Simorośle

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Simorośle

Postautor: Rai » 11 lis 2013, 21:34

Simorośle

Obrazek


Simorośl jest fantastyczną postacią, która dochodzi w rozszerzeniu The Sims 3 Studenckie Życie.

Ma ona tylko cztery potrzeby (bez głodu i pęcherza). Higienę zastąpiono potrzebą nawadniania, którą uzupełnia się m.in. poprzez prysznice, pływanie czy wchłanianie kałuż. Za dnia potrafi ona zakopać się w ziemi i fotosyntezować, co uzupełnia potrzeby energii oraz wody.

Simorośl szybciej od zwykłego Sima rozwija umiejętności ogrodnicze oraz naukowe.
Posiada specjalny system okazywania uczuć, za pomocą "pocałunków".
Podczas chodu zostawia za sobą na podłożu rumianki.

Jak zostać Simoroślą?
  • Wybranie się do Akademii Naukowej Barbary i zostanie obiektem testowym w nauce. Dzięki temu może pojawić się nastrójnik o nazwie Botanitis Minorous, który po czterech godzinach automatycznie przemieni Sima w Simorośl.
  • Rozwinięcie umiejętności ogrodnictwa do poziomu 7 oraz nauki do poziomu 10. Musimy także posiadać stację badawczą i kilka nasion, by, przy użyciu opcji Eksperyment ze składaniem genów, uzyskać możliwość zasadzenia Zakazanego owocu.
  • Zerwanie dojrzałej Dzieciorośli wyhodowanej ze specjalnego nasiona, które można m.in. kupić za punkty szczęścia życiowego.
Jeśli chcemy aby nasza Simorośl stała się normalnym Simem, wystarczy ponownie udać się do Akademii Naukowej Barbary i wybrać kurację uleczającą z choroby Botanitis Minorous.

Zakazany owoc
Zasadzamy go i opiekujemy się nim jak typową rośliną. Kiedy roślina dojrzeje, zrywamy ją.
Jest szansa na to, aby zerwany owoc był niemowlęciem Simorośli. Jeżeli jednak będzie to zwykły owoc, to możemy go zwyczajnie zjeść. Wyskoczy nam wówczas nastrójnik o nazwie Botanitis Minorous i Sim zmieni się Simorośl.

Simorośl wyhodowana z zakazanego owocu przechodzi przez wszystkie etapy życiowe. Posiada wyjątkowy skin, fryzury oraz ubrania, których kolory można modyfikować.

Źródło: Simspedia

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Simorośle

Postautor: Guuki » 23 gru 2013, 13:18

Na starym forum napisałem co nieco o Simoroślach, wkleję tutaj, bo szkoda żeby się zmarnowało :P .

[spoiler]JAK ZOSTAĆ SIMOROŚLĄ

Jak podaje serwis SimsVIP w swoim przewodniku po dodatku, najłatwiejszym sposobem na zostanie simową rośliną jest droga ekperymentalno-naukowa.
Bawiąc się genami nasion, można stworzyć nasiono Zakazanego Owocu - jest ono niezbędne, by przemienić się w roślinę.

Potrzebna do tego jest Stacja Badań Naukowych ZRX-9000.

Obrazek

Gdy mamy w wyposażeniu swojego Sima jakieś nasiono, klikamy na Stację i wybieramy poniższą opcję:

Obrazek

Nie wszystkie rodzaje nasion nadają się do eksperymentu, np. nasiono mandragory czy tojadu (Nie z tego świata).

Obrazek

Nasiono pomidora, na przykład, nadaje się idealnie.
Żeby eksperyment się powiódł, Sim musi posiadać przynajmniej jeden punkt umiejętności Logiki.
Nie zawsze jednak się udaje. Jest 20% szansy, że z eksperymentu powstanie nasiono Zakazanego Owocu.

Obrazek

Po zakończonym sukcesem eksperymencie do wyposażenia Sima trafia nasiono Zakazanego Owocu.

Obrazek

Teraz trzeba nasiono zasadzić i wyhodować. Potrzebny jest conajmniej 7. stopień umiejętności Ogrodnictwa.

Po kilku simowych dniach wyhodowana roślina daje jedną sztukę Zakazanego Owocu.

Obrazek

Po zjedzeniu tego owocu Sim dostaje odpowiedni nastrójnik.
Jeżeli w ciągu 4 godzin nie wyleczymy w laboratorium zaistniałych dziwnych objawów, Sim zamieni się w Simorośl.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Simorośl nie musi zaspokajać głodu oraz korzystać z toalety. Ma inną, ciekawą potrzebę - nawodnienie.

Obrazek

Nawodnienie można zaspokoić, na przykład, wchłaniając kałuże:

Obrazek

Obrazek

Pojawia się wtedy specjalny nastrójnik:

Obrazek

Simorośl może też dokonywać fotosyntezy. Wnika wówczas w ziemię.

Obrazek

Obrazek

Jedną ze specjalnych interakcji, jakiej Simorośl może dokonywać na innych Simach, jest Kwietny pocałunek.
Obdarzony takim pocałunkiem Sim ma ciekawy nastrójnik o obsesyjnym zauroczeniu.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Miłej zabawy przy tworzeniu swojej własnej Simorośli (y) !
________________________________________________________

Więcej informacji o Simoroślach oraz sposobów na stanie się Simoroślą
znajdziesz w poradniku do Studenckiego życia od SimsVIP:
http://simsvip.com/game-guides/sims-3-university-life/
Tekst w języku angielskim.[/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

Re: Simorośle

Postautor: cue » 31 gru 2013, 12:47

swego czasu udało mi się wyhodować simorośle, ma na imię Myrcelle :)
Obrazek
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Simorośle

Postautor: Jackob » 31 gru 2013, 12:50

Nie miałem jeszcze nigdy simorośli. :/
Czas to zmienić i zdobyć zakazany owoc.

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:59

Re: Simorośle

Postautor: Gunia » 31 gru 2013, 13:08

Miałam jedną simorośl, ale tylko przez kilka dni kiedy zdobywałam odznakę. Nie podobają mi się te postacie :(

Śliwka
Posty: 171
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:17

Re: Simorośle

Postautor: Śliwka » 03 sty 2014, 18:21

Simorośle w trójce są gorsze niż w dwójce, ale to wciąż fajne postacie :>
Moi simowie bardzo często sadzą zakazany owoc i mam to szczęście, że zawsze zrywają dziecko :)

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: Simorośle

Postautor: Aaqwil » 03 sty 2014, 18:37

Śliwka pisze:Simorośle w trójce są gorsze niż w dwójce, ale to wciąż fajne postacie :>
Nie zgadzam się z tym. W dwójce simorośl jest zielonym simem z liśćmi na głowie, złotą rangą ogrodnika, i głupim sposobem zmiany. W trójce jest to rozwiązane bardzo dobrze, mutacja, albo piękny dojrzały owoc-dziecko. Ciekawe opcje ogrodnicze, gadanie z jabłonką i drzewkiem pieniężnym ( ^^ ), fotosynteza, kwiatki na drodze przejścia. To jest sim nadnatauralny, a nie zielony ogrodnik w czapce z liści. Nawet nie wiem czy dało się w TS2 zmienić temu ubranie...

Raz grałem simoroślą. Potem umarła, ja przeprowadziłem sima, nie zabierając nagrobka :bored:

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Simorośle

Postautor: salberg » 03 maja 2014, 21:15

Najgorzej zaprojektowana postać, na widok której robi się po prostu niedobrze. Najgorszy trójkowy stwór, który nie dość, że kompletnie mi tutaj nie pasuje (to dodatek o życiu studentów, a nie roślin), to jeszcze odpycha swoim wyglądem i brakiem charakteru. Nie ma ani ciekawych zdolności, ani nie zapada w pamięć, to po prostu wepchnięte na siłę paskudztwo. Do kosza.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Simorośle

Postautor: Guuki » 07 cze 2014, 21:56

Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda Simorośl pod ziemią, mnie się udało "zanurzyć" kamerą i podpatrzeć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co za mina ;) .
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość