TS1 Makeover

W tym dziale znajdują się wszelkie zdjęcia robione przez Was w grze The Sims.
W dziale "Wasze zdjęcia" każdy może założyć swój własny temat, w którym będzie umieszczał np. fotorelacje z życia swoich Simów.
Awatar użytkownika
Shiver
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2015, 14:16

TS1 Makeover

Postautor: Shiver » 26 cze 2016, 11:05

Heloł :D
Lubię prostotę jedynki i muszę przyznać, że późniejsze wersje gry już mnie tak nie bawią (no i względy praktyczne też robią swoje, uruchomienie gry zajmuje 30 sekund a nie 30 minut jak bywa u mnie z dwójką), ale po dłuższym czasie można się znudzić wciąż tymi samymi widokami. Postanowiłem zatem to zmienić i przerobić wszystkie parcele Maxisa.
Zabrałem się najpierw za centrum/przedmieście (tę okolicę, która dochodzi w Randce w każdym razie). Nie wyburzałem jednak budynków tylko przerabiałem to co już było, starając się zachować zamysł Maxisa, ale w mojej własnej wersji.
W większości zobaczycie tylko bryłę i otoczenie, wnętrza jakoś mi nie idą (głównie dlatego, że półki, wieszaki i wszystkie inne "sklepowe" obiekty są strasznie pstrokate, czego nie lubię, więc prędzej czy później zrobię jakieś recolory) :(

Na początek, dla porównania, przedmieście przed zmianami...

Obrazek

...i w wersji obecnej (jakoś tak wszędzie mi czarne dachy wyszły, ale chyba nie będę tego zmieniał :P).

Obrazek


Teraz parcele po kolei (nazwy są z gry, nie zmieniałem ich).

Kasztanowy Deptak
Tutaj wyjątkowo jest kilka wnętrz (niedokończonych). W lodziarni brak na razie stolików a w sklepie będzie można kupić stroje kąpielowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Plaża Sim City
To będzie coś w rodzaju plażowego disco. W większym budynku będzie bar, w mniejszym (jak pierwotnie) sklep. Zastanawiam się też czy nie dodać basenu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dom Handlowy Pojezierze
Zrobiłem zarys butiku z ubraniami i biżuterią oraz restauracji. (a la fast-food/lata 50). Drażni mnie też odcień liści tego drzewa na skwerze, możliwe, że zrobię kiedyś jakiś bardziej stonowany recolor.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Centrum Handlowe Sabiny
Wnętrz nie ma, ale chcę zrobić tutaj coś nowoczesnego (jak na standardy jedynkowe oczywiście). Nie wiem czy widać, ale na tych zielonych kafelkach jest ta podłogowa fontanna ze Zwierzaków :)

Obrazek

Obrazek


Osada Kory
Powiększyłem jezioro oraz dodałem budynek na kuchnię i łazienki. Nie bardzo wiem co zrobić z tym wolnym zielonym kątem, pewnie po prostu nasadzę tam dużo roślin :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mc Janek
Tutaj jest zupełnie goła bryła, ciężko mi cokolwiek sensownego tutaj wymyślić :| Na pewno zrobię tu coś w rodzaju biblioteki z barem/kawiarnią no i galerię sztuki jak w oryginalnej wersji.

Obrazek

Obrazek


Stary Plac
Ta parcela jest dopiero napoczęta. Po prawej stronie zamiast tego dziwacznego kwietnika na długość całej parceli jest teraz deptak. Możliwe też, że w środku bryły (tam gdzie jest teraz parkiet taneczny i bar zrobię otwarty dziedziniec, żeby bryła nie była taka ciężka.

Obrazek

Obrazek


Pusty Plac
No i na koniec jedyna parcela mojego własnego projektu. Chcę tu zrobić starą fabrykę przerobioną na dyskotekę, restaurację i coś jeszcze pewnie. Zależy mi żeby użyć tego zestawu fabrycznych okien z Balangi. Część tej parceli będzie też przedłużeniem deptaku z poprzedniej :) Na razie mały przedsmak ;)

Obrazek

Przede mną jeszcze park i Zacisze Śledzia, no i wszystkie wnętrza oczywiście...
Tymczasem, do usłyszenia :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: TS1 Makeover

Postautor: Smustle » 26 cze 2016, 12:46

Wow, ale super że ktoś jeszcze gra w jedynkę :doge:
Czy do tych przeróbek używasz cc?
Najbardziej podoba mi się skwerek przy domu handlowym, jest uroczy ^^
W osadzie kory na tym zielonym kawałku może coś do zabawy dla dzieciaków np. huśtawki albo jakiś straganiki z czymś np. pamiątkami, jedzeniem? Albo ławeczki wśród zieleni i jakiegoś grilla czy coś (nie pamiętam dokładnie jakie obiekty są w jedynce :P)
Czekam na więcej ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiver
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2015, 14:16

Re: TS1 Makeover

Postautor: Shiver » 27 cze 2016, 11:19

Dziękuję za komentarz :)
Tak, używam CC, ale staram się, żeby nie odstawało od tego co już jest w grze, taki swoisty maxis match mi wychodzi ;)
Dzieci nie mogą jeżdzić do centrum, więc nie ma sensu stawiać tam czegokolwiek wyłącznie dla nich. Ale ta parcela jest już skończona i jeśli ktoś jeszcze pokusiłby się o komentarz to chętnie bym wstawił nowe fotki :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: TS1 Makeover

Postautor: ollie » 29 cze 2016, 16:20

Myślę, że powinieneś bardziej ingerować w bryły budynków, bo jednak to wciąż są te same budowle z jedynki, które miały być głównie funkcjonalne.

Ale fajnie to wygląda ^^

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: TS1 Makeover

Postautor: NyanCat » 01 lip 2016, 11:56

Wygląda naprawdę super, tylko tak dalej!
Czekam na tą dyskotekę, ciekawa jestem jak będzie wyglądać.
Keep on workin'. :doge:
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Shiver
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2015, 14:16

Re: TS1 Makeover

Postautor: Shiver » 04 lip 2016, 13:58

Dziękuję za komentarze :)

blurry - staram się za mocno nie zmieniać brył, chcę przedstawić zamysł maxisa w mojej estetyce (chyba, że naprawdę trudno jest cokolwiek sensownego w ten sposób zrobić). Zresztą, to ma być metamorfoza a nie budowanie od zera ;)
DN - parsimonious znam, ale przyznam szczerze, że nie przepadam za ich dodatkami, wydają mi się strasznie sztuczne. Nie przekonują mnie po prostu ;)

A teraz dalsza porcja zdjęć :D
Na początek coś nowego, zacząłem robić Zacisze Śledzia. Są tylko trzy zdjęcia, bo nie mam za wiele do pokazania na razie :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Teraz dokończona Osada Kory w nocnej scenerii (prawdę mówiąc to zaskoczyła mnie trochę ta noc, ale nie chciało mi się czekać dwunastu godzin na ranek :P).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kuchnia (toalet nie fotografowałem, nic specjalnego ;)).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma to jak nocne łowienie ryb :D

Obrazek


No i teraz gwóźdź programu, zbudowałem bryłę i całe otoczenie fabryki (ostatnie zdjęcie z pierwszego posta).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jest jakaśtam instalacja artystyczna, coby nikt nie miał wątpliwości :P

Obrazek

Obrazek

Leżaki do odpoczynku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam też dwa zdjęcia wnętrz w bardzo początkowej fazie, wszystko się może jeszcze zmienić ;)
Bar karaoke (jak widać już teraz silnie oblegany).

Obrazek

I fragment klubu - parkiet taneczny (stanowiska DJ-a są dwa, żeby było symetrycznie, możliwe, że rozwiążę ten problem inaczej.

Obrazek


Na dzisiaj to wszystko <3
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: TS1 Makeover

Postautor: smisiv » 04 lip 2016, 14:08

Świetnie to wszystko wygląda *-* Budynki są wspaniałe, w szczególności najnowszy fabryczny. Bardzo miło patrzeć, jak simowie odnajdują się w takiej dopracowanej scenerii. Widać, że i w 1 można wiele osiągnąć.

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: TS1 Makeover

Postautor: NyanCat » 09 lip 2016, 17:25

Wow, ten klub <3
Chciałabym tak budować :doge:
Wygląda mega!
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: TS1 Makeover

Postautor: simunia » 24 lip 2016, 12:14

No to wygląda zachęcająco :-)

Awatar użytkownika
Shiver
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2015, 14:16

Re: TS1 Makeover

Postautor: Shiver » 02 lis 2016, 20:22

Dziękuję <3

Wracam z czymś nowym. Nie skończyłem niczego co pokazywałem wcześniej, ale za to zacząłem kilka nowych rzeczy :)

Na początek dwie parcele wakacyjne.
Ośrodek w lesie skupia się wokół jeziora, domki stoją jak stały, nieznacznie zmieniłem ich plan. Na razie są puste (ale chciałbym żeby w każdej była minikuchnia, chociaż nie jestem pewien czy na parcelach wakacyjnych można ustawiać lodówki i kuchenki...).

Obrazek

Obrazek


Ośrodek plażowy miał być nieco kiczowaty, w sumie w podobnym stylu do tego co zaproponował Maxis, ale coś mi tutaj nie gra...

Obrazek


Zacząłem też urządzać ten ośmiokątny budynek z Centrum (w sumie to takie wnętrze mogłoby być równie dobrze w Dzielnicy Showbiznesu, ale co tam :P

Obrazek


Parcela z prawdziwej Dzielnicy Showbiznesu - konkretniej jej centrum. To dosyć stara renowacja, kilka rzeczy bym teraz zmienił, ale wnętrze sklepu mi się podoba więc je pokażę :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No i najlepsze na koniec - park ze Starówki. Jest prawie skończony, brakuje trochę krzaków przy stawku i miejsc na konkursy dla zwierzaków (postawię je w tej "zwierzęcej" części właśnie). No i jeszcze chcę gdzieś wcisnąć plac zabaw dla dzieci :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na razie to byłoby na wszystko. Zdaję sobie sprawę, że mam problem z powtarzalnością (szczególnie roślin), ale nie znalazłem na razie niczego więcej co by mi odpowiadało.
Wszelkie uwagi mile widziane :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: TS1 Makeover

Postautor: Kapitan Indra » 03 lis 2016, 17:01

Fajnie Ci to wszystko wychodzi, serio. Aż się chce włączyć starą, dobrą TS1 ^^ No, w tym ośrodku wczasowym faktycznie coś nie halo, ja nie wiem, może za dużo tych stolików i ten basen może dać na prawo :mysli:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: TS1 Makeover

Postautor: Bang Bang » 16 lis 2016, 22:36

Podoba mi się, zrób wersję bez CC dla mnie to z chęcią pobiorę :)
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Awatar użytkownika
Shiver
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2015, 14:16

Re: TS1 Makeover

Postautor: Shiver » 20 lis 2016, 21:46

Dziękuję :)
Nie zamierzam tego udostępniać (bo i chętnych pewnie by nie było), a bez CC to nie wyglądałoby już tak dobrze. Zresztą tutaj i tak jest go bardzo niewiele, ale ono właśnie "robi" te wszystkie parcele ;)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości