Pleasant: Przyjemni

Zwariowane przygody zwariowanych ludzi!

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: brxnely » 28 paź 2016, 18:36

Spoiler alert! :D
[spoiler]Już po! :)
Obawiałem się, że odcinek skupi sie tylko na Kubie... a tutuaj miłe zaskoczenie! :)
Wątki świetnie zbalansowane, z wielkim plusem na Renię (no bo nie oszukujmy się, Renia jest najlepsza <3)

Opening krótki, no ale myślę, że to lepsze wyjście, niż pokazywanie aż tylu postaci... No bo jakbyś miał już wymieniać, to musiałbyś większość lub wszystkich, a to mogłoby wywołać u widza, zwłaszcza nowego, niemałą konsternację... a tak to jest idealne wyjście z sytuacji :)

Podoba mi się nowy look Jowity. Super, że pozbyłeś się tych jaskrawych włosów, a okularki idealnie pasują do jej charakteru, wygląd i zachowanie Oliwii także na plus, fajnie jest poznawać jej charakter, jak na pierwsze wrażenie to odniosłem wrażenie, że ma taki mieszany charakter, Jowity, jak i Czarka, więc dobrze :D

Renia najlepsza. Rena obłęda. Renia rządzi. Kocham Renię.
Akcja z zakonnicą, to jedna z jej najlepszych akcji! :D
Jej teksty typu "500+", czy te nazwy jej ulubionych potraw obłędne... Kiedyś pisałem, że uwielbiam gdy nawiązujesz troche do rzeczywistości, jak np: "500+" Oby tak dalej! :)

Matka Renaty to kolejne miłe zaskoczenie. Bardzo fajnie ją przedstawiłeś, już wiemy po kim Renata jes taka, a nie inna... i teraz z lekkim wstydem muszę przyznać... Czy mama Reni pojawiła się już gdzieś podczas tych wszystkich odcinków? Sam nie jestem pewien, trochę mi glupio, ale mogłem nie zapamiętać, jak się pojawiła tylko raz, a właśnie nie byłem pewien :P

Ciesże się również z Rafała... Postać rzeczywiście była całkiem nijaka (głównie z wyglądu)... Nie było źle, ale jakoś specjalnie się nie wyróżniał, a dzięki nowemu wyglądowi chociaż zyskał inną osobowość i od razu przyjemniej się go ogląda :)

Przyznam szczerze, że miałem obawy. Od czasów 13 sezonu, wtedy jak odświeżyłeś gruntowo serial, poznaliśmy bliżej Kałolinę, Roberta, Malwinę... Widzieliśmy też trochę Reni w nowej roli... Bardzo mi ta formuła przypadła do gustu. Nawet nie brakowało mi zbytnio Jowity i Czarka. I gdy dowiedziałem się o sezonie 15, w którym będzie grałą Jowita i Czarek, nabrałem obaw, że znów wrócimy do powielonego formatu... A tutaj? Znakomite, bardzo pozytywne zaskoczenie!
Jest świeżość, jest humor, jest klimat. Wielki plus.

Pytanie tylko takie: czy pozostali bohaterowie z sezonu 13 i 14 pojawią się jeszcze w 15, chociażby i drugoplanowo? :)

A tymczasem, czekam na następny odcinek... i ode mnie masz już przedłużenie na sezon 16 w ciemno :P
Powodzenia i dziękuje za dostarczanie nam simowej rozgrywki ! :D
(zwłaszcza w czasach koszmarnej Czwórki)[/spoiler]

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Dejmian » 28 paź 2016, 19:03

natev18, dzięki za tak rozbudowany komentarz! To budujące. :)
Jest mi naprawdę miło, że podoba Ci się nowy sezon serialu.
Jeśli chodzi o mamę Renaty, to tak, pojawiła się w serialu. Co prawda było to baardzo dawno temu, ale co ciekawe nie zmieniła się od tamtego czasu w ogóle. :D
Co do bohaterów z poprzedniego sezonu, to Robert na pewno w serialu się pojawi, w dawce o wiele mniejszej, ale będzie. Malwina i Karolina w tym sezonie się nie pojawią, dajmy im odpocząć. :)
Bardzo mi miło, że rozwiałem Twoje obawy i strasznie się cieszę, że Ci się podoba.

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: brxnely » 28 paź 2016, 19:09

W porządku! Zasługiwałeś, zwłaszcza, że należałem do grupy osób, które oglądały, a nie komentowały... Dzisiaj sobie tak pomyślałem, że cho****, chłopak wymyśla, nagrywa, montuje odcinek, a ja go sobie oglądam i nie chce mi sie ruszyć łapy i skomentować?! Zwłaszcza, że jest to serial realizowany na wysokim poziomie, a takich jest garstka... Tak, więc stąd komentarz :D

Co do braku Karoliny i Malwiny dam radę, zwłaszcza, że odcinek był bardzo dobry... A co do Roberta to spoko :P

A no widzisz! Coś mi mówiło, że już kiedyś widzieliśmy mamę Reni, a więc dobre miałem przeczucia :D

A reszta, ruszać ręce i komentować! :D

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Dejmian » 28 paź 2016, 19:17

Kurcze, dzięki! To bardzo miłe, fajnie że postanowiłeś skomentować. Nagrywanie pochłania mi naprawdę dużo czasu, mimo że serial nie ma długich czasowo odcinków.
Jeszcze wracając do tematu mamy Reni, to może któryś z fanów serialu pomoże nam i powie, w którym odcinku wystąpiła? Przyznam szczerze, że sam nie pamiętam w którym to było odcinku! Liczę na WAS! B)

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Mint » 28 paź 2016, 20:05

Dejmian pisze:Jeszcze wracając do tematu mamy Reni, to może któryś z fanów serialu pomoże nam i powie, w którym odcinku wystąpiła? Przyznam szczerze, że sam nie pamiętam w którym to było odcinku! Liczę na WAS! B)
Mama Reni wystąpiła w 24-tym odcinku. :D


youtu.be/PDk9HmF1J_o

A mój komentarz co do nowego odcinka będzie niebawem. ;)

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Dejmian » 28 paź 2016, 20:34

Mint, świetna robota, dzięki! B)
Tak więc mama Reni powróciła po ponad trzech latach! Sporo się zmieniło od stycznia 2013 roku!

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Misiek » 28 paź 2016, 21:31

Świetny start. Postaram się jaknajbardziej rozbudować swój komentarz. [spoiler]Więc tak. Zacznę od postaci.
Kubuś- Ale z niego slodziak :wub: jest strasznie uroczy. Cała Jowitka.
Jowita- no i powiem ci ze wygląda na taką dojrzałą mamę. W poprzedniich odsłonach jeszcze nie powiedział bym że jest mamą gdybym nie wiedział, teraz wygląda na starszą i dojrzalszą
Czarek- co tu mówić. Czarek jak Czarek. XD
Oliwka- no Ale z niej już duża dziewczyna. Świetnie wygląda. Ale widzę ze charakter ma po tacie.
Świetna rodzinka.
Renia- no tego to jeszcze nie było. :O Już myślałem że pójdzie do tego zakonu na kilka odcinków. Haha. Ona jest najlepsza.
Rafał - Javed świetnie zagrał jej męża. Idealnie zastąpił poprzedniego Rafała. Może i nawet lepiej??

Dobra teraz dom.
Dom prezentuje się ciekawie. Pokoik dzieci śliczny. Wpisałeś się ;)[/spoiler]

No to by było na tyle. Ogólnie to świetnie ci ten odcinek wyszedł i życzę kolejnych super odcinków. GRATULUJĘ I DZIEKUJE

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Kasim Hazim » 29 paź 2016, 0:09

Świetne rozpoczęcie sezonu! Uśmiałem się mega z Renaty! Nie spodziewałbym się, że wymyśli, żeby iść na zakonnicę. :D
Oliwia jako nastolatka. B) Czuję, że też będzie świetną postacią w serialu!
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Guuki » 29 paź 2016, 4:04

Nowy sezon, dużo zmian, nowy etap w historii serialu. Od razu poczułem, że te odcinki "Przyjemnych" oglądać się będzie znacznie 'przyjemniej' od poprzednich. Głównie dzięki tej genialnie stworzonej rodzinnej atmosfery. Tego brakowało. Wspólny obiad przy stole, rozmowy matki z dorastającą córką, czy świat dorosłych widziany oczami najmłodszego członka rodziny. Całość ukazana w humorystyczny sposób. Do tego Renia, królowa zabawnych sytuacji. Dzięki temu, że w poprzednich sezonach Czarka, Jowity i ich pociech było mniej, teraz bardziej się docenia ich udział w serialu. Cieszę się, że na to właśnie w tym sezonie postawiłeś, dając odpocząć Malwinie, Karolinie, Robertowi i Arielowi.
Obrazek

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Dejmian » 29 paź 2016, 10:19

Dzięki za tak miłe komentarze! Nie spodziewałem się takiego odzewu. :)
Kolejny odcinek już w... poniedziałek ze względu na swoją tematykę. Także w przyszłym tygodniu wyjątkowo odcinek pojawi się już w poniedziałek, a nie piątek.

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: brxnely » 29 paź 2016, 12:53

Super! :D
Ciekawe co tym razem Przyjemni wymyślą na haloween XD

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Mint » 29 paź 2016, 16:57

Jej, nowy sezon Przyjemnych! :sweet:

Czołówka- co prawda ładne napisy i tło, ale jest bardzo minimalistyczna. Nie mówię, że jest źle, ale czegoś innego się spodziewałem.

0:05 ale z tego Kuby łobuziak. :D Najpierw zarzygał dom babci pod koniec poprzedniego sezonu, teraz tutaj broi. Przyjemni szału dostaną. :curious: Ciekawe, jaki będzie, gdy dorośnie. :P
0:10 Łaał, jak Jowita super wygląda. :sweet: W ciemniejszych włosach i okularach wygląda dużo ładniej i poważniej. :aww:
0:20 Oliwka jak wyrosła. :O Choć nie umiem porównać, do kogo jest bardziej podobna. A bluzkę to chyba Reni zabrała. xD
0:58 Renia zakonnica. xD Swoją drogą, w odcinku, w którym przebrały się z Jowitą za zakonnice, by przegonić emerytów z mieszkania Przyjemnych, wspominała, że chciała wstąpić do klasztoru, ale ją wywalili, bo opłatki podbierała, czy coś takiego. :D
1:55 nowy Rafał ma chyba tę samą fryzurę co Robert (liczę, że jeśli ten drugi się pojawi, to będzie wyglądał jak do 12-tego sezonu, lub jeszcze inaczej, bo ten jego nowy wygląd mi się nie podoba :wat: ).
2:10 akcja ze spowiedzią mnie totalnie rozwaliła. xD Uwielbiam twoje pomysły. :aww:
2:30 -2:32 pod tym względem Oliwka ma coś z Czarka. soft9
2:33 wspólnie posiłki rodzinne mają w sobie klimat. ^^
3:05 akcja z obrazem też rozwalająca. "[...] to święta Bernadetta z Kurkumy, patronka szczoteczek do zębów i dziurek w żółtym serze". :haha:
3:38 no i po 94. odcinkach wreszcie pokazała się mama Reni. soft1
3:58 "A ciebie mój zięciuniu kochany ubóstwiam. Jesteś taki mięski, taka pulpa samych dobroci, sama bym cię zjadła z bułeczką drożdżową." :rotfl:
4:12 "[...] moja kochana hipulencja." :D :D
4:16 no proszę, jak fajnie urządziłeś ogródek. ^^
4:24 "[...] moja córeczka potrafi zjeść nawet pół prosiaka w jeden wieczór." :haha:
5:20 kalarepa zapiekana na puchu z moreli soft9 soft9

Klimat w jakimś stopniu powrócił. Poprzednie dwa sezony pokazywały zwariowane życie współlokatorów i miałem wrażenie, że nic tam nie jest na stałe i wszystko może się zmienić. Chciałbym jednak, by babcia Roberta się pojawiała w kolejnych odcinkach, fajna była. :D
Cieszę się, że Przyjemni z dzieciakami wrócili, bo uważam, że historie rodzinne mają w sobie to coś, takie jakby ciepło. Renia, mimo, że nadal jest taka mało inteligentna, ciągle mnie bawi, a jej coraz to nowsze pomysły i wcielenia pozytywnie zaskakują. :D
Szkoda, że nie będzie Karoliny, ale no cóż... niech odpocznie, i tak jej dużo było w poprzednich dwóch sezonach.
Zdecydowanie pochwalam wystrój wnętrz - w mojej opinii umiesz bardzo ładnie urządzać wnętrza, mają one taki swój nowoczesny (w pewnym stopniu), ciepły, rodzinny styl. Próbowałem ładnie urządzać wnętrza w Simsach, ale chyba mi nie wychodzi. :(

Czekam na kolejne odcinki. Mam nadzieję, że klimat powrócił na stałe. :)

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Dejmian » 29 paź 2016, 18:46

Mint, dzięki bardzo! Rosnę jak widzę takie szczere opinie. To jest mega docenienie mojej pracy taki komentarz. :)
Mama Reni faktycznie dawno ich nie odwiedzała. Ale co ciekawe, po trzech latach nieobecności nadal ma tę samą bluzkę i spodnie co wtedy. soft9

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Dejmian » 31 paź 2016, 16:08

Pleasant: Przyjemni, odcinek 115:


youtu.be/XpHLwpbCuSw

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: brxnely » 31 paź 2016, 18:47

Już po kolejnym odcinku! :)

Znów mnie pozytywnie zaskoczyłeś... spodziewałem sie odcinka w pełni poświęconemu Haloween, a tutaj nawiązanie do dnia Wszystkich Świętych! :D
Ta muzyka, atmosfera na cmentarzu. Refleksyjne rozmowy Renaty i Jowity. Wspaniałe i dające do myślenia.

Oczywiście i motyw Haloween ciekawy. Fajnie przedstawiasz postać Oliwii. Widzę, że masz na nią pomysł i konsekwetnie pokazujesz, co raz to nowsze aspekty. Jeszcze poprzedniego odcinka, sądziłem, że ma mieszany charakter, dzisiaj jednak wywynioskowałem, że źle zintepretowałem to i Oliwia, może troszkę bardziej przypomina Czarka :P To i nawet zabawniej i lepiej, że tak jest :D
W ogóle, dzisiejszy odcinek był taki życiowy bardziej. Scena nastolatki, która chce się popisać przed koleżankami. Scena z tatusiem, który "chce tylko pomóc", notabene wiemy jak to zazwyczaj wychodzi w codziennuym życiu :D
Podobają mi się teksty nastolatek, typu LOL, OMG. Pasują do tej grupy wiekowej. Używasz ich, ale przede wszysykim nie nadużywasz. I to jest na plus.

Ogólnie, to coraz mocniej utrzymuje się w przekonaniu, że super, że Jowita z Czarkem powrócili. Jeszcze bardziej ich przez to doceniliśmy, jak to powiedział jeden z komentujących poprzedniego odcinka.

No nic, czekam na więcej. I szczerze powiedziawszy boje się, że z każdym odcinkiem zbliżamy się do końca sezonu. Tak, więc to taki jest mały paradoks :P
A, że się pojawia, to zdecydowanie dobry znak. Po prostu, serial jest dobry.
Dziękuję! :D

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Kasim Hazim » 31 paź 2016, 21:46

Odcinek dosyć nudny. Nie był zbyt zabawny, mało akcji, większość odcinka to był dialog... Spodziewałem się czegoś bardziej "wow". Scena na cmentarzu była bardzo fajnym pomysłem - taka refleksja nad zmarłymi, przed jutrzejszym świętem - fajny pomysł. ^^
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Misiek » 04 lis 2016, 7:34

Byłem ciekaw czym nas dzisiaj zaskoczysz. Zawsze Halloweenowe odcinki były moimi ulubionymi. Teraz odcinek też był bardzo fajny. Jednak to nie było to samo co poprzednie odcinki na ten temat. Ale fajny pomysł był z nawiązaniem do dnia 1 listopada. To było na plus. Ogólnie jedyną rzeczą która mnie smuci to ta że jeszcze 3 tygodnie i koniec kolejnego sezonu. :(

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Mint » 06 lis 2016, 22:12

Kolejny odcinek! :D

0:25 "- [...]to tylko mój strój. Przebrałam się za nawiedzonego strażaka
- O to to, to się zgadza. Jesteś nawiedzona jak cholera. Że też twoje urodziny nie wypadają właśnie dziś, to by pasowało" :haha: :haha:
0:30 nawet nie wiedziałem, że Czarek ma tatuaż. soft1
0:40 "Strasznie jesteś pociągający. Aż mi gorąco normalnie, ty murzyński dzikusie ty." xD xD
1:12 to była aluzja do twojej zmarłej babci, no nie? :|
1:51 "Taa, najpierw koleżanki, a potem ekscesy erotyczne w WC-cie." "haha"
Teraz widzę, że Czarek podłapał od Oliwki używanie "lol" w wypowiedziach. :P
2:09 strój parówy wygrał. xD
2:25 "Szczególnie te krzyki dziwnej rozkoszy słychać nocami w sypialni moich rodziców." :haha: Żeby później z tego przypadkiem nie powstała druga Oliwka czy Kubuś soft9 :P
3:44 dziwię się, że dziewczyny nie rozpoznały Czarka, jak widać jego twarz. soft1
3:58 bardzo nostalgiczne i dające do myślenia te sceny nad grobami. Aż się smutno może zrobić. :(
5:10 "Córeczko, w życiu nie można być we wszystkim najlepszym i nieskazitelnym. Pewność siebie jest dobra, ale nie można z tym przesadzać." Piękna złota myśl. :) :)

Pierwszy raz w odcinku "halloween'owym" nie było przyjęcia, świętowań z cukierkami, bo już parę takich było, jednak to nie oznacza, że tak jest gorzej. Tym razem odcinek nawiązywał do 1-go listopada, czyli dnia Wszystkich Świętych. Choć zawsze lubiłem halloween'owe odcinkiPrzyjemnych, tak myślę, że pójście w tę drugą stronę nie było złym posunięciem. :)

Czekam na kolejne odcinki. ^^

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Dejmian » 11 lis 2016, 9:34

Pleasant: Przyjemni, odcinek 116:


youtu.be/2A44i3gZby4

Misiek
Posty: 411
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:58

Re: Pleasant: Przyjemni

Postautor: Misiek » 12 lis 2016, 9:21

No najlepszy odcinek tej serii. Fajnie ze wykorzystales Bridgeport jako miesce męskiego wieczoru. No widzę że Kuba zaczyna już mówić. Te jego "Bziu Bziu" (czy jakoś tak xD) było takie słodkie. Nareszcie Robert się ujawnił. Chyba powrócił do swojej starej fruzurki. Czekam na kolejne odcinki tego typu


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości