Czas Wolny

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Czas Wolny

Postautor: Jackob » 12 sie 2014, 10:04

Obrazek

Siódmy, przedostatni dodatek do gry The Sims 2. Wprowadza możliwość uprawiania i wyboru hobby przez Simów.

Rozbudzaj w Simach nowe pasje, i pomagaj im poznawać niecodzienne hobby. Teraz mogą m.in. grać w piłkę nożną, trenować balet, naprawiać samochody, i bawić się modelami kolejek. Zdobywaj nowe umiejętności, nawiązuj ciekawe znajomości i odnoś kolejne, życiowe sukcesy.

Naucz Simy rzemiosła, by wspólnie z nimi tworzyć wyjątkowe przedmioty do użytku codziennego. Przyswajając kolejne umiejętności i odnosząc sukcesy, odblokujesz interesujące nagrody specjalne. Poświęć Czas wolny nowym zainteresowaniom i na zawsze odmień życie swoich ulubieńców.


Premiera
~na świecie: 19 lutego 2008
~w Polsce: 29 lutego 2008


Obrazek Obrazek

[spoiler="Zwiastun"][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=h-qmmWxiJe0[/youtube][/spoiler]

[spoiler="Zdjęcia"]Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/spoiler]
Źródła: Simpedia, Sims Community

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Czas Wolny

Postautor: msreckless » 12 sie 2014, 10:41

lubię ten dodatek, pomimo wkurzających powiadomień i telefonów XD dodaje naprawdę fajne opcje, które urozmaicają codzienne życie simów. :> milo jest mieć sima ze specyficznym hobby. :>

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Czas Wolny

Postautor: Jackob » 12 sie 2014, 11:02

Natasha Bedingfield współpracowała z EA. Efektem współpracy jest jej teledysk do piosenki ,,Pocketful of Sunshine'' nagrany w The Sims 2!

Simlish:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v8f5e2xEe5A[/youtube]

Oryginał:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gte3BoXKwP0[/youtube]

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Czas Wolny

Postautor: ollie » 12 sie 2014, 11:36

Skąd jest to ostatnie zdjęcie? W sensie, z jakiego miejsca?

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: Czas Wolny

Postautor: dzejan » 12 sie 2014, 11:44

Kocham tą piosenkę! :D A samego dodatku nie zauważyłem, dopiero po odinstalowaniu zauważyłem ile funkcji brakuje... Ale i tak jest to jeden z gorszych moim zdaniem dodatków :/

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Czas Wolny

Postautor: Guuki » 12 sie 2014, 12:41

Pamiętam to rozczarowanie, kiedy fruwające nad głowami Simów ptaki ze zdjęć wcale w grze się nie pojawiły. :/

Ogólnie dodatek fajny, głównie ze względu na obiekty. Sama rozgrywka do mnie nie trafiła, nie lubiłem rozwijać Simom zainteresowań. Duży plus za postać specjalną, dżina.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Czas Wolny

Postautor: Shattered » 12 sie 2014, 12:56

Denerwujące jest to, że sim może mieć każde hobby. Np kilka razy coś ugotuje i już hobby. Tak samo jak te telefony albo wizyty z klubów po nocach :facepalm:
Poza tym bardzo dużo przydatnych obiektów i opcji m.in postarzanie postaci NPC.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Czas Wolny

Postautor: msreckless » 12 sie 2014, 13:16

^nie tyle co ugotuje, wystarczy jesc regularne posiłki i już masz kulinarne hobby :swelol:

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Czas Wolny

Postautor: ollie » 12 sie 2014, 13:26

"Czas Wolny" jest moim ulubionym dodatkiem. Uwielbiam nowe obiekty, zabawę z hobby, ubrania (sukienki inspirowane cygańską swatką, sukienki z fartuszkami, a w szczególności ubrania dla nastolatek <3 ), coś, co niedawno odkryłem - dżiny! Rozwijałem hobby, a tu mi swatka się skradała. Myślałem, że chce coś ukraść, a ona dała mi lampę. Przez pół życia moich Simów myślałem, że to dekoracją, aż na nią przez przypadek kliknąłem. Odmłodziłem Simów i dałem jednemu (miał zrypane życie, nie szło mu wypełnienie marzenia z aspiracji) platynę i wtedy jego życie się poprawiło. Po za tym uwielbiam tajne parcele i mam zamiar je wreszcie wszystkie odkryć. Najbardziej mi się jednak podoba wpadanie w trans - Simom nie spadają potrzeby. Raz mi przez to wyszła śmieszna historia - Sim do samego rana patrzył przez teleskop, aż mu nagle przybiegł Konstanty Kapulet i dał z liścia. Jaki miałem ubaw XDDD. Super jest też możliwość wyremontowania samochodu. Moi Simowie, jak jeszcze byli biedakami dzięki temu miele łatwy sposób na zarabianie, a do tego fajną furę. Zawsze malowałem na srebrno lub biało, żeby im się tak nie nagrzewał, a po za tym te kolory najbardziej pasowały. Do tego ten dodatek świetnie uzupełniał "Własny Biznes", który na początku mnie nudził - wolałem zwyczajnie sprzedawać gliniane garnki. No, ale pomyślałem, że ten dodatek się marnuje i powinienem go choć raz użyć. Od tej pory zawsze sprzedaję swoje wyroby w domowym biznesie. Tak więc uważam, że ten dodatek jest najlepszy i najprzyjemniejszy, ponieważ jego funkcje są niezastąpione. Jak traciłem czas na trójce brakowało mi jego możliwości :-(

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Czas Wolny

Postautor: Kasim Hazim » 15 sie 2014, 20:21

Dodatek średnio mi się podobał. Niby wprowadza wiele elementów, ale te całe hobby jest irytujące. Sim ledwo coś zrobi i już hobby, a po chwili pojawia się ktoś i daje mu wejściówkę na sekretną parcelę. xD Jest to dodatek, którego najmniej używam grając w dwójkę.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: Czas Wolny

Postautor: Crux » 18 sie 2014, 10:57

Piosenka cudna <3 Lubię ten dodatek, ale wkurzające są te wszystkie powiadomienia, że pasek hobby spadł, że pasek hobby wzrósł.....ogólnie zbyt szybko zmienia się pasek zainteresowania <_< Dodatek dodaje wiele fajnych obiektów i interakcji :P Nie jest moim ulubionym ale trzyma formę

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Czas Wolny

Postautor: Pappy » 15 mar 2015, 18:34

Hobby samo w sobie jest irytujące. Głównie powiadomienia, telefony i ludzie wchodzący ci do domu aby dać kartę członkostwa... Ale inne opcje są super, ciekawe obiekty, nowe rangi - sporo tego jest. Nie wyobrażam sobie miasta bez centrum hobbystycznego, świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną! A dżina dostaje u mnie zawsze osoba u której bym się tego najmniej spodziewał... Na przykład Stella Terrano, która "rozwijała hobby" ucząc się na egzaminy na studiach... soft2
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Czas Wolny

Postautor: simunia » 19 mar 2015, 13:55

Ja tam lubię ten dodatek bo rozwinięcie Hobby np Nauka daje nam możliwość wypatrywania UFO przez teleskop co jest przydatne.
Lubię też jak simka szyje czy robi wyroby garncarskie.
Dosyć przydatny dodatek no i lampa dżina którą sim dostaje tylko nie rozgryzłam jeszcze za co ta lampa dżina jest dawana bo mam simkę w Miłowie i ona jeszcze tej lampy nie otrzymała więc nie wiem jak to z nią jest. A druga rodzinka w Dziwnowie ją dostała.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Czas Wolny

Postautor: ollie » 19 mar 2015, 16:33

Simunia, lampę przynosi cygańska swatka, jeśli simowie długo rozwijają jakieś hobby ;)

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Czas Wolny

Postautor: simunia » 19 mar 2015, 18:55

Aha dzięki. Ogólnie to bardzo fajne ciuchy doszły w tym dodatku. No i te mebelki dla dzieci są super jeszcze ten stolik dla dzieci też jest fajny. Ja często simom kupuje ten samochód do wyremontowania i nim jeżdżą bo to taniej jest.
Fajnie jak simy mogą przekazywać komuś wiedzę odnośnie hobby, które mają rozwinięte. To co mi się jeszcze z tego dodatku podoba to kariery, które w nim doszły.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Czas Wolny

Postautor: Lenna » 02 paź 2015, 0:01

Początkowo dodatek strasznie mnie wkurzał za te telefony i wlepianie kart członkowskich... z czasem się przyzwyczaiłam, bo jednak hobby jest naprawdę świetne - teraz już prawie każdy mój Sim czymś się interesuje. Rozwijanie pasji jest ciekawe, a takie opcje jak porwanie przez ufo czy nagroda superpłodności są bardzo przydatne. W ogóle fajna jest możliwość nadania drugiej aspiracji, a pasek aspiracji dochodzący w tym dodatku jest już podstawą szczęśliwego życia moich Simów :P
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Czas Wolny

Postautor: simunia » 14 gru 2015, 21:07

Moi simowie mają najwięcej czasu wolnego na studiach, bo potem już jest z tym czasem wolnym u nich różnie jak pójdą do pracy i założą rodziny to tego czasu mają mniej na rozwijanie zainteresowań. Dlatego ja na rozwijanie hobby stawiam głównie podczas studiów moich simów.

Chmurka
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:51

Re: Czas Wolny

Postautor: Chmurka » 10 lut 2017, 23:41

Kolejny mój ulubiony dodatek ze względu na większą ilość opcji oraz obiektów. Przede wszystkim możliwość posiadania hobby u sima. Uwielbiałam zawsze wysyłać Simkę na konkurs z jedzeniem. :)

Awatar użytkownika
sunray96
Posty: 78
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:25

Re: Czas Wolny

Postautor: sunray96 » 02 mar 2017, 10:58

Świetny dodatek, bardzo urozmaica grę. Tylko denerwujące są te telefony w srodku nocy, ale całe szczęście istnieją na to mody. Uwielbiam ten samochód, który można remontować, co drugi sim u mne nim jeździ. Uwielbiam też opcję lepienia garnków ^^

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: Czas Wolny

Postautor: Smustle » 06 mar 2017, 13:40

Najbardziej z tego dodatku lubię możliwość gry na skrzypcach oraz w piłkę, nowe kariery oraz interakcje i możliwość zarabiania na szyciu czy lepieniu garnków. Również to, że można przywołać kosmitów przy wysokim enuzjazmie do nauki. Fajne są też konkursy. Denerwują mnie trochę kluby i sekretne parcele - niby fajny pomysł z tym odblokowywaniem ich, ale głupio że nie można ich edytować albo zbudować sobie od nowa. Irytujący jest też fakt, że zdcydowanie za szybko sim zdobywa hobby.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości