Wrażenia po zagraniu w The Sims 3 Studenckie życie

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Wrażenia po zagraniu w The Sims 3 Studenckie życie

Postautor: Jackob » 22 gru 2013, 10:08

Kilka ze starego forum.
---

Rei-chan

Muszę przyznać, że jestem nieco rozczarowana, albo po prostu nie ogarniam tego dodatku. Moi simowie pojechali na studia, akurat się tak złożyło, że jeden był w karierze muzycznej, a drugi w kulinarnej, więc nawet normalnie pracę mają. Do tego nigdzie nie ma opcji zapisu na jakieś zajęcia. Ok, są te tablice i inne rzeczy, ale jakoś szału nie robią. Sim miał zadanie, żeby się uczyć w tym budynku, więc przerobiłam wszystkie przedmioty (podium, tablice i tą maszynę), ale i tak okazja nie została zaliczona. Nie sądziłam, że po ponad 10 latach grania w simy, jakiś dodatek będzie dla mnie tak niezrozumiały.

Fakt, są plusy w postaci naprawdę wielu simów, dużej ilości obiektów, ale jakoś inaczej wyobrażałam sobie dodatek związany ze studiami.


Guuki

Po kilku godzinach grania mam bardzo pozytywne wrażenia :)

Obiekty są wspaniałe, jest ich mnóstwo, są bardzo ciekawe. Mini-lodówka, stół do ping-ponga, automaty z jedzeniem i piciem, składane łóżko, a posąg Maximusa z edycji limitowanej to po prostu coś genialnego - można mu zmienić ubiór, wówczas wszyscy Simowie na parceli przebierają się w to samo i zaczyna się impreza!

Elementy wyglądu Sima też bardzo fajne i ciekawe. Nie mam zastrzeżeń, chociaż mogłoby być trochę więcej ciuszków ;)

Miasteczko uniwersyteckie mega małe i mega puste, ale za to tętniące życiem jak żadne inne! Wszędzie pełno Simów, tu twórcy bardzo się postarali.

Rozgrywka jak rozgrywka. Wykłady, zajęcia, ale mnie najbardziej do gustu przypadły wszystkie możliwości związane z każdą grupą społeczną i spełnianie wyzwań dla każdej z nich. Dodatkowym urozmaiceniem są smartfony, jest tam naprawdę dużo świetnych opcji, a w raz z rozwojem umiejętności posługiwania się nim pojawiają się jeszcze nowe opcje! Graficiarstwo jest też ciekawym zajęciem, tak samo jak ta jakaś dziwna wielka maszyna do eksperymentów ulokowana w centrum kampusu. Akademiki to fajna sprawa, można wybrać łóżko i ograniczyć dostęp wybranym Simów na wybranych drzwiach. Zorganizowałem też jeden protest - można wybrać temat protestu, potem mamy do wyboru parę opcji typu podbuntuj tłum, buntownicza pieśń, itp.

Ogólne wrażenia - dodatek warty polecenia. Czuć klimat "dwójkowego" studenckiego dodatku, a to duży plus :)


kartonik18

Ogólnie uważam, że Studenckie Życie to najlepiej dopracowany dodatek ze wszystkich. Jeszcze nigdy gra tak długo mnie nie cieszyła. Grałem 4 godziny i zwykle po tym czasie miałem przetestowane już wszystkie opcje nowego dodatku... - ale nie tutaj!

U siebie stworzyłem grupę trzech simów:
- kojona - nauka i medycyna
- buntowniczkę - sztuka
- ważniaka - wychowanie fizyczne

Bardzo podobają mi się wszystkie opcje dotyczące smartphonów. Fajnie że można poprosić osoby obserwujące bloga o przesłanie datków. ♥

Jest jednak jedna wada, przynajmniej dla mnie... Nie potrafię grać więcej niż 2 simam! Na studiach jest tak wiele opcji, że nie da się ich wszystkich ogarnąć bez zaniedbywania jakiegoś sima, czas musiałby płynąć 2x wolniej, no ale cóż... Zawsze można grać jednym simem i zamieszkać z współlokatorem.

Co do obiektów:
- meble są ładne, głównie do sypialni, salonu, ale nie porywają tak jak te z Czterech Pór Roku
- cieszy powrót mini-lodówki ♥
- bardzo dużo obrazów i różnych obiektów dekoracyjnych pasujących do różnych kierunków studiów
- genialne obiekty do nauki na uniwersytecie (szkielet, laboratorium, zośka, megafon, szkicownik, zestaw do sztuki ulicznej, walizka biznesowa, podest do przemówień, urządzenie do czytania w myślach, stacja radiowa, i wiele innych)
- o dziwo niewiele obiektów w buydebugu, ale tylko dlatego, że dali nam wszystko to co najlepsze w normalnym trybie kupowania.


Kasim

Podoba mi się, że w akademiku ma się pokój z kimś, nie samemu. Do tego, jest o wiele trudniej mieć wysoko pasek niż w 2. Studiowanie jest bardzo fajne. Zajęcia w króliczej norze, ale cieszy mnie widok sima na wykładach i co więcej, że możemy decydować co sim ma na wykładach robić.
Prace dorywcze mi się nie podobają. Sim może pracować w pracy jednodniowej z tego co zauważyłem. Miałem nadzieję, że będzie mógł dorobić w takiej pracy jak np. mają nastolatkowie. Bardzo fajna też jest możliwość poprowadzenia własnych wykładów czy protestu. A wspomnę jeszcze, jak bardzo mnie cieszy, że na zajęciach, wykładach, w akademiku zawsze jest dużo simów. Fryzury, ubrania, meble też są bardzo fajne.
Dodatek jak najbardziej na plus.


Daffodil

Oceniam ten dodatek na 8/10

Od samego początku byłam pozytywnie nastawiona i to się nie zmieniło. Dochodzi dużo nowych opcji i fajne nowe obiekty, które bardzo się przydadzą kiedy chcemy np. urządzić jakąś fajną imprezę. Miasteczko uniwersyteckie nie powala (nie wiem czy tylko u mnie, ale w zimie to simowie mi się tak ścinają, że trzy godziny przed rozpoczęciem zajęć muszę simce dać komendę, aby już szła, bo inaczej nie dotrze na czas) Według mnie miasto jest troszkę puste. Duży plus mają za to dość starannie urządzane parcele. Takie typowo w stylu Amerykańskim. Na parcelach jest bardzo dużo simów (nie tylko wtedy kiedy mój sim pojawia się na parceli publicznej)
Według mnie jest trochę za dużo imprez. (Nie wiem czy to był błąd, ale jeden sim zapraszał moją simkę codziennie na ognisko) No i bardzo podoba mi się sztuka uliczna. Co do simorośli się nie wypowiem, bo szczerze przyznam, spotkałam ją tylko raz. W dodatku była sprzedawcą komiksów XD

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Wrażenia po zagraniu w The Sims 3 Studenckie życie

Postautor: Shattered » 02 cze 2014, 18:29

Dopiero teraz mój sim ukończył studia. Ten dodatek jest po prostu okropny...
Dwójkowe studia sto razy lepsze..
Sim dostaje pełno zaproszeń na przyjęcia, a przyjęcie to kolejka do beczki z sokiem albo stanie z bezruchu. Albo przeciskanie się w drzwiach. Czasem jeszcze się zdarza, że sim dostaje te zaproszenie, a tego kto go zaprosił w domu nie ma. Albo rozmawia z naszym simem. No ludzie...
Te zajęcia praktyczne wyglądają po prostu śmieszne, po całej parceli rozstawione urządzenia związane z kierunkiem.
Zakończenie studiów to już w ogóle. Sim zaprasza na te zakończenie i co... Idzie wychodzi i tyle.. Ani stroju nie ma, ani dyplomu, którym mógłby podrzucić. Nici też ze zdjęć pamiątkowych bo sim sam sobie zrobić może tylko takie beznadziejne...
Kawiarenki to kolejna porażka. Trzeba godzinę czy dwie stać, aż sprzedawca raczy obsłużyć sima, bo zamiast stać przy ladzie to sobie łazi wszem i wobec..
Jestem naprawdę zawiedziona..
Grupy społeczne niby są fajne, ognisko ładnie wygląda, ale co z tego jak przyjęcia to nic miłego..
OCENA 5/10
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Wrażenia po zagraniu w The Sims 3 Studenckie życie

Postautor: simunia » 10 lip 2014, 15:28

Dodatek bardzo fajny sporo ciuchów, fajne fryzury, no i sama okolica studencka jest naprawdę ładna, sterowanie simem na zajęciach to to na co czekałam, simorośl jest o wiele lepsza od swojej poprzedniczki.
Grupy społeczne i nowe umiejętności oraz nowe rodzaje roślin to jest coś za co kocham ten dodatek.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość