Osiedlowe Życie

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Osiedlowe Życie

Postautor: Jackob » 15 gru 2013, 19:52

Obrazek

Ósmy i ostatni dodatek do gry The Sims 2.

Twoi Simowie mogą opuścić sielankowe przedmieścia i spróbować nowych możliwości, jakie zapewnia wprowadzenie się do budynku mieszkalnego. Bez względu na to, czy dzielą małe mieszkanko ze współlokatorami, zaczynają życie rodzinne w tanim mieszkaniu, czy mieszkają w luksusowym apartamencie, Twoi Simowie będą zachwyceni, żyjąc tuż obok swoich nowych przyjaciół i sąsiadów. Patrz, jak rozwija się ich życie towarzyskie i zawodowe w nowym otoczeniu.Autorzy wprowadzili grupy społeczne – są to Majsterkowicze, Osiłki, Technicy, Dusze towarzystwa i reprezentanci bohemy. Każdą grupę wyróżnia unikatowy ubiór oraz ulubione meble w odpowiednim stylu. Aby zaprzyjaźnić się z daną grupą, trzeba używać specjalnych gestów lub opowiadań, które posiada każda taka grupka.

W tym dodatku Simowie przeprowadzają się na osiedle mieszkaniowe. Życie w takim miejscu przynosi sporo korzyści, np. łatwiej zawierać nowe znajomości, można wyjść z dzieckiem na plac zabaw lub obejrzeć pokazy breakdance'u w parku. Autorzy wprowadzili grupy społeczne - są to Majsterkowicze, Osiłki, Technicy, Dusze towarzystwa i reprezentanci bohemy. Każdą grupę wyróżnia unikalny ubiór oraz ulubione meble w odpowiednim stylu. Można być wiedźmą lub czarodziejem, co wiąże się z używaniem zaklęć.


Premiera:
~na świecie: 25 sierpnia 2008
~w Polsce: 29 sierpnia 2008

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

[spoiler="Zwiastun"][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=A38L22N ... 8B&index=2[/youtube][/spoiler]

[spoiler="Zdjęcia"]Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/spoiler]

Źródła: Simpedia, Sims Community

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: simunia » 15 gru 2013, 21:46

Bardzo lubię ten dodatek, a zwłaszcza czarownice i czarodziejów. Mieszkanie w mieszkaniach jest fajne, raz nawet własne osiedle stworzyłam w The Sims 2. Bardzo fajny dodatek, odwiedzanie sąsiadów i proszenie ich o opiekę nad dziećmi to też fajne opcje, które doszły w tym dodatku.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 10:32 przez Guuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak znaków interpunkcyjnych. //Guuki

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: Guuki » 16 gru 2013, 10:36

Mnie ten dodatek nie zachwycił, ale fajnie jest zamieszkać w bloku, dzieląc parcelę z sąsiadami. Pojawiają się całkiem ciekawe obiekty, w tym rozkładane łóżko czy elementy placu zabaw dla dzieci. Miasteczko Zatoka Pokrzyku z wielkim pomnikiem ku pamięci Belli Ćwir robi wrażenie. Zdecydowanie najlepsza z tego wszyskiego jest magia - można zostać złym, neutralnym lub dobrym czarodziejem. Każdy z nich zna inne zaklęcia i czary. Dodatkowo, mając inne dodatki - "Cztery pory roku" i "Zwierzaki" - gra wzbogaca się o nowe możliwości dla magicznych Simów.
Obrazek

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: GamerTR9 » 16 gru 2013, 11:21

Uwielbiam ten dodatek za możliwość budowania mieszkań, w moim mieście zawsze jest część z kamienicami i blokami oraz domkami jednorodzinnymi dla bogaczy ^^
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: Pacyfka » 20 sty 2014, 19:39

Dodatek mam bardziej ze względu na zawartość CAS czy meble i obiekty, bo sam motyw przewodni, nie bardzo wykorzystuje w swojej rozgrywce. Wolę mieszkać w normalnych domach, bo w mieszkaniach jest mało miejsca, a nie można powiększyć pomieszczeń itd. i w większości przypadków nie można posiadać ogródka.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: JamesSinatra » 01 sie 2014, 0:04

Szczerze mówiąc kupiłem ten dodatek i nawet nie pograłem za bardzo w tych mieszkaniach, tylko grałem ubraniami, meblami itp. które w nim doszły. Teraz, gdy ściągnąłem Ultimate Collection, postanowiłem przenieść Sima z domu do mieszkania, żeby zobaczyć jak to się sprawdza i jakoś szału to nie robi. Może dlatego, że przeniosłem Sima z domu do mieszkania, ale też ten dodatek był ostatnim i pewnie wiele osób, którym nie chciało się robić nowej rodzinki, tak wlaśnie zrobiło. Wydaje mi się, że to trochę mało jak na dodatek i możliwość wynajmowania mieszkania powinna być w podstawie, bo to dość powszechne w codziennym życiu.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: Jackob » 14 sie 2014, 22:38

Teledysk do piosenki Katy Perry "Hot n Cold" wykonany w grze The Sims 2 Osiedlowe życie.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ucYv1zX13zU[/youtube]

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: Kasim Hazim » 15 sie 2014, 20:16

Lubię ten dodatek. Mieszkanie w blokach jest fajne. Ogólnie dodatek dużo wnosi, nawet moją ulubioną postać nadnaturalną. ^^
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: Shanzo » 15 sie 2014, 20:18

To mój ulubiony dodatek obok CPR. Dodatek wiele wnosi, oprócz samego życia na osiedlu można się zabawić w magię, to ciekawe urozmaicenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: simunia » 15 mar 2015, 16:41

Mieszkanie w blokach jest fajne jak mamy mała rodzinkę najczęściej jedno lub dwu osobową.

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: Pappy » 15 mar 2015, 17:57

Rzadko wprowadzam simów do mieszkań, kiedy robiłem remake Miłowa nie postawiłem ani jednego bloku. Natomiast bardzo mi się podobają nowe elementy w CAS oraz przy budowaniu i meblowaniu. Często korzystam też ze sztucznych dachów z trybu kupowania, super sprawa. Magia mnie ogólnie nie interesuje, ale czarodziej to najbardziej rozbudowana postać nadnaturalna z tej części gry.
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: ollie » 15 mar 2015, 18:02

Magia jest świetna jak ma się moda pozwalającego czarować bez tych śmiesznych składników i odblokowującego zaklęcia. Podczas rzucania ich wiele razy się pomyliłem, co sprawiło, że przytrafiło mi się wiele ciekawych historii! Jeśli chodzi o same bloki, nie przypadły mi do gustu. Głównie przez brak ogrodów, garaży, złe rozplanowanie pomieszczeń i puste wnętrza :/

Może zmienię o nim zdanie, jeśli ktoś da mi linki do jakichś lepszych apartamentów :doge:

Zapomniałbym. Świetne jest także tajne przejście, szkoda, że nie ma go w blokach, bo samemu nie da się ustawić :D

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: simunia » 19 mar 2015, 19:01

Mi się raz jak miałam simkę która była złą czarownicą i była jeszcze na studiach to wykonała czar, który spowodował pożar i kilku simów umarło w pożarze. Pamiętam to do dziś jak przed akademikiem było chyba z 4 lub 5 nagrobków.

Chmurka
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:51

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: Chmurka » 10 lut 2017, 23:38

Równie dobry dodatek i niestety ostatni. Dużym plusem jest to, że pojawiły się czarownice dobre i złe, kolejnym plusem jest to, że w końcu pojawia się lepsza komunikatywność z innymi simami i nie trzeba opuszczać parceli. Minusów nie ma, więc można stwierdzić, że ten dodatek udał się EA. :)

Awatar użytkownika
sunray96
Posty: 78
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:25

Re: Osiedlowe Życie

Postautor: sunray96 » 24 lut 2017, 15:36

Uwielbiam Osiedlowe Życie, głównie za dochodzącą w tym dodatku magię :) Postać czarownicy to moja ulubiona spośród dwójkowych nadnaturalnych stworów. Choć twórcy trochę przesadzili z wściekle zielonym skinem złych wiedźm, na szczęście są mody :D

Mieszkanie w bloku/apartamencie to fajna sprawa, nie trzeba wychodzić na miasto żeby poznać jakiś sąsiadów. No i można mieć współlokatora ^^ Tylko trochę szkoda, że w większości bloków nie ma ogródków, albo są bardzo malutkie.
blurry pisze:bloki, nie przypadły mi do gustu. Głównie przez brak ogrodów, garaży, złe rozplanowanie pomieszczeń i puste wnętrza :/
Jak to nie ma garaży? Na pewno min. dwa bloki dochodzące w dodatku miały garaże. A co do pustych wnętrz, to po wpisaniu boolProp można wynająć wyposażone mieszkanie ;)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości