Pula imion i nazwisk W TS3

Dział poświęcony trzeciej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Pula imion i nazwisk W TS3

Postautor: Levkoni » 30 cze 2014, 22:58

Witam, tak się zacząłem zastanawiać. Skoro gra generuje co jakiś czas nowych simów na mieście, to znaczy, że musi korzystać z jakiejś puli gotowych imion i nazwisk. I tu mam pytanie, czy da się w jakiś sposób znaleźć tą pulę i edytować wpisane tam imiona i nazwiska? Jestem ciekaw, czy gdybym wpisał tam polskie imiona i nazwiska to czy zaczęliby się w mieście pojawiać właśnie tak nazwani simowie? ;>
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Plamula
Renciści
Renciści
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:54

Re: Pula imion i nazwisk W TS3

Postautor: Plamula » 30 cze 2014, 23:10

Możesz przewertować wszystkie te imiona w CAS'ie za pomocą tej kostki, a pula nazwisk o którą pytasz powinna znajdować się w Mój Komputer/Dysk lokalny[...]/Electronic Arts/The Sims 3/GameData/Shared/Packages - tam znajdziesz pliki DeltaBuild i Full Build, musisz otworzyć je w s3pe. Aby ułatwić poszukiwania zaokrąglij pliki do Tagu STBL - są to pliki specjalnych dokumentów tekstowych, które odpowiadają za nazewnictwo wszystkiego co jest w grze, są tam zapisane nazwy zawodów, nazwy króliczych dziur, opisy i nazwy mebli, wszystko. Kiedy wyeksportujesz plik z tym czego szukasz musisz pobrać ten program i zmienić za jego pomocą nazwę danej rzeczy. Kiedy to zrobisz, wystarczy zaimportować plik STBL na swoje miejsce.

Trochę zajęło mi rozkminianie tego, ale dzięki temu udało mi się zmienić treści wiadomości w butalkach z Rajskiej Wyspy na potrzeby mojego małego projektu.
Mam nadzieję, że pomogłem. :)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Pula imion i nazwisk W TS3

Postautor: Levkoni » 30 cze 2014, 23:17

Brzmi dość skomplikowanie, ale spróbuję ;p Wiesz, mogłabyś/mógłbyś napisać poradnik na ten temat w dziale poradniki :) Przydałby się.
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości