Jak mieszkają piękni i bogaci

W tym dziale znajdują się wszelkie zdjęcia robione przez Was w grze The Sims.
W dziale "Wasze zdjęcia" każdy może założyć swój własny temat, w którym będzie umieszczał np. fotorelacje z życia swoich Simów.
Awatar użytkownika
Shiver
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2015, 14:16

Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: Shiver » 25 sty 2016, 19:02

Nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić, bo nie ma działu z domami z jedynki, ale mam nadzieję, że jest okej.
Jest oprócz zdjęć trochę pisaniny, stwierdziłem, że to będzie fajny dodatek i pewnie jest trochę błędów, ale mam nadzieję, że się spodoba :)
I tak, nadużywam tej palemki z Gwiazdy.


Kiedy nasza redakcja ustaliła, że tematem styczniowego numeru Światowego Życia będą Domy pięknych i bogatych, od razu przyszli mi na myśl Bella i Mortimer Ćwirowie. Sławna pianistka i genialny naukowiec. Ikona stylu i najbardziej wpływowy człowiek w mieście. Matka i ojciec. A przede wszystkim właściciele rezydencji przy Alei Simowej 5, jednego z pierwszych i najbardziej rozpoznawalnego budynku w Sim City. Dostanie się do wnętrza tego (niedawno rozbudowanego i wyremontowanego) domu przez lata graniczyło z cudem, bowiem rodzina bardzo ceniła sobie swoją prywatność. A jednak tym razem udało się bezproblemowo.

Stojący na wzniesieniu budynek z wieżyczką, pokryty szarym drewnianym gontem góruje nad okolicą mimo swoich niewielkich rozmiarów w porównaniu choćby z rezydencjami w dolnej części zrewitalizowanej niedawno Starówki.

Obrazek

Od strony ogrodu dom prezentuje się nie mniej okazale. Obszerny taras na pierwszym piętrze to nowy dodatek. Jak zdradziła mi później właścicielka, niedługo stanie tam wanna z hydromasażem, gdzie można będzie relaksować się w świetle księżyca.

Obrazek

Obrazek

Przed gankiem wita mnie gospodyni. Mimo idealnej fryzury i makijażu oraz dopasowanej sukienki od Tiffany Szmer (8.000 simoleonów) niemalże bije od niej swobodna nonszalancja, jakby właśnie wstała z łóżka (jak się później okazało, zrobiła to o piątej rano). Nie mam już teraz wątpliwości dlaczego została wybrana najseksowniejszą kobietą Sim City po raz 17 z rzędu. 

Obrazek

Czy widziałeś nasze rabaty? Chciałam uzyskać efekt wiosennej łąki, stąd tyle żonkili i dzikich kwiatów. Wykorzystaliśmy kilka tysięcy sadzonek, wszystko kosztowało oczywiście majątek, ale chyba było warto - wspomina właścicielka.

Obrazek

Ganek, podobnie jak taras, okazał się nowym elementem architektonicznym. Wcześniej znajdował się tutaj niewielki taras ze starą, kutą balustradą. Niestety, była tak zardzewiała, że nie dało się jej uratować. W zamian powstały, wzorowane na antycznych, łuki. Ściany pokryte białą, lakierowaną cegłą miały za zadanie wnieść powiew nowoczesności w te zapyziałe mury. Tutaj Bella maluje obrazy, które daje w prezencie rodzinie i przyjaciołom. Niewielkie okienko po prawej stronie doświetla sypialnię gospodarzy

Obrazek

Wchodzimy coraz dalej w głąb budynku, tym razem już przez właściwe drzwi wejściowe z pięknym witrażem. Jednak nawet on nie jest w stanie dorównać pomieszczeniu, w którym się obecnie znajdujemy. Wzdłuż ściany wznoszą się w górę jesionowo - tekowe schody, prawdziwe arcydzieło stolarstwa. Jednak największą ozdobą pomieszczenia jest ogromny żyrandol wiszący w wykuszu, tworzącym wieżę. To prezent od ambasadora Mashugi - mówi gospodyni, uśmiechając się lekko. Prawdziwe kryształy Simvowskiego

Obrazek

Kiedy byłam dzieckiem, ściany tego pomieszczenia były pokryte ciemnofioletową tapetą, nienawidziłam jej. Teraz jest jaśniej i nowocześniej - jakby od niechcenia macha ręką w kierunku jaskrawożółtego fotela projektu Klary Urokiczar (13.000 simoleonów).
Na tym pianinie uczyłam się grać, jest dla mnie bardzo ważne - dodaje, lekko poklepując instrument.
 
Obrazek

Kolejny przystanek - kuchnia.
Nie spędzam tutaj zbyt wiele czasu, gotuje nam nasza gosposia, Anna. Mowa tutaj o Annie N. podejrzewanej o zabójstwo swojego męża Jana N. (więcej na stronie 145).

Obrazek

Moją uwagę zwraca pokaźnych rozmiarów akwarela przedstawiająca nadmorski krajobraz na ścianie nad zmywarką. To prezent od mojej teściowej, totalne bezguście, ale kicz jest teraz trendy. Nozdrza Belli nieznacznie drgają gdy wypowiada to zdanie.

Obrazek

Wychodzimy przez piękne, szklone francuskie drzwi na zadaszone patio. Całe wyposażenie nawiązuje stylem do paryskiej kawiarenki. Nie brakuje też zieleni.

Obrazek

To nasza jadalnia. Jak wiadomo, klimat w naszym mieście jest wyjątkowo łagodny, więc zupełnie nie przeszkadza nam brak jakiejkolwiek osłony. Nawet w styczniu jest tutaj przyjemnie! To prawda.
Popijając zieloną herbatę (Brad Szmer Company, 87 simoleonów/100g) i rozmawiając z najsławniejszą kobietą w mieście, zaczynam rozumieć czym naprawdę jest światowe życie.

Obrazek

Na chwilę wyglądamy na zewnątrz na niewielki tarasik z widokiem na... rodzinny cmentarz. Niedługo przeniesiemy nagrobki na drugą stronę ogrodu a tutaj wykopiemy basen - wyjaśnia Bella, widząc moje zdziwienie.

Obrazek

Obrazek

W końcu wchodzimy do sypialni, która okazuje się być zaskakująco niewielka i wręcz uboga w porównaniu z resztą pomieszczeń. Taki był mój zamysł, chciałam żeby ta sypialnia była miejscem wyciszenia. Często tutaj medytuję, to pozwala mi na uspokojenie mojego wewnętrznego ja.

Obrazek

Po obu stronach okna wiszą złota i platynowa płyta, obie za najnowszy album Belli To i Owo (recenzja na stronie 77).

Obrazek

W drodze na piętro zaglądamy do niewielkiej łazienki.
Podłoga to zielony jadeit prosto z Chin (987 simoleonów/m2), wanna to pamiątka po mojej babci a rama lustra przyjechała z Włoch - tłumaczy właścicielka.

Obrazek

Wchodzimy po schodach na piętro do pomieszczenia o podobnym rozkładzie co salon na parterze. W wykuszu znajduje się kącik telewizyjny, a za nim szachownica. Nie brakuje tutaj wysmakowanych detali - jest i zabytkowy żyrandol imitujący sople lodu, i awangardowe płótno Gieni Kat Anatomia Kota.

Obrazek

Ta część domu jest zupełnie nowa, jeszcze nie urządziliśmy jej do końca - usprawiedliwia się Bella.

Obrazek

Przechodzimy do niewielkiego gabinetu pana domu. Nawet tutaj widać rękę gospodyni. Nowoczesne szklane stoliki i abstrakcyjny dywan z wełny lamy nie wydają się być w stylu tego poważnego naukowca. To prawda, stoczyłam z mężem małą bitwę o to pomieszczenie. Ale, że zawsze stawiam na swoim, więc musiał w końcu ustąpić - żartuje.

Obrazek

Obrazek

Gabinet ma dostęp zarówno do dużego tarasu jak i niewielkiego balkoniku nad gankiem. Tutaj Mortimer oddaje się obserwacjom nieba.

Obrazek

Zaglądamy do drugiej łazienki będącej jednocześnie prawie identyczną (i równie kosztowną) kopią tej z parteru.

Obrazek

Nasza podróż dobiega końca w sypialni córki Belli i Mortimera - trzynastoletniej Kasandry. Pokój wygląda niesłychanie skromnie, brak tutaj designerskich mebli czy drogich obrazów. Jedyną ozdobą jest niewielki portret wytwornej staruszki. To prababcia Kasandry od strony Mortimera. Moja córka wdała się w ojca, to ścisły umysł, niewiele w nim miejsca na sztukę i życie towarzyskie. Trudno nie wyczuć w jej głosie nutki rozczarowania.

Obrazek

Obrazek

Żegnając się ze mną, Bella napomyka o kolejnej rozbudowie domu. Po chwili namysłu wyjawia - Mortimer i ja spodziewamy się dziecka. Syna. Damy mu na imię Aleksander.

Shiver
Ekskluzywny wywiad z Bellą specjalnie dla Światowego Życia już w kolejnym numerze.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2016, 19:22 przez Shiver, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: Galcia » 25 sty 2016, 19:20

To jest rewelacyjne! :sweet: Ten styl pisania, te zdjęcia, a przede wszystkim fakt, że ktoś tworzy jeszcze w jedynce! <3
Dom po remoncie wygląda świetnie, wreszcie nie jest taki mroczny. Jedyną uwaga, jaką mogłabym mieć, jest zbyt zabudowany ganek - wstawiłabym tam łuki na całej długości, a nie tylko dwa.

PS. Plusik dla Belli za moją ukochaną kanapę Tutti Frutti. :P I jeszcze jeden za papużkę. <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: Jackob » 25 sty 2016, 19:35

Shiver pisze:Nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić, bo nie ma działu z domami z jedynki, ale mam nadzieję, że jest okej.
Niewiele osób tworzy cokolwiek w pierwszej części gry. Nie ma więc osobnych działów. Ten, który wybrałeś jest najodpowiedniejszy. ;)

Renowacja domu zachwyca. Ciężko uwierzyć, że to The Sims "1". Prezentacja domu bardzo pomysłowa. Czyta się z zainteresowaniem jak artykuł z prawdziwego magazynu. Komentarze Belli na temat swojego wyposażenia oraz podana wartości niektórych rzeczy. Fajnie to wymyśliłeś. Ogród to moja ulubiona część każdej parceli domowej. Świetnie się prezentuje. Wnętrza również, mam świadomość jak ciężko urządzić ładne wnętrza w tej generacji.

Miło ogląda się zdjęcia z kochanej jedynki. Pokusiłeś się nawet o lekką edycję, co sprawiło, że prezentują się jeszcze lepiej. ^^

Awatar użytkownika
deepblue
Posty: 47
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:56

Re: Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: deepblue » 26 sty 2016, 21:46

Piękny, taki elegancki ale też przytulny. Fajne rozmieszczenie pomieszczeń, ten stoliczek w kuchni, oh. Bardzo ładny z zewnątrz, urzekający hall. I te drzewka-cc są bardzo przyjemne. Tablica z TSO <3
Prosty, szykowny i ładny, grałbym :)

Awatar użytkownika
Lion
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 456
Rejestracja: 15 lut 2015, 23:00

Re: Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: Lion » 05 lut 2016, 22:27

Domek zrobiony w jedynce :sweet:! Po prostu się zakochałem, obudziło się tyle wspomnień ;) Całość bardzo dobrze się prezentuje, ale moje serce zostało skradzione nie przez niezaprzeczalne zdolności architektoniczne, ale przez przywołanie tych wszystkich sławnych simowych postaci... Świetny pomysł!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: Shattered » 07 lut 2016, 17:47

WOW, jestem w szoku. To faktycznie jedynka? Wszystko takie idealne.. Te zasłony są po prostu boskie!
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Shiver
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2015, 14:16

Re: Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: Shiver » 13 lut 2016, 19:21

Bardzo się cieszę, że się Wam podoba :)
A zasłony są maxisowe :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: Levkoni » 24 mar 2016, 20:10

Świetna relacja, bardzo przyjemnie mi się czytało! Świetnie oddałeś tym charakter ćwirów i wysmakowany gust, czekam na więcej podobnych! :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
sunray96
Posty: 78
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:25

Re: Jak mieszkają piękni i bogaci

Postautor: sunray96 » 18 gru 2016, 1:50

Wow, niesamowite jak pięknie wyremontowałeś ten dom... Aż się nie mogę nadziwić że to jedynka :D


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości