The Sims 2 - Ciekawostki

Dział poświęcony drugiej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Lenna » 11 paź 2014, 14:52

W TS2 istniały 2 ukryte aspiracje, które najporawdopodobniej zostały usunięte przed wydaniem gry. Są to aspiracje Moc (Władza, ang. Power) oraz Rzemiosło.
Władza ma pragnienia i obawy podobne do tych z aspiracji "Pogoń" za bogactwem oraz Pragnienie popularności. Aspirację można nadać Simowi poprzez Sim Moddera (jedna z funkcji kodu boolprop testingcheatsenabled true). Aspiracja nadana Simowi przez ten kod nie ma własnej ikony, ale można ją znaleźć w plikach gry. Aspirację tę ma baardzo dużo Simów martwych na początku gry, są to np. Judyta Doktorek, Ksawery Żakiet, Łukasz Kowal, Mary Della Rosa, Wawrzyniec Delarosa, Łucja Kret, a także specjalni NPC, jak Rod Humble, Święty Mikołaj, Mroczny Kosiarz, Tancerka Hula Zombi, Obcy Technik.
Jak dla mnie ciekawe jest to, że aspiracja pojawia się nie tylko u Simów zmarłych w podstawie gry, ale też w dodatkach. Do czego ma w takim razie służyć ta aspiracja? Po co ją stworzono?
Źródło: Simspedia http://pl.sims.wikia.com/wiki/W%C5%82ad ... piracja%29
Rzemiosło teoretycznie w grze nie istnieje, ta aspiracja została usunięta najprawdopodobniej we wczesnym etapie rozwoju gry, nie ma własnej ikony, jedyne, co po niej zostało to nieużywane kawałki tekstu i strzępki kodu. Nie można jej nadać Simowi przez kod, ale Simspedia podaje, że powstały modyfikacje do gry przywracające obie aspiracje.
Źródło: Simspedia http://pl.sims.wikia.com/wiki/Rzemios%C ... piracja%29

Jak dla mnie to trochę szkoda, że Władza nie pojawiła się w grze, ale Rzemiosło to dziwna aspiracja, nie wiem na czym miałaby polegać i w sumie dobrze że z niej zrezygnowano xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Pappy » 11 lut 2015, 14:02

Ktoś już tu o tym mówił, ale były niedowiarki bo screen z "Historii"... :P
Jan Hak zaprosił dyrektora do domu. I co? Ten od razu wszedł do dużej wanny i nie chciał wyjść. Przez cały czas nie mogłem wykonać z nim żadnej interakcji dopóki... piorun go nie uderzył. soft9 Zostały wtedy cztery sekundy wizyty, więc dziecko nie dostało się do szkoły mając tylko 10 punktów za dużą wannę. xD
Nie mam screenów bo robiłem puushem i coś nie pykło. ;w;

EDIT: O i jeszcze jedna mała ciekawostka - jeden z utworów jaki simowie mogą zagrać na pianinie wybierając opcję ćwicz to Marsz Turecki xD
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Shanzo » 14 lut 2015, 19:45

Podczas jedzenia ciastek św. Mikołaja zaspakaja się potrzeba zabawy.
Obrazek

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: msreckless » 14 lut 2015, 22:02

obrazy namalowane przez zmarłego sima zyskują na wartosci. zostawiłam kosztujący ~600 simoleonów obraz na sztaludze, w miedzyczasie sim umarł (xD), potem wartosc skoczyła do ~900.

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Pappy » 24 lut 2015, 17:43

Kiedy na imprezę zostanie zaproszona tylko rodzina, wszyscy goście dostają wspomnienie "Spotkanie Rodzinne" :P
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Pacyfka » 05 kwie 2015, 12:25

Pewnie Ameryki nie odkryłam, ale pierwszy raz to widzę :D Jedna z moich simek maluje i miło się zaskoczyłam jak zobaczyłam, że namalowała porter Willa Wrighta :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Ciekawostki z The Sims 2

Postautor: Lenna » 05 kwie 2015, 17:21

msreckless pisze:obrazy namalowane przez zmarłego sima zyskują na wartosci. zostawiłam kosztujący ~600 simoleonów obraz na sztaludze, w miedzyczasie sim umarł (xD), potem wartosc skoczyła do ~900.
Niekonecznie musi to być winą tego, że Sim zmarł. Wszystkie ozdoby (obrazy, posągi itd.) z czasem zyskują na wartości ;)
Pacyfka pisze:Pewnie Ameryki nie odkryłam, ale pierwszy raz to widzę :D Jedna z moich simek maluje i miło się zaskoczyłam jak zobaczyłam, że namalowała porter Willa Wrighta :P
Moi Simowie namalowali ten portret 38243647352 razy XD, ale do tej pory nie przyszło mi do głowy, że to Will Wright o.o
Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Pappy » 14 kwie 2015, 20:42

W okazjach kariery na dziesiątym poziomie można się dorobić ładnej premii. Ostatnio mój sim generał w pracy uratował świat przed satelitą i otrzymał 55.000! :P Dostał po tym wspomnienie z ładną ikonką (nigdy go nie widziałem xD) o nazwie "Duża Premia w Pracy". ;)

Wspomnienia to jedna z ciekawszych opcji w tej generacji. <3
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Joan » 14 kwie 2015, 21:49

Te duże premie są często na wysokich szczeblach kariery. Mi w nauce, polityce i biznesie się trafilo :D w nauce chodzilo o wybranie przewodów, w biznesie o wybudowanie autostrady badz drogi morskiej[?] a w polityce nie pamiętam dokladnie. Premia właśnie obejmowała jakies 50k simoleonow.

Co do wspomnień to faktycznie są genialne. Ja najbardziej lubię te "spotkanie rodzinne", a najbardziej mnie śmieszy jak sim zostaje babcia, a simka dziadkiem >D
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Dolce_Lamiya » 17 kwie 2015, 17:48

Czy wiedzieliście, że kamera nad przebieralnia nas podgląda przez otwór? :)
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Lenna » 19 kwie 2015, 22:22

Co do wielkich premii, miałam je chyba już w każdym zawodzie i u 3/4 moich Simów XDD Po prostu na najwyższym szczeblu prędzej czy później pojawia się odpowiednia karta i można wygrać tę premię.
Obrazek
Nawet Simowie zastanawiają się, że coś z tym ich światem jest nie halo :D A przy okazji, po wybraniu opcji Namacalne otrzymałam wielką premię:
https://i.imgur.com/CEkBZwd.png

https://i.imgur.com/CndHMLg.png
Microscotch? :D Aluzja do Microsofta ;p

Obrazek
Przerzucił krzesło przez salę lekcyjną xDDDDDD Miałam to już wiele razy ale postanowiłam pokazać - gdy nasz Sim chodzi do szkoły, może w różnych sytuacjach wygrać pieniądze, pojawia się wtedy taki komunikat ;) Często jest też o tym że Sim np. bierze udział w przedstawieniu Simciuszka xD

Simowie przybierają różne pozy na tym podglądzie czy jak to tam, ale tak mi się zdarzyło pierwszy raz :O
Obrazek
Ten pan obok jest mężem ciężarnej Simki, ale byli ze sobą bardzo skłóceni. Może to dlatego?

Obrazek
Przyjęcia rodzinne urządziłam już tyle razy, że mi się nawet liczyć nie chce, ale pragnienia zdarzają się trochę rzadziej.

https://i.imgur.com/FmsY70J.png
Mowa tu o Tragicznym Klaunie :P

No i najdziwniejsze... przyłączyłam za pomocą kodu na chwilę Simkę do rodziny, i odkryłam, że ma w wspomnieniach coś dziwnego :o
Obrazek
Dopiero po chwili sobie przypomniałam, że już kiedyś u jednego Sima mi się to przytrafiło, ale nie pamiętam dokładnie, jak to wyglądało. Myślę, że trzeba rozzłościć wilka :P

Nie pamietam dokładnie, co zrobiłam, że pokazał mi się ten komunikat xd
Obrazek

https://i.imgur.com/8bDvxoX.png
XDDDD Tyle że to nie jest dziecko xDDD Czy ona cofa się w rozwoju?

Obrazek
A to nie wiem, to chyba bardziej trzeba zaliczyć do błędów niż ciekawostek...

Do domu mojej Simki na studiach nagle wlazła krowa, i pierwszy raz miałam tak dziwną sytuację - krowa zaczęła u mojej Simki normalnie... mieszkać. Brała prysznic, spała w łóżku mojej Simki, chodziła po domu w piżamie, bez przebrania krowy! :O I jeszcze dostałam ten komunikat soft1
Obrazek

Gdy przyjedzie do nas na 3 dni gość z wakacji, moze się zdarzyć, że nie spodoba mu się u nas... xD
Obrazek

No i kolejna dziwna rzecz... Czasem mi się zdarza, że do mojego Sima dzwoni telefon, i to tak uporczywie, że będzie dzwonił póki się nie odbierze... po odebraniu dostaje taki komunikat:
Obrazek
W domu mieszkała inna Simka, która była siostrą tej Mileny. A ten Sim który dzwonił był mężem Mileny i mieszkał z nią w innym domu O.o Więc to totalnie dziwne, że dzwonił do tej Simki, bo Milena tu w ogóle nie mieszka, mieszka z nim xD No chyba że dzwonił do niej, bo Milena np. zniknęła i zadzwonił by zapytać się, czy ona przypadkiem tutaj nie jest O.o Miałam taką sytuację już kilkanaście razy i zawsze dzwonił Sim z rodziny, i pytał się o osobę, która tak naprawdę z nim mieszka.

Niestety zgubiłam gdzieś zdjęcie :(, ale miałam Simkę, która pracowała w czyimś przedsiębiorstwie, no jak tak się pracuje to awansu nie da się dostać, ale Simka miała entuzjazm wobec literatury i jak pojechała do pracy, to dostała tę kartę szansy z hobby.. wybrałam coś i dostała awans na kierownika! o.o Strasznie się zdziwiłam, a potem dostała tę kartę po raz drugi i dostała awans na... "Undefined 3" :O, tzn. nie pamiętam już czy to było Undefined, w każdym bądź razie jakoś tak brzmiało xd A w opisie kariery pisało "DESCRIPTION" :O Godziny pracy itd. miała nadal tak samo, i potem jak jeździła do pracy to przez ciągle pojawiającą się tę kartę hobby awansowała na kolejne szczeble, "Undefined 4", "Undefined 5"... Gdybym dalej nią grała to może doszłabym do 10 i miałaby szczyt kariery pracy w małym przedsiębiorstwie xDD

To tyle ode mnie, uzbierało się tego xD
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 19:22 przez Lenna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Pappy » 21 maja 2015, 18:23

Dagmara Żakiet z Lazurowej Promenady jest dalej w związku ze swoim zmarłym mężem - nie może ona zawrzeć nowego związku, gdy flirtuje ma wspomnienie o zdradzaniu, na drzewie jest połączona z mężem a w jej obawach jest przyłapanie męża na zdradzie. Prawdopodobnie jest to błąd gry. :P

EDIT:

Do moich simów-studentów przyszedł listonosz. Myślałem że rachunki, a tu dostaję powiadomienie:

Izba Handlowa Przedmieścia pragnie wyrazić uznanie za wsparcie oferując ten kupon na darmowy posiłek dla Ciebie i Twoich gości. Do wykorzystania w jednej z naszych eleganckich restauracji, albo w tych mniej eleganckich. Wybór należy do Ciebie.

Wie ktoś w jakich sytuacjach można to dostać? Przyznam że mnie to zaskoczyło. xD
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Levkoni » 27 maja 2015, 16:25

Pappy z tą Dagmarą to nie błąd :P Wiesz dlaczego tak się dzieje? W normalnej sytuacji, kiedy umiera jeden z simowych małżonków, mechanika gry zakłada, że przestają być małżeństwem. W drzewie genealogicznym można wtedy dostrzec, że gałąź między nimi zostaje zerwana, tak jak w przypadku rozwodu, albo w przypadku nieoficjalnych związków. Taki wdowiec czy wdowa może powtórnie wziąć z kimś ślub.

Natomiast simowie już stworzeni przez twórców, jak można zauważyć w drzewie genealogicznym, mają gałęzie połączone, nawet umarli małżonkowie. Oficjalnie są przez grę uznawani dalej za małżeństwa. Tego normalnie nie da się osiągnąć, twórcy po prostu ustawili to w kodzie gry ręcznie dla każdej z gotowych rodzin. Normalnie tego się nie da zrobić chyba że modem (który nawet mam) albo grzebiąc w plikach gry czy pewnie też za pomocą SimPe. Dlatego Dagmara nie może wziąć ponownie ślubu, bo twórcy ustawili jej domyślnie, że nadal jest żoną zmarłego Sima i również to jest powodem, dla którego flirtowanie z innymi jest dla niej zdradą :)

Nie wiem dlaczego twórcy tak ustawili dla przygotowanych dla siebie rodzin. Domyślam się jednak, że chodzi o porządek przy przeglądaniu genealogii tych rodzin. Bo kiedy gałęzie małżonków są połączone, to od razu widać drugiego małżonka, a do tego można rozróżnić kiedy związek był oficjalny, a kiedy nie lub kiedy doszło do rozstania.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
MoonWalk
Posty: 107
Rejestracja: 15 gru 2013, 3:31

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: MoonWalk » 29 maja 2015, 19:37

Joan pisze:Te duże premie są często na wysokich szczeblach kariery. Mi w nauce, polityce i biznesie się trafilo :D w nauce chodzilo o wybranie przewodów, w biznesie o wybudowanie autostrady badz drogi morskiej[?] a w polityce nie pamiętam dokladnie. Premia właśnie obejmowała jakies 50k simoleonow.
W biznesie było coś związanego z transportem - że coś trzeba przetransportowac firmą przewozową lub drogą morską i jak się wybierzo odpowiednie dostaje się 50 koła ;D

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Lenna » 05 lip 2015, 0:06

Pappy pisze: Do moich simów-studentów przyszedł listonosz. Myślałem że rachunki, a tu dostaję powiadomienie:

Izba Handlowa Przedmieścia pragnie wyrazić uznanie za wsparcie oferując ten kupon na darmowy posiłek dla Ciebie i Twoich gości. Do wykorzystania w jednej z naszych eleganckich restauracji, albo w tych mniej eleganckich. Wybór należy do Ciebie.

Wie ktoś w jakich sytuacjach można to dostać? Przyznam że mnie to zaskoczyło. xD
Te kupony czasem można dostać, gdy się zje w restauracji na Przedmieściu. Kiedyś moja Simka bardzo dużo randkowała i jadła w restauracjach, że uzbierała tych kuponów chyba z 5 :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Lenna » 26 lip 2015, 21:47

Jeśli mamy tę klatkę do kolekcjonowania owadów z Czasu Wolnego i powiesimy ją na ścianie, po jakimś czasie w pobliżu tego, na podłodze, mogą pojawić się kolorowe robaki.
Obrazek
Można je zwalczać tak samo jak zwykłe karaluchy
Obrazek
Jednak gdy już się ich pozbędziemy, zamiast zebrać się w kupkę którą trzeba wyrzucić, robaki znikają.
Sim po zetknięciu się z nimi nie dostaje wspomnienia o karaluchach.

W akcesoriach Na Święta dochodzi specjalna potrawa - Świąteczna pieczeń, którą możemy znaleźć klikając na lodówkę Przygotuj -> Posiłek dla grupy (czy jakoś tak). Jednak normalnie wyświetli nam się, że lodówka jest pusta. Aby przygotować tę potrawę, należy kupić Róg obfitości, który znajdziemy w trybie kupowania w zakładce Dekoracje -> Różne.
Obrazek
Trzeba go umieścić w dowolnym miejscu w domu.
Wtedy można zabrać się za przyrządzanie pieczeni xD
Obrazek
Obrazek
A tak wygląda gotowa potrawa:
Obrazek
Obrazek
A to talerz potrawy:
Obrazek
Aby przygotować to danie potrzeba przynajmniej 7 punktów gotowania.
Co ciekawe, świąteczna pieczeń nie ma własnego, poprawnego "obrazka", co widać na przykład we wspomnieniach:
Obrazek
Widać tu zdjęcie kotletów wieprzowych, zamiast pieczeni.

EDIT:
Ciężarne Simki bardzo często rozmawiają o dzieciach i zabawkach
Obrazek

W paczce ciastek i chipsów znajdują się drugie, mniejsze opakowania... prawdopodobnie małe niedopatrzenie twórców :P
Obrazek
Obrazek

Na okładce magazynu o kulinarii znajdują się Dariusz i Szczepan Marzyciel
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 19:04 przez Lenna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: eris234 » 13 sty 2016, 9:57

Jeśli Sim spali potrawę, będąc przy tym w trakcie transu hobby, to nie będzie miał czerwonego wspomnienia, że potrawa mu nie wyszła, tylko zielone o tym, że potrafi tę potrawę przyrządzić. :)

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Lenna » 13 sty 2016, 12:00

W Osiedlowym życiu dochodzi zestaw zdjęć jako dekoracja. W jednym z wariantów na środkowym zdjęciu jest ruda Simka trzymająca dziecko. Wygląda jak Janka Chorągiewka - Simka NPC dochodząca w tym samym dodatku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

brightmoon
Posty: 110
Rejestracja: 26 wrz 2015, 11:57

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: brightmoon » 05 lut 2016, 11:21

W rodzinie Ćwirów, urodziło mi się dziecko, mianowicie Diny i Mortimera. W tym samym czasie przeniosłam groby na parcelę publiczną i ku mojemu zdziwieniu dziecko dostało wspomnienia o śmierci Gwidona i Korneli, rodziców Mortimera. Może dlatego, że jest z nimi spokrewnione? :mysli:

Awatar użytkownika
Sachiko
Posty: 106
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:29

Re: The Sims 2 - Ciekawostki

Postautor: Sachiko » 02 kwie 2016, 20:23

Dzisiaj usłyszałam, jak jeden z simów nucił/gwizdał muzykę z trybu kupowania z jedynki :) Niestety nie wiem, który to był, z jakiej grupy wiekowej itp.
blackpink in your area

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość