Przywrócenie tekstury wody i normalnej trawy w otoczeniu

Awatar użytkownika
RockWolf
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:59

Przywrócenie tekstury wody i normalnej trawy w otoczeniu

Postautor: RockWolf » 31 gru 2013, 10:38

Coraz więcej użytkowników Windows'a 7 boryka się z problemami braku tekstury wody i normalnej trawy w otoczeniu gry The Sims 2. Przed zastosowaniem tego sposobu nie możesz mieć włączonej gry The Sims 2, warsztatu, oraz majstera plus.
1. Wejdź do folderu głównego folderu ostatniego posiadanego przez ciebie dodatku/akcesoriu lub podstawy (jeżeli masz tylko ją), a następnie TSData\Res\Config.
2. Na wszelki wypadek skopiuj plik Graphics Rules.sgr w bezpieczne miejsce.
3. Plik Graphics Rules.sgr otwórz notatnikiem.
4. Naciśnij "ctrl" + "f", wpisz do otwartego okienka "simpleTerrain" i naciśnij "znajdź następny".
Obrazek

5. Przy zaznaczonym "simpleTerrain zmieniamy z "true" na "false".
6. Znowu klikamy "znajdź następny", ponawiamy punkt 5 i robimy tak w kółko aż nie wyskoczy nam okienko z napisem "Nie można odnaleźć "simpleTerrain"".
7. Zapisujemy.
8. Odpalamy grę i cieszymy się normalną trawą i wodą.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: Przywrócenie tekstury wody i normalnej trawy w otoczeniu

Postautor: JamesSinatra » 24 lip 2014, 15:14

Dzięki za tego posta. Zastanawiam się tylko, jaki folder mam otworzyć, jeśli gram w 'Ultimate Collection'?
Edit: mój problem z teksturami rozwiązał się, wystarczyło zmienić kartę graficzną wykorzystywaną przez laptopa do gry :P. Ale jakby ktoś jeszcze zastanawiał się jaki folder powinien znaleźć, to wydaje mi się, że:
Origin Games\The Sims 2 Ultimate Collection\Fun with Pets\SP9\(...)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości