Ostatnia Podróż

Serial Fantastyczno-Przygodowy

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 98
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Ostatnia Podróż

Postautor: Malfurion » 31 mar 2015, 16:09

Obrazek

Hej :)

Wlasciwie, to do tej pory zastanawiam sie, czemu jeszcze nie otworzylem tutaj tematu z tym serialem :P
Ostatnia Podroz prowadze od 2010 roku. Do dnia dzisiejszego, ukazalo sie w sumie 26 odcinkow. Na caly serial przewidzialem okolo 35-40 odcinkow, wiec produkcja powoli zmierza ku koncowi.
Dla tych co nie mieli okazji zapoznac sie z serialem, przebrniecie przez wszystkie odcinki moze byc dosc trudne, jezeli nie zainteresuje was odcinek 1. A wiem, ze serial rozwija sie na przestrzeni odcinkow, a nawet sezonow. Przygotowalem jednak pewne kompedium wiedzy, ktore moze sie wam przydac :)
Datalog

[spoiler]
DatalogObrazek

Andy Moore- 24 letni mężczyzna, urodzony w Summer Cliff Islands, strażnik zaklinaczki Sarah.

Andy dorastał w domu dziecka, jako że jego rodzice porzucili go, gdy ten był jeszcze noworodkiem. Nigdy nie zaznał rodzicielskiej miłości, ponieważ nikt nie podjął się jego adopcji. Udało mu się jednak nawiązać silną więź z jedną z opiekunek ośrodka, Mirandą.
Jako młody chłopiec, Andy przejawiał zdolności artystyczne; dużo malował oraz pisał opowiadania. Miranda zauważyła talent chłopca i pomogła mu go rozwijać. Niespodziewana śmierć Mirandy spowodowała, że chłopiec pogrążył się w smutku i zaprzestał tworzyć. Ten stan trwał, aż do opuszczenia domu dziecka, czyli do uzyskania pełnoletności.
Jako już dorosły człowiek, Andy miał małe problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, z którymi szybko się uporał. Znalazł dobrą prace, poznał życzliwych ludzi, którzy chcieli mu pomoc. Mężczyzna zaczął ponownie tworzyć. Wszystko to trwało, aż do końca ery.


Obrazek

Sarah Serhic- 23 letnia kobieta, urodzona w wiosce Sikhi na wyspie Toga, zaklinaczka.

Sarah jest córką Juliet, wielkiej zaklinaczki, której udało się pokonać Ragnaroka przed laty. Zginęła jednak wkrótce po zwycięstwie na Górze Przeznaczenia. Została pochowana na Wyspie Słońca.
Sarah już jako małe dziecko przejawiała nadzwyczajne zdolnosci magiczne. W środowisku zaklinaczy oraz mistrzów magii stołecznej uczelni mówiono, że Sarah prawdopodobnie zostanie powołana na następczynie swojej matki. Już jako małe dziecko razem z mamą, uczestniczyła na wykładach przygotowawczych dla zaklinaczy, które pobierała Juliet. Dlatego też, całe dzieciństwo Sarah kojarzy się jej właśnie z szkołą. W wieku 10 lat, rozpoczęła swoje nauki, zagłębiając arkany magii białej.
Po śmierci Juliet, Sarah zaopiekowali się Jack Ironfist oraz Lucy Verdan, którzy później zostali powołani na jej strażników. Dziewczyna była im dozgonnie wdzięczna za to co dla niej zrobili, wiedziała więc, że są idealnymi kandydatami. W wieku 20 lat, dziewczyna ukończyła nauczanie i przez kolejne 3 lata przygotowywała się do zadania, które musiała wykonać. Historia Andyiego spowodowała, iż drużyna postanowiła wyruszyć szybciej niż planowała. Mimo, że chłopakowi nikt nie wierzył w historie, którą przedstawiał, Sarah sądziła, że jest to pewnego rodzaju znak. Była przekonana, że ich spotkanie nie było przypadkowe.


Obrazek

Jack Ironfist- 32 letni mężczyzna, urodzony na Wyspie Słońca, strażnik zaklinaczki Sarah, posiadacz legendarnego reliktu Topór Grzmotu.

Jack urodził się na Wyspie Słońca. Był jedynym dzieckiem Thomasa i Rose, archeologów. Państwo Ironfist byli dobrze usytuowanymi i szczęśliwymi ludźmi. Praca którą wykonywali, przynosiła im dużo satysfakcji oraz korzyści majątkowych. Niestety, z jednej z wypraw nie zdołali wrócić. Aktywowali jedna z pułapek grobowca, który badali. Zostali żywcem zasypani piachem.
Mimo tego strasznego wypadku, Jack szybko podniósł się z dołka emocjonalnego. Z racji zawodu, wykonywanego przez rodziców Jacka, większość czasu musiał spędzać pod opieką swojej babci, Gerildy. Chłopak bardzo ją kochał i swoje dzieciństwo wspomina bardzo dobrze, pomimo śmierci swoich rodziców i tego, że dość rzadko ich widywał.
W wieku 8 lat, Jack wraz z swoją babcią przeprowadzili się do wioski Sikhi. Gerilda zachorowała. Jej organizm z trudem znosił warunki atmosferyczne na Wyspie Słońca, dlatego też zmuszeni oni byli, do wyjazdu w rejony z klimatem umiarkowanym. pomimo nowego otoczenia i braku znajomych, Jack nie miał problemów z asymilacją. Bardzo szybko poznał Xaviera Verdan oraz jego siostrę, Lucy. Z tą drugą łączy go przyjaźń aż do dziś.
Tak jak jego rodziców, Jack'a pasjonują rożnego rodzaju kamienie, relikty, oraz historia świata. Być może był to powód, dla którego Sarah, wybrała go jako osobę dzierżąca "Topór Grzmotu". Była to potężna broń, której strażnik miał użyć w wypadku zagrożenia i obrony zaklinacza. Jak na razie, potencjału artefaktu Jack jeszcze nie wykorzystał.


Obrazek

Lucy Verdan- 30 letnia kobieta, urodzona w wiosce Sikhi na wyspie Toga, strażnik zaklinaczki Sarah.

Lucy dorastała w wiosce razem z swoim starszym bratem, Xavierem. Oboje przejawiali zdolności magiczne i uczęszczali do tej samej szkoły magii. Xavier znacznie wcześniej rozpoczął trening, Lucy podjęła się nauk długo po zniknięciu brata.
Swoją karierę magiczną, Lucy zaczęła stosunkowo późno. Z początku, dziewczynie zostały przydzielone arkany magii białej, gdzie też poznała młodą Sarah. Wykładowcy szybko jednak uznali, że potencjał Lucy drzemie w magii ofensywnej i została przeniesiona. Nie zburzyło to jednak relacji pomiędzy obiema dziewczynami. Nadal się spotykały i bawiły razem.
W wieku 8 lat, matka Lucy zmarła w tajemniczych okolicznościach. Krążyły pogłoski, że została zamordowana, jednak nigdy nie udało się tego potwierdzić. Została znaleziona w swoim łóżku, a w rekach trzymała modlitewnik.
Wkrótce po tym zajściu, Xavier zmuszony był do poszukania pracy, aby utrzymać siebie oraz swoja siostrę. Pewnego dnia wyruszył bez słowa i nigdy nie wrócił. Lucy musiała zamieszkać w akademii. Wydarzenia te miały swój skutek na psychice kobiety. Lucy na pierwszy rzut oka wydaje się być mocną, waleczną postacią. Niezbyt wylewną. Jednak pod tą skorupą, kryje się delikatna dziewczyna, którą boleśnie doświadczył los. Jest dość nieufna wobec ludzi, a historia Andy'iego wzbudzała w niej wiele wątpliwości. Bała się, że być może jest to podstawiony człowiek, który chce Sarah zrobić krzywdę i storpedować ich misje.


Obrazek

Jessica Runestone- 27 letnia kobieta, urodzona w Northernfall , strażnik zaklinaczki Sarah.

Jessica urodziła się w Northernfall, śnieżnej wyspie położonej na dalekiej północy. Zakuty lodem świat, był jedynym obrazem jaki widziała Jessica za dzieciństwa. Jej rodzice byli świetnymi łowcami. Trudnili się w skórowaniu zwierząt oraz rybołówstwie. To wystarczyło, by rodzina Runestone'ow mogła przetrwać.
Jako nastoletnia dziewczyna, Jessica została napadnięta przez grupę bandytów, w nielicznych lasach wyspy. Cudem uniknęła śmierci. Tamto wydarzenie spowodowało, że Jessica postanowiła poznać sztuki walki, oraz techniki samoobrony. Bardzo szybko awansowała w rangach, aż w końcu została mistrzem miejscowej szkoły. Głodna wiedzy i umiejętności Jessica, postanowiła wyruszyć w podroż, której celem było zdobycie kolejnych doświadczeń. Dotarła na Togę, gdzie w wiosce Sikhi usłyszała o klasztorze Nervany. Bardzo szybko została przyjęta i progresowała. W ciągu kilku lat została prawą ręką mistrzyni zakonu. Nervana widząc, że jej najlepsza uczennica niczego nowego nie nauczy się w klasztorze, wykorzystała wizytę Sarah oraz jej drużyny. Poprosiła zaklinaczkę, aby ta włączyła w szeregi swoją prawą rękę. Sarah zgodziła się i przyjęła Jessice, chociaż ta z początku nie chciała opuszczać ani zakonu, ani Nervany. Ostatecznie pod naciskiem przełożonej, przyjęła zaproszenie.


Obrazek

Xavier Verdan- 35 letni mężczyzna, urodzony w wiosce Sikhi na wyspie Toga.

Xavier tak jak jego siostra Lucy, urodził się w wiosce Sikhi.W wieku 10 lat rozpoczął nauki w miejscowej akademii.
Xavier bardzo troszczył się o swoją siostrę. Niektórzy nawet uważali, że traktuje ją jak swoją własną córkę. Był niezwykle dojrzałym i inteligentnym chłopcem. Wszystko jednak zmieniło się, wraz z śmiercią jego matki. Hermetyczna społeczność wioski Sikhi uważała, że pani Verdan została zamordowana. Inne zdanie na ten temat miał jednak Xavier. Winą obarczał bogów, co modlitewnik trzymany w rekach jego matki, miał potwierdzać jego tezę. To z kolei miało wyjaśniać dlaczego Xavier chciał powstrzymać Sarah; będąc przekonanym, że za śmierć jego matki odpowiadają bogowie, w ramach zemsty, nie chciał dopuścić do spełnienia woli Kyrie oraz Ezis- pokonania Ragnaroka. Uznał, że lepiej będzie jeżeli pozwoli na ostateczne unicestwienie świata, niż na to, by bogowie traktowali ludzi jak marionetki. Mając na uwadze, że jest to jedynie teoria Lucy mająca na celu wyjaśnić przyczynę działań jej brata, pod znakiem zapytania wciąż pozostaje, nienawiść do siostry, którą niegdyś kochał i czy nie został przez kogoś przypadkiem zmanipulowany. Trudno było jej uwierzyć, że tak inteligentny brat jakim był dla niej niegdyś Xavier, kieruje się takimi prostymi ideologiami.


Obrazek

Livane Deshan- 38 letnia kobieta, urodzona na Wyspie Słońca, bierna zaklinaczka.

Livane całe życie spędziła na Wyspie Słońca, ostatecznej destynacji wszystkich zaklinaczy, którzy pragną pokonać Ragnaroka. Ona również była bliska zaprzysiężenia się, jednak niespodziewana choroba ojca, odroczyła te plany. Livane stała się bierną zaklinaczką, osobą, która jedynie poszerza swoją wiedzę, nie jest natomiast przeznaczona do walki z Ragnarokiem. Dlatego też, Livane jest częstym gościem różnorakich Akademii rozsianych po całym kontynencie. Wygłasza tam swoje prawdy i mądrości, które udało się jej zdobyć przez lata nauk. Ostatnimi czasy rezyduje w swoim rodzinnym domu, gdzie wiedzie spokojne życie.


Mitologia oraz geneza powstania Ragnaroka: Dunmeris, bogini życia oraz materii, będąc znudzona wiecznym życiem w Conflux’ie, postanowiła stworzyć nowy świat oraz coś bogopodobnego. Nie chciała jednak, by jej twór posiadał nieograniczoną moc magiczną, więc postanowiła znacząco ją ograniczyć w obawie, że jej twór mógłby ją zgładzić. Tak powstała ludzkość oraz Toga. Widząc, że ludzie na ziemi są autonomiczni i nie wymagają jej ingerencji, pozwoliła im się swobodnie rozwijać.
Przez długi czas Toga rozwijała się, powstawały nowe formy życia, roślinność. Co kilka tysięcy lat, Dunmeris tworzyła nowe wyspy w ramach zapełnienia luki w tym ogromnym świecie. Tak między innymi powstały podwaliny wyspy Summer Cliff. Wyspa ta była niezwykle urodzajna i w krotce pojawiły sie wielkie fale migracji ludzi, którzy znaleźli tutaj swój nowy dom. Od tego momentu Dunmeris kompletnie odsunęła się od swojego tworu i już nigdy więcej w niego nie ingerowała.
Wyspy Summer Cliff bardzo szybko się rozwijały. W względnie niedługim czasie, wyspy te wyprzedziły technologiczne konkurencyjne regiony i stały się najbardziej zaawansowanym miastem. Ludzie z innych wysp zazdrościli im niezwykłego postępu technologicznego, jednak nie byli w stanie ich nadgonić. Summer Cliff Islands były niedoścignione.
Widząc co się dzieje na tworze Dunmeris, Aryman postanowił go oczyścić. Uznał, że ludzie buntują się przeciwko sobie i dodatkowo zatruwają świat stworzony przez jego krewną. A taki stan rzeczy nie powinien mieć miejsca. Stworzył więc Ragnaroka, który miał na celu raz na zawsze wytępić ludzkość. O jego nikczemnych planach, przypadkowo dowiedziała się Kyrie, która postanowiła zapobiec katastrofie. Bogini czasu i przestrzeni, wdała się w kłótnie z swoim bratem. To doprowadziło do znacznego osłabienia Ragnaroka, który już nie był w stanie ostatecznie wytępić całego życia z świata stworzonego przez Dunmeris. Niestety, nieumyślnie Kyrie zaszczepiła w Ragnaroku cząstkę swojej boskiej mocy. Stał się on nieśmiertelny.
Ezis, matka Kyrie i Arymana, widząc kłótnie swoich dzieci, pogrążyła się w smutku. Z jej łez, powstały 4 kryształy, które zostały zesłane na Togę i które miały pokonać twór Arymana. Dzięki temu, została ona wybrana na patronkę ludzi i życia, pomimo tego, że według wierzeń, kreatorem świata i życia była przecież Dunmeris.
pomimo kryształów zesłanych przez Ezis, Ragnaroka nie da się pokonać. Rytuał wykonywany przez zaklinacza pokonuje go jedynie w danej lini czasowej. Przez cząstkę mocy Kyrie, Ragnarok tuż przed swoją śmiercią, ucieka w czasie. To powoduje, że powraca on cyklicznie co kilkanaście czasami kilkadziesiąt lat. Mimo to, ludzie wierzą, że kiedyś uda się ostatecznie unicestwić Ragnoraka i że już nigdy nie powróci.
Ragnarok objawia się w rożnych formach. Zwykle jest to jakiś kataklizm jak np. Trzęsienia ziemi, czy wielkie fale tsunami. Rzadziej manifestuje swą obecność w formie chorób, czy tez bestii. Przez ingerencje Kyrie w proces jego tworzenia, Ragnarok nie jest w stanie wytępić całej ludzkości. Uważa się, że znika on samoistnie w momencie, gdy na świecie pozostanie około 50 osób, niespokrewnionych ze sobą. To miałoby zapewnić przetrwanie człowiekowi i jest tym, czym Kyrie osłabiła twór Arymana.


Obrazek

Summer Cliff Islands- historyczne wyspy w świecie Toga (ówcześnie, świat ten nie miał swojego nazewnictwa), zatopione i zniszczone w pierwszym ataku Ragnaroka. Kres wysp Summer Cliff, uważa się za koniec ery.

Wyspy Summer Cliff były ostatnim tworem Dunmeris i według niej, regionem doskonałym. Urodzajna wyspa, szybko znalazła swoich osadników. Z czasem, region zaczął się przepełniać i zdecydowano o tym, by zamknąć wszelkie szlaki drogowe. Dzięki temu, sytuacja na wyspach ustabilizowała się i przez długi czas, żyło się tam bardzo dobrze.
Wyspy Summer Cliff, bardzo szybko zaliczyły skok technologiczny by wkrótce, przeskoczyć inne rejony świata. Zazdrośni mieszkańcy innych miast, postanowili storpedować miasto, jednak to skutecznie się obroniło. Był to jedyny taki incydent, ponieważ agresorzy wiedzieli, że nie mają szans z potęgą wysp Summer Cliff. Kres świetności wysp, zakończył atak Ragnaroka. Po tym incydencie powstała nowa era, w której ludzkość zaczęła budować się na nowo. Nigdy jednak nie udało się uzyskać aż tak zaawansowanych technologii, jakie zostały opracowane w zniszczony świecie pomimo tego, że od incydentu minęło około 1000 lat. Historycy oraz uczeni uważają, że jeżeli kiedykolwiek uda się odtworzyć potęgę jaką były wyspy Summer Cliff, historia ponownie się powtórzy. Niektórzy uważają, że Aryman nie chciał zgładzić ludzkości z względu na niszczenie i zatruwanie naturalnych terenów wyspy, czy tez zazdrość innych mieszkańców. Sadzą, że Aryman obawiał się, iż ludzkość dosiądzie technologii mogących dorównać boskiej mocy. Większość uczonych uważa jednak tą teorię, za niedorzeczną.


Dunmeris- bogini życia i materii, matka Ezis.

Ezis- bogini miłości, patronka ludzkości i życia, matka Kyrie i Arymana.

Aryman- bóg sprawiedliwości. Przez ludzi przewrotnie uważany jest za niesprawiedliwego kata, bądź boga zła.

Kyrie- bogini czasu i przestrzeni.

Conflux- siedziba bogów.

Góra Przeznaczenia- miejsce ostatecznego rytuału, mającego na celu pokonanie Ragnaroka.[/spoiler]

Po zakonczeniu prac nad Aktem II do Ellen's Nightmare, postanowilem wziac krotka przerwe, by moc zabrac sie za kolejny odcinek do O.P. Dlatego tez postanowilem juz teraz otworzyc temat z tym serialem, byscie mogli sie juz wczesniej zapoznac sie z moja produkcja. Spis odcinkow znajdziecie poniezej :)Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

Odcinek 6 cz.1

Odc 6 cz.2

Odc 7

Odc 8 cz.1

Odc 8 cz. 2

Odc 9

Trailer do II serii

Odc 10

Odc 11

Odc 12

Odc 13

Odc 14

Odc 15

Odc 16

Odc 17

Odc 18

Odc 19

Odc 20

Odc 21

Odc 22

Odc 23

Odc 24

Odc 25

Odc 26

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 98
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Ostatnia Podróż

Postautor: Malfurion » 26 cze 2015, 12:03

Ostatnio zmieniony 15 lis 2015, 0:29 przez Malfurion, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 98
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Ostatnia Podróż

Postautor: Malfurion » 06 lip 2015, 13:44

Nowy wpis do encyklopedii :)

ObrazekArtis- dokładna data i miejsce urodzenia nieznane, pierwsza na świecie powołana zaklinaczka. Jedyna jak do tej pory, która odmówiła wykonania ostatecznego rytuału.

Nie wiele wiadomo na temat Artis. Pewne jest, że urodziła się u kresu starej ery i była pośrednią przyczyną inwazji Ragnaroka na Summer Cliff Island.
pomimo ostrzeżeń jakie docierały na wyspy, miasto nie zdołało odeprzeć ataku niszczycielskiej siły tworu Arymana. Ludność do końca wierzyła, że to Artis unicestwi pierwszy atak Ragnaroka. Ta jednak, wycofała się tuż przed samym rytuałem. Uczeni nie do końca są zgodni, co pchnęło kobietę do takiej decyzji. Jej efekty były jednak dewastujące; Summer Cliff Island zostały totalnie zniszczone. Po tym akcie, na szybko powołany został kolejny zaklinacz, który odprawił rytuał na Górze Przeznaczenia, z pomocą kamieni tam pozostawionych przez Artis.

Nie wiadomo co stało się z pierwsza zaklinaczką po tym incydencie. Wielu uważa, że kobieta chciała wrócić do życia społecznego, jednak ludność wykluczyła ją, a ona sama stała się odludkiem. Inni sadzą, że Artis popełniła samobójstwo. Nie ma wystarczających zapisków z tamtego okresu, by wystawić jednoznaczną tezę.

Awatar użytkownika
BalonikPL
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2015, 19:36

Re: Ostatnia Podróż

Postautor: BalonikPL » 11 sty 2016, 23:48

Super fabuła serialu :)
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1878
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Ostatnia Podróż

Postautor: Lenna » 29 sie 2016, 13:35

Skończyłam niedawno oglądać i powiem, że jestem czarowana. Świetna, dopracowana fabuła, a od strony technicznej to po prostu poezja. Przyczepię się tylko, że trochę za dużo scen, w których obraz się "rusza" (? nie wiem jak to nazwać), w sensie przybliżenia i tak dalej. Za mało statycznych scen, przez co przy oglądaniu kręci mi się w głowie soft9
No i parę odcinków było po prostu nudnych. Za mało akcji, różne sytuacje za bardzo przedłużane, a mogły być zrobione krócej. Przez co połowa odcinka to gadanie albo chodzenie po pustyni XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 98
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: Ostatnia Podróż

Postautor: Malfurion » 05 wrz 2016, 23:36

Po pierwsze, to szacunek i podziwiam, ze chcialo ci sie przebrnac przez te wszystkie odcinki! Pierwszy pojawil sie w 2010 i od tego czasu wiele zmienilem w sposobie krecenia, czy przedstawiania fabuly. Takie pytanie z ciekawosci; ile czasu ci zajelo obejrzenie wszystkich odcinkow? :D

Dziekuje za komentarz i za rady! :)

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1878
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Ostatnia Podróż

Postautor: Lenna » 06 wrz 2016, 9:01

Pierwsze 6 odcinków obejrzałam już kiedyś, a teraz jak mi się bardzo nudziło to dorwałam się i pochłonęłam całość w jakieś 2 dni po parę godzin dziennie, z przerwami xD W każdym razie warto było :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 98
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Ostatnia Podróż

Postautor: Malfurion » 25 sie 2018, 18:37


youtu.be/VrIZuiyZTpI


Troche to trwalo, ale w koncu jest :) Zapraszam na 28 odcinek serialu ^^


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość