Nadzieja na miłość

Sitcom

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 08 kwie 2016, 19:39

Tytuł : Nadzieja na miłość
Gatunek: Sitcom
Produkcja: Studio Filmowe ZENIT
Lata produkcji: 2014 - 2017
Ilość odcinków 38
Status: Zakończony
Krótko o treści:
Serial opowiada o ciekawych przygodach trzech emerytek: Melanii Cyran, Władysławy Jagiellonki oraz Haliny Łuszczak, mieszkanek jednego z polskich osiedli. Ich ciekawe perypetie mieszają się z problemami, często groteskowymi.
Zapraszam na kanał
https://www.youtube.com/channel/UCdp4oT ... wl8gIfkcrw

Odcinek pt "Gdy ktoś umiera"

youtu.be/0dVvPAE0ALo



Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 gru 2017, 23:14 przez SF ZENIT, łącznie zmieniany 20 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Serial Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 13 kwie 2016, 15:47

To już dziś! Premiera nowego sezonu serialu Nadzieja na miłość.

Zapraszam do oglądania i oceniania, na czym najbardziej mi zależy. Każda opinia pomoże w tworzeniu czegoś nowego


NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 11
CYFERMEGA 24



youtu.be/GFDjAmwEpIE

Miłego oglądania :)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2016, 22:26 przez SF ZENIT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Serial Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 20 kwie 2016, 16:33

Nowy odcinek

NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 12
IMPREZA STULECIA





youtu.be/-Fk5dvF6HHc

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 27 kwie 2016, 17:16

Nowy odcinek

NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 13
MEZALIANS





youtu.be/uDmz_6DHqNY


Zapraszam do oglądania i oceniania ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 04 maja 2016, 18:50

Kolejny odcinek serialu

NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 14
GOŚĆ SPECJALNY





youtu.be/bpsCxIwzCYU
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 28 cze 2016, 10:20

Już w środę (29.06.16) premiera nowego odcinka pod tytułem "MUNDIAL"
Zapraszamy do oglądania :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to ostatni odcinek III sezonu.
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 29 cze 2016, 16:53

Kolejny odcinek serialu

NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 15
MUNDIAL
ostatni odcinek III sezonu





youtu.be/FTBxdGnF6Wo
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 10 lip 2016, 23:53

różyczka pisze:Kręc dalej, nie poddawaj się. Serial supi ;-)
Dziękuje za opinię. Nikt się nie poddaje :)

Mundial się zakończył, Perskie oko wraca na swoje miejsce, Mila się cieszy, nikt już jej nie zakłóci ciszy nocnej. Ale czy na pewno? Zobaczymy co czeka Mile i jej sąsiadów w ... IV SEZONIE SERIALU.
Więcej informacji wkrótce.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 22 lip 2016, 12:24

Znamy już datę emisji nowego, już IV sezonu serialu Nadzieja na miłość.
Jest to 31 sierpnia. Wtedy zostanie wyemitowany już 16 odcinek serialu.

Zdjęcia trwają, montaż razem z nimi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym sezonie nie zabraknie spięć, zatargów, śmiesznych sytuacji, dziwnych zwrotów akcji i wiele, wiele innych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 29 lip 2016, 18:14

Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 31 sie 2016, 17:40

Dziś 31 sierpnia! Premiera nowego sezonu serialu Nadzieja na miłość.


NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 16
DRZWI



youtu.be/naAGcFzqZKg

Miłego oglądania :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 07 wrz 2016, 17:12

NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 17
CURRICULUM VITAE



youtu.be/xOkHTZyVmnw

Kolejny odcinek w następną środę
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 12 wrz 2016, 20:58

OBSADA SERIALU


Obrazek

MELANIA CYRAN

Główna postać serialu. Jest matką Kuby, babcią Kacpra i przyjaciółką Władzi. Wdowa po Andrzeju. Nie przepada za swoją sąsiadką Haliną, która wszystko chce od niej pożyczyć. Mila mieszka sama, czasami odwiedza ją Władzia. Mila bardzo ją lubi, jednak do jej pomysłów podchodzi bardzo sceptycznie. Jej znanym powiedzeniem jest „Rany bosta” i „ O choroba!”

Obrazek

WŁADYSŁAWA JAGIELLONKA

Przyjaciółka Mili, mieszkają na tym samym osiedlu, ale w innych blokach. Mieszka sama, często odwiedza ją Mila, szczególnie wtedy kiedy jest czymś zaaferowana. Władzia cały czas pracowała w gastronomi, bardzo lubi jeść. Często, kiedy czegoś nie wie, używa formy „A to jest jakie?”

Obrazek

HALINA ŁUSZCZAK

Sąsiadka Mili. Często przychodzi do sąsiadów po Apap, szczególnie do Cyranki. Nie za bardzo zorientowana osoba, toteż często nie wie co się dzieje i zadaje dziwne pytania. Jest starszą osobą. Miała kilku mężów ( Maniek, Waldek i Władek ). Obecnie podkochuje się w Bronku Marchewce, jednak nikt nie wie, czy to jest miłość, czy efekt demencji starczej.

Obrazek

BRONISŁAW MARCHEWKA

Gospodarz domu, stary kawaler. Potrafi wszystko naprawić. Oprócz obowiązków, zlecanych przez administrację, prywatnie montuje cyfrówkę. Bardzo spokojny człowiek, toteż często on rozstrzyga problemy mieszkańców bloku

Obrazek

ŁUCJA GÓRSKA

Zamieszkuje mieszkanie numer „6”, razem z Renatką. Nie lubiana przez Melanie, z wzajemnością. Na tle reszty mieszkańców, charakteryzuje się ogromną ironią. Renatkę nie traktuje jako przyjaciółkę, jednak wie, że w każdej chwili może na nią liczyć. Podoba jej się Kuba, przez co Mila nie może na nią patrzeć.

Obrazek

KUBA CYRAN

Syn Melani i Andrzeja. Ma syna Kacpra z poprzedniego małżeństwa. Życie z żoną nie układało się i para rozstała się. Kuba musiał dać sobie radę sam. Jest oczkiem w głowie matki, toteż ona tak łatwo go nie odda

Obrazek

KACPER CYRAN

Najmłodsza postać serialu. Syn Kuby, wnuczek Mili. Na razie mało o nim wiadomo, ale w dalszej części serialu ta postać zostanie rozwinięta. To on pomagał Halinie w montażu dekoracji na wizytę Gościa specjalnego.

Obrazek

RENATA CIUPAŁA

Sąsiadka spod „6”. Mieszka razem z Łucją, którą traktuje jako największy przykład. Skończyła studia i obecnie pracuje w ratuszu. Jej nadrzędnym celem, jest zostanie burmistrzem. Jest troszkę nieogarnięta, czasami robi coś, o czym nie ma pojęcia. Nie ma prawa jazdy, jej środkiem lokomocji jest hulajnoga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: Simwood » 12 wrz 2016, 21:36

Obiecywałem sobie, że w końcu oglądnę i do tej pory nie miałem czasu. Teraz nadrabiam zaległości. No to jedziem ;)

Odcinek 16:
Na początku jest trochę zbyt cicho. Brakuje mi tam jakiejś muzyki. Zastanawiałeś się kiedyś nad zamienieniem napisów na lektora, tak jak na przykład w produkcjach Dejmiana czy Guukiego? Moim zdaniem byłyby to duży krok w przód :P
W pewnych momentach brakuje mi odpowiednich znaków interpunkcyjnych na końcu zdań jak znaki zapytania "Co znowu?", czy wykrzykników "Nieszczelnych drzwi!"
Nieco nie pasują mi tu długie sceny chodzenia od drzwi do salonu i z powrotem. Przyciąłbym je trochę by dodać dynamiki :D Zwłaszcza, że niektóre simy czasem zacinają się przy drzwiach co nie jest miłe dla oka widza.
Oprócz tego kilka błędów ortograficznych jak np. "nieważne". Dlatego właśnie lepszy jest lektor - nikt nie zauważy złej pisowni :P

Rozbawiły mnie jednak:
1) scena gdy Władzia zamawia pączki, a po chwili ktoś dzwoni do drzwi
2) Matka siostry ciotki babki siostrzenicy Kubalonkowej :haha:
3) tłumaczenie innym związków rodzinnych Edyty xD
4) Ale po co pani taki wydatek, skoro pani zaraz umrze :rotfl:
5) Może podam pani pączka przez futrynę? :haha:
6) Jak pani wyjdzie, to dam pani cały kubełek pączków - ta siła perswazji xDDDD

Ogólnie serial bardzo mi się podoba. Taki simowy "Klan" czy inna "Plebania" xD. Jeżeli poprawisz parę rzeczy, będę naprawdę zadowolony. Na razie masz suba i czekam na więcej :D
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 13 wrz 2016, 20:19

Odcinek 16:
Na początku jest trochę zbyt cicho. Brakuje mi tam jakiejś muzyki. Zastanawiałeś się kiedyś nad zamienieniem napisów na lektora, tak jak na przykład w produkcjach Dejmiana czy Guukiego? Moim zdaniem byłyby to duży krok w przód :P
W kwestii lektora, chętnie na niego przejdę, zwiększy to możliwości produkcji (muzyka będzie mogła coś podkreślać a nie być obowiązkowym "tłem").
W pewnych momentach brakuje mi odpowiednich znaków interpunkcyjnych na końcu zdań jak znaki zapytania "Co znowu?", czy wykrzykników "Nieszczelnych drzwi!"
To jest fakt, z interpunkcją mogą być czasami problemy :D
Nieco nie pasują mi tu długie sceny chodzenia od drzwi do salonu i z powrotem. Przyciąłbym je trochę by dodać dynamiki :D Zwłaszcza, że niektóre simy czasem zacinają się przy drzwiach co nie jest miłe dla oka widza.
To też fakt, zastosuję się :)
Oprócz tego kilka błędów ortograficznych jak np. "nieważne". Dlatego właśnie lepszy jest lektor - nikt nie zauważy złej pisowni :P
Przed renderowaniem filmu oglądam go kilka razy i wypatruje ewentualne błędy, tylko wiesz, jak coś oglądasz 3 - 4 razy, to tekst znasz praktycznie na pamięć i nie widzisz błędów soft1
Rozbawiły mnie jednak:
1) scena gdy Władzia zamawia pączki, a po chwili ktoś dzwoni do drzwi
2) Matka siostry ciotki babki siostrzenicy Kubalonkowej :haha:
3) tłumaczenie innym związków rodzinnych Edyty xD
4) Ale po co pani taki wydatek, skoro pani zaraz umrze :rotfl:
5) Może podam pani pączka przez futrynę? :haha:
6) Jak pani wyjdzie, to dam pani cały kubełek pączków - ta siła perswazji xDDDD
Dzięki, właśnie dzięki takim opiniom wiem, co dodaje "smaku" serialowi (a tworząc miałem cichą nadzieje, że to właśnie te momenty będę zwracały uwagę)
Ogólnie serial bardzo mi się podoba. Taki simowy "Klan" czy inna "Plebania" xD. Jeżeli poprawisz parę rzeczy, będę naprawdę zadowolony. Na razie masz suba i czekam na więcej :D
Dziękuje za takie podsumowanie :D
Następny odcinek już jutro (środa), czekam na ocenę :hej:
Jednak jakieś większe zmiany mogą zostać wprowadzone dopiero w następnym sezonie (po wyemitowaniu odcinka 20), ponieważ te 3 odcinki są już zmontowane i chce je wyemitować :)
Pozdrawiam :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: Simwood » 13 wrz 2016, 22:13

Czekam więc na zmiany w kolejnym sezonie, a teraz:

Odcinek 17:
Niesamowicie uśmiałem się na początku gdy panie prosiły się po kolei o pomoc z tym CV soft9 Jak zawsze, Władzia zmiażdżyła system :D
umiejętność skakania przez płot w stoczni (...) Napisz, że to ona powstrzymała Związek Radziecki przed wojną atomową (...)likwidowała skutki awarii w Czarnobylu
LEŻĘ XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD :haha:
Moją ulubioną postacią została oficjalnie Władzia. Uwielbiam jej teksty i charakter. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będzie się pojawiać równie często :D
Odcinek dobry jak zawsze, tylko skróciłbym niektóre sceny. Ale jeżeli obiecujesz poprawę to jestem zadowolony.
Pozdrawiam i powodzenia w kolejnych odcinkach :yes:
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 14 wrz 2016, 18:52

NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 18
DYM Z OKNA



youtu.be/1U0nTBq8q2E

Kolejny odcinek w następną środę
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 21 wrz 2016, 16:01

NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 19
PISARZ



youtu.be/4DUrfL_Jjs4

Kolejny odcinek w następną środę
Obrazek

Awatar użytkownika
SF ZENIT
Posty: 91
Rejestracja: 08 kwie 2016, 19:06

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: SF ZENIT » 28 wrz 2016, 16:11

NADZIEJA NA MIŁOŚĆ - odcinek 20
OLIWIA
Koniec sezonu IV



youtu.be/L36RKjQOfkM



To już jest koniec :)
Spoiler:
Kilka zdjęć z ostatniego odcinka :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Nadzieja na miłość

Postautor: Lenna » 03 paź 2016, 13:41

No więc tak:
Obejrzałam wszystko od początku i muszę przyznać, że te pierwsze odcinki to tragedia, ale to pewnie już wiesz. Jednak z odcinka ja odcinek jest coraz lepiej, przede wszystkim robisz lepsze kadry, fabuła też jest bardziej dopracowana.
No właśnie, co do fabuły, to czasem po prostu nie mogę już z tego :D Łuszczakowa przychodząca po Apap, skok z okna, albo ten odcinek z CV xDDDDDD Ale Władzia najlepsza, te jej teksty :haha: Zresztą Mila też jest świetna!
Ostatni odcinek:
Rany bosta, co to jest przy moim wnuczku?
I ta Władzia w kawiarni zamawiająca wszystko co popadnie, a potem Zielarz zabronił mi jeść tłustego XDDD

To teraz od strony technicznej:

Lektor
Jak to już Simwood zauważył, przydałby się lektor, bo zdarzają się czasem jakieś literówki, a poza tym po prostu mnie by on tu bardzo pasował :P

Ruchy kamerą
pomimo że teraz robisz to już o wiele lepiej, nadal zdarzają się brzydkie, nagłe poruszania kamerą, a najbardziej to widać w czołówce. Poruszając kamerą, nie robimy tego zwyczajnie myszką, bo wtedy wychodzi to bardzo nieprofesjonalnie. Widać, że miałeś bardzo dobry pomysł na czołówkę, ze świetną muzyką (która swoją drogą teraz już zawsze będzie mi się kojarzyć z Twoim serialem), ale jest całkowicie zepsuta przez ruchy kamerą właśnie. Poczytaj poradniki, jak robić je płynnie, podpatrz, jak to wygląda u innych.

Wystrój wnętrz
Wbrew pozorom wygląd planu jest bardzo ważny, a muszę przyznać że np. dom Melanii mnie bije po oczach. Widać, że chciałeś, żeby było "babcinie", i podoba mi się ta różowa tapeta, ale cała reszta strasznie gryzie się ze sobą (te żółte kafelki!). Widać, że to mieszkanie staruszki, dużo szpargałów i pstrokato, ale aż za bardzo, kolory po prostu biją po oczach i wygląda to trochę nienaturalnie. Kuchnia to tragedia, a w mieszkaniu Władzi wieje pustką. Fajny pomysł z zasłonami na drzwiach, kojarzy mi się z mieszkaniem staruszki, ale w praktyce gdy otwierają się drzwi, brzydko przenikają przez nie. Moim zdaniem potrzebny remont.

Przenikanie obiektów, blokowanie się Simów
To już jest wina samej gry, ale Ty jako reżyser powinieneś uważać, aby podczas kręcenia Simowie nie wtapiali się w obiekty, a jak coś takiego się zdarzy, nakręć tę scenę jeszcze raz. To samo tyczy się wszelakich dymków nad głowami Simów (najczęściej widzę u Ciebie te od wspomnień i grup społecznych) - powtórz scenę, jak to zauważysz. Uważaj też na blokowanie się w drzwiach, bo mogą się przez pół odcinka tak wiercić aż wreszcie uda im się wejść, a nie jest to miłe dla oka. W ostatnich odcinkach zauważyłam że nagrywasz tylko podejście do drzwi, zmieniasz scenę żeby nie pokazywać wiercenia się - to na plus.

Długość odcinka
Za dużo łażenia w tę i we w tę, siadania, wchodzenia, a nawet rozmowy są czasem zbyt przedłużane. Moim zdaniem można długość odcinków śmiało skrócić, więcej akcji i krótsze sceny nadałyby dynamiki, jak to już Simwood zauważył. Jak obiecujesz poprawę to okej :P

Ale się rozpisałam! No, po prostu widzę potencjał w Twoim serialu i zależy mi żeby był jeszcze lepszy :P Ogółem kręć dalej, z czasem na pewno się poduczysz.
SF ZENIT pisze:To już jest koniec :)
Wystraszyłeś mnie soft9

No, to czekam na kolejny sezon!
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość