
b) Zdjęcia, które wykonałeś wnętrzu. Zalecana ilość - 10. Ale to porada, nie limit.
c) Na sam koniec "rzut pomieszczenia" - a więc zdjęcie z góry, które umożliwi podgląd ustawienia mebli.
d) Nie trzeba umieszczać linka do pliku z pomieszczeniem/domem. Ale można.

3. Przypominam, że zgłoszeń nie wolno edytować! Jeśli zauważysz błąd, zgłoś go do mnie - poprawię Twoje zgłoszenie.


IV. Co wolno zrobić z budowlą i zdjęciami?

1.. Absolutnie nie wolno usuwać i przestawiać ścian. W końcu urządzasz gotowe wnętrze, które jest moim "żądaniem". ;)
2. Nie wolno usunąć schodów ze środka pomieszczenia. Można zamienić je na inne, także modularne, ale w tym samym miejscu.
3. Można usuwać okna i drzwi. Wstawiać i wymieniać je na inne w różnych miejscach.
4. Można używać dodatków z internetu i sklepu Store.
4. Można wybudować w pomieszczeniu podest, kominek. Jeśli ktoś ma taki kaprys, może umieścić dodatkowe schody, lub drzwi wyjściowe po drugiej stronie.
5. Zdjęcia mogą być obrabiane w programach graficznych.


V. Nagroda.

Planowaną nagrodą w tej edycji jest wybrana przez laureata, jedna z poniższych rzeczy:
a) Dowolny dodatek do gry;
b) Pakiet 1.000 simpoints do wykorzystania w dowolny sposób;
c) w przypadku wygranej The Sims 2 - skontaktujemy się z laureatem na PW i ustalimy inaczej. ^^

Oprócz tego zwycięzca otrzyma specjalną, okolicznościową rangę zarezerwowaną wyłącznie dla laureata tej edycji konkursu.
Praca laureata otworzy również listę "Alei Zwycięzców", w której umieszczane będą wszystkie wygrane prace z konkursów na tym forum.

Jednocześnie informuję w imieniu administratorów, że nagroda rzeczowa zostanie wręczona, o ile w konkursie weźmie udział co najmniej trzech uczestników. Jeśli zgłosi się dwóch, lub jeden chętny, to fundusz na nagrodę przechodzi do puli następnych konkursów.

------------------------------

Pliki do pobrania:

The Sims 2: Dom oraz pomieszczenie (KLIK)
(Link alternatywny)

The Sims 3: Dom oraz pomieszczenie (KLIK)
(Link alternatywny)


------------------------------


Termin zbierania prac do konkursu: 1 Luty - 28 Luty 2014r.
Termin głosowania na najlepszą pracę: 1 Marca - 10 Marca 2014r.
[Czas zmieniony]


W tym wątku można zadawać pytania dotyczące tej edycji.


------------------------------
Życzę kreatywności każdemu uczestnikowi.
Zachęcam do udziału każdego zainteresowanego.
Pora ożywić trochę dział z konkursami!


:smis:

Awatar użytkownika
Vogue
Posty: 350
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:51

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Vogue » 26 sty 2014, 17:57

Mam mały problem z pobraniem pokoju - kiedy już zaczynam instalować, pojawia mi się informacja, że najpierw muszę zaktualizować grę do najnowszej wersji (nie posiadam wszystkich dodatków). Przy czym gra jest zaktualizowana, bo wszystko inne z internetu mogę pobierać i instaluje się normalnie, przy czym ten pokój - nie. Co może być tego przyczyną?
av by jackob

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: smisiv » 26 sty 2014, 18:22

No i tutaj nie pomogę ja, tylko Raishana, bo ona mi zrobiła ten domek w trójce. Ja tylko w dwójce... Spytam. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie robić go od nowa..

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 26 sty 2014, 18:46

Vogue, ten błąd jest dość popularny wśród s3packów, należy potraktować plik Compressorizerem, tutaj jest nawet poradnik o tym i jest to dokładnie opisane. ; )


Co do konkursu, w końcu. Ale kurde, te pomieszczenie jest tak wielkie, nienawidzę takich. XD


PYTANIE: Czy można manipulować bryłą POZA pokojem ?

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: lemurek6 » 26 sty 2014, 19:49

Jak na mój gust, to te okna w domu z trójki są nie za bardzo, bardziej by pasowały te ze studenckiego życia lub ew. te które dochodzą w aktualizacji. W tym "oszklonym" półkolu słabo to wygląda. Zaraz sprawdzę czy potraktowany compressizerem dom będzie działać.
Można zmienić kolor schodów, lub w ogóle je wymienić?

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 26 sty 2014, 19:52

Pozwól że odpowiem
IV. Co wolno zrobić z budowlą i zdjęciami?
(...)
2. Nie wolno usunąć schodów ze środka pomieszczenia. Można zamienić je na inne, także modularne, ale w tym samym miejscu.
3. Można usuwać okna i drzwi. Wstawiać i wymieniać je na inne w różnych miejscach.

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: lemurek6 » 26 sty 2014, 20:03

Czyli mogę zmienić styl domu na nowoczesny? (oczywiście bez zmiany ścian). I czy będzie oceniane, jak to pomieszczenie będzie wyglądać od zewnątrz (np. niesymetrycznie ułożone okna, co jest widoczne tylko na zewnątrz)?

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: smisiv » 27 sty 2014, 7:48

lemurek6.

Przede wszystkim, należy urządzić tylko pokój na parterze, a nie cały dom. Napisałem wyżej oraz dałem zdjęcia z góry, które pokazuje, o które pomieszczenie chodzi. Pamiętajcie. Całość dom jest tylko jako pogląd. W konkursie należy zaaranżować tylko i wyłącznie salono-jadalnię z aneksem kuchennym na parterze. Jeśli ktoś nie wie w dalszym ciagu, o co mi chodzi, niech zainstaluje plik "pomieszczenie" a nie "dom". Uniknie nieporozumień.

Oczywiście, że można zmienić styl. Nawet trzeba. Ten dom stworzyłem jako parcelę zapyziałą, zapomnianą. Wy musicie zrobić z salonu tego domu coś świeżego. Styl nowoczesny jak najbardziej jest dozwolony. Tak, jak wszystkie inne.

Dom nie będzie oceniany z zewnątrz. Liczy się tylko i wyłącznie to, jak pomieszczenie na parterze wygląda od środka.

Lubie.
Czy można manipulować bryłą POZA pokojem ? Tylko po co, skoro pokazujesz jedynie pokój? :P Ze ścianami, które nie dotyczą salonu, można zrobić, co się chce.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Rai » 27 sty 2014, 8:06

Wersja The Sims 3: Problemy z zainstalowaniem domu/pomieszczenia w sims3pack

Problem, który opisał Vogue, może pojawić się u kilku osób. Może być spowodowany niezaktualizowaną grą czy źle zaktualizowaną. Czasem występuje też, jeśli ma się zainstalowane inne rozszerzenia.
Nie rozwodząc się dłużej, problem taki rozwiązać można w bardzo prosty sposób. Odsyłam do poradnika Latoi.
Informacje wstępne. Część Va - format .sims3pack

Awatar użytkownika
Vogue
Posty: 350
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:51

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Vogue » 27 sty 2014, 9:02

Okej, tylko że ja gram na Macu i nie bardzo wiem, gdzie znaleźć to wszystko... dobra, na razie poszperam i dam znać, jak poszło i czy się udało.
av by jackob

Awatar użytkownika
MoonWalk
Posty: 107
Rejestracja: 15 gru 2013, 3:31

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: MoonWalk » 27 sty 2014, 11:20

Chciałbym edycję The Sims 2.... :P

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: smisiv » 27 sty 2014, 11:57

Ym... no przecież jest, MoonWalku. Na prawdę nie zauważyłeś? soft9

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Rai » 02 lut 2014, 0:27

The Sims 3 - Pliki w formacie .package

Jako, że zostałam poproszona o udostępnienie takowych, bardzo proszę. Można je pobrać:
TUTAJ
Wszystkim tym, którzy z jakiegoś powodu nie mogą używać Launchera i instalować parceli w formacie .sims3pack, przypominam, że parcele w formacie .package instalujemy poprzez wrzucenie ich do:
Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Library

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Kasim Hazim » 02 lut 2014, 1:16

W pliku pomieszczenie, przez jadalnię jest wejście do jeszcze jednego pomieszczenia (jest tam kanapa i regały na książki). To pomieszczenie też trzeba zaaranżować?
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Rai » 02 lut 2014, 7:20

Kasim Hazim pisze:W pliku pomieszczenie, przez jadalnię jest wejście do jeszcze jednego pomieszczenia (jest tam kanapa i regały na książki). To pomieszczenie też trzeba zaaranżować?
Nie. Trzeba jedynie zaaranżować pomieszczenie, którego zdjęcia są umieszczone w zasadach tej edycji. :)

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: smisiv » 09 lut 2014, 21:11

Przedłużyłem zgłoszenia o 8 dni - czyli do końca miesiąca. Jeśli Wasza praca jest gotowa, nie zwlekajcie do ostatniego dnia, bo można łatwo się wtopić spóźnieniem. Mam nadzieję, że wszyscy pracujący zdążą teraz z dokończeniem zgłoszeń. :P

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Jackob » 09 lut 2014, 21:30

Pomieszczenie powinno być urządzone tak jak na sprzedaż, czy może tak rodzinnie z drobiazgami?

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: smisiv » 09 lut 2014, 22:09

Jak najbardziej z drobiazgami.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Jackob » 10 lut 2014, 15:27

Czy można wymienić obecne schody, na schody w kształcie litery L ze store?

Cofam pytanie. Nie da rady. Dwie ścianki które są przy schodach to uniemożliwiają. :(

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: [Luty 2014] PYTANIA I ZASADY

Postautor: Pappy » 10 lut 2014, 16:53

Czy pomieszczenie musi być grywalne? :))
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość