The Sims 2 - Pogaduszki

Dział poświęcony drugiej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: ollie » 11 sie 2014, 23:47

Powinna być przy otrzymywaniu platyny xd

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Czego z The Sims 3 brakuje wam w The Sims 2?

Postautor: dzejan » 28 sie 2014, 20:41

A więc zauważyłem że ostatnio dużo forumowiczów z TS3 przeniosło sie właśnie na TS2, a więc postanowiłem stworzyć taki temat... Czego z The Sims 3 - jaka opcja, obiekt, świat, czy też może cały dodatek - wam brakuje w drugiej części The Sims? A może brakuje wam czegoś z pierwszej odsłony gry?
W sumie to nie wie czy ten temat się nada, po prostu nabrałem ochoty na stworzenie tego... Jakby co to poproszę o usunięcie :)

// Zaproponowany przez Ciebie temat pasuje do ogólnych pogawędek o The Sims 2. Dlatego przeniosłem posty do tego właśnie wątku. ~rgx97
_______________________________________

Mi brakuje:
- dodatku Skok w Przyszłość
- nastrójników
- większości opcji z Pokoleń
- świata na styl Lunar Lakes, ale to bardziej wpasowuje się w pierwszy myślnik :D
- grobowców z Wymarzonych Podróży
- niektórych karier, ale to załatwiają mody :D
A zupełnie nie tęsknie za otwartym światem i stwórz styl. Według mnie są one bez sensu ;/ Obecnie bez ekranów ładowania nie potrafię grać...

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Czego z The Sims 3 brakuje wam w The Sims 2?

Postautor: salberg » 28 sie 2014, 20:45

Ponieważ od pewnego czasu odpalam dwójkę już tylko po to, żeby kręcić, najbardziej irytują mnie ekrany ładowania. W trójce można łatwo przeskakiwać między lokacjami, z dodatkami nawet wykupywać inne domy i robić z nich parcele prywatne - a w dwójce strasznie wkurzają mnie pięciominutowe ekrany ładowania.

Dwójka byłaby też dużo ciekawsza ze "Stwórz Styl", ale jego brak nie jest aż tak mocno odczuwalny, dopóki naprawdę nie przywiązujemy wagi do detali.

I to chyba wszystko.

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: Czego z The Sims 3 brakuje wam w The Sims 2?

Postautor: alpaka terapeutyczna » 28 sie 2014, 21:06

Usuwania wielu rzeczy jednym kliknięciem >< To tak wkurza, gdy się okazuje, że mój budynek nadaje się tylko do wyburzenia i muszę jak oszalały klikać po całej parceli narzędziem młotka.
No i byłoby fajnie, gdyby w otoczeniach wakacyjnych były odkrywalne grobowce na wzór tych z wymarzonych podróży ;d
Za stwórz styl nie tęsknie, ale za otwartym światem już tak. Gdyby dwójka go posiadała byłaby grą bez wad :sweet:
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Czego z The Sims 3 brakuje wam w The Sims 2?

Postautor: Bart » 28 sie 2014, 21:40

Żeby w dwójce przejść z parceli na parcele czekam około 15 sek., a jak jeszcze zmieniam dzielnice to ok. 25. - trójce to często tyle samo czekam, aż się tekstury parceli załadują, więc mi te ekrany jakoś zbytnio nie przeszkadzają. Bardzo, ale to bardzo brakuje mi stwórz styl! Ponadto:

- sami simowie moim zdaniem lepiej wyglądają w wersji dwójkowej, ale za to trójkowy świat jest piękny! :sweet: Dopiero teraz zauważyłem jaka przyroda jest piękna w 3, w 2 gdyby nie mody, to od razu z dnia robiła, by się noc i na odwrót, tak samo z pogodą, a w 3 wszystko tak stopniowo zachodzi <3.
- najbardziej brak otwartego świata można odczuć na studiach - moim zdaniem w tych dwójkowych nie ma nic do roboty i jest po prostu nudno.. :bored:,
- to takie uzupełnienie poprzedniej pauzy - nie lubię tego w dwójce, że wychodzę na parcele publiczną, wracam do domu i jest ta sama godzina o której wyszedłem.., a np. na wakacjach wszystko jest normalnie.. <_<,
- kur i krów ze Store :aww: i w ogóle większość rzeczy ze sklepu,
- jak wspomniał Unwanted, usuwanie każdej rzeczy po kolei jest mega wkurzające,
- okazji,
- profesji, a w szczególności tych z Zostań Gwiazdą,
- króliczych nor ^^ - serio! Ale tu chodzi np. o ratusz, szpital, a nie o miejsca, które w dwójce są otwarte. Nie mam potrzeby widzieć wnętrza ratusza, ale przynajmniej ładnie od ozdabia otoczenie,
- simowych świąt z CPR,
- mimo tego, że UC, gdy jest włączone nie zajmuje mi nawet 20% dostępnego ramu to wciąż gram z tą myślą, że zaraz mnie wywali do pulpitu i mi trochę tych "niespodzianek" brakuje :P.

i można by tak jeszcze wymieniać, wymieniać.. ^^
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: rgx97 » 28 sie 2014, 22:30

Przeniosłem posty z wątku dzejana o nazwie Czego z The Sims 3 brakuje wam w The Sims 2? do ogólnych pogawędek o The Sims 2.
Możecie śmiało kontynuować swoją dyskusję tutaj. ;)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 sie 2014, 22:58

Jedyne dwie rzeczy które mi w dwójce brakują a są w trójce to starzenie się otoczenia i podział na członków rodziny tzn. macocha, ciotka, brat przyrodni..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 01 wrz 2014, 14:37

Czego mi brakuje w dwójce z trójki?
*Bez Kreatora stylu czy otwartego otoczenia, jestem w stanie grać. W dwójce są ładne ciuchy i meble, więc Kreator nie jest dla mnie niezbędny. Z otwartym otoczeniem trochę gorzej, bo ten wielki błękit trochę mnie irytuje, ale no trudno...dwójka ma sporo do zaoferowania, jest co w niej robić, więc jw - jestem w stanie się bez tego obejść. Aczkolwiek za otwartym otoczeniem trochę tęsknie :P
*Jw - tych wszystkich mam, cioć, wujków itd.
*Brakuję mi obiektów dla małych dzieci - kojec, huśtawka, chodzik.
*Imprez w rodzaju tych z trójki - nie wiem dlaczego w dwójce mogę zaprosić tylko 2 simów (!) i te przyjęcia są jakieś takie nudne...dobrze że przynajmniej można wyjść na miasto z grupą.

To chyba tyle.
to takie uzupełnienie poprzedniej pauzy - nie lubię tego w dwójce, że wychodzę na parcele publiczną, wracam do domu i jest ta sama godzina o której wyszedłem.., a np. na wakacjach wszystko jest normalnie.. <_<,
"Mrożący się" czas mi nie przeszkadza. Nawet lepiej, bo można w ciągu jednego simowego dnia więcej zrobić. Ma to duże znacznie zwłaszcza w przypadku prowadzenia biznesu. W trójce jak sim pracuje w jakieś profesji, to praktycznie nie ma życia, bo cały dzień pracuje. W dwójce jedzie na parcele gdzie ma swoje przedsiębiorstwo i może tam siedzieć cały dzień, a potem jak wróci do siebie, to jest dalej ta sama godzina o której wyjechał i ma jeszcze cały dzień na inne rzeczy, nic mu nie przepada:P Niezbyt realistyczne, ale dla mnie to dobre rozwiązanie. W sumie to nie raz by się takie coś i w realu przydało :P

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: msreckless » 14 wrz 2014, 13:49

10 urodziny TS2 - 14.09.14, yay! *konfetti*

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: Atax » 14 wrz 2014, 15:00

Wszystkiego najlepszego dwójeczko ^^

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 14 wrz 2014, 16:06

Ode mnie w prezencie - filmik z odrzuconymi błędami w TS2
https://www.youtube.com/watch?v=B3x4z5V ... e=youtu.be
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 wrz 2014, 19:19

Szkoda, że w grze jest strasznie mała różnorodność simów..
Razem z Osiedlowym życiem mogli dodać odwiedzanie sąsiadów jak parcel publicznych
..
Się wkur... jak cholera..
Robię ślub.. Jeden sim tańczy z bachurzycą, dwie simki sobie plotkują, a młoda para sobie sama bierze ślub.......
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: Guuki » 11 gru 2014, 10:26

Legendarny już LGR gra w świąteczne wydanie gry "The Sims 2". Jak zwykle humor jest niezawodny! :D

[youtube]https://m.youtube.com/watch?v=hcklulX_y3I[/youtube]

(wideo w języku angielskim)

Tak swoją drogą to zatęskniłem za takim regularnym graniem w "dwójkę" jak w latach 2006-2009. Za prowadzeniem biznesu, za mieszkaniem w apartamentowcach, za budowaniem szklarnii czy za rozwijaniem hobby. To były czasy! ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciastkoo
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:19

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: Ciastkoo » 13 gru 2014, 17:27

GamerTR9 pisze:Ode mnie w prezencie - filmik z odrzuconymi błędami w TS2
https://www.youtube.com/watch?v=B3x4z5V ... e=youtu.be
O ile staram się uzmysłowić wszelką sensowność zrezygnowania z reszty animacji w tym filmiku, kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć odrzucenia tańca Kosiarza.
* * *

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: ollie » 23 gru 2014, 23:00

Żonglerka bobasami też była spoko :doge:

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: eris234 » 26 gru 2014, 10:12

Uwielbiam dwójkę, jak dla mnie wcale się nie starzeje. Bawi mnie i odpręża, choć łapię ię na tym, że wciąż odgrywam podobne scenariusze. Moje Simy mają wysoki poziom kariery, kilkunastu BFF i prawie wszystkie umiejętności rozwinięte na maksa. Chciałabym, żeby nie przychodziło mi to aż tak łatwo, ale siłą rzeczy jestem wprawiona. Zresztą lubię gdy moje Simy mają same zielone wspomnienia i osiągają sukcesy. Trzeba będzie założyć Simom przedsiębiorstwo - uwielbiam :)

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: dzejan » 26 gru 2014, 12:27

^ dokładnie. Dwójka się nie starzeje, zawsze jest co w niej robić.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: Jackob » 26 gru 2014, 19:38

Dwójka naprawdę dobrze się trzyma. Można ją nazwać ulepszoną czwórką bez możliwości wychodzenia poza parcelę. :P Sam do niej powróciłem dzięki temu, że rozdawali ją za darmo. Jakoś nigdy nie miałem ochoty instalować tych kilku dodatków, które mi zostały. Trafiła się okazja do zainstalowania pełnej kolekcji i gram! ^^ Po pobraniu kilku GB cc (w moim przypadku) można już grać. Simowie mają ubrania 'na czasie' jeśli można użyć takiego określenia oraz wyposażenie dzięki zdolnym twórcą cc, którzy przenoszą obiekty/ubrania z trójki oraz czwórki do dwójki. Dla mnie ta strona jest takim Store do dwójki. :P

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: msreckless » 26 gru 2014, 20:05

nie umiem grać w żadną inną cześć simsów oprócz dwójki XD miałam dłuższy epizod z trójką, spróbowałam czwórki, jednak to w dwójka przynosi mi najwięcej zabawy i przyjemności :D

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciastkoo
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:19

Re: The Sims 2 - pogaduszki

Postautor: Ciastkoo » 26 gru 2014, 21:21

msreckless pisze:nie umiem grać w żadną inną cześć simsów oprócz dwójki XD
Mam dokładnie to samo. XD
* * *


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości