Najlepszy dodatek do The Sims 2

Najlepszy dodatek do The Sims 2

Na Studiach
3
4%
Nocne Życie
6
9%
Własny Biznes
16
23%
Zwierzaki
3
4%
Cztery Pory Roku
20
29%
Podróże
9
13%
Czas Wolny
4
6%
Osiedlowe Życie
8
12%
 
Liczba głosów: 69

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Kapitan Indra » 16 lis 2013, 23:09

Jaki według was jest najlepszy dodatek do The Sims 2? Głosujcie i piszcie ;D

Ja wybrałam Na Studiach, gdyż ma swoją atmosferę oraz Cztery Pory Roku, gdyż według mniej najwięcej wnosi ;D
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: simunia » 15 gru 2013, 12:41

Ja wybrałam Własny Biznes bo bardzo mi się on podobał i często z niego korzystałam. Wreszcie Simowie mogli prowadzić własne sklepy, nawet na domowej parceli. To był jeden dodatek, który mnie pochłonął do reszty. A moi Simowie wzbogacali się na prowadzeniu przedsiębiorstw.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 10:46 przez Guuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak, lub złe użycie, znaków interpunkcyjnych + poprawna forma to "Simowie", nie "Simy". //Guuki

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Aaqwil » 15 gru 2013, 18:14

Mostilia, laleczka VooDoo jest w TS3 Store. Ma chyba nawet takie same opcje. Fakt, to nie to samo, ta wystarczy kupić, a tamta...

Najlepszy dodatek do TS2? Niech pomyślę... Chyba Podróże. Chyba... :| Kiedyś zagłosuję, kiedy się zdecyduję. :uroczo:

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: GamerTR9 » 15 gru 2013, 18:15

Dałem Cztery Pory Roku i Osiedlowe Życie bo najbardziej urealniają grę :)
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: smisiv » 15 gru 2013, 18:54

Zdecydowanie Osiedlowe Życie. Chyba mało kto już pamięta, przez trójkę w której można sobie swobodnie spacerować, że do czasu wydania OŻ trudno było sobie tak po prostu zobaczyć z sąsiadem. Trzeba było jeździć na jakieś parcele publiczne, czy spraszać na chatę. Ten dodatek dodał mnóstwo społecznościowych funkcji, które urealniły grę i można powiedzieć, że fajnie zakończył całą serię, usatysfakcjonował mnie. Niestety nie dopracowali w nim magii, ale ja jej w ogóle nie używam. Mozliwość stawiania bloków, tworzenia mieszkań i super meble to to, co sprawia, że przewaga nad innymi packami jest wyraźnie widoczna ^^

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Jackob » 15 gru 2013, 19:45

Własny Biznes, Pory Roku i Osiedlowe Życie czyli ulubione trzy dodatki.
Z tego na drugim miejscu jest OŻ, wprowadzało wiele, ale najciekawsze było tylko to mieszkanie w mieszkaniach. Na pierwszym WB wraz z 4PR. Doszły w nich rangi, pamiętam te nieprzespane noce simów tylko by zdobyć kolejną. ^^ I własny biznes, pory roku/zjawiska atmosferyczne. <3

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Guuki » 16 gru 2013, 10:47

Zdecydowanie Własny biznes :) Uwielbiałem, gdy moi Simowie prowadzili swoją działalność. Najbardziej stresująca była wizyta recenzenta, hah. To był klimat!
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Pacyfka » 20 sty 2014, 20:50

Bebgun pisze:Mostilia, laleczka VooDoo jest w TS3 Store. Ma chyba nawet takie same opcje. Fakt, to nie to samo, ta wystarczy kupić, a tamta...
Tyle że to właśnie jest w Store, a w dwójce masz to w dodatku i nie musisz nic dokupywać na raty ;)

Mój ranking wygląda tak:

1.Podróże
To jest mój naj najulubieńszy dodatek. Trójka ma dla mnie duży minus właśnie za to, że nie ma porządnego dodatku z tematyką wakacji/odpoczynku, tylko albo jakieś głupie misje albo badziewną okolice w której trzeba mieszkać, a nie wyjeżdżać tam.
Uwielbiam ten dodatek za różnorodne otoczenia. Z jednej strony góry z drugiej Hawaje, a z trzeciej Daleki Wschód. Wszystkie mają swój niepowtarzalny klimat oraz atrakcje.
Najbardziej lubię wyjeżdżać do Trzech Jezior - namioty, ognisko, utrzymanie równowagi na belce, rzucanie toporkami, sauna, taniec klepaniec,naleśniki, Wielka Stopa ;D
Potem Wyspa Twikkii (pływanie w oceanie, opalanie, budowanie zamków z piasku, szukanie muszelek, taniec hula, hamaki itd) a na koniec Wioska Takemizu (masaż, gorące źródła, joga, herbata). Ponad to, ogólnie podoba mi się ten album z wspomnieniami z wakacji, możliwość zaproszenia poznanych simów do siebie, wycieczki, pamiątki, tubylcy i to że w każdym otoczeniu witają się na inne sposoby i są tacy charakterystyczni. No ten dodatek naprawdę wiele oferuje. Pod warunkiem że jeździ się co jakiś czas, tak żeby stopniowo wszystko odkrywać i żeby się nie znudziło.

2. Czas Wolny
Może jeśli chodzi o CAS, to nie powala, ale możliwość rozwijania zainteresowań (których jest sporo) dostarcza mi wiele rozrywki. Dochodzi trochę obiektów (rowerek i inne sprzęty do ćwiczeń, bilard, maszyna do szycia, drążek do ćwiczeń itd.). Dużym plusem są tutaj te kluby hobbistyczne gdzie można rozwijać swoje hobby, ale też poznać simów o takich samych zainteresowaniach. Najbardziej lubię rozwijać kulinaria (uwielbiam konkursy jedzenia), naturę oraz muzykę i taniec (z tego co pamiętam jest na parceli hobbystycznej możliwość urządzenia konkursu tańca). Pozostałych dziedzin jeszcze nie sprawdziłam, ale mam zamiar rozwinąć mojej simce zainteresowanie sztuką i rzemiosłem i grami. Tak że zaliczam do moich ulubionych dodatków.

Nocne Życie
Ten dodatek też stawiam na drugim miejscu. Jak sobie tak pomyślę, to bez tego dodatku nie mogłabym się obejść, bo możliwości daje od groma.Nie tak jak w trójkowym dodatku, gdzie praktycznie oprócz samych "dyskotek" nie ma żadnych innych miejsc. W dwójce Przedmieścia daję wiele możliwości spędzenia wieczoru. Można iść do klubu potańczyć, a można też iść do kawiarni, czy zwykłej knajpki coś zjeść można iść na karaoke, na kręgle, do kasyna (najbardziej lubię te dwa ostatnie).

3.Pory Roku
Owszem lubię ten dodatek, ale jakoś...no nie jest taki naj, naj. Oczywiście plus za pory roku w każdej dochodzą jakieś specyficzne opcje (grabienie liści jesienią itd.) Plus za uroczego pingwinka i skunksa (ostatnio opryskał moją simkę) oraz za ogrodnictwo, które uwielbiam. Lubię hodować warzywa/owoce i potem przerabiać na soki. Co prawda roślin jest mało, ale przynajmniej są takie "podstawowe" jak cytryny, pomarańcze, ogórki, truskawki, a nie tak jak w trójce pełno jakiś ziół, grzybów i takich co nie wiem czy w ogóle istnieją, choć jest też kilka przydatnych. Jeszcze co do 3, tam Pory Roku są dla mnie jednak lepsze. Zdecydowanie więcej wnoszą do gry, ale te dwójkowe i tak lubię.

Własny Biznes
No to chyba nie muszę uzasadniać, bo chyba większość osób najbardziej ceni sobie właśnie ten dodatek :) Zakładanie dowolnego przedsiębiorstwa od kwiaciarni po sklep z kiblami.

4. Zwierzaki
No w trójce są lepsze, ale te dwójkowe też są ok. Bez psa czy kota było by nudno. A tu jeszcze można mieć papugę czy świnkę morską. Jednak te dwójkowe zwierzęta mają ten plus że mają wolną wolę, bo tymi z trzeciej generacji, to wręcz trzeba kierować. Dzięki temu że nie mamy kontroli nad zwierzakami dochodzi często do zabawnych sytuacji i ogólnie coś się dzieje. Tu pies kopie dołki, tu kot zniszczy kanapę itd. Raz kot zeżarł mi kwiatki albo zrobił siku, a pies się potem w tym tarzał :haha:

5. Studia
Nigdy mi się ten dodatek nie podobał. Jakoś studiowanie mnie nie kręci. Szybko nudzi i tylko się patrzy, żeby jak najszybciej zakończyć naukę. Poza tym niepraktyczny jak się gra jednym simem jak ja.
Jednak posiadam go ze względu na instrumenty muzyczne (gitara elektryczna :wub: ) oraz komórkę, mp3, przenośną konsolę do gier, fajkę wodną i kolekcje kwiatową. No i w sumie to są dla mnie jedyne plusy tego rozszerzenia.

6. Osiedlowe Życie
Możliwość mieszkania w blokach, a co za tym idzie, możliwość posiadania sąsiadów. To na pewno ogromny plus, ale ja wolę mieszkać w domach, bo w mieszkaniach jest zbyt ciasno, a tryb budowy jest niedostępny więc nie można powiększyć pomieszczeń czy w jakikolwiek inny sposób je prze modyfikować. Tak że te główny motyw tego dodatku, nie bardzo jest przeze mnie wykorzystywany w czasie rozgrywki. Jednak mam go ze względu na ubrania,meble i obiekty. Ogólnie to mogłabym się bez niego obejść.

Śliwka
Posty: 171
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:17

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Śliwka » 04 maja 2014, 18:21

Ciężko było wybrać, ale zagłosowałam na Osiedlowe Życie. Wprowadziło mnóstwo nowości, w sumie jak każdy dodatek, ale te z OŻ najbardziej przypadły mi do gustu. Dzięki blokom w końcu mogliśmy odwiedzać sąsiadów, doszła reputacja, masa świetnych ubrań i fryzur no i czarownice - moje ulubione postacie nadprzyrodzone w dwójce ^^
Na drugim miejscu są u mnie Cztery Pory Roku, a na trzecim Podróże. Natomiast Czas Wolny uważam za najmniej udany dodatek, chodź i tak go bardzo lubię :)

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: ollie » 12 sie 2014, 13:22

Wybrałem dodatek "Czas Wolny", gdyż wprowadził on do życia moich Simów najwięcej. Uwielbiam nowe obiekty, zabawę z hobby, ubrania (sukienki inspirowane cygańską swatką, sukienki z fartuszkami, a w szczególności ubrania dla nastolatek <3 ), coś, co niedawno odkryłem - dżiny! Rozwijałem hobby, a tu mi swatka się skradała. Myślałem, że chce coś ukraść, a ona dała mi lampę. Przez pół życia moich Simów myślałem, że to dekoracją, aż na nią przez przypadek kliknąłem. Odmłodziłem Simów i dałem jednemu (miał zrypane życie, nie szło mu wypełnienie marzenia z aspiracji) platynę i wtedy jego życie się poprawiło. Po za tym uwielbiam tajne parcele i mam zamiar je wreszcie wszystkie odkryć. Najbardziej mi się jednak podoba wpadanie w trans - Simom nie spadają potrzeby. Raz mi przez to wyszła śmieszna historia - Sim do samego rana patrzył przez teleskop, aż mu nagle przybiegł Konstanty Kapulet i dał z liścia. Jaki miałem ubaw XDDD. Super jest też możliwość wyremontowania samochodu. Moi Simowie, jak jeszcze byli biedakami dzięki temu miele łatwy sposób na zarabianie, a do tego fajną furę. Zawsze malowałem na srebrno lub biało, żeby im się tak nie nagrzewał, a po za tym te kolory najbardziej pasowały. Do tego ten dodatek świetnie uzupełniał "Własny Biznes", który na początku mnie nudził - wolałem zwyczajnie sprzedawać gliniane garnki. No, ale pomyślałem, że ten dodatek się marnuje i powinienem go choć raz użyć. Od tej pory zawsze sprzedaję swoje wyroby w domowym biznesie. Tak więc uważam, że ten dodatek jest najlepszy i najprzyjemniejszy, ponieważ jego funkcje są niezastąpione. Jak traciłem czas na trójce brakowało mi jego możliwości :-(

Natomiast na drugie miejsce dałem "Cztery Pory Roku". Dodatek równie udany. Jak i tamtego pierwszego, również bez tego żaden simomaniak nie powinien się obejść. Bardzo mi się podobały opcja robienia szklarni, bycia Simoroślą, czy tworzenia potraw z zebranych warzyw. Zakochałem się w prze uroczym pingwinku, który gadał z bałwankiem <3 . Fajne było też łowienie ryb, co jednak rzadko wykorzystywałem, gdyż w prawdziwym życiu takie rzeczy mnie nie kręcą. Jednak fajnie jest czasem kazać łowić Simom, jak chce się ich mieć z głowy. Chociaż jak napisał Guuki, woda powinna zamarzać, a stawy nie powinny mieć rybek od tak. To by bardzo utrudniało (czyt. urealniało, ufajniało) rozgrywkę. Smutne jest dla mnie to, że tak wiele osób chwali się wizytą Mikołaja, czy Króla Pop'u, co mnie nie spotkało. Nie wiecie, co trzeba zrobić.

Także macie moją opinię. Myślę też, że żaden dodatek nie jest na dalszym planie. Cała reszta jest na trzecim i bez żadnego z nich nie byłbym w stanie grać. Dziękuję. Do widzenia!

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Kasim Hazim » 15 sie 2014, 20:25

Mój ulubiony dodatek to Własny Biznes. Chyba najbardziej lubię bawić się w prowadzenie biznesu simami. ;) Zaraz po nim uwielbiam Cztery Pory roku i Podróże. Najmniej natomiast lubię Czas Wolny, jakoś najmniej korzystam z możliwości, jakie dodatek wnosi.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: dzejan » 15 sie 2014, 22:21

Hi Bartek pisze:Smutne jest dla mnie to, że tak wiele osób chwali się wizytą Mikołaja, czy Króla Pop'u, co mnie nie spotkało.
Ale że co? :o

Zdecydowanie własny biznes :)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: salberg » 15 sie 2014, 22:33

Mój zestaw top wygląda tak:

8. Czas Wolny
7. Zwierzaki
6. Cztery Pory Roku
5. Na Studiach
4. Osiedlowe Życie
3. Nocne Życie
2. Podróże
1. Własny Biznes

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Atax » 17 sie 2014, 15:31

Wszystkie dodatki są świetne, ale najbardziej moje serce podbiły Podróże i Czas Wolny <3

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: msreckless » 18 sie 2014, 10:48

moja topka przedstawia się mniej więcej tak:

1. cztery pory roku
2. nocne życie/osiedlowe życie
3. na studiach/zwierzaki
4. własny biznes/czas wolny
5. podróże

3 pozycje ex aequo, bo nie umiem się zdecydować, każdy dodatek kocham za cos innego. : P

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
MoonWalk
Posty: 107
Rejestracja: 15 gru 2013, 3:31

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: MoonWalk » 29 wrz 2014, 2:42

Wg mnie dodatki w TS2 były w ogóle na tle innych generacji superowe, gdyż wprowadzały naprawdę wiele nowego. Każdy mnie ekscytował, ale wtedy byłem jeszcze dzieckiem :D

Najbardziej lubię Własny Biznes. Jest chyba najbardziej wszechstronny, poza tym pozwala poszerzyć horyzonty pracy Simów praktycznie o kilkanaście jak nie kilkadziesiąt nowych zawodów.

Na drugim miejscu ustawiłbym Osiedlowe Życie. Mieszkania to coś bardzo Polskiego, czego brakowało mi w Simach od zawsze.

Dalej nie wiem już jak ustawiałbym kolejne, z pewnością podobają mi się też Nocne Życie, Cztery Pory Roku, Zwierzaki, w zasadzie wszystkie. Z tym, że wtedy byłem ze wszystkim na bieżąco, CS organizowało wyjazdy do Redwood City. Było to naprawdę coś niesamowitego. Dziś to dla mnie tylko gra, niestety.

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Pappy » 10 lut 2015, 17:04

1. Własny Biznes - Świetna zabawa podczas prowadzenia przedsiębiorstw, ciekawe rangi i Lazurowa Promenada.
2. Czas Wolny - Sporo nowych zabaw dla simów i sposobów na spędzenie czas w kilka osób, po za tym fajne stroje w CAS i nowe rangi.
3. Podróże - Niesamowicie klimatyczne wyjazdy i aż trzy nowe otoczenia wakacyjne.
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Lenna » 02 paź 2015, 0:05

Nie mam ulubionego dodatku, ponieważ wszystkie moim zdaniem wprowadzają bardzo ciekawe opcje i każdy ma swój własny klimat. Nie wyobrażam sobie gry bez któregokolwiek z nich. Jednak zagłosowałam na Cztery Pory Roku, ponieważ wydaje mi się, że to on zrobił największą rewolucję :P
Obrazek

Chmurka
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:51

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: Chmurka » 10 lut 2017, 23:42

Wybieram zwierzaki, osiedlowe życie i cztery pory roku. Te dodatki moim zdaniem najwięcej dały do gry z wszystkich innych. ;)

Awatar użytkownika
sunray96
Posty: 78
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:25

Re: Najlepszy dodatek do The Sims 2

Postautor: sunray96 » 17 lut 2017, 12:17

Zagłosowałam na Cztery Pory Roku i Osiedlowe Życie, choć nie wyobrażam sobie gry w dwójkę bez żadnego z dodatków :)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość