The Sims 2 - Pogaduszki

Dział poświęcony drugiej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jhud

Re: The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 26 sty 2017, 13:23

To że jest dopracowana bym nie powiedział, zważywszy na to że można takimi głupstwami jak usunięciem parceli przyciskiem do tego przeznaczonym czy nawet wyrzuceniem zepsutej urny można całe miasto rozwalić :P Albo nawet zapisem kiedy sim dzwoni przez telefon w tym momencie.
Nostalgiczna jest na pewno, to prawda.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
sunray96

Postautor: sunray96 » 26 sty 2017, 14:04

Jhud co takiego psuje wyrzeczenie rozbitej urny? Bo ja tak robiłam i pamiętam, że wszystko było ok

Awatar użytkownika
Jhud

Postautor: Jhud » 26 sty 2017, 16:42

Wyrzucenie zepsutej urny usuwa informacje o zmarłym simie, co powoduje błędy. Też tak robiłem jak byłem mały i możliwe że to przez to mi otoczenie potem szwankowało.
Ogólnie na wiki simowej (nie wiem czy na polskiej też o tym napisali) są wypisane czynności które psują sąsiedztwo, warto poczytać.

Awatar użytkownika
Lepki

Postautor: Lepki » 26 sty 2017, 16:43

sunray96 Generalnie jeżeli usunie się grób zmarłego sima, to jego plik ulega uszkodzeniu, przez co za jakiś czas mogą się pojawić w otoczeniu błędy i ogólnie otoczenie nie będzie w najlepszej kondycji.

Jeżeli zaś usunie się roztrzaskaną urnę do kosza, to z plikiem sima nic się nie dzieje. Jest cały, niezepsuty, więc spokojnie :)
Wystarczy też pobrać odpowiednie pliki przeciw takim problemom (ale to nie daje 100% gwarancji).
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
simunia

Postautor: simunia » 26 sty 2017, 18:33

Jhud pisze:To że jest dopracowana bym nie powiedział, zważywszy na to że można takimi głupstwami jak usunięciem parceli przyciskiem do tego przeznaczonym czy nawet wyrzuceniem zepsutej urny można całe miasto rozwalić :P Albo nawet zapisem kiedy sim dzwoni przez telefon w tym momencie.
Nostalgiczna jest na pewno, to prawda.
Ja nie raz jakąś parcele w grze usuwałam i nie zauważyłam by to mi popsuło otoczenie.
Tak samo jak raz usunęłam nagrobek simki i również nic się nie stało.
Według mnie 2 jest i będzie o wiele bardziej grywalna od swoich następczyń.
Jest też idealna do takich wyzwań jak 100 dzieci challenge czy też wyzwanie wielopokoleniowe, bo chociaż w niej nie jest tak łatwo jak w 3 czy 4.
Obrazek

Damon <3

Awatar użytkownika
Cain

Postautor: Cain » 29 sty 2017, 13:10

Jak odinstalowałaś dwójkę po tygodniu to jak mogłaś jakieś błędy mieć i je zauważyć. XD Często takie błędy psują miasto, ale na przyszłośc, nie od razu.

Dla mnie dwójka, choć wykonana ze zdecydowanie widocznym sercem, ma już swoje lata i naprawdę mocno się zestarzała. Brakuje jej wielu rozwiązań (wspomniany w moim poprzednim poście chociażby system rozwoju osobistego Sima), których nieobecność w tej odsłonie - pomimo sentymentu - skutecznie mnie od gry odstręcza (gdy mam do wyboru dwójkę, trójkę i czwórkę), albo odrzuca po bardzo krótkim czasie spędzonym w tamtym świecie. Ta odsłona była złotym okresem dla symulatora życia od EA i Maxisa, ale niestety jednak BYŁA i już taka świetna nie jest, przynajmniej w obecnych czasach. I z tym trzeba się pogodzić. :P
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud

Postautor: Jhud » 29 sty 2017, 17:42

No właśnie, błędy od razu się nie pojawiają... :P Na wiki wspomnieli o tym że to jest jak używanie szamponu z silnie rakotwórczym środkiem- od razu nie widać skutków, ale jak będziemy go używać przez jakiś czas to w końcu będzie widać jego efekty.

I zgadzam się z Cainem w 100%- dwójka jest świetna, ale jednak się zestarzała. Ja osobiście nie mogę do niej wrócić, mimo że swojego czasu ją uwielbiałem...

Awatar użytkownika
simunia

Postautor: simunia » 31 sty 2017, 15:42

Może i ma grafikę przestarzałą, ale w 2 mi się podoba to, że jak sim jest światkiem zdrady to reaguje a nie tak jak w 4 idzie do kąta popłakać. I ten płacz simów gdy po innego przychodzi mroczny kosiarz takich rzeczy się nie zapomina. Albo gdy dzieci są świadkami kłótni swoich rodziców czy też zdrady jednego z nich to też reagują płaczem. Na pewno w 2 jest ciekawiej jeśli chodzi o emocje simów, bo te z 4 wyszły im średnio. No i zapomniałam wspomnieć o duchach z 2, które naprawdę straszą simów i mogą ich wystraszyć na śmierć. A nie tak jak te z 3 i 4 co mogą gadać i się przyjaźnić z naszymi simami.
Obrazek

Damon <3

Awatar użytkownika
książę

The Sims 2 - Pogaduszki

Postautor: książę » 08 kwie 2019, 12:20

Kupiłem wczoraj „The Sims 2: Super Collection”. To odświeżona edycja gry na komputery Apple: przepisana na 64 bity, dostosowana do rozdzielczości 4K i tak dalej. Co ciekawe, wydawcą nie jest Electronic Arts, a firma Aspyr - w tamtym okresie EA nie zajmowała się samodzielnie wersją gry na macOS (wtedy jeszcze Mac OS X). Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy - zewnętrzny wydawca do dzisiaj zapewnia odpowiednie wsparcie (bowiem gra jest płatna, a cena nie jest niska - 139 PLN), ale niestety brakuje kilku rozszerzeń, które nigdy nie ukazały się na Maki: są to „Czas wolny” i „Osiedlowe życie”, a także pakiety akcesoriów od „Imprezy” w górę.

Tyle formalności. :) Bardzo dawno nie grałem już w „The Sims 2” i jestem naprawdę zachwycony, jak niewiele zestarzała się ta odsłona. Grafika stoi na przyzwoitym poziomie - jakość tekstur jest wyższa niż w najnowszej generacji. To co mnie najbardziej zaskoczyło - oczywiście pozytywnie - to inteligencja Simów! Naprawdę wspaniale patrzeć na swoich podopiecznych, gdy wykonują polecenia bez dziesięciokrotnego zawieszania, gdy płynnie się przebierają podczas wyjścia z domu i (co najważniejsze) nie przesiadają się jak szaleni przy stole!