The Sims 2 - Pogaduszki

Dział poświęcony drugiej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 11 sty 2016, 23:23

O tym też czytam, że śmierć od szynszyli/świnki morskiej (błąd w polskim tłumaczeniu) jest niemożliwa w TS2. Zwierzątko może ugryźć Sima, ale nic z tego nie wynika. Tak samo od brudnej, niesprzątanej klatki nie można złapać choroby i potem umrzeć.

Mit wziął się od pierwszej części gry, The Sims. Tam jest to jak najbardziej możliwe - stąd wielu myśli, że w TS2 również. Ale to nieprawda.
http://sims.wikia.com/wiki/Small_pet pisze:While a womrat is essentially a guinea pig, the Guinea Pig Disease from The Sims: Livin' Large does not exist in The Sims 2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 12 sty 2016, 0:37

No i wszystko jasne, dlaczego u mnie się to nie udało. Czytałam o tym, że w jedynce mogą umrzeć przez świnkę morską, ale nie wpadłabym na to że ktoś sobie wymyślił, że w dwójce też tak jest :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 sty 2016, 13:15

Na tym filmiku, który wysłałem są wszystkie możliwe sposoby śmierci, reszta to mity :) Poza tym na simowej wikipedii polskojęzycznej piszą 10 letnie dzieci to co się dziwić. Tam nieraz takie głupoty wypisują, dlatego wolę czytać anglojęzyczną, jest bardziej rzetelna choć też zdarzają się wątpliwe info :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 12 sty 2016, 15:44

O tak, Simspedia jest wylęgarnią dziwnych i niesprawdzonych informacji :P Ale niektóre artykuły zasługują na uwagę i są po prostu dobre, więc lubię to czytać. A jak zauważę coś dziwnego, to sama edytuje :P
Jeszcze co do samego artykułu, to jest tam też śmierć przez poparzenie słoneczne i zamarznięcie. To chyba też mit, bo tego też próbowałam, ale Simka zamarzając, umarła mi jedynie z głodu. No i na filmiku też tego nie ma i nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat.
Zaciekawiła mnie jeszcze śmierć przez renifera z "Na święta" - tego wyjątkowo nie próbowałam, ciekawe czy możliwe :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Dolce_Lamiya » 12 sty 2016, 16:24

Tak. Śmierć przez renifera Na Święta jest możliwa, bo po kilkukrotnym pocałowaniu renifera sima porazi prąd i umrze :)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Darkling
Posty: 177
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:08

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Darkling » 12 sty 2016, 16:39

Ten renifer jest wyjątkowo niebezpieczny, bo nie dość, że porazi prądem, to jeszcze może spowodować pożar. xD Kiedyś przydarzyło się to mojej simce (która chyba nawet podpaliła się razem z reniferem, ale na szczęście reszta rodziny ją uratowała) i od tamtego czasu już prawie w ogóle go nie używam. xD

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 12 sty 2016, 16:55

Choinki tak samo, miałem ubogi dom i to udekorowałem na święta, na noc zostawiłem światełka i wszystko poszło z dymem :doge:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 12 sty 2016, 17:16

W podobny sposób działają też te makiety miasta z Czasu Wolnego. Ostrzegę od razu, żebyście uważali soft9 Jak Sim długo z nich korzysta, makieta się zapala, a przy tym także Sim który z niej korzysta - natychmiast zapłonie... Jeśli nie mamy drugiego Sima pod ręką, żeby ugasił i wezwał straż, to może być źle soft9
A reniferów to szczerze nigdy nie miałam. Pożar od choinki też zdarzył mi się tylko raz chyba, wiele lat temu - wtedy prezenty poszły z dymem XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 sty 2016, 11:24

Ale w zasadzie śmierć od renifera to zwykłe porażenie prądem, tak samo jak majstrowanie przy komputerze czy telewizorze ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 13 sty 2016, 11:43

Levkoni pisze:Ale w zasadzie śmierć od renifera to zwykłe porażenie prądem, tak samo jak majstrowanie przy komputerze czy telewizorze ;p
Patrząc w ten sposób, to śmierć przez latawiec w WB to też zwykłe porażenie prądem. Bo duch jest taki sam :/ No i jeszcze śmierć przez piorun z CPR...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 sty 2016, 22:50

Czy to normalne, że nie wszystkie ozdoby otoczenia są widoczne z poziomu parceli?
Nastawiałam drzew pełno, a i tak łyso jak po wybuchu nuklearnym :unsure:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 14 sty 2016, 0:56

Mam ten sam problem, niech zgadnę chodzi o wysokie choinki?

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 sty 2016, 11:17

Lenna, ale w przypadku pioruna i latawca mamy nieco inne "źródło" śmierci. W przypadku TV, Komputera, renifera to po prostu porażenie prądem od obiektu. W przypadku pioruna to piorun, a w przypadku latawca to piorun przechodzący przez latawiec :p Inaczej powinniśmy też powiedzieć, że jest śmierć od telewizora, śmierć od komputera, śmierć od wieży stereo :P Nie wiem, ja tak to widzę. A może faktycznie te wszystkie śmierci to po prostu porażenie prądem :wat:
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 sty 2016, 13:22

Zauważyłam u siebie, że na innym komputerze mam mniej simów na parcelach publicznych... Komputer lepszy, a simów mniej.
Czy to normalne, czy mam jakiś błąd?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 14 sty 2016, 14:45

Shattered pisze:Czy to normalne, że nie wszystkie ozdoby otoczenia są widoczne z poziomu parceli?
Nastawiałam drzew pełno, a i tak łyso jak po wybuchu nuklearnym :unsure:
W opcjach gry można to ustawić :P

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 sty 2016, 14:47

No właśnie o to chodzi, że mam ustawione, że są widoczne.. A nie wszystko widać. Np. nie widać niektórych drzew przy parceli, a znaki drogowe hen hen daleko widać
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 14 sty 2016, 15:09

Shattered pisze:No właśnie o to chodzi, że mam ustawione, że są widoczne.. A nie wszystko widać. Np. nie widać niektórych drzew przy parceli, a znaki drogowe hen hen daleko widać
Mam ten sam problem, chyba jest tak, że niektóre drzewa są widoczne, a niektóre nie, wielkie choinki np nie są :(

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 14 sty 2016, 15:14

Mnie też denerwuje, że widzę tylko najbliższe elementy otoczenia. Kamienie, budynki dekoracyjne są zawsze widoczne nawet gdy znajdują się na drugim końcu otoczenia, a drzew widzę tylko kilka.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 14 sty 2016, 18:08

boolProp dontMergeNHFlora true/false
I wrzucacie do EA Games\The Sims 2\Config\UserStartup
Wałkowane kilka razy :D

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 sty 2016, 18:17

Ja nie mogę tego znalezć :unsure:
U mnie czegoś takiego nie ma
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości