Ezoteryczna Przyjaźń

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Ezoteryczna Przyjaźń

Postautor: Dimond » 15 gru 2013, 13:44

Film: Ezoteryczna Przyjaźń
Gatunek: horror
Język: polski dubbing
Uwaga! Serial zawiera sceny przemocy, krwi i martwych simów.

Rozdział I (Zobacz na YouTube) - Harold i Sofia udają się na rozprawę rozwodową. Ich dotychczasowe życie nie układało się dobrze. Oboje doszli do wniosku, że mieszkanie pod jednym dachem oraz darzenie się szacunkiem było praktycznie niemożliwe. W drodze ulegają groźnemu wypadkowi, z którego cało wychodzi tylko jedna osoba.
Rozdział II (Zobacz na YouTube) - Zarówno dla Harolda jak i Sofii wypadek wyłonił wiele nowych pytań. Miasto, tak dobrze im znane, okazuje się być miejscem, które potrafi rozdzielić ich na dobre. Ale czy parze, która i tak planowała rozstać się na dobre, powinno to w czymś przeszkodzić?
Rozdział III (Zobacz na YouTube) - Sofia nadal poszukuje Harolda odwiedzając miejsca, które widuje w snach. Harold postanawia wrócić do szpitala, aby znaleźć informacje na temat jego byłej żony.
Rozdział IV (Zobacz na YouTube) - Mnóstwo tajemnic pozostaje nierozwiązanych, a na drodze bohaterów wciąż czyha wiele przeszkód. Czy tym razem wydarzy się coś, co rozwieje przynajmniej część zasianych wątpliwości?

A przed nami jeszcze dwa odcinki...

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Ezoteryczna Przyjaźń

Postautor: smisiv » 16 gru 2013, 21:57

Pozwalam sobie przenieść komentarz ze starego forum, póki nie zniknął w odmętach świeżej historii ^^

Ta produkcja jest jedną z najlepszych - o ile nie najlepsza - na tym forum. Od dawien dawna mam Cię w subskrypcji na starym koncie YT i nigdy się nie zawiodłem oglądając Twoje filmy.

Co ciśnie mi się jeszcze na usta zanim zacznę, to że mam już pewność, iż dialogi znowu były przeciągnięte. Nie rozumiem nigdy, czy to skoordynowanie mimiki Simów z dubbingiem, ale zdania czasami nie brzmią tak jak powinny w danej scenie i zamiast tworzyć poważną atmosferę, to ją niweczą.. I jest to celowe. Mniejsza o to, bo i tak należą się gratulacje za jakość głosu, brak zauważalnych szumów, czystą barwę, w tej kwestii nie można zarzucić niczego, w tym nie ma lepszych na Forum. Tak tylko mówię, bo b. dużą wagę na to zwracam za każdym razem.

Druga ważna sprawa to format filmu - 4:3. Nie wiem, dlaczego go używasz, może z sentymentu.. Ja tego nie wybaczę. Obraz panoramiczny, to jedna z lepszych innowacji XXI wieku i pasuje świetnie do simsów. Sprawia, że produkcje wydają się być bardziej profesjonalne. Tego tutaj brakuje według mnie. Ale jeśli z jakiegoś względu nie zamierzasz zmieniać rozdzielczości, to przecież nie mogę naciskać.

Ciekawie zrealizowane są animacje, czyli zderzenie pojazdów, wyrzucenie krzyżyka do kosza, efekt światła latarki. Urozmaicają ciągły widok na wyuczone interakcje Simów i dodają coś od Ciebie, co nigdzie indziej się nie powtórzy. Ogroomny plus. Scenografia, ta okazyjna, kuleje. W tle poustawiane choinki, soczysta zieleń na trawnikach. Dom Harolda (a raczej tyle, ile z niego pokazałeś :P) jest za to bardzo ciekawy i ma super klimat mimo nieużycia wielu dodatków. I warto to podkreślić - ani razu nie została pokazana goła trawa chasrakterystyczna dla wszystkich filmów! Brawo, ktoś zwraca na to uwagę tak, jak ja. Nie jestem sam...

Sceny świetne. Obraz nie stoi, akcja idzie do przodu, chociaż rozwija się powoli, to jest na co popatrzeć. Niestety, niektóre wątki są uzupełniane nielogicznymi odpowiedziami. Dam kilka przykładów:

1) w II rozdziale Sofia stwierdza "Ile tu jest niby hoteli? Jeden!" po czym wychodzi, a przed nią wyrosły apartamentowce na 40 pięter. I jeszcze wspomina o Parku Zachodnim - więc w sumie jest ich kilka, a przynajmniej dwa (czyli Wschodni do pary) - to jak, ogromne miasto, wieżowce, pare parków, a hotel stoi jeden? ^^
2) w IV rodziale Sofia przychodzi do pracy po długim wolnym (martwili się o nią) i w pierwszej wymianie zdań stwierdza, że bierze wolne. Hmm? Praca marzeń? Też bym chciał wolne na życzenie po tym, jak tydzień nie było mnie na stanowisku, ale chyba musiałbym zajść w błyskawiczną ciążę.

Muzyka! Świetnie dobrana, pasuje za każdym razem. Dodaje charakteru i smaczku. Tak jak w dobrych filmach, soundtrack może być świetny, ale jest w taki sposób dopasowany, że nawet nie zwraca się na niego uwagi. Po prostu melodie się zmieniają wraz ze scenami tak płynnie i z gracją, że stają się jednością i dają ciekawą atmosferę. Poza tym liczne efekty dźwiękowe, chód, otwieranie drzwiczek, wrzaski. Czasami przydałoby się ich więcej, ale te, które są, mogą wystarczyć w przeciętnej ilości.

Oczywiście skomentuję też sam wątek. Historia tego filmowego trójkąta zbłąkanych jest ciekawa, ale.. mogłaby być ciutkę dynamiczniejsza. Owszem, dzieje się sporo, ale jak na 4 rozdziały książki, byłoby słabo i nieciekawie. Rozumiem, że scenariusz jest już gotowy i nie da się tego zmienić, bo takie jest Twoje podejście. Szanuję to, to twój styl kręcenia.

Ta produkcja jest dobra, a w skali Forum wybitnie dopracowana!
Chwała Dimondowi, pozdrawiam i czekam na dalsze rozdziały Ezoterycznej Przyjaźni.

Awatar użytkownika
Blady Krfawy Kamyczek
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 156
Rejestracja: 15 gru 2013, 18:33

Postautor: Blady Krfawy Kamyczek » 16 mar 2014, 2:41

Krfawy zaraz zadzwoni gdzieś tam, że w filmie stosuje się prawdziwą przemoc wobec simów! : / A to będzie bieda! Hihihi! :swelol:

Nie no - potworki i dance macabre fajnie są przedstawione tutaj. :swelol: Ta postać z głową oderwaną/wyżej ustawioną jest super. : o I ta muzyka... Boże, Dimond! Jak ja się cieszę że jesteś na tym forum! XDDD Co prawda wiadomo, że bez Krfawego to forum by nie istniało ( :swelol: ), ale bez Ciebie to tym bardziej. Cholera, czuję się niedowartościowany! : / Nie dość, że umiesz robić takie efektowne stwory w programie i robić animacje, to jeszcze scenariusze masz takie dopracowane... I DUBBING!!! Chłopie! Jak ty to robisz, że wszyscy którzy dubbingowali te 4 lata temu w tej produkcji (albo więcej, nie liczę XD) to dalej to robią? ;___; Nikomu taki wyczyn się do tej pory chyba nie udał. Jesteś wyjątkowy. Ba! Magiczny! XDDD :swelol:
GDYBY KRFAWY MIAŁ CZARNE WŁOSY, TO BY NIE BYŁ BLONDYNEM. :swelol:

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Postautor: Dimond » 17 mar 2014, 10:45

Blady Krfawy Kamyczek pisze:Nie no - potworki i dance macabre fajnie są przedstawione tutaj. :swelol: Ta postać z głową oderwaną/wyżej ustawioną jest super.
Fajnie, że Ci się podobają. Choć pierwsze potwory nie były zrobione przeze mnie. Dopiero pielęgniarka i manekin z hakami. W każdym razie, co by się nie pojawiło już dalej w serialu będzie tylko i wyłącznie moją robotą.
Blady Krfawy Kamyczek pisze:Nie dość, że umiesz robić takie efektowne stwory w programie i robić animacje, to jeszcze scenariusze masz takie dopracowane... I DUBBING!!! Chłopie! Jak ty to robisz, że wszyscy którzy dubbingowali te 4 lata temu w tej produkcji (albo więcej, nie liczę XD) to dalej to robią?
No cóż. Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Dodam, że praktycznie z żadną z tych osób, które tam dubbingują nie mam dzisiaj kontaktu. Sekret tkwi w scenariuszu. Po prostu nagrałem sobie zawczasu wszystkie kwestie, bo przewidziałem, że po zmianie szkoły nasze drogi się rozejdą. Ma to swoją wadę, bo nie mogę nanosić większych poprawek do dialogów, a pisałem je kilka lat temu, więc momentami brzmią drętwo i sztucznie. Co najwyżej mogę poprawiać własne kwestie... ale to nie zawsze pomaga. :)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re:

Postautor: salberg » 17 mar 2014, 16:17

Dimond pisze:No cóż. Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Dodam, że praktycznie z żadną z tych osób, które tam dubbingują nie mam dzisiaj kontaktu. Sekret tkwi w scenariuszu. Po prostu nagrałem sobie zawczasu wszystkie kwestie, bo przewidziałem, że po zmianie szkoły nasze drogi się rozejdą. Ma to swoją wadę, bo nie mogę nanosić większych poprawek do dialogów, a pisałem je kilka lat temu, więc momentami brzmią drętwo i sztucznie. Co najwyżej mogę poprawiać własne kwestie... ale to nie zawsze pomaga. :)
Czyli, skoro planujesz wziąć się za kolejny sezon, masz też pełny scenariusz i nagrane kwestie dialogowe "Usług"?

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Postautor: Dimond » 18 mar 2014, 8:35

salberg pisze:Czyli, skoro planujesz wziąć się za kolejny sezon, masz też pełny scenariusz i nagrane kwestie dialogowe "Usług"?
W Usługach planuję powrócić do lektora, tak jak w przypadku pierwszego sezonu. Jakby nie patrzeć to on w sporej mierze budował tam specyficzny klimat. Jeżeli chodzi o scenariusz, również mam go od bardzo dawna. Planuję go jednak drastycznie zmienić, więc wiele rzeczy potoczy się zupełnie inaczej. :)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Ezoteryczna Przyjaźń

Postautor: salberg » 11 sie 2014, 15:48

Dimond, jest lato 2014, a ja wciąż żyję w nadziei, że poznamy kiedyś zakończenie "Ezoterycznej Przyjaźni". :unsure: Nie porzuciłeś jej? Motywujemy cię, kręć dalej! Dalej masz wiernych widzów.

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Re: Ezoteryczna Przyjaźń

Postautor: Dimond » 10 wrz 2014, 22:45

saldberg, oto screen: ;)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość