Stolik śmierci i łatki by arek_91

Tutaj możesz zaprezentować stworzone przez siebie i innych dodatki oraz umożliwić naszym użytkownikom pobranie ich z sieci.
Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Stolik śmierci i łatki by arek_91

Postautor: Bang Bang » 15 gru 2013, 23:32

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, a w szczególności Arek za to, że wstawiam tu jego obiekt, ale nie mogłem pozwolić, by to cudo przepadło. :)

obiekt został stworzony przez: arek_91


EDIT: łatki
Przeglądając pliki gry, zauważyłem, że z jakiś przyczyn twórcy, im więcej stworzyli dodatków, tym więcej powstało bugów w zachowaniu części obiektów.
Np: barman "gwiazdor" stojący bez przyczyny w dzielnicy show-biznesu, albo znikający fanatyczny wielbiciel po instalacji Abrakadabry. Postanowiłem przez te ferie naprawić część "pomyłek" Maxisa.

Na sam początek umieszczam trzy nieoficjalne łatki (wykonane przeze mnie):
1. Opis problemu: z niewiadomych przyczyn Maxis uznał, że fajnie byłoby, gdyby nad głową barmana wirowała gwiazda, tym samym czyniąc go mega-gwiazdą. Zaś generator postaci w dzielnicy poszukuje każdą sławę i umieszcza ją na parceli.
Plik należy umieścić w folderze Downloads lub ExpansionPack3 z niezmienioną nazwą. Przy pierwszej inicjalizacji postaci barmana zostanie usunięta informacje o tym, że jest on "gwiazdą" i jeżeli był sławny, zostanie skasowany z parceli (jeżeli będzie to potrzebne, to powróci on stanowisko swej pracy przy barze). Po tym nie powinien już mieć gwiazdki, ani powrócić do dzielnicy.

2. Opis problemu: Klikam na telefonie i co widzę? Cztery opcje: "Wezwij taksówkę", "Zadzwoń po taksówkę", jedne z kropkami, a inne bez, jakby nie można było tylko jednej z pięcioma menu (w angielskiej wersji tak jest, ale dlaczego tłumacze zapragnęli być kreatywni?).
Pliki należy umieścić w folderze Downloads lub odpowiednio: neighborhoodphoneplugin.iff do ExpansionPack5, PhonePluginStudioLots.iff do ExpansionPack6, phonepluginmagiclots.iff do ExpansionPack7. Po instalacji, gdy klikniesz na telefon pojawi się tylko jedna opcja "Zamów taksówkę" (nie zmieniać nazwy)

3. Opis problemu: Po instalacji Abrakadabry Fanatyczny Wielbiciel po prostu znika z naszego domu bez ostrzeżenia. Maxis chciał, by wielbiciel uciekał na widok Kościldy. Wszystko fajnie, lecz programiści coś pokręcili w kodzie i znika z powodu błędu. Tym samym zmniejsza się szansa na Czarne Róże.
Umieść plik do Downloads lub ExpansionPack6, bez zmiany nazwy. Po instalacji Fanatyczny Wielbiciel znów będzie grasował po naszym domu i będzie uciekał od Kościldy (jak chciał Maxis). Wymagany dodatek Abrakadabra, gdyż w tym dodatku dochodzi problem. (to czy chcecie to instalować, zależy od Was, niczego nie wymagam rolleyes.gif )
Załączniki
Łatki.rar
(131.78 KiB) Pobrany 597 razy
stoliksmierci.zip
(84.38 KiB) Pobrany 583 razy
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 20:24 przez Bang Bang, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Stolik śmierci by arek_91

Postautor: Rai » 15 gru 2013, 23:42

Mógłbyś napisać o nim coś więcej? Co robi ten obiekt?
I może wrzucić fotkę? :)

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: Stolik śmierci by arek_91

Postautor: Bang Bang » 16 gru 2013, 0:05

cytat postu Arka:
Postanowiłem przedstawić tutaj mój najnowszy projekt. Tym razem jest to dość rozbudowane, więc założyłem nowy temat (jeśli sądzicie, że to przesada można skasować). Tutaj możecie dzielić się "odkryciami". Otóż stolik codziennie o 21 czasu simowego, aktywuje się i generuje jakieś zdarzenie, zależnie od tego co na nim jest w chwili aktywacji...

EDIT: Jeśli znajdziecie jakieś błędy, to mnie powiadomcie. Albo jeśli sądzicie, że można dodać jeszcze jakieś zdarzenie to na PW.

EDIT 2: Zauważyłem pare błędów w działaniu stolika. Postaram się dzisiaj wszystko poprawić... i być może coś jeszcze dodam.

EDIT 3: Usunąłem parę bugów w stoliku, jednak nadal mogą być problemy. Niestety z braku czasu nie mam jak dodać nowe właściwości, bardzo przepraszam... (w niektórych przypadkach stolik może się zresetować po aktualizacji, utracimy wtedy wszystkie zdobyte punkty mocy).

EDIT 4: Nie chce mi się dalej rozwijać projektu. Podam tylko jak w szyki sposób wskrzesić kogoś (to jest właśnie główny cel istnienia)
1. Kup stolik i umieść na nim telefon.
2. Czekając rozwiń simowi logikę i zadbaj o nastrój.
3. Po zniknięciu telefonu, postaw komputer (zapewni dodatkowe punkty).
4. Każ Simowi przyglądać się stolikowi, aż przybędzie Kostucha.
5. Poproś ją o wskrzeszenie (nie zapomnij pieniędzy)
Dodam od siebie, że opłaca się na stoliku także postawić: urnę(zwierzęcą też), amulet, brudne naczynia, talerz z jedzeniem, rachunki, gazetę, świąteczne ciasteczka i chyba wazę do ponczu.
Obrazek
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości