The Sims 2 - Ciekawostki

Dział poświęcony drugiej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Lenna » 16 gru 2013, 16:55

Przenosiny ze starego forum:
Saitou pisze: Aha,i jeszcze zauwazylam,ze jak sim sie z kims caluje itd. to mu sie podnosi pasek temperatury :P (z CPR).
seleane pisze: Ja jeszcze mogę dodać że jeśli sim ma w łazience duże okno, i akurat kąpie się w tym prysznicu z NS wścipski sąsiad może przyjść i nas podglądać. Mi się tak zdażyło z listonoszem
Bewika pisze: A'propos potrzeby zabawy - najszybciej można ją zapełnić każąc simowi oglądać ozdoby o wysokich punktach wystroju. Działa błyskawicznie.
Bewika pisze: wtrącę swoje trzy grosiki :
Zdarzyła sie u mnie taka sytuacja. Mama czytała maleństwu książkę. Maluch zaczął sie strasznie śmiać i aż przewrócił się na plecy. Simka spojrzała i z dezaprobatą pokręciła głową. Po chwili maluch przestał sie śmiać i dalej słuchał jak mamunia czyta bajkę.
Phoenix pisze: Matisiedem - przed staraniem się o dziecko, matka musi zjeść sernik, aby urodziły się bliźnięta.
Kelaris pisze: Niekoniecznie. Jak zje sernik w drugim trymestrze ciąży (pierwsze urośnięcie brzucha)
To również urodzą sie bliźniaki.
Bewika pisze: BBKZ napisała:
Takie nagrobki dostają tacy starzy simowie, którzy umarli z osiągniętym celem życiowym i zapewnili sobie plantynową aspirację do końca życia.
Simateusz napisał:
Nagrobki ze złotą lamówką otrzymują Simowie-Emeryci, którzy w momencie śmierci mieli platynową aspirację. Musieli oni umrzeć ze starości, a nie przez jakiś wypadek.
Niekoniecznie musieli osiągnąć cel życiowy.
BBKZ odpisała:
Z tą starością się nie zgodzę. Wielokrotnie Simowie z platyną umierali mi przypadkowo i również mieli takie nagrobki.

A ja napiszę tak:
BBKZ napisała, że złote nagrobki dostają simowie, Którzy umarli z OSIĄGNIĘTYM CELEM ZYCIOWYM co nie do końca jest prawdą bo nagrobki takie dostają również simowie, którzy zmarli mając platynową aspirację BEZ OSIąGNIęCIA CELU ZYCIOWEGO. Tak jak napisał Simateusz. Jednakże niekoniecznie muszą to być emeryci i śmierć nie musi być naturalna.
Reasumując:
Złoty nagrobek dostaje sim, który w chwili śmierci miał platynową aspirację.
Grzesieq pisze: U mnie w rodzine Hak zdarzyła się następująca historia: Esmaralda brała prysznic a Jan oglądał telewizję. W pewnym momencie woda spod prysznica zaczęła bić tak mocnym strumieniem, że wystraszona kobieta uciekła z niego, pobiegła do salonu i zbeształa męża, że prysznic jest wadliwy :rotfl: . Bardzo mi się ta sytuacja podobała i zdarzyła się u mnie tylko 2 razy.
Kelaris pisze: U mnie w rodzinie Otomana (dochodzą w CPR, są w skrzyni rodzin) Urodziły sie bliźnięta, ta kobieta była w ciąży już w orginale. No i urodziły sie wszystko ładnie, i ta babcia (matka męża tej kobiety), miała w pragnieniach ,,doczekać sie wnuczęcia'' no i urodziła, a jej sie to pragnienie nie spełniło. Pomyślałam sobie ,,co jest?''
Weszłam na drzewo tej młodej co urodziła, kliknęłam na jedno z bliźniąt i pokazało sie że ,,ojcem'' tych bliźniąt jest Patrycja doniczka :zdziwko:
Co więcej, one sie nawet nie znają. Nie wiecie, może o co w tym chodzi?
7koliberek9 pisze: To fajnie bo przynajmniej dzieci mają "ojca". U mnie też urodziły sie bliźniaki a w drzewie jest tylko Samanta ich matka. Wychodzi na to że doszło do samozapłodnienia :hyhy: Babcia umarła i niestety nie doczekała sie 6 wnucząt. Myśle że miało być inaczej a to po prostu błąd gry :/
Matisiedem pisze: A u mnie ojcem jest Balbina Biedak. Na szczęście wystarczy ściągnąć najnowszy path.
Moja uwaga: U mnie ojcem byl wilk Smierdziuch xD
OskarArtur pisze: Co do tego spoglądania przez okno u mnie było tak.

Mąż na dworze rozmawiał z przyjaciółką, bo potrzebował przyjaciół do pracy. A żona spoglądała z góry przez okno na nich... normalnie tak to wyglądało... Wyglądała na smutną, ale niesłusznie ;)
7koliberek9 pisze: Co do punktów:

81) U mnie czesto takie książki czytają simki-lekkoduchy ale niestety nie przeszkadza im obecność dzieci.
To chyba jest własnie romansidło:
Obrazek
Obrazek

82) Często moi simowie tak siadają obok malucha bawiącego sie króliczkiem. Nie dośc że towarzystwo sie podnosi to jeszcze zabawa dość szybko :) Jak kliknie sie na bawiącego malucha labo na króliczka to jest opcja "baw sie tym" i właśnie w ten sposób ktoś przyłącza sie do zabawy z dzieckiem.

Tu chyba rozmawiają o ekonomii i ptakach:
Obrazek

Może wzrost sprzedaży drobiu? Albo ginący gatunek orła zwiększył swoją populację :hyhy: Chyba dam temu dziecku aspirację związaną z wiedzą ;)
BBKZ pisze: 97) W CPR doszedł obraz, na którym... naprawdę płynie woda
93) Może się zdarzyć (w zależności od charakteru Sima), że wracający z pracy mąż zaraz po wyjściu z samochodu służbowego, będzie narzekał na... obiad przygotowany właśnie przez niepracującą żonę. "Bo zupa była za słona" Dobrze, że nie dochodzi do bijatyk, uff...
Lionel pisze:
Akini pisze:
BBKZ pisze:97) W CPR doszedł obraz, na którym... naprawdę płynie woda:

WOW! Ale fajnie! Nie wiedziałam, ciekawe czemu tylko przy zapalonym świetle? :hyhy:
Pewnie dlatego świeci, że jest to taki bajerancki obraz na prąd i gdy sim włącza światło w pokoju to też obraz się załącza (może to taka lampka-obraz)
brasil pisze: Mój ostatni domownik simka umierała i myślałem, że będzie to zwykła śmierć tak jak kążdego szarego sima (czyli kosiarz pokazuje, że klepsydra się przesypała, simka będzie smutna i pójdzie w zaświaty). Jednak jak przybliżyłem obraz zobaczyłem, że simka chce wyrwać mrocznemu kosiarzowi klepsydrę. Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego. Pewnie zależy to od charakteru sima.
Obrazek
fotka trochę niewyraźna :? :zdegustowany:
AdiDasek pisze:
BBKZ pisze:66) na pewno kojarzycie nagrodę kariery przestępcy - maszyna do robienia pieniędzy. Kto próbował na większą skalę jej używać, zauważył, że dość często ona się zapala. Otóż, gdy ta maszyna pojawi się na parceli publicznej - nigdy się nie zapali. Wpradzie może przyjść gliniarz i dać grzywnę za fałszerstwo, jednak są to tak małe sumy, że nie trzeba się tym przejmować. Najważniejsze, że maszyna się nie pali;
Mam jedno zastrzeżenie, maszyna do robienia kasy jest nagrodą za punkty aspiracji, przestępca dostaje wykrywacz kłamstw. Odblokowuje to Na Studiach.
Tinúviel pisze: Z ta klepsydrą dzieje sie chyba tak wtedy kiedy sim lub simka umiera z niska aspiracja. Czyli chyba ponizej złotej. Wydaje mi sie że tak, a może sie myle.
Kate-the-best pisze: Chyba to wszyscy wiedzą ale gdy sims długo medytuje to zaczyna lewitować i może się teleportować w inne miejsce w domu na. na dwór
albo jak sims jest w złym nastroju tobuduje bałwana (cpr) złą miną i widłami zamiast miotły

[ Dodano: 2007-08-02, 18:57 ]
poprawka nie sims tylko sim i jeszcze napisałamrazem ,,tobuduje"
Bewika pisze: u mnie dzisiaj zdarzyła się taka sytuacja:
Maluszek, ale taki chodzący śpi w sypialni rodziców. I tam ma swój kącik z zabawkami. Maluszek ( dziewczynka ) bawił się królikiem a rodzicom dałam, żeby popracowali nad drugim dzieckiem. No i maluch przerwał zabawę i wyszedł z pokoju. A jak rodzice zasnęli to wrócił do zabawy.
( praca nad drugim dzieckiem była owocna ).
Sims-Go! pisze: Ja też coś dla Was mam. Kazałem mojemu simowi pisać w pamiętniku i akurat do pokoju wszedł majster by naprawić telewizor. Kiedy majster wszedł do tego pokoju gdzie mój sim pisał w pamiętniku, zaraz zakrył ten pamiętnik i pojawił mu się dymek z przekreśloną głową majstra. Oto fotki:

Obrazek

Obrazek


A, i jeszcze wsadzę tak a propos fotki tej romantycznej książki :D

Obrazek
Casey pisze: Ja zaobserwowałam wczoraj jak grałam taka sytuacje:
Dwóch Simów się całowało, a obok nich stała moja Simka, która.... gapiła się na nich rozbawiona i potakiwała głową. :zdziwko: Testowałam to parę razy i za każdym działo się to samo. Wścibscy ci Simowie. ;)
Lionel pisze: Ja niedawno okryłem, że simowie otwarci ulepią bałwanka w harcorowym stylu, a ci nieśmiali stworzą tradycyjnego. :D

Obrazek
Mateusz pisze: To ja mogę powiedzieć, że jak ktoś robi zabawki na tym do robienia zabawek z własnego biznesu to niektóre zabawki są złe. (postaram się dać zdjęcia niedługo) Np. pajacyk jest z takim ogniem i on straszy jak sie nim pobawi :przestraszony:
Bewika pisze: Wydaje mi się, że BBKZ o tym pisała ale ja mam dowód. Otóż jak przyglądamy sie długo strachowi na wróble to może on nas przestraszyć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i zdjęcia w trybie kupowania, żeby było lepiej widać ( światło dzienne )
Obrazek
Obrazek
Moja simka-emerytka mało na serce nie wykorkowała.
Raishana pisze:
BBKZ pisze:23) simowie mogą mieć koszmary. najczęściej zdarza się to simom w ciąży;
To nie zależy od tego czy Sim jest w ciąży, czy nie, ale od poziomu jego głodu i/lub zabawy. A Simki w ciąży często są głodne, bo szybko opada im wskaźnik głodu, więc śnią się im koszmary..
BBKZ pisze:17) na simowym niebie są... dwa księżyce; w dodatku CPR można także zobaczyć spadające gwiazdy (kliknijcie TAB i przesuwajcie myszką widok, wtedy można oglądać wszystkie widoki, gdy chcecie znowu normalnie grać, to kliknijcie znowu TAB);
Spadające gwiazdy można obserwować także bez dodatku CPR. Są one już od podstawowej wersji. ^^
Natalia2109 pisze: 86) Podczas gry w szachy niektóre simy... oszukują. Może zdarzyć się sytuacja, że grając z kimś w szachy jeden z simów każe temu drugiemu spojrzeć się w innym kierunku (coś w stylu: "o, zobacz, co tam się stało!"), a w tym czasie wykona jakiś niedozwolony ruch na swoją korzyść;


Tam samo można oszukiwać, przy grze w lotki, ale tylko jeśli grają 2 simy.
Raishana pisze:
P_iotrek pisze: Nie wiem czy to już jest ale gdy mama zdradza meza to jej dzieci placza z tego powodu o.O
Nom. Nawet jak rodzice są po rozwodzie. Jeśli jedno zdradza drugie, to dzieci płaczą i majągh na czerwono stosunki z tym rodzicem, który zdradza.. X.x
Na razie tyle xD Omg, ile tego jeszcze ;_;
Obrazek

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Shanzo » 16 gru 2013, 21:02

Przenoszę. :)
Papcio pisze:Ja dam jeszcze jedną [ciekawostkę]! :3 Ktoś pisał że w ang. wersji pojawia się filmik przy wejściu do Miłowa. Ja zmieniłem nazwę z "Jaskinia Pokrzyku" na "Belladonna Cove". I co się stało? Filmik mi się pojawił! Sprawdzę z innymi nazwami.

PS: Przy filmiku w Belladonna Cove zauważyłem chatkę na kurzej łapce! Napiszę poradnik jak się do niej dostać! (Nie w tej chwili tongue.gif)
EDIT: Działa w każdym mieście :3
salberg pisze:The Sims 2 jest pełne drobnych smaczków w genealogii simów - przykład? Weźmy rodzinę Biedak z Miłowa. Panieńskie nazwisko Balbiny Biedak to Nowak. Znamy jakichś Nowaków? A jeśli dla ułatwienia dodam, że imię jej ojca to Robert? Czy ktoś już sobie przypomina tego łysego brodacza, z którym poznawaliśmy podstawy gry w pierwszej odsłonie The Sims? Tak, to właśnie on. Poniżej parę zdjęć jako dowód rzeczowy. Ci, co dalej nie wierzą, niech zerkną na drzewo genealogiczne Balbiny w grze.
Obrazek
Obrazek
Mnie osobiście to zaskoczyło - nie wiem jak Was. Gdy wpadnę na jakąś inną ciekawostkę, postaram się nią podzielić. Pozdrawiam.
salberg pisze:A zna ktoś rodziców Mortimera Ćwira? W dwójce Gwidon i Kornelia (Gunther i Cornelia Goth) nie żyją. Za to w jedynce są cali i zdrowi, mieszkają na starówce z dwoma kotami. Dzięki osobom, które tłumaczyły tą grę mamy jednak Guntera i Kornelię Gotyckich. Natomiast sam Mortimer miał na imię Henryk, jego żona była Majką, tylko Kasandrę oszczędzili tłumacze. Państwo Ćwir poprzedniego pokolenia prezentują się następująco:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jakby tego było mało, w jedynce pojawia się także rodzinka o nazwisku Pleastant - Przyjamniak. I jest to ta sama rodzina, którą znamy z Miłowa (kolejna mała wpadka tłumaczy - Miłowo w oryginale nazywa się Pleasantview, prawdopodobnie od nazwiska mieszkającej tam rodzinki). Skąd to wiemy? Dzięki Danielowi Przyjemniakowi, który w jedynce jest jeszcze dzieckiem, natomiast w dwójce jest dorosły, żonaty i dzieciaty.
ObrazekObrazek
salberg pisze:A teraz coś z zupełnie innej beczki. W naszej wersji wszystkie nazwiska są tłumaczone i wiele smaczków bezpowrotnie znika. Gdy jednak przyjrzymy się oryginalnym drzewom genealogicznym zauważymy, że rodzinki mają międzynarodowe korzenie. Dowody?

Pochodzenie latynoskie: Caliente

Tutaj tłumacze (na szczęście) nie zmienili nazwiska sióstr na Korzeń, Rondel lub Wieszak. Pozostało oryginalne nazwisko znaczące w dosłownym tłumaczeniu z hiszpańskiego "gorąca/gorące". Nie musimy popisywać się wielką wiedzą, by domyślić się jaki przekaz ukryli twórcy gry. Inne dowody? Nina to bardzo popularne latynoskie imię. Dina nazwana została w bardzo podobny sposób, co jej siostra - też wiadomo. Jednak w rodzinie Caliente ukrywa się parę innych hiszpańskich smaczków.

Flamenco jest ojcem dziewczyn i zarazem słynnym hiszpańskim tańcem. Jest jeszcze Tango Caliente - wiadomo. No i Dulcynea Caliente - dama serca słynnego Don Kichota z La Manczy. Oczywiście Don Kichot jest nieodłącznym symbolem hiszpańskiej literatury.

Pochodzenie arabskie: Al Mahmoud

W dekadzie walki z Al-Kaidą nie zabrakło miejsca dla akcentu arabskiego. Państwo Al Mahmoud to dziadkowie sióstr Caliente od strony ich matki. W oryginale noszą imiona Tariq i Benzair.

Pochodzenie włoskie: Lotario

Samo imię - "Don" już przywodzi na myśl sycylijską mafię, choć bardziej prawdopodobne jest nawiązanie do niesławnego amanta Don Juana. Natomiast nazwisko "Lotario" w jezyku włoskim oznacza... (niespodzianka!) uwodziciela. Jego wygląd wpasowuje się w śródziemnomorski klimat - śniada, opalona cera i ciemne włosy. Imiona i nazwiska w jego drzewie genealogicznym także wywodzą się z kraju makaronu - Nicolo Lothario, Adriana Lothario, Carmelo Lothario, Mama Lothario, Primo Fiorello, Isabella Fiorello.

Pochodzenie skandynawskie: Lucjan Papużka

By sprostować niejasności - od razu zaznaczam, że w oryginale Lucjan miał na nazwisko Loki Beaker. Tutaj zarówno nazwiska jak i jego wygląd sugerują jednoznacznie jego pochodzenie z kraju wikingów - Loki był normańskim bóstwem oszustwa i kradzieży. Natomiast zdradzające go cechy fizyczne to jasna skóra, blond włosy i niebieskie oczy. Ponadto w jego drzewie (tak, znowu sięgam do drzewa genealogicznego) widnieją nazwiska: Bjorn Beaker, Ingibjorg Halfdanarson, Leif Halfdanarson itp.

Pochodzenie greckie: Cecylia Papużka

Circe Beaker dzieli imię z grecką czarownicą, którą napotkał podczas swojej wędrówki Odyseusz - Kirke. Ponadto wywodzi się z domu Salamis, ma za ojca Xanthosa Salamisa, za dziadka ma Androsa Salamisa, była tam też Euredyka i Moira. Jeśli to - plus śniada, śródziemnomorska cera - nie oznacza greckiego pochodzenia, byłbym naprawdę zdziwiony.

Pochodzenie indyjskie: Patel

Nie pamiętam jak brzmiało ich nazwisko po polsku - to hinduska para z "Osiedlowego Życia". Ramir i Ana (ta druga w jest ciąży). Nie trzeba zaglądać i ich drzewo genealogiczne, ponieważ ich pochodzenie jest oczywiste - bardzo powszechne hinduskie nazwisko plus wygląd (ciemna cera, czarne włosy).

Pochodzenie azjatyckie: Cho

Kolejna rodzina z "Osiedlowego Życia". Tu również sprawa jest oczywista - skośne oczy, wschodnie nazwisko. Nie ma nic do gadania.

Pochodzenie francuskie:
DeBateau

Armand DeBateau (po polsku Andrzej Debata) to trzeci i ostatni przykład z "Osiedlowego Życia". Zapamiętałem go spośród tej trójki najlepiej - mieszka sam z nastoletnią, adoptowaną córką. Na jego pochodzenie naprowadziło mnie wyłącznie nazwisko - typowo francuskie.

Polski akcent

W Dziwnowie można spotkać pewną niegrywalną postać - Coopera Olshfski. To dziwaczne nazwisko nic wam nie mówi? Przeczytajcie je i podziwiajcie - Olszewski. Po polsku jednak Olszewski nie nazywa się Olszewski, tylko Dionizy Brzózka. Podziwiam wyobraźnię tłumaczy.

Co o tym sądzicie?
BBKZ pisze:Na pewno to już ktoś kiedyś opisał, ale mnie skojarzyło się to dopiero niedawno.

Zawsze miałam problem z odróżnieniem sióstr Przyjemniak - Liliany i Andżeliki. Która to ta zła, a która to ta dobra?

W oryginale bliźniaczki noszą imiona: Lilith i Angela, które od razu określają ich charakter.

Angela - pochodne od "angel", czyli "anioł"
Lilith - żeński upiór z legend różnych religii

Cóż... już nigdy nie zapomnę, czy Liliana to ta wredna, czy nie wink.gif
Ciastkoo (BLOOLUKI) pisze:Nie wiem, czy już ktoś o tym pisał, ale jak jest zepsuty prysznic lub wanna i przez co z kranu leci woda, to okazuje się, że...
Obrazek
...woda potrafi kapać nawet przez sufit. O dziwo jednak na powierzchni, na którą pada, nie tworzy się kałuża.
K.L. pisze:Z ostatniej chwili:
Kiedy Sim z usług, np. opiekunka do zwierzaka, gra w tego pinball'a gdzie dostaje się kasę (nie pamiętam nazwy), to simoleony dostajemy my :D

+ Nie wiem, czy było: jeśli nasz Sim potrafi się teleportować, to jeśli jest np. kobietą, to nie może teleportować się do męskiej toalety :D
Lenna pisze:A tak w ogóle:
Ciekawostka 2 smile.gif
Co się stanie jak chcemy wiedźmą rzucić zaklęcie na komornika?
O właśnie to:
Obrazek
(pewnie wiecie, ale cóż... A to dziwadło co tam widać, to kosmito-zombie-wiedźmo-wilkołako-simoroślo-wampir)

PS: Chciałam się zemścić na komorniku bo mi kanapę zabrał xD I gdzie teraz moje dziwadło będzie siedzieć? sad.gif
PS2: Kosmite mi kosmici porwali O.o
[spoiler="Długi post Lenny :)"]
Lenna pisze:kolejne ciekawostka pt. SOK Z BUTA. Czyli silny środek odurzający Sima. Może już znajomy wam temat, ale przestawię moje własne przeżycia biggrin.gif
Gdy Sim złapie buty wędkując i kupi sokowirówkę, mając but w wyposarzeniu można uzupełnić nimi sokowirówkę. Gdy już to zrobimy, możemy zrobić "sok z buta" smile.gif
Moje przeżycia z tym sokiem:
Sim robi sobie sok

Obrazek

Pijemy (o taaak, mm, smaczny soczek :) )

Obrazek

Szklanka 1 - Efekt:
Sim zaczyna wariować.
Klaszcze i wrzeszczy:

Obrazek

Następnie tańczy, tańczy! *.*

Obrazek

Szklanka 2 - Efekt:
Sim zostaje porażony prądem! *-* (jakim cudem to nie wiem)

Obrazek

Nastepnie znów tańczy i wrzeszczy

Obrazek

Szklanka 3 - Efekt:
Sim wykonuje jakieś dziwne gesty

Obrazek

Po czym zachowuje się jak wampir! Czyli robi "bleee!"

Obrazek
Obrazek


Po czym kopie jakąś niewidzialną rzecz

Obrazek

Szklanki 4 i 5 mają podobny efekt co poprzednie.
Szklanka 6 - Efekt:
Sim... pierdzi!

Obrazek
Obrazek

Po czym wybucha niekontrolowanym śmiechem.

Obrazek

A potem "bleee!"

Obrazek

Podsumowując: uważajcie, bo wasze Simy zwariują wink.gif
[/spoiler]
Lenna pisze:Kolejna nieprzetłumaczona interakcja.
Simka wymknęła się z domu i policja ją złapała.
Obrazek

***

A i jeszcze coś. Zapewne wiecie: otoczenie nazywa się Jaskinia Pokrzyku a w opisie jest Zatoka Pokrzyku. Nawet niektóre parcele publiczne mają w nazwie Zatoka Pokrzyku

***
Jeszcze jedna nieprzetłumaczona interakcja:
Obrazek
Ciastkoo pisze:
Dejmian pisze:Nawet nie wiedziałem że małe dziecko może spać w posłaniu dla zwierzaka! Tyle lat mam grę, a dopiero dzisiaj tego się dowiedziałem.
Może spać, może nawet bawić się/jeść jedzenie dla psa/kota. Natomiast psy/koty mogą jeść śnieg lub pić z kałuży.

EDIT: Jak już jesteśmy też przy zwierzakach, to wspomnę też o lustrze, zwierzaki mogą z zdziwieniem patrzeć na swoje odbicie.
BBKZ pisze:A dzieci oczywiście bawić się rozrzuconymi po podłodze śmieciami.
Ciastkoo pisze:Może ciekawe, może nie, ale i tak daję, pudełka na czekoladki maszyny produkującej ją z Nagród Kariery:
Obrazek
blind pisze:Tak sim wygląda pod kołdrą, gdy śpi (tu akurat simka była w ciąży i spała w bieliźnie):
Obrazek
Jedna z prac domowych smile.gif. Też dopracowali szczegóły.
Obrazek
Jeszcze na półkach z książkami jest wiele ciekawych okładek i prawie każda jest tam inna ;).
Master of Disaster pisze:O, coś mi się przypomniało. Znacie pewnie lampę dżina, z dodatku Czas Wolny? Twórcy chcieli dodać do niej możliwość odmładzania Simów, ale z jakiegoś powodu ją ukryli. Na MTS można znaleźć mod, który ją odblokowuje. Waży on niewiele, bo dosłownie parę kB - Maxis przygotował cały skrypt. Działa to tak, że dorosły lub emeryt cofa się do grupy wiekowej nastolatek - dzięki temu może pójść na studia. Przy okazji przestaje być wampirem/wilkołakiem/simoroślą/wiedźmą, jeśli nią był(a) przed wypowiedzeniem życzenia ("Daj mi młodość"). A, no i nie muszę chyba wspominać, że trzeba mieć CW, żeby korzystać z tego moda.
Shanzo pisze:Wiecie, że przy tworzenu emeryta/emerytki w makijażu specjalnym są zmarszczki? Aż 3 typy! Zobaczcie.
Ciastkoo pisze:Nie wiem czy było:
- Na parceli publicznej, jeżeli zauważymy Szarlatana z Podróży, to można zadzwonić przez telefon publiczny (tj. niebieski) na policję :) Mi raz uciekł i... policja się nie zjawiła.
- Jeśli Sim nastolatek ucieknie z domu i zadzwonimy na policję ponad 24 godz. po tym, jak uciekł, otrzymamy informację, że zmniejszyły się szanse na odnalezienie Sima. Ja raz grałem taką rodzinką i nawet po 4 dniach nie przybyli xD

Jeszcze jedno...
Niedopatrzeniem twórców jest to, że dla duchów otwierają się drzwi garażowe, pytanie po co, skoro przenikają.
Ex pisze:Śpiące simy potrafią wpaść w trans hobbystyczny, gdy śni się im coś związanego z ich hobby.
Obrazek

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: NyanCat » 28 maja 2014, 18:12

Wiele Simów ma swoje kopie. Jest tu ich pełna lista:
http://sims.wikia.com/wiki/Category:Duplicate_Sims

Wiele z nich jest dość... oryginalnych:
Obrazek

O! Patrzcie, Nerwus Jakiś! Jest to biologiczny syn Oliwki Widmo, sam nie żyje.
Jego dostępna w grze kopia, tylko otrzymuję od niej po śmierci spadek.
Chcesz poczytać?: http://sims.wikia.com/wiki/Nervous_Subject_(hidden)
Obrazek

No i najdziwniejsza:
Obrazek
Naprawiłam hotlinki, jest wszystko ok.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2014, 17:41 przez NyanCat, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: msreckless » 31 maja 2014, 11:18

w angielskiej wersji Marysia Przyjemniaczek to Mary Sue Pleasant, może to byc ciekawe nawiązanie twórców do http://pl.wikipedia.org/wiki/Mary_Sue :D

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Guuki » 12 cze 2014, 11:08

Ciekawe czy ktoś to jeszcze pamięta ;) .

Po premierze pakietu akcesoriów "Moda z H&M" EA zorganizowało konkurs, w którym każdy twórca simowych ciuchów mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i stworzyć projekt, który prosto z gry trafiłby do realnej sprzedaży.

EA, drogą konkursu "H&M Fashion Runway" zorganizowanego przy wsparciu portalu Yahoo, spośród tysiąca nadesłanych prac i dzięki blisko stu tysiącom głosujących użytkowników wyłoniło projekt garsonki, która prosto z gry trafiła do sklepów H&M w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii, Belgii, Francji, Niemczech i Chinach.

Jakby tego było mało, zwycięska praca, oraz parę innych wyróżnionych, pojawiła się w dodatku "Czas wolny". Nasi Simowie mogli sami uszyć sobie najlepsze konkursowe stroje.

Zwycięski projekt:

Obrazek

Projekty, które pojawiły się w dodatku "Czas wolny":

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Blady Krfawy Kamyczek
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 156
Rejestracja: 15 gru 2013, 18:33

Postautor: Blady Krfawy Kamyczek » 12 cze 2014, 16:23

Guuki - Oglądałem na Yahoo! prezentację ubrań. Fajne rzeczy tam się działy! :D

Nie wiem czy było też wspominane, że teoretycznie Sługusy nie mogą umrzeć. W praktyce u mnie mogą umrzeć (przynajmniej u mnie w rozgrywce) od: ognia, spalenia od słońca (tylko Sługusy wampiry - hybryda), od zjedzenia przez krowokwiat oraz satelity i zgniecenia łóżkiem (opcja dostępna w dodatku "Osiedlowe Życie").

Można też bez problemu kopiować różne obiekty jeśli tylko jest się na parceli mieszkalnej lub użyje się kodów na budowanie. Mam na myśli kopiowanie takich obiektów jak własnoręcznie tworzone obiekty, talerze do dań, wyremontowane auto a nawet nagrody aspiracji i nagrody zawodowe czy też nawet śmietnik i skrzynkę pocztową które są umieszczone przed posesją! :) Wystarczy tylko wejść w tryb budowania, następnie w okna/drzwi/framugi (zwane w grze "łukami" - same szkielety drzwi których nie trzeba otwierać), następnie wybrać byle jaki obiekt na który nas stać z powyżej wymienionych. Teraz klikamy DELETE, ale NIE ESCAPE, gdyż to nam anuluje działanie! Po wciśnięciu klawisza usuwania podnosimy dany przedmiot który chcemy sklonować i wciskamy CTRL. Obiekt który podnieśliśmy wraca na swoje stanowisko całkowicie nienaruszone a my możemy postawić ten sam obiekt! :D UWAGA! Przedmioty kosztują tyle ile w formie podstawowej! Nagrody aspiracji i zawodowe są darmowe!

Takie tam pierdółki od Krfawego, chyba nikt o tym nie wspominał. :3
GDYBY KRFAWY MIAŁ CZARNE WŁOSY, TO BY NIE BYŁ BLONDYNEM. :swelol:

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Crux » 29 lip 2014, 14:36

Gdy zakochana para śpi razem, rano, kiedy jeden sim się obudzi, leży przytulony do drugiego, bawiąc się jego włosami i całując w głowę :D Bardzo fajna animacja, o której jak dotąd nie miałem pojęcia XD

[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Shattered » 29 lip 2014, 20:50

Szok tysiąclecia.. Dziecko zaczęło nagle płakać, a ojciec ukucnął i ją przytulił :O :O

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Lenna » 06 sie 2014, 16:17

Ta interakcja co powyżej mi również się przydarzyła, i to nie raz. Myślałam, że wiecie :P U mnie było to tak, że jak rodzice się kłócą pomiędzy sobą i dziecko to zobaczy, to dziecko z płaczem ucieka do kąta i tam płacze... a potem któryś z rodziców (albo oba na raz xd) wykonują interakcję "Pokrzep", podchodzą do dziecka, klękają i je pocieszają... To wyglądało tak słodko :aww: Ale działa chyba tylko przy włączonej wolnej woli.
Obrazek

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: dzejan » 06 sie 2014, 21:35

Młodsza siostra nie potrafiła usnąć, więc brat...
Obrazek
Obrazek
Można również czytać książki do snu :)
Obrazek
Przepraszam za jakość zdjęć :)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Shattered » 07 sie 2014, 7:15

Lenna, ale zawsze mam wyłączoną wolną wolę. I rodzice się nie kłócili soft9
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: msreckless » 07 sie 2014, 10:37

Ultra, widocznie ma jakies negatywne, czerwone wspomnienie i dlatego plakalo ;d

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Jackob » 14 sie 2014, 22:29

W gazecie na jednej ze stron widnieje zdjęcie, a nawet dwa z SimCity 4. :P

Obrazek

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: msreckless » 18 sie 2014, 10:57

^ apropo tej ciekawostki, niedawno odkryłam, że na banknotach zamieszone jest jedynkowe logo the sims; ciekawostka prawdopodobnie znana, ale ja zauważyłam to dopiero teraz. XD

Obrazek

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: ollie » 18 sie 2014, 13:02

^ Mnie się wydawało, że to pierwsza wersja loga The Sims 2 O.o

Awatar użytkownika
Ciastkoo
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:19

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Ciastkoo » 18 sie 2014, 14:00

No bo to jest właśnie pierwsza wersja logo TS2.
* * *

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: ollie » 19 sie 2014, 10:24

To pierwsze było lepsze, mniej poważne i milsze dla oka. Szkoda, że zmienili ;/

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: GamerTR9 » 27 sie 2014, 14:38

Kilka zapowiedzi i recenzji The Sims 2 ze starej gazety GameStar.pl, gdyby ktoś chciał sobie poczytać.
Obrazek
Obrazek

A tu z innego numeru i okładka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Bart » 27 sie 2014, 16:40

Miałem wybrać w co będzie grała klasa mojego sima - wybrałem koszykówkę i pojawił się komunikat, że sim sobie coś zrobił w palec. Gdy, wrócił do domu przez kilka godzin chodził z uniesioną ręką.

Obrazek
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: JamesSinatra » 31 sie 2014, 19:53

Ja pamiętam, że w jakimś artykule na rok (albo pół roku) przed premierą TS 2 wyczytałem, że będzie można kupować domek letniskowy. To też pojawiło się dopiero w dodatku :P


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości