The Sims 2 - Pogaduszki

Dział poświęcony drugiej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 16 paź 2015, 15:32

Znalazłem ikonki z The Sims 2, może się komuś przydadzą przy tworzeniu np. simblra ;)
http://www.moreawesomethanyou.com/smf/i ... 629.0.html

brightmoon
Posty: 110
Rejestracja: 26 wrz 2015, 11:57

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: brightmoon » 17 paź 2015, 13:53

simunia pisze:Oj tak masz Eris234 rację, że 2 jest najlepszą i najbardziej dopracowaną częścią simsów. Ja obecnie do niej powróciłam i nie narzekam. Fajne jest to, że tutaj nie trzeba sterować zwierzakami tak jak w 3 i to jest lepsze no i otwarte parcele a to co najbardziej mi się podoba to to, że simy się w sklepach normalnie ustawiają w kolejce przy kasie jak prowadzi się biznes. I w ogóle 2 ma tyle fajnych smaczków i ten klimat. :wub:
Popieram dwójka jest niesamowita i ten klimat <3 Obecnie też gram w drugą część, granie w trójkę na moim komputerze to istna katorga.

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 01 lis 2015, 17:03

Gdyby tylko trójka szybciej się ładowała... Ale i tak w trójce jest za dużo uproszczeń. Nie mówię, że nie jest fajna, ale nie grałam ostatnio w TS3. Trzeba się zabrać za trójkę. :p

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 01 lis 2015, 17:23

Owszem, trójka jest całkiem fajna, pomijając wszelkie jej mankamenty. Głównie mnie od niej odstrasza mój za słaby komputer i brzydcy simowie :P Jest też więcej kwestii, ale nie chcę mi się nad nimi rozwodzić xD Ogólnie to obecnie to trójki mnie kompletnie nie ciągnie i jestem wkręcona na dwójkę ^^

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 06 lis 2015, 17:06

Z ostatniej chwili: zaprosiłem Kasandrą Dariusza Marzyciela na kolacje. Nie mieli oni żadnych romantycznych kontaktów ani nic takiego, byli tylko przyjaciółmi. Kazałem Kasandrze rzucić jedzeniem w Darka i nagle pojawiły się ikonki pod kontaktami: miłość ,zauroczenie. :facepalm:

EDIT: Obrazek :facepalm:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 27 lis 2015, 18:32

Naprawdę nie wiem, co mieli w głowie osoby odpowiedzialne za makijaż w dwójce, które dziesięć lat temu dopuściły do pojawienia się takich straszydeł w grze. soft9

Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 97
Rejestracja: 22 sty 2015, 21:40

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Hebe » 27 lis 2015, 20:07

Jackob, pamiętaj, że dziesięć lat temu było wśród nastolatek modne było połączenie tlenione blond włosy + opalenizna a'la fluid z nutelli + makijaż na pandę ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 14 gru 2015, 21:12

Ja akurat makijaże w 2 bardzo lubię tak samo jak fryzury czy ubrania.
Rodzaje karnacji też jak na tamte czasy są fajne i mi odpowiadają zawsze lubię dawać tą karnacje średnią.

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Dolce_Lamiya » 10 sty 2016, 9:10

Do tej pory myślałem, że rodzajów śmierci w The Sims 2 jest bodajże 12, a okazuje się, że jest ich ponad 20 :O
https://www.youtube.com/watch?v=UGyi6-FIiaw
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 10 sty 2016, 11:09

Tak, tutaj sposoby śmierci są fajnie opisane - http://pl.sims.wikia.com/wiki/Poradnik%3AZabijanie_Sima
Na filmiku zabrakło tylko śmierci przez szynszylę, co ponoć też jest możliwe :P Chociaż to podchodzi pod śmierć przez chorobę. No i jeszcze wypadek windy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 10 sty 2016, 11:52

Dwójka do dnia dzisiejszego potrafi mnie zaskoczyć. Wielu rodzajów śmierci moi simowie doświadczyli, o niektórych tylko słyszałem, a o kilku dowiaduję się po raz pierwszy. Pożarcie przez muchy wydaje się ciekawe i niespodziewane. :P O śmierci przez szynszyle oraz megafon ciężko się dowiedzieć, byłbym w niemałym szoku widząc sima umierającego po głaskaniu szynszyli.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 10 sty 2016, 12:10

Kiedyś, wiele lat temu próbowałam w jednej rodzinie zabić Simów przez wszystkie rodzaje śmierci xD Nie udało mi się zrobić tylko przez wypadek windy (ponieważ mimo że Simowie w zepsutej windzie spadali wiele razy, to nie umarli), przez szynszylę (bo mimo że Sima gryzła to mu nic nie było), przez studnię życzeń (bo ten głupi worek pieniędzy, mimo że spadał Simowi na głowę, to mu się nic nie stało) i składane łóżko (bo mimo że otwierałam i zamykałam je przez Simowy tydzień non stop, to się nie udało). No i jeszcze przez nożyczki, bo ich nie mam xD Resztę sprawdziłam i wypróbowałam ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
severuska
Posty: 161
Rejestracja: 23 sty 2015, 10:38

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: severuska » 10 sty 2016, 12:20

Ja mam straszną ochotę pograć w the sims 2, które mam całe w komplecie, ale....bez CC 2ka wygląda dla mnie strasznie, a jak myślę szukać tego wszystkiego i spędzić nad tym ileś dni, lub tygodni....to mi się odechciewa i rezygnuję ^^" Dlatego właśnie gram na razie tylko w 3kę ( cc zbierane dobre kilka lat ).

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 sty 2016, 17:41

Wow, nie miałem pojęcia o wielu śmierciach! Jakby ktoś chciał, to na tym filmiku zaprezentowane są różne rodzaje: https://www.youtube.com/watch?v=UGyi6-FIiaw Niestety nie znalazłem filmiku przedstawiającego śmierć od upadającej windy czy od szynszyla, może na wiki głupoty ktoś napisał?

To, że można zostać zjedzonym przez muchy to odkryłem kiedyś dzięki kodom, ale losowo nigdy mi się nie przytrafiła. Śmierć przez nożyczki to właściwie nie jest rodzaj śmierci tylko nożyczki wywołują śmierć z przerażenia po prostu. Ale o śmierci przez upadek windy, od otworzenia trumny, przez szynszyla, od wykrzykiwania przez megafon, od puszczania latawca.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 11 sty 2016, 17:59

Z tą windą to dziwna sprawa jest. Kiedyś koleżanka mi opowiadała, że jak była mała i grała z bratem, to Simowie weszli do windy i wtedy właśnie spadła... a potem przyszedł Mroczny Kosiarz :wat: Ale to jest dziwne, bo ja sama próbowałam chyba z Simowy tydzień wsadzać Simów do tej windy, spadali wiele, wiele razy i nigdy nie umarli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 11 sty 2016, 18:21

Kiedyś ściągnęłam te nożyczki myśląc że simy będą mogły tym robić wycinanki xD A potem zobaczyłam opcje biegaj kliknęłam i zaczęłam się śmiać a tu sim mi padł i takie :O
Z głodu, w pożarze i przez utopienie mi umierali często, zwykle specjalnie :devil: , kilka razy miałam przez porażenie przy naprawie czegoś, przez latawiec nigdy bo nie wiedziałam nawet ze są w grze :P
Z nietypowych zdarzyła mi sie śmierć przez megafon, w rodzinie Landgraab z lazurowej promenady. W pierwszej chwili sie zastanawiałam czy Malcolm (? jakmutambyło) nie był czasem chory bo tak sie złapał za gardło xDD
Raz też Dina umarła ze strachu bo ją wystraszył duch byłego męża, czego sie nie spodziewałam xD I Dariusz Marzyciel, przez ducha żony soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 11 sty 2016, 19:48

Śmierć przez windę jest możliwa. Raz przytrafiła się mojej Simce. Filmik tutaj:
https://youtu.be/4-kaH2ek1dQ?t=2m59s

Dużo tych sposobów na śmierć. :D Moimi ulubionymi są chyba zjedzenie przez muchy, bardzo fajna animacja, oraz od wora z pieniędzmy ze studni życzeń (>klik).
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 sty 2016, 22:17

Guuki ale na tym filmiku pokazane jest to w sposó wątpliwy, bo pomiędzy jej wyjściem z windy a upadkiem i śmiercią jest cięcie i przejście od razu do sceny śmierci :P Więc to trochę wygląda jak oszustwo, no ale skoro Tobie się przytrafiła to wierzę. Aż nabrałem ochoty do gry. Grałem w dwójkę będąc na świętach u rodziców xd Pierwszy raz przetestowałem porządnie prowadzenie własnego biznesu, bo w czasach świetności dwójki nie interesowało mnie to ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 11 sty 2016, 23:00

No właśnie, też mi to podejrzanie wyglądało. Ale kojarzę: miałem Simkę, sklep zoologiczny, w którym była winda. I od tej windy któregoś razu Simka umarła.

Ale! Postanowiłem przyjrzeć się sprawie bliżej i czytam w necie coś takiego:
http://sims.wikia.com/wiki/Elevator pisze:An elevator dropping will never cause death. Sims on lots with elevators may have a fear of a cable snapping. After a cable snap, the elevator will need to be repaired before it can be used. If a Sim went through a plummet in a bad mood, they might die.
Albo:
Mootilda http://modthesims.info/t/490025 pisze:Death by elevator is a myth.
Czyli moja Simka nie umarła bezpośrednio po upadku w windzie, ale najwyżej ze strachu.
Przepraszam za zamieszanie, to było daaawno, gdzieś w 2006 roku. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 11 sty 2016, 23:08

Na tym filmiku, to jak dla mnie w ogóle nie wygląda jakś śmierć. Simka po prostu spada z windą, wychodzi, zatrzymuje się i pochwili upada... co wygląda, jakby po prostu miała niską energię i zasnęła na podłodze. Jeszcze bardziej podejrzane jest to, że autor nie pokazał później ducha tej Simki, co robił w przypadku każdej innej śmierci, jak się obejrzy cały filmik.

Teraz ciekawi mnie jeszcze sprawa z szynszylą - możliwe, czy nie możliwe? Może to też mit, bo mi po baaaaardzo wielu próbach nie udało się tego dokonać?
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości