Tuvan

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Tuvan

Postautor: Malfurion » 30 gru 2013, 20:05

I drugi z przeniesionych przeze mnie teledysków. Na chwile obecna, jest to mój ulubiony z mojego obecnego portfolio ^^


youtu.be/2t5CFUfD38M

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Tuvan

Postautor: aesthetea » 30 gru 2013, 20:09

Nie nazwałabym tego zwykłym teledyskiem,ale bardzo mi się podoba. :D Efekty są świetne, kadry również. Sama historia też ciekawa. :p Zaraz zabieram się do obejrzenia drugiego.
Obrazek


Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Tuvan

Postautor: Malfurion » 03 sty 2014, 20:15

Bardzo dziekuje za mile slowa :)

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Tuvan

Postautor: smisiv » 07 sty 2014, 1:41

Teledysk jest bardzo profesjonalny. Dużo bardzo ciekawych efektów ze światłem cieszy oko. Ogólny efekt po obejrzeniu jest jak najbardziej pozytywny i jako widz doceniam, ile w to włożyłeś pracy oraz czasu.
Biorąc to pod uwagę, że wytknę jednak dużo błędów.. Gdy ktoś daje poprzeczkę wysoko przeróżnymi światłami, grą z gestykulacją i zaawansowaną reżyserką, to pozwalam sobie na nieco więcej, niż u osoby nieutalentowanej, której najpierw należałoby przekazać to, co Ty już przecież wiesz :P

Po pierwsze, przekaz jest niejasny. Tj. rozumiem, że simka przechodzi między światami, ale jaki jest tego cel? Czemu najpierw zmienia się w kogoś innego? Przechodzi do przeszłości, czy może jednak do miejsca marzeń? Po co potem powraca jako normalna simka? Wszystko byłoby naprawdę super, gdyby to jakoś wytłumaczono, chociażby opisowo tutaj, przed linkiem. Wiedziałbym, kim ona jest, gdzie i po co.
2. Wspaniała scenografia, do której nie ma żadnych uwag ^^
3. Ruchy simki są dobre, ale jest ich mało. Taki klimat, rozumiem?
4. Sceny powolne oraz dynamiczne bardzo dobrze ucięte i nakręcone, ale gdzieś tam dzieją się sporadycznie rzeczy odwracające uwagę: kamienie tracą cienie, z rogu wyskakuje kawałek gałęzi. Wystarczyło odciąć dane kawałki scen wcześniej i problemu by nie było. Poza tym ciemny obraz drugiego świata dziwnie faluje od 1:14. Nie mógł estetyczniej? :P I od 4:04 - czemu tak cieszy michę? XD
5. Doskonałe efekty świetlne, których sam bym pewnie nie zrobił. Pogratulować zdolności.

Na pewno będę oglądał Twoje dalsze teledyski, ten mnie zaciekawił i zaskoczył (pozytywnie). Powtarzam jednak - gdybym znał przesłanie klipu, byłbym szczęśliwszy. To tyle. ^^

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Tuvan

Postautor: Malfurion » 07 sty 2014, 13:18

Bardzo dziekuje za wyczerpujacy komentarz :) Postaram sie odpowiedziec na wszystkie twoje pytania
Po pierwsze, przekaz jest niejasny. Tj. rozumiem, że simka przechodzi między światami, ale jaki jest tego cel?
Oba swiaty mimo, ze nie egzystuja fizycznie obok siebie, to sa ze soba poloczone (swiat fantastyczny, jest domem naszej bohaterki). Jezeli w jednym dochodzi do drastycznych zmian, na drugim owe rzeczy rowniez pozostawia jakis slad. Nasza bohaterka jest Gaia, matka ziemi i widzac, ze na ludzkim swiecie cos sie dzieje (szarawe niebo, ktore co prawda nie jest czyms strasznym, daje sygnal dla matki ziemi, ze w alternatywnym swiecie nie dzieje sie za dobrze.) Dlatego wyrusza tam, by dowiedziec sie co sie stalo. Choc zagadka nie do konca zostala rozwiazana ;)
Przechodzi do przeszłości, czy może jednak do miejsca marzeń? Po co potem powraca jako normalna simka?
Nasza bohaterka nie przechodzi do przeszlosci, ale do miejsca, ktore egzystuje w tym samym czasie. Moment kiedy jawia sie ona nam jako mala dziewczynka, sa jej wspomnieniami z czasu swietnosci swiata fantastycznego :)
Ruchy simki są dobre, ale jest ich mało. Taki klimat, rozumiem?
Tak :D
Sceny powolne oraz dynamiczne bardzo dobrze ucięte i nakręcone, ale gdzieś tam dzieją się sporadycznie rzeczy odwracające uwagę: kamienie tracą cienie, z rogu wyskakuje kawałek gałęzi. Wystarczyło odciąć dane kawałki scen wcześniej i problemu by nie było.
Jest to cos, co mnie strasznie irytowalo, bo niezaleznie od tego jak ustawilem postacie, zawsze mialem problem z cieniami. Choc w duzej mierze z tym problemem udalo mi sie wygrac, w niektorych scenach po prostu nie moglem zrobic inaczej. Ewentualnie, moglbym wstawic zupelnie inna scene, ale wtedy musial bym zmienic dalszy ciag scen itd.
Poza tym ciemny obraz drugiego świata dziwnie faluje od 1:14. Nie mógł estetyczniej?
Jak dziwnie? :D
I od 4:04 - czemu tak cieszy michę? XD
Bo uleczajac swoj dom, uzdrowila rowniez zmiany, ktore zaszly na ziemi :) Dlatego cieszyla sie, ze sie jej udalo.

Mam nadzieje, ze odpowiedzialem na twoje pytania. Wspominales cos o tym, ze dobrze by bylo bym wstawil opis fabuly, by widzowie mogli sobie przeczytac. Tutaj niestety jest problem, poniewaz niestety tak juz mam, ze nie lubie "mowic" o moich produkcjach. Wole, by kazdy sobie obejrzal i sam zinterpretowal obraz ;) Oczywiscie, jezeli ktos ma problemy z zrozumieniem przekazu, to wtedy staram sie odpowiedziec na pytania ;)

Jeszcze raz dziekuje za komentarz. Jezeli chcialbys obejrzec jeszcze jakis teledysk w moim wykonaniu, to zapraszam do mojego drugiego tematu ^^

http://www.thesims4.pl/forum/viewtopic.php?f=154&t=713


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość