The Sims 2 - Błędy

Dział poświęcony drugiej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 2 - Błędy

Postautor: Guuki » 21 sty 2014, 15:27

Na jakie błędy natrafiliście w drugiej odsłonie gry? Piszcie ^^
_________________

Mój Sim tańcząc do muzyki z konsoli DJ'a w błyskawiczny sposób zdobywał kolejne punkty Kondycji.
Obrazek

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Błędy w The Sims 2

Postautor: msreckless » 21 sty 2014, 17:43

^Miałam błąd z tymi punktami parę razy w różnych umiejętnościach. Simowie w niecałą simową godzinę mieli w ten sposób doswiadczenie na maksa. Nie żeby mnie to cieszyło, bo to takie ułatwienie że aż boli XD

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Błędy w The Sims 2

Postautor: Shattered » 13 maja 2014, 17:05

Czasem gdy sim gra na jakimś instrumencie, po jakimś czasie nie ma dźwięku np. nie słychać muzyki jaką gra.
Rachunki nie przychodzą.
Gdy pojechałam na wakacje i odwiedziłam parcelę publiczną, po załadowaniu pokazał się ekran budowy na parceli publicznej, znikła mi rodzina.. A po powrocie do domu przeteleportowały się do domu, a samochód zatrzymał się i pipczy...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Błędy w The Sims 2

Postautor: Guuki » 02 sie 2014, 21:34

Prowadząc biznes, gdy chcemy zaproponować klientowi biżuterię, interakcja nie jest przetłumaczona.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Błędy w The Sims 2

Postautor: Bart » 05 sie 2014, 18:07

Dziś w grze miałem taki błąd, że zamiast jednego ogrodnika, przyjechało aż 6. Oczywiście każdemu trzeba było zapłacić. -.-

Obrazek
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Błędy w The Sims 2

Postautor: Shattered » 05 sie 2014, 22:19

Pierwszy raz tak się wkurzyłam na grę.
Po zakończeniu studiów nie chciała przyjechać taksówka do otoczenia domowego. Nie można było zapisac gry więc cała gra stracona..

Simka nie chce pójść do pracy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Błędy w The Sims 2

Postautor: Szafirek » 12 sie 2014, 13:19

Kiedyś wysłałam sima na wakacje do domu letniskowego. Po powrocie z wakacji wszedł do domu i ponownie wyjechał. Oczywiście gra przeniosła mnie do otoczenia wakacyjnego. Wskaźnik pozostałego czasu wyjazdu był zapełniony, a sim nie chciał wrócić w żaden sposób. Nie wiem czy ten błąd nadal występuje, ale w ten sposób straciłam rodzinkę.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Błędy w The Sims 2

Postautor: Pacyfka » 01 wrz 2014, 14:59

Ja mam taki dziwny błąd, że pojawiły mi się takie jakby duże kałuże na kilku parcelach soft1

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Błędy w The Sims 2

Postautor: Pappy » 10 lut 2015, 16:23

Na wakacjach w tropikach, w sklepie z upominkami półki z biżuterią się obróciły przez co nie mogłem jej kupić. ;_;
Gdy przyszła rozwścieczona simka zabrać gazetę, podnosząc ją wbiegła do mieszkania z dziwnie wygiętą ręką i wskoczyła do dużej wanny, żadnej interakcji na niej nie wykonałem. :o
EDIT: Gdy Aleksander Ćwir wziął ślub, we wspomnieniach jego siostry była jakaś nieznajoma simka w wieku dziecięcym zamiast niego, a w przypadku zaręczyn normalnie Aleksander...
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 2 - Błędy

Postautor: Lenna » 24 lip 2015, 19:40

Bugi jeszcze za czasów mojej starej gry:
Raz gdy za pomocą kodu moveobjects on przeniosłam tę dziurę do kopania skarbów, w miejscach gdzie ją przenosiłam robiły się za nią niebieskie prostokąty, które wyglądały jak dziury w strukturze ziemi... Nie pomagało cofnięcie wykonanej akcji, więc wyszłam nie zapisując gry. Ale potem, gdy Simka wykopywała kolejne takie dziury, po zakopaniu pozostawały niebieskie dziury... Nie dało się w tym miejscu stanąć, Simowie nie mogli przejść a w chmurce nad głową nie mieli nic O.o
Innym razem wchodząc do Dziwnowa odkryłam, że w jednym z domów, w piwnicy, ziemia w miejscu w którym jest to obniżenie terenu pod piwnicę znknęła... i było to samo niebieskie pole, opisane wyżej :/ Najlepsze że ja w tym domu grałam jakieś 4 lata wcześniej i wtedy tego nie było xd
W tym samym czasie weszłam do rodziny Widmo i odkryłam, że cały cmentarz Oliwki Widmo magicznie zniknął... Jak byłam w tym domu 4 lata wcześniej wszystko było w porządku. A wtedy były chyba ledwo 2 nagrobki, reszta zniknęła a w drzewie genealogicznym Oliwki były same puste portrety (Simowie, którym znikneły nagrobki). To samo dzieje mi się teraz na grze, znikające nagrobki (gdy jakiś duch nawiedzi grób, czasem ten magicznie znika), po czym pusty portret w drzewie. Ale wtedy to było dziwne bo nawet nie grałam w Dziwnowie a tu nagle cmentarza nie ma O.o
Kiedyś grając w jednej rodzinie, strasznie mi się bugowała parcela - przezroczysty płotek czasami znikał i były same kołki, cienie się bugowały i przybierały dziwne krztałty (ale to akurat działo się wszędzie), a w basenie pojawiały się artefakty obrazu :O Pewnego razu po prostu nie dało się już wejść w tę rodzinę, ponieważ "Działanie aplikacji zostało zakłócone. Aplikacja zostanie zamknięta."
Kolejny wkurzajacy błąd jaki miałam, to ręczniki na wakacjach... Gdy Sim rozłożył ręcznik do opalania na jakiejkolwiek parceli z dostępem do morza, potem, gdy już ręcznik zabrał, tak naprawdę ten ręcznik w pewnym sensie tam zostawał, niewidzialny. Simowie krzyczeli że nie mogą przejść, a w chmurce mieli ten znaczek opalania się xd Nie dało się też postawić tam żadnego przedmiotu. Po jakimś czasie opalania się Simów, cała parcela była w niewidzialnych ręcznikach soft9, a Simowie żeby opalać się nie szli na plażę tylko szukali wolnego miejsca na trawie XD Potem w ogóle nie dało się wyjść z hotelu soft9
Obrazek
Obrazek
Zdarzyło się też, że gdy skończyły się wakacje przyjechała taksówka, zabrała Simów i... nic. Zacięło się.
Obrazek

Teraz już na szczęście nie miewam tak strasznych błędów, najgorszym błędem który jest cały czas to znikanie nagrobków xd
Czasami zdarza się, że podczas burzy piorun trafi nagrobek i duch wyjdzie. A potem zdarza mi się, że taki duch się zbuguje i CAŁY CZAS wychodzi z grobu... Wychodzi, polata sobie, wraca, a po paru sekundach znowu wychodzi, nieważne, czy dzień, czy noc... Czasem naprawia mi się to po jakimś czasie, samo z siebie.
Obrazek
To chyba mówi samo za siebie soft9 Najlepsze, że potem ten pies normalnie przyszedł na przyjęcie, jako gość :doge: Ciekawe jak dostał zaproszenie :doge:
U mnie też wystąpił błąd z ogrodnikami.
Obrazek
Obrazek
Ta w kąpielówkach to też ogrodnik. Korzystała z mojego basenu!!! Przyszło 3 ogrodników, czyli wszyscy dostępni w moim otoczeniu, zamiast pracować to się rozpanoszyli mi po domu, wyżerali jedzenie, oglądali sobie tv, a na koniec spali w łóżkach moich Simów!! soft9
Obrazek
I żyli sobie jak u siebie. Gdy wkońcu ich wyprosiłam, trzeba było im jeszcze za to zapłacić XDDDD
Kolejny błąd (bo to jest chyba błąd) jaki u mnie występuje to to, że jak Sim jakiś umrze, to potem Sim który był z nim w związku, nadal go ma jako najlepszego przyjaciele i miłość (po śmierci związek się nie usuwa tylko cały czas jest jakby Sim żył), potem jak ten żywy chce się z kimś związać to to jest traktowane jako zdradę i w wspomnieniach pojawia się że Sim ma 2 miłości xd Strasznie to jest denerwujące, jeszcze pojawiają się też obawy że "Sim przestaje być moją miłością" w odniesieniu do tego zmarłego. Całe szczęście, małżeństwo się usuwa, więc Sim może potem normalnie wziąć ślub z innym. Mam ten błąd tylko na Ultimate Collection, wcześniej nie było.
Kolejne błędy tylko na UC:
U mnie też na wakacjach półki z biżuterią się obróciły :/
Gdy Sim kradnie gazetę, ona magicznie znika i Sim biegnie z niewidzialną gazetą xd
Muzyka w otoczeniu. Normalnie powinna lecieć ta muzyka "otoczeniowa" XD, a mi leci muzyka z trybu kupowania/budowania :/
Często mi się też zdarza że wybieram Simowi interakcję a ona znika i trzeba kilkakrotnie klikać.
Nie wiem jak wam ale mnie te rzeczy dzieją się tylko na UC.

I takie tam inne XD
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 19:04 przez Lenna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vogue
Posty: 350
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:51

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: Vogue » 24 lip 2015, 20:26

Jeżeli chodzi o kwestię muzyki z otoczenia - nie wydaje mi się, żeby to był błąd. Ja również mam tak, że po kilku wejściach do rodzin i powrotach do otoczenia kolejka muzyki otoczeniowej się "wyczerpuje" i zaczyna grać muzyka z trybu budowania/kupowania. Odwrotna zależność jest w trybie kupowania/budowania - gdy już ci przelecą te piosenki, zaczyna ci grać muzyka z otoczenia. Ja mam tak w grze i tak jest od kiedy pamiętam.
av by jackob

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: smisiv » 24 lip 2015, 20:56

Znany wszystkim błąd zatrzymanej aplikacji, zna to każdy... u mnie swego czasu zawiniła... nazwa jednego z recolorów obrazu, która ciągnęła się w nieskończoność i zawaliła jakiś system nazewnictwa.. Jeszcze można dojrzeć znikające schody obok - w kółko pojawiały się i znikały aż nastąpił crash XD Po tym incydencie grę wyłączało od razu po rozpoczęciu ładowania, pomogło usunięcie plików accessory i groups w Dokumentach:

Obrazek


Poza tym niedomagająca grafika w otoczeniu:

Najpierw nienaturalnie czerwona i niepełna struktura parceli

Obrazek

Potem po kolei wykrzaczyło tekstury drzew, mostu itp i obraz zaczął migać na żółto XD

Obrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: Szafirek » 24 lip 2015, 23:48

Takie błędy graficzne robiły mi się również w innych grach.
Miałam kiedyś taki problem z grafiką, który pojawiał się po bardzo długiej grze. Zazwyczaj postacie simów zmieniały kolor na czarny, a ich kończyny wydłużały się. Idealne na horrory soft1
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: Niebezpieczny » 25 lip 2015, 0:27

Też mam ten błąd ze znikającą gazetą

Podczas wykupywania tych nagród za aspiracje nie mam obrazków niewykupionych punktów, ale obrazki wracają po tym jak je kupie
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: Lenna » 19 sie 2015, 10:57

Jeśli o błędy z grafiką chodzi...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(wstawiałam to już na starym forum zresztą)
Obrazek
Tak było na "starej grze", teraz z kolei mam takie błędy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: KąsaczPL » 07 wrz 2015, 15:27

Wczoraj miałem taki błąd w grze, że mój sim zaciął się w aucie kiedy miał jechać do pracy. Po prostu siedział sobie w aucie razem z kierowcą, nic nie można było zrobić, nawet anulować interakcję. Po prostu auto sobie stało na ulicy. Musiałem auto resetować.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: simunia » 07 wrz 2015, 15:32

Ja nie raz miałam problem z autami opiekunek, że przyjeżdżały a auta nie odjeżdżały. I mnie to trochę denerwowało nie powiem.

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: KąsaczPL » 07 wrz 2015, 20:02

Tak tylko, że mój sim miał jechać samochodem do pracy. Wsiadł do samochodu i samochód nie odjechał tylko sobie tak stał i aż do wieczora. Nawet jak mu się skończył czas pracy to on dalej siedział sobie w samochodzie. Jak bym nie zauważył to by chyba całe życie siedział w samochodzie.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: Lenna » 19 wrz 2015, 14:31

Raz grając na studiach przydażył mi się taki dziwny błąd - gdy Simka była na parceli publicznej, ten pasek oceny był na najniższym poziomie, mimo że Simka miała wszystkie umiejętności. Gdy wróciłam nią do akademika, wskaźnik się naprawił, ale ostatnio jak grałam inną Simką, znowu przydarzył mi się ten błąd, tyle że tym razem wskaźnik był mały na parceli domowej, a naprawiał się na publicznej. Mimo to, funkcjonował tak jakby był normalnie wypełniony, tylko tego nie było widać, i Simkę musiałam uczyć "na oko", bo nie widziałam całego paska. Tak to wyglądało:
Obrazek

Przy okazji przypomniał mi się inny błąd - kiedyś jak grałam na studiach, przyszedł złodziej, i ukradł mi... dywan. Tyle że ten dywan nie zniknął, tzn. tak jakby go nie było bo nie mogłam chwycić, ale został tak na podłodze. Jak by tego było mało, gdy usuwałam podłogę, on nadal tam był... w pewnym sensie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sachiko
Posty: 106
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:29

Re: The Sims 2 - Błędy

Postautor: Sachiko » 24 gru 2015, 0:33

Często zamiast trawy na parceli i w jej najbliższym otoczeniu pojawiają mi się tekstury różnych rzeczy: włosów, ubrań, mebli, czegokolwiek. Ewentualnie cały teren robi się czarny. Naprawia się samo po kilku chwilach, ale jest to jednak irytujące ;w;
blackpink in your area

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości