Syreny

Awatar użytkownika
Rai
Renciści
Renciści
Posty: 756
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Syreny

Postautor: Rai » 05 lis 2013, 3:00

Syreny

Obrazek


Syreny można spotkać podczas nurkowania, pływania oraz żeglowania. Są egzotycznymi stworzeniami morskimi, które choć przystosowały się do życia na lądzie, różnią się od zwykłych Simów na wiele sposobów.

Nie tylko kobiety są Syrenami. W grze pojawia się również ich męski odpowiednik - tryton. Różni się jednak od syren krótszym ogonem, innym kształtem łusek i płetwy.

Bycie syreną jest cechą dziedziczną, co oznacza, że Simowie, którzy są syrenami, przekazują syreni gen swojemu potomstwu.

Powyżej talii syreny wyglądają jak zwykli Simowie, ale zamiast nóg mają pokryty łuskami ogon. Gdy syreny wychodzą na ląd, ich ogon przeistacza się w ludzkie kończyny pokryte wielokolorowymi łuskami.

Łuski pojawiają się u syren po raz pierwszy, gdy osiągają one wiek małego dziecka. pomimo tego, że małe syrenki mają nogi pokryte łuskami, podczas pływania w oceanie lub basenie ich nogi nie zmieniają się w ogon. Opcja ta pojawia się dopiero, gdy syreny wkraczają w fazę nastoletnią.

Syreny mogą modyfikować kolor swoich łusek, klikając na lustro i wybierając opcję "zmień kolor łuski". Kolor syreniego ogona jest taki sam jak kolor łusek, którymi pokryte są nogi syreny, gdy przebywa ona na lądzie. Simki, które są syrenami, posiadają również biustonosz zrobiony z muszli, którego kolor także może zostać zmieniony poprzez interakcję z lustrem.

Sim może przemienić się w syrenę, spożywając Wodorosty Syrenie, które można zdobyć:
  • zaprzyjaźniając się z syreną, pytając ją o ogon;
  • nabywając je za 25 000 punktów szczęścia życiowego.
Potrzeby syren niewiele różnią się od potrzeb zwykłych Simów.
Mogą one jeść ludzkie jedzenie, jednak bardzo powoli zapełnia ono ich pasek Głodu. Dlatego też, wolą potrawy pochodzące z morza, takie jak ryby lub wodorosty. Mogą je one spożywać także na surowo. Syreny wegetarianie natomiast, z racji tego, że ryby przyprawiają je o mdłości, wolą jeść tylko i wyłącznie wodorosty.
Syreny nie mają potrzeby higieny, zamiast tego pojawia się u nich potrzeba nawilżenia, która jest bardzo podobna do potrzeby wody u Simorośli. Ich skóra łatwo się wysusza, dlatego też wymaga stałego nawilżenia. Częste prysznice, kąpiele w wannie, w basenie, w oceanie lub nawet relaks w jacuzzi są koniecznością!
Jeśli potrzeba nawilżenia spadnie na zbyt niski poziom, syrena zacznie wysychać i ostatecznie się odwodni, co zaowocuje wizytą Mrocznego Kosiarza. Jej duch będzie żółty.

Naturalnym środowiskiem syreny jest zbiornik ze słoną wodą, taki jak morze lub ocean. Muszą one więc przynajmniej raz na 48 godzin popływać w oceanie. W innym wypadku, pojawi im się nastrójnik "niedobór słonej wody", który przerodzi się w nastrójnik adaptacyjny do życia na lądzie, trwający kolejne 24 godziny. Po tym okresie syrena straci swoje moce oraz ogon i zamieni się w zwykłego Sima.
Aby uniknąć tego stanu, Sim syrena za punkty szczęścia życiowego może nabyć nagrodę "Permanentna Syrena", dzięki której Sim zachowa swój syreni urok bez konieczności regularnego moczenia się w słonej wodzie.

Syreny posiadają specjalne umiejętności oraz cechy, które różnią je od zwykłych Simów. Na przykład mogą oddychać i pozostawać pod wodą przez nieokreślony czas, nie uzyskają negatywnego nastrójnika po powrocie na ląd, nawet gdy przebywały pod wodą naprawdę długo.
Ponadto pływają również znacznie szybciej od zwykłych Simów, zarówno pod wodą jak i nad nią.
Ponadto kiedy Sim zmieni się w syrenę, automatycznie uzyska 10 poziom umiejętności nurkowania (gdy Sim urodził się syreną, w momencie wejścia w fazę nastoletnią również uzyska 10 poziom tej cechy).
Ponadto syreny są w morzu zupełnie bezpieczne, nie mogą zostać zaatakowane przez jaskiniowego potwora, rekiny lub Krakena.

Źródło: Simspedia

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2709
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Syreny

Postautor: Guuki » 23 gru 2013, 13:10

Całkiem sympatyczne postacie nadnaturalne. Lubię grać syrenami. Mogą przebywać pod wodą bez końca, więc na spokojnie można przebadać każdą parcelę podwodną. I mają takich przyjaciół jak rekiny czy Kraken - bardzo przydatne. Podoba mi się ich potrzeba odżywiania wodorostami, bo od czasu do czasu trzeba się wybrać po ich zapasy, to tylko urozmaica rozgrywkę :) .
Obrazek

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: Syreny

Postautor: Thom » 03 maja 2014, 20:48

Tego moda możesz pobrać tutaj :)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 806
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Syreny

Postautor: salberg » 03 maja 2014, 21:15

Design ograniczył się tylko do części ogonowej, więc to o niej będę mówił... Pod wodą wygląda naprawdę nieźle, natomiast na lądzie przekształca się w dosyć kiepsko wyglądające, odpychające łuskonogi. Ale skoro to stworzenia podwodne, to nie jest najgorzej. Nie zapadły mi specjalnie w pamięć, ale nie były kiepskimi stworami - przynajmniej pasowały do podwodnego dodatku o tropikalnej wyspie i miały w nim rację bytu. (W przeciwieństwie do niektórych.) Stwór - OK.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość