Historia STV (2006-2016)

Retrospekcja przez całą dekadę simowych produkcji

Który rok był najlepszy dla simowych produkcji?

2006
2
13%
2007
5
31%
2008
5
31%
2009
1
6%
2010
1
6%
2011
1
6%
2012
0
Brak głosów
2013
0
Brak głosów
2014
1
6%
2015
0
Brak głosów
2016
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Historia STV (2006-2014)

Postautor: salberg » 21 kwie 2014, 20:38

Skeczor, to tylko archiwalny zapis strony z 2007, nie prawdziwe odzyskane STV. Serwis, który przechowuje takie archiwalne dane stron to archive.org. Jeśli chcesz, możesz sprawdzić też STV z innych lat i okresów - sprawdź w lewym górnym rogu. ;)

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: Historia STV (2006-2014)

Postautor: JamesSinatra » 11 sie 2014, 9:51

Wow, jestem pod wrażeniem, że chciało ci się to wszystko zebrać. Wydaje mi się, że jednym z problemów jakie pojawiły się na chwile po "złotej erze" filmów w Simsach była kwestia blokowania filmów za naruszenie praw autorskich. Na samym początku w ogóle nikt tego nie przestrzegał, ale potem wytwórnie się wkurzyły i różnie z tym bywało.

Ale, tak jak wspomniano, głównym czynnikiem było pewnie pojawienie się nowej części, co spowodowało, że ludzie przestali interesować się dwójką, no i to że ta nowa część nijak nie nadaje się do filmowania mimo upływu tylu lat. Coś czuję, że z czwórką nie będzie lepiej ;).

Miło też słyszeć, że osoby, które się tym interesowały robią dalej coś w tym kierunku. Może kiedyś będziemy oglądać w kinie filmy Cleaudi i nawet o tym nie będziemy wiedzieć... ;)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Historia STV (2006-2014)

Postautor: salberg » 15 sie 2014, 4:55

Może kiedyś zrobię czwartą część, "Historia STV 2014-2015", w której uwzględniłbym produkcje z tego roku i z przyszłego... Jeśli oczywiście będą jeszcze powstawać filmy, bo niestety mam świadomość, że ta część będzie najkrótsza, ech... soft1 Ale to dopiero za półtora roku, trochę za wcześnie by stwierdzić, że taki film na pewno powstanie.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Historia STV (2006-2014)

Postautor: Kasim Hazim » 15 sie 2014, 15:14

Fajnie sobie przypomnieć czasy STV, które było w pewnym sensie jedną z ikon CS. xD Człowiek mógł na nim siedzieć pół dnia oglądając wspaniałe seriale. Eh... szkoda, że te czasy minęły bezpowrotnie. :c
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Re: Historia STV (2006-2014)

Postautor: Dimond » 12 wrz 2014, 12:45

Wow, salberg - szacun, że Ci się w ogóle chce coś takiego zbierać do kupy. Nie powiem, że nie robi mi się miło (i trochę smutno - ale w tym pozytywnym znaczeniu, jakkolwiek głupio by to nie brzmiało), kiedy wspominasz o początkach STV. :)
Skeczor pisze:EDIT: Warto też wspomnieć, że kilku reżyserów poszło do szkoły filmowej! Chociażby Cleaudi :)
WAT?! Co, kto gdzie? Siedzę już w szkole filmowej 3 lata i nigdy nie natknąłem się na nikogo z STV... :wat: Jak to możliwe? Skąd masz to info?
JamesSinatra pisze:Wydaje mi się, że jednym z problemów jakie pojawiły się na chwile po "złotej erze" filmów w Simsach była kwestia blokowania filmów za naruszenie praw autorskich. Na samym początku w ogóle nikt tego nie przestrzegał, ale potem wytwórnie się wkurzyły i różnie z tym bywało.
To chyba najważniejszy powód upadku simowych seriali. Pamiętam, jak Enuda pisała do mnie, że zablokowali jej dźwięk w kilku odcinkach pod rząd (plus kilka odcinków w całości). Blokada dotknęła również jeden z odcinków w Usługach. Większość reżyserów się poddała i usunęła swoje rzeczy. Ja to olałem, a okazało się, że dla YT blokady były zbyt krzywdzące i wywalczyli potężne kontrakty z wytwórniami i ZAIKS'em. Po 2 latach wszystko odblokowali. Za dużo by na tym stracili - tym bardziej, że teraz YT jest w rękach Google.

EDIT: Ach, zapomniałem dodać, że kilka dni temu Twoje Simy i STL ogłosiły połączenie serwisów, a więc zapowiada się powrót jako takiej telewizji The Sims. Dla przypomnienia: cała automatyka i działanie starego STV, to była w głównej mierze zasługa Danona. STV powstało właśnie przy współpracy CS i STV, więc może tym razem pojawi się jakaś godna namiastka tamtego "światka". :)

Awatar użytkownika
Skeczor
Posty: 63
Rejestracja: 19 mar 2014, 22:29

Re: Historia STV (2006-2014)

Postautor: Skeczor » 15 wrz 2014, 21:44

Dimond - Cleaudi vel. batman jest na czymś coś tam z montażem związane w Trójmieście :) A skąd info? Rozmawiałem z nią ;)
Bo Cyrax tańczyć chce!

Obrazek

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Re: Historia STV (2006-2014)

Postautor: Dimond » 19 wrz 2014, 10:06

Skeczor pisze:Dimond - Cleaudi vel. batman jest na czymś coś tam z montażem związane w Trójmieście :) A skąd info? Rozmawiałem z nią ;)
Ach... myślałem, że chodziło o filmówkę w Łodzi. No szkoda.

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Historia STV (2006-2014)

Postautor: aesthetea » 21 wrz 2014, 18:17

Obrazek


Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: salberg » 21 maja 2015, 23:28

Chociaż nie zrealizuję już raczej tej obiecanej kiedyś części czwartej, 2014-2016 zawsze miło mi jest wrócić do tych trzech pierwszych części. W tych filmach jest coś wyjątkowego.

Nie przestawajcie kręcić, tworzyć czegoś nowego od siebie. Miło patrzeć na tą wspaniałą historię, którą przez całą dekadę stworzyliśmy. Ludzie przychodzą, odchodzą, zawsze pozostaje pasja i zaangażowanie do tego, co chcemy robić. Dziękuję za to, że mogłem zmontować kiedyś taki film, i obejrzeć te wszystkie lepsze i gorsze lata. :) Będę za tym tęsknił.

Awatar użytkownika
MoonWalk
Posty: 107
Rejestracja: 15 gru 2013, 3:31

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: MoonWalk » 22 maja 2015, 2:41

Ostatecznym dowodem na to okazuje się jednak zamknięcie skłóconego i zdezorganizowanego Centrum Simów w grudniu, decyzją EA Polska
Przepraszam, ale to jest kompletna bzdura.

Fajnie powspominać stare, dobre czasy. Ja byłem na bieżąco z STV od 2007, apmiętam te produkcje... Stracone Nadzieje, pierwszy serial chyba, jaki obejrzałem od dechy do dechy. :sweet:

I w 2012 STV chyba funkcjonowało trochę dłużej niż kilka tygodni? To znaczy nie pamiętam tego dokładnie, ale wiem, że same moje 2 teledyski zdążyły być opublikowane, a przecież twórców zgłosiło się wtedy znacznie więcej.

I nie omijałbym w historii wyłonienia się również forum reżyserów, z którego większość twórców współtworzyłą wcześniej STV.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: salberg » 18 sty 2016, 0:29

W tym roku świętować będziemy 10 rocznicę powstania STV... Aż sam w to nie wierzę. Mija dekada odkąd na Centrum Simów pojawiły się takie filmiki jak "Fałszerzy z SimCity", "Totalne Zaskoczenie", czy też "Stracone Nadzieje", a telewizja, za której powstaniem stał między innymi Tweety, przyciągnęła uwagę użytkowników. Zawsze będę wspominać tamte czasy z łezką w oku, tym bardziej, że czas kręcenia filmów w simsach bezpowrotnie przeminął.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: Guuki » 18 sty 2016, 9:33

Ach, te cudowne czasy "Fałszerzy z SimCity", "Rolnika samego w dolinie", "Zwariowanego Osiedla", czy "Usług". ^^
Ciężko uwierzyć, że to już 10 lat!

Ale że czas kręcenia filmów w simsach bezpowrotnie przeminął, to się nie zgodzę. Powoli przemija, ale nie przeminął. :P
Parę osób jeszcze kręci.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skeczor
Posty: 63
Rejestracja: 19 mar 2014, 22:29

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: Skeczor » 22 sty 2016, 22:31

Dekada? To ja taki stary jestem? ._.

Pytanie do was, do tych co kręcili.

Co przyniosło pozytywnego i negatywnego kręcenie w simach przez ostatnie 10 lat?

U mnie na plus na pewno fakt, że rozwinęła się moja kreatywność i pomysłowość. Wciąż jakieś wymyślam historie, które niestety nie spisuję ani nie kręcę.
Negatywnego? Raczej tylko zepsuty humor, gdy komp nie wyrabiał ;)
Bo Cyrax tańczyć chce!

Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: salberg » 24 sty 2016, 20:56

Dla mnie zarówno pozytywy jak i negatywy były wielkie. Przede wszystkim robiłem to co kochałem, wymyślanie własnych historii i przenoszenie ich na ekran było niesamowitym doświadczeniem. Kocham dosłownie wszystko co nakręciłem i jestem pewien, że po latach dalej będę do tych filmów wracał. Tak samo wielkim zaszczytem było swego czasu otrzymanie osobistej aprobaty Reya (którego produkcje zawsze były dla mnie wielką inspiracją), Dimonda, i wielu innych wspaniałych reżyserów, nic mnie tak nie zachęcało do kręcenia. Ogólnie rok 2013, jeszcze na starym forum, to były najpiękniejsze dla mnie czasy.

Negatywy to wszystko co nastąpiło później, czyli brak widzów, irytacja brakiem wyświetleń i łapkami w dół, myśleniem, że cała moja praca idzie na marne i nikt tego nie ogląda. Tak mnie to dobijało, że wdawałem się w utarczki z innymi reżyserami. TSPTV, potem STV od STL tylko przyniosły mi mnóstwo nerwów. 2014 i początek 2015 roku mnie mentalnie zniszczyły i odebrały mi całą radość z kręcenia.

Ale ogólnie cieszę się, że kiedyś kręciłem. Mam nadzieję, że kiedyś odzyskam chęci i do tego wrócę, z widzami czy bez.

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: NyanCat » 24 sty 2016, 22:32

Aż mi się przypomniało - kiedyś oglądałam "Rolnika".
Dziwny serial :doge:
Sama pamiętam trochę STV. To nowe jak CS było, ale mi się wydawało że to propaganda EA :doge:
2011? Może 2012.
Ale i tak, kawał historii, sama od STV jestem tylko o 4-5 lat starsza.
Em, no, dziękuję.
Jestem beznadziejna w mądrych słowach ;-;.
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Skeczor
Posty: 63
Rejestracja: 19 mar 2014, 22:29

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: Skeczor » 25 sty 2016, 12:21

Salberg, też bardzo chcę wrócić do kręcenia, ale jest jeden ważny problem, który mi przeszkadza.
Brak Czasu.
Praca i studia mi go mnóstwo zabierają, a co z hobby? Kiedy pogram w inne gry, poczytam, spotkam się ze znajomymi? Właśnie to były powody, dlaczego kręcenie odebrało mi satysfakcję.
Bo Cyrax tańczyć chce!

Obrazek

Mold
Posty: 34
Rejestracja: 15 gru 2013, 17:16

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: Mold » 01 wrz 2016, 1:26

Tak się dzisiaj wciągnąłem w oglądanie różnej maści machinim z dwójki, że aż trafiłem tutaj. Bo, nie ukrywam, byłem zaskoczony, że filmy w dwójce wciąż powstają ^^

Samo STV zawsze śledziłem z zapartym tchem. Ktoś tutaj napisał, że Stracone Nadzieje to pierwszy serial obejrzany od dechy do dechy - dokładnie tak jak u mnie! Gdy miałem ledwie te 10 lat, "By Żyć" czy "Zwariowane Osiedle" robiły na mnie ogromne wrażenie. Swoją drogą, to drugie rozbawia mnie do dzisiaj.
Szkoda, że to wszystko tak przeminęło. Czasy świetności simowej telewizji były niesamowite. Dla mnie to jakaś magia dzieciństwa, może trochę przykre, że internetowa, ale spędziłem kupę życia na tym forum (zanim zostałem zbanowany za odwieczną błazenadę :D )
Pamiętam też, jak miała mieć miejsce Simowa Gala 2010. Pędziłem ze swoim filmem pełnometrażowym, coby zdążyć przez deadline'm i zgłosić go na galę. Oczywiście nieistotne dla mnie było, że popularności nie zdobędzie on nijak, toteż tym bardziej nie ugrałby niczego na gali ^^

Chociaż zawsze byłem zupełnie nieznanym reżyserem i mógłbym dzisiaj się poszczycić paroma niszowymi produkcjami których prawie nikt nie znał i które dziś wyglądałyby pewnie o niebo lepiej, muszę przyznać, że machinima w simsach, masa umiejętności których dostarczyli mi również inni użytkownicy forum, przełożyła się na umiejętności zmontowania porządnego filmu dzisiaj. Bo kiedy nauczyłem się obsługiwać Vegasa? No właśnie za czasów STV ^^
No, i Forum Reżyserów. Właśnie odkryłem, że moje konto tam wciąż istnieje, od jakiś 7 lat :) To taki żywy relikt jeszcze, bo o ile starego Centrum Simów jak i Simowego Centrum dawno dawno już nie ma, tam wszystko wygląda w sumie jak dawniej :D

Czasem chętnie bym coś nakręcił, ale myślę sobie, że cholera, prawie 20 lat na karku, 10 lat minęło od jakiejkolwiek popularności STV... i niezwykle pozytywnie jestem zaskoczony, że nadal funkcjonuje społeczność, której robienie filmów w simsach sprawia zwyczajną przyjemność, a na youtubie można znaleźć "współczesne" produkcje właśnie z drugiej generacji.
I chociaż nigdy nie byłem aktywny wśród reżyserów ze swoimi banałami, społeczność i produkcje śledziłem z zapartym tchem. Chciałoby się przenieść do tamtych czasów ^^

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: salberg » 23 maja 2017, 20:25

^ Zarchiwizowały się także w pewnym stopniu późniejsze wersje strony z 2009 i 2010 roku, tylko że nie zachowała się szata graficzna i trzeba odnajdywać produkcje nieco po omacku, ale to nie jest niemożliwe. To na przykład lista produkcji odzyskana z grudnia 2009:
https://web.archive.org/web/20091216224 ... roductions

Niedawno odkryłem, że Tweety usunął/ukrył wszystkie filmy ze swojego kanału. Wielka szkoda, bardzo pragnąłem zobaczyć jeszcze raz "Ryzykantów".

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Historia STV (2006-2016)

Postautor: Guuki » 24 maja 2017, 9:04

Zawsze można sobie pobrać pamiętne produkcje z STV programem YTD Video Downloader. ^^
Wolałbym jednak, żeby te klasyki zostały na YouTube na zawsze . Nie rozumiem po co je usuwać...
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość