Zapraszam Do Stołu 2014

adaptacja "Ugotowanych", 2014

Druga edycja w 2015 - tak czy nie?

Tak, myślę, że kogoś zgłoszę
4
24%
Tak, chciałbym znowu zobaczyć ten program
10
59%
Tak, nie ma problemu, jest mi obojętnie i może obejrzę
0
Brak głosów
Tak, oglądałem pierwszą edycję, nie podobała mi się i może będzie poprawa
0
Brak głosów
Nie, nie oglądałem pierwszej edycji i nie chcę oglądać drugiej bo tak
0
Brak głosów
Nie, pierwsza edycja była dobra, ale nie chcę oglądać drugiej
1
6%
Nie, oglądałem pierwszą edycję i po namyśle uznałem, że jednak była do kitu
0
Brak głosów
Nie, to dno i w ogóle szkoda miejsca w Internecie na ta produkcję
2
12%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Zapraszam Do Stołu 2014

Postautor: salberg » 11 lip 2014, 0:42

Udzielam całkowitej zgody komukolwiek, kto chciałby w przyszłości stworzyć jeszcze simowe "Zapraszam Do Stołu" - nieważne, czy w dwójce, trójce, czy czwórce. Ja już nie wrócę do tego programu, ale szkoda marnować taki łatwy i ciekawy format. Może kiedyś jakiś reżyser się zainteresuje - bardzo do tego zachęcam!

Nie odnajduje się świetnie w kręceniu reality show, ale miło wspominam ten miesiąc, kiedy publikowałem ZDS. Nie nakręciłbym tego jeszcze raz, ale bardzo miło się to ogląda i mam nadzieję, że ten format będzie żył i ktoś jeszcze go wykorzysta.

~~~

Kliknij na obrazek, by obejrzeć zwiastun.

Obrazek


(ang. Come Dine With Me), reality show na licencji brytyjskiego Channel 4, które przyjęło się w wielu krajach na świecie - także w Polsce, gdzie znane jest po nazwą Ugotowani. Na czym polega? Czwórka uczestników przez cztery dni urządza kolacje, podczas których musi zapewnić swoim gościom dobre jedzenie, dobrą zabawę i przede wszystkim - dobrą atmosferę. A o to najtrudniej, zwłaszcza, że producenci często dobierają uczestników tak, by ich charaktery były jak najmniej zgodne. Uczestnicy przyznają sobie nawzajem oceny, a ten, kto dostał ich najwięcej - wygrywa odcinek.

Dlaczego zdecydowałem się na adaptację tego programu? Z paru powodów. To mój pierwszy film nakręcony w trójce, poza dwójką nie mam póki co żadnego doświadczenia. Dlatego zdecydowałem się na program o stosunkowo łatwym do nakręcenia formacie - a zasady "Zapraszam Do Stołu" (używam tej nazwy, żeby mnie nie pozwał TVN) pozwalają kręcić kolejne odcinki bez aż tak dużego wysiłku i wielkiego zaangażowania. To dobry początek, by wprawić się w kręceniu w trójce. Drugą rzeczą, która zaważyła na tej decyzji, był fakt, że każdy odcinek stanowi oddzielną całość. Mogę więc zrealizować zarówno jeden odcinek, jak i pięćset. I mogą one powstawać raz w większych, a raz mniejszych odstępach czasu. To naprawdę duże ułatwienie. I zaleta dla widzów, bo każdy odcinek oznacza nowy casting.

---------------


Program zakończony.


Obrazek[/center]

> Wieczór 1 <


> Wieczór 2 <


> Wieczór 3 <


> Wieczór 4 <


To chyba tyle. W pierwszym odcinku odwiedzimy Bridgeport, dlatego to stamtąd będą pochodzić uczestnicy. Jeśli pierwszy odcinek okaże się być sukcesem/będzie cieszył się jakimś zainteresowaniem, a realizacja go nie okaże się dla mnie torturą, wezmę się za kolejne i ogłoszę następny casting.

Program zakończony.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, 22:40 przez salberg, łącznie zmieniany 51 razy.

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: rgx97 » 11 lip 2014, 0:50

Świetny pomysł! Z ogromną chęcią się zgłoszę. :)
I mam jedno pytanie dotyczące opisu Sima. Czy ma on być wpisany w biografię podczas tworzenia czy załączony do wiadomości mejlowej?

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 11 lip 2014, 0:51

^ Wolałbym, żeby biografia była w mailu. :)

Jakby co, szukam innej, lepszej nazwy, więc jeśli tylko coś ktoś wymyśli, niech napisze.

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: Shanzo » 11 lip 2014, 1:07

Ciekawy pomysł, powiew świeżości. Kibicuję.
Co do nazwy programu może "Smacznego!" ?
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu

Postautor: salberg » 11 lip 2014, 1:10

W sumie mogę ogłosić casting na nazwę... Trwałby tyle samo co casting na uczestników, czyli do realizacji pierwszego odcinka. Najlepsza nazwa zostanie oficjalną nazwą programu. :P Zedytuję post.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: Guuki » 11 lip 2014, 11:40

O proszę, salberg wyskoczył z simowym programem :) .

Pomysł fajny, lubię ten program. Jeżeli odwzorujesz wszystko tak jak w TVNowskim odpowiedniku, to już jestem wiernym widzem.

Minusem może być to, i obstawiam, że szybko zacznie Cię to irytować, iż siedzący przy stole Simowie rozmawiają automatycznie i używają przy tym chyba tylko dwóch animacji, więc może to być utrudnienie podczas kręcenia.

Zwiastun zdecydowanie za długi, mało "zwiastunowy", ale jasno pokazujący o co w programie chodzi.
Liczę na jakiś inny zwiastun, gdy już będziesz miał oficjalną nazwę i logo.

Powodzenia!
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: Eq » 11 lip 2014, 11:54

Bardzo fajny pomysł, na pewno zgłoszę sima! (Jeśli się wyrobię)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: salberg » 11 lip 2014, 14:31

Myślę, że będę miał wiele problemów z kręceniem pierwszego odcinka, dlatego chętnie przyjmuję wszystkie rady, a jeśli znajdziecie jakieś pomocne mody, to piszcie w temacie.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: smisiv » 11 lip 2014, 15:07

Ale faaajnie!
Tylko czekałem, aż ktoś to zaaranżuje na potrzeby Simów. Ten format jest ciekawy i łatwy w wykonaniu. Mam nadzieję, że czeka nas dużo barwnych postaci.
Co do trailera - nie jest on trailerem tylko opowieścią o pożarze, no ale dobra.
I nie waż się zmieniać nazwy na "Smacznego". XD

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: salberg » 11 lip 2014, 15:09

Trailer jest poniekąd wzorowany na oryginalnej (angielskiej) czołówce, ale wolałem pokazać trochę więcej niż tylko krzątanie się po kuchni. :P Czołówka też będzie chyba bardziej zbliżona do angielskiej wersji.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: Jackob » 12 lip 2014, 16:27

Zastanawiam się jak rozwiążesz moment w którym uczestnicy siebie oceniają. Sam będziesz oceniał, czy może będziemy to robić my-widzowie, a w następnym odcinku na początku poznamy zwycięzce.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: salberg » 12 lip 2014, 16:49

Jackob pisze:Zastanawiam się jak rozwiążesz moment w którym uczestnicy siebie oceniają. Sam będziesz oceniał, czy może będziemy to robić my-widzowie, a w następnym odcinku na początku poznamy zwycięzce.
Jeden odcinek będzie podzielony na pięć krótkich części. Cztery wieczory i sam finał, w którym poznamy zwycięzcę. Planowałem, by głosowali twórcy simów - kierując się swoją sympatią do pozostałych uczestników i oceniając ich kolacje. Myślałem, by tak jak w prawdziwej edycji oceny były jawne dla widzów - problem w tym, że twórcy simów są także widzami. W pierwszym odcinku tego nie zmieniam i zobaczymy jak wyjdzie.

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: Misiek » 14 lip 2014, 12:04

OOooo! ciekawie się zapowiada. Co do nazwy to mam Lepszą (chyba) "Mistrzowie Domowej Kuchnii"

Awatar użytkownika
develire
Posty: 55
Rejestracja: 23 cze 2014, 18:09

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: develire » 14 lip 2014, 20:33

O w koncu, cos fajnego sie szykuje. Mam nadzieje, że zrobisz swoje show, na wzór amerykańskiego "Zapraszam do stołu", a nie polskich "Ugotowani", według mnie polska wersja jest zbyt grzeczna. Być może wyśle mojego sima :)
You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: salberg » 14 lip 2014, 20:40

develire pisze:O w koncu, cos fajnego sie szykuje. Mam nadzieje, że zrobisz swoje show, na wzór amerykańskiego "Zapraszam do stołu", a nie polskich "Ugotowani", według mnie polska wersja jest zbyt grzeczna. Być może wyśle mojego sima :)
Szczerze, sam nie przepadam za polską wersją, jest zbyt TVN-owska. :P Wzoruję się na oryginalnej wersji brytyjskiej (stąd inna nazwa i czołówka). I tak, dobiorę postaci tak, by ich charaktery były ze sobą jak najmniej zgodne.

Casting wciąż trwa, naprawdę zachęcam by wysyłać, bo na razie mam zdecydowanie za mało kandydatów... I jeszcze jedno mi się przypomniało, można zgłaszać wegetarianów.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: salberg » 17 lip 2014, 19:51

Równo za tydzień koniec castingu. Jeśli nie dostanę dostatecznej liczby kandydatów będę zmuszony zawiesić program.

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: Eq » 17 lip 2014, 20:33

Champion pisze:A na mnie krzyczeliście ze zawieszam programy itp. XD
Jutro postaram się kogoś zgłosić. ;)
To zupełnie inna sprawa, salberg zrobi to w przypadku braków uczestników, a nie obawy przed nie wiadomo czym :))

Postaram się niedługo kogoś zrobić, chociaż nie wiem, czy moje oczy przeboleją brak CC :P

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: Jackob » 17 lip 2014, 20:44

Obiecałem, że zgłoszę kogoś na casting i słowa dotrzymam, ale nie zdziw się jak dostarczę go do Ciebie w ostatnim możliwym terminie. :P Zrobić samego sima można szybko, ale ja chcę jeszcze dla tego sima ładny dom zbudować i urządzić. ^^

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: salberg » 17 lip 2014, 21:11

Chcę tylko przypomnieć, że "zawiesić" nie oznacza "anulować" i jeśli mi się nie uda spróbuję kiedy indziej i inaczej (może nakręciłbym coś w międzyczasie w trójce, tak dla wprawy?). Ale wolę myśleć, że mi się uda i nie zwalę swojego pierwszego reality show.

A tak z ciekawości spytam: chcielibyście w przyszłości odcinki realizowane w dwójce na przemian z trójkowymi?

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Zapraszam Do Stołu - CASTING!

Postautor: Jackob » 17 lip 2014, 21:14

Ja powiem krótko, nie. :P Kolacje przy stole miałyby więcej interakcji w dwójce, ale wolę oglądać filmiki z najnowszej generacji The Sims. ;)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości