Znikający simowie

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Znikający simowie

Postautor: Rai » 04 lip 2016, 21:55

Rozumiem, że dziecko jest uważane przez grę za żywe, na drzewku nie jest ono jako zmarłe?

Cóż, wydaje mi się, że bez modów się nie obejdzie. Prawdopodobnie na danym zapisie miasta masz mnóstwo Simów i gra wywala sobie co jakiś czas kilku, by zrobić miejsce dla kolejnych...
Z modem, konkretnie Nraas Master Controller, można by było spróbować takiego Sima uśmiercić bądź po prostu usunąć z więzów rodzinnych i drzewka.

Obawiam się, że bez modów rozwiązanie tego problemu będzie ciężkie lub nierealne. Ja do takich rzeczy zawsze używałam Nraas'a MC, ale może znajdzie się ktoś, kto jakoś inaczej sobie z tym radził i nie używał do tego modów.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Znikający simowie

Postautor: Lenna » 04 lip 2016, 22:10

No więc tak.
Problem mi znany, bo niestety u mnie dzieje się identycznie. Chodzi o to, że gra zabija co jakiś czas randomowych Simów (a przynajmniej u mnie tak jest - jeśli Sima znałam, to pojawia się komunikat, że Sim ten i ten umarł z głodu, od porażenia prądem itp., a jak nie znałam, to po prostu znika i tyle a ja nic o tym nie wiem), a jeśli zostanie zabity Sim, który nie jest przyjacielem naszego aktywnego Sima, którym gramy, gra nie tworzy jego nagrobku. A gdy nie tworzy nagrobku, to po prostu tak jakby usuwa tego Sima od tak sobie, co sprawia, że jego portret w drzewie pozostaje kolorowy, ale Sima fizycznie w grze nie ma.
I właśnie dzisiaj jak sobie grałam to odkryłam sposób, jak takiego Sima się pozbyć w ładny sposób (bo też mi dzisiaj taki jeden postanowił zniknąć). I niestety, ale jest tu konieczny mod, a dokładnie Master Controller - bez niego tego nie zrobisz w żaden sposób. Nie masz tu czego się bać, mod jest w 100% bezpieczny, sama używam i bardzo polecam. Tym bardziej, że pomógł mi na ten straszny błąd znikających Simów :P
Potrzebny będzie podstawy mod Master Controller + Cheats.
Niestety będzie to trochę skomplikowane, ale postaram się opisać jak najdokładniej:
Gdy już masz zainstalowany mod, klikając na komputer Twojego Sima w grze będzie opcja NRaas -> Master Controller. Kliknij, a pojawi się menu, z którego wybierasz opcję Sim. Następnie wchodzisz w zakładkę Opcje podstawowe -> Zaproś Sima. Pojawi się kolejne menu, w którym szukasz opcji Typ Sima (albo). Klikasz, a w następnym menu wybierasz opcję Zmarli i zatwierdzasz. Pojawi się spis Simów - poszukaj znikniętego Sima, którego chcesz się pozbyć, i zatwierdź. Pojawi się komunikat, że Sim X zaraz tu przybędzie. Puść grę i czekaj na niego. Jak już się zjawi, będzie wyglądać jak zwykły Sim, chodź tak naprawdę gra ustawiła go jako zmarłego i w praktyce jest duchem. Nie przejmuj się nim i kliknij jeszcze raz na komputer i wejdź w opcje Master Controllera. Tym razem wybierz opcję Miasto, a tam kolejną opcję - Pochowaj zmarłych czy jakoś tak. Gra zapyta się Ciebie, czy stworzyć urnę, zatwierdź. Po chwili Sim-znikacz zniknie na dobre, a jego nagrobek pojawi się w mauzoleum. Tym razem zdechnie naprawdę i jego portret w drzewie będzie szary. Gotowe :)
Jak by co, pisałam z pamięci, więc nie jestem pewna czy dobrze opisałam pokolei wchodzenie w opcje, ale wydaje mi się, że jest ok. Jutro sprawdzę dokładnie ;)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość