Cztery Pory Roku

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Cztery Pory Roku

Postautor: Jackob » 15 gru 2013, 14:43

Obrazek

Piąty oficjalny dodatek do gry The Sims 2.

Z porami roku będą się wiązać sezonowe zajęcia oraz ubrania na każdą pogodę. Konieczne będzie stosownie do pogody odpowiedniego ubrania bohaterów, gdyż w przeciwnym razie mogą na przykład zamarznąć na dworze lub odczuć bolesne skutki poparzenia skóry promieniami słonecznymi. The Sims 2 Cztery pory roku wprowadza także możliwość wędkowania oraz uprawy roślin, które możemy rozwijać wstępując do Klubu Ogrodników. Pojawiają się nowe opcje, jak np. łapania świetlików, motyli, lepienia bałwana, bitwy na śnieżki czy balony z wodą. Nie brakuje nowych przedmiotów codziennego użytku i tych zdobywanych za punkty aspiracji (np. urządzenie do sterowania pogodą) oraz nowych karier zawodowych: w dziedzinach edukacji, dziennikarstwa i muzyki, a także jako Poszukiwacz Przygód lub Gracz. Każda z nich wprowadza nowe możliwości i nowe nagrody za osiągnięcia zawodowe. Pogoda jest bardzo zmienna. Wiosną zwykle padają deszcze lub świeci lekkie słońce. W lato często są burze i upały na zmianę, pada deszcz. W czasie jesieni są burze, deszcze i grad. Gdy nadchodzi czas zimy, zaczyna padać śnieg. Każda z pór roku wpływa na wzajemne relacje między bohaterami. Nowe możliwości widoczne są po ikonkach widniejących nad głowami bohaterów. Dodatek wprowadza nowe otoczenie: Kwitnące Wzgórza.

Premiera
~na świecie: 1 marca 2007
~w Polsce: 2 marca 2007

Obrazek Obrazek
Obrazek

[spoiler="Zwiastun"][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4uw0uQVoCyw[/youtube][/spoiler]

[spoiler="Zdjęcia"]Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/spoiler]

Źródła: Simpedia, Sims Community

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: simunia » 15 gru 2013, 15:07

Ja bardzo ten dodatek lubię, ponieważ uwielbiam jak Simowie mają szklarnię i hodują własne rośliny. Nie raz jak Simowie się dorobili to mieli szklarnie i dzięki temu posiłki Simów były bardziej syte . Bardzo fajne kariery doszły w tym dodatku. No i wędkowanie, to też bardzo fajna opcja zazwyczaj Simowie mieli własny staw w domu i w nim łowili ryby.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 10:21 przez Guuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak znaków interpunkcyjnych, błąd ortograficzny + poprawna forma to "Simowie", nie "Simy". //Guuki

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Guuki » 16 gru 2013, 10:24

Dodatek obowiązkowy! Gra bez pór roku jest bardzo uboga, dlatego ten dodatek każdy "dwójkowy" gracz mieć powinien. Kwitnące Wzgórza zachwycają, zjawiska pogodowe też (hah, pamiętam gdy pierwszy raz doświadczyłem w grze uderzenie pioruna - prawie z krzesła spadłem!), postać nadnaturalna - Simorośl ma bardzo ciekawe opcje i sympatyczny wygląd. Do tego wędkowanie, uprawianie ogródka i korzyści z każdej z pór roku świetnie to wszystko uzupełniają. Zdecydowanie polecam.
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: smisiv » 19 gru 2013, 15:00

Zgadza się, CPR to niezastąpiony dodatek. Wiele ciekawych interakcji, atmosfera w czasie każdej pory roku jest świetna. Jesień i zima, ich super klimat. Hodowanie roslin, ryby w stawach, nowe potrawy z zebranych rzeczy... tak, to dużo wniosło do ogólnego życia. Tylko, że od czasu tego dodatku łatwiej się gra i można się tak ustawić, żeby sim nawet nie szukał pracy.. Wystarczy sadzawka, sad i grządki. Oraz troche szczęścia i wiedzy o roślinkach.

Gdybym tworzył ten dodatek, na pewno dodałbym więcej funkcjonalności, a te obecne troszkę podkręcił. Np. ryby pojawiają się w jeziorze znikąd, wypadałoby najpierw wydać simoleony na zarybienie.. a nie, tak po prostu, karpie jak w rzece. W czasie zimy jeziora mogłyby zamieniać się w lodowisko, a szyby pokrywać się szronem. No ale co będę narzekać, i tak jest pięknie.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: simunia » 19 gru 2013, 16:08

Tak, ten dodatek wnosi sporo do gry to prawda. Mimo, że jest mało roślin które mogą simowie hodować w ogródku to bardzo mi się, podoba pomysł tworzenia soków tego mi w 3 brakuje i jeszcze picie gorącej czekolady zimą ;). Ten dodatek sprawia, że gra jest jeszcze bardziej klimatyczna. No i pingwin który się pojawia na parceli. Bardzo mnie bawi jak pingwin rozmawia z bałwanem ;).

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Shattered » 20 lip 2014, 20:24

Pierwszy dodatek jaki miałam.. Pamiętam jak dzisiaj. Zamówiłam na allegro i gdy wróciłam ze szkoły siostra mi powiedziała, że przyszedł.. Pamiętam swoją pierwszą grę..
Hodowanie roślin jest świetne, rybołóstwo <3
Podlewanie kwiatów i pielenie ich..
Ostatnio jednak zauważyłam, że w zimie prawie w ogóle nie mam śniegu. Spadnie i po godzinie znika.. Czyżby globalne ocieplenie czy coś mam źle z grą?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: simunia » 26 lip 2014, 12:59

U mnie teraz to aż dwa razy miałam śnieżyce i dzieciaki miały wolne od szkoły. Ogrodnictwo i wędkowanie w 2 jest super. Dzięki temu dodatkowi częściej moje simy mają ładne ogrody.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Shattered » 07 sie 2014, 7:18

Dopiero dzisiaj odkryłam, że klikając na sima gdy pływa w basenie możemy wybrać aby pływał stylem grzbietowym. Będzie wtedy unosił się na wodzie na plecach.
A tak właściwie to co daje włożenie warzyw do lodówki?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: msreckless » 07 sie 2014, 10:08

warzywa w lodówce raz, że uzupelniaja poziom jedenia i nie trzeba zamawiac żarcia ze spożywczaka; dwa, są "swieżym jedzeniem" i dodają nad jedzeniem te blyszczace gwiazdki, co oznacza że pasek głodu sima zapełnia się 4x szybciej.

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: simunia » 08 sie 2014, 12:29

Dlatego moje simy zawsze maja szklarnie jakąś nie koniecznie dużą czasami małą ale mają żeby kupować jedzienia ciągle nie trzeba było. Tak samo jak własny staw jeżeli mi na to wielkość parceli pozwala.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Bart » 08 sie 2014, 13:49

Mój pierwszy dodatek do TS2 :aww:. Pamiętam jak dziś, gdy go kupiłem i nie mogłem zainstalować, bo Vista powiedziała "nie". Moim zdaniem pory roku są nieodłącznym elementem gry (nie wyobrażam sobie grać bez nich ^^).
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Shattered » 08 sie 2014, 18:29

Swoją drogą to czy komuś kiedyś umarł sim na zapalenie płuc? Ja swoich wysyłam biegać nago w zimę, a chyba nigdy nikt nie miał grypy..
Jedynie przeziębienie i zatrucie pokarmowe...
Tak samo z katarem siennym. Jak go dostać?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: msreckless » 08 sie 2014, 18:39

grypa pojawia się gdy sim długo bedzie miał przeziębienie. najłatwiej w sumie je mieć, gdy mamy karaluchy i sim ma z nimi kontakt. XD

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Jackob » 14 sie 2014, 22:48

Teledysk do piosenki Lily Allen "Smile" zaśpiewany w Simlish.
Użyto elementów z dodatku The Sims 2 Cztery Pory Roku i innych gier z serii The Sims 2.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rJsZhiOhUVg[/youtube]

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Kasim Hazim » 14 sie 2014, 22:55

Dodatek świetny, jeden z moich ulubionych. Dużo wnosi, jak dla mnie gra bez nich jest nudniejsza. :P Simorośl, hodowla roślin i wiele innych opcji, których uwielbiam używam są z tego dodatku. Dodatek obowiązkowy dla każdego gracza. ^^
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Shattered » 14 sie 2014, 23:03

Te screeny z pierwszego postu tzn. zdjęcia promujące są takie cudowne <3
Swoją drogą to gdzie jest ta studnia życzeń?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Jackob » 14 sie 2014, 23:04

Studnie życzeń można dostać od klubu ogrodnika za piękny i zadbany ogród. ;)

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: simunia » 11 lut 2015, 16:21

Ja jeszcze nigdy nie zdobyłam tej Studni życzeń chyba trzeba będzie spróbować to osiągnąć w końcu.

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: Pappy » 11 lut 2015, 19:09

Jeden z najwięcej wprowadzających dodatków, bardzo lubię robić simom ogródki. o3o Studnię Życzeń dostałem tylko raz, cały ogród był wypchany kwiatami i dekoracjami, sprawdzali go strasznie długo z tego co pamiętam. xD
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Cztery Pory Roku

Postautor: simunia » 12 lut 2015, 21:32

Ja już takich dużych ogrodów nie robię a kiedyś jak byłam młodsza to uwielbiałam robić spore ogrody. Pamiętam jak pierwszy raz zagrałam w dodatek i simowi na przedmieściach stworzyłam szklarnie i ładny ogród i dostał się do klubu ogrodników szkoda, że krótko nim grałam.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości